Bebeklerde Yanığa Hangi Krem Iyi Gelir?

11.12.2022 0 Comments

Bebeklerde Yanığa Hangi Krem Iyi Gelir
Silverdin Yanık Kremi Küçük çaplı kazalar sonucu cildimizde oluşan hafif yanıklar çoğu zaman kolay kolay geçmez ve iz kalması muhtemeldir.Bu durumlarda yanık izi oluşmasın ve yanık çabuk iyileşsin diye silverdin kremi kullanabilirsiniz.Aşağıda yazımızda silverdin krem nelere iyi geliyor,ne işe yarıyor detaylıca inceledik.

Silverdin Krem Nedir? Ne İşe Yarar? Gün içerisinde hepimiz farklı kazalar yaşayabiliriz. Bu kazalar herhangi bir zaman diliminde gerçekleşebilir. Bu kazaların en tehlikeli olanı ise vücudumuzdaki herhangi bir bölgenin ısıya maruz kalarak zarar görmesidir yani yanık yaralanmalarıdır. Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman olumsuz sonuç oluşturabilecek müdahalelerden kaçınmak gerekir.

Kesinlikle herhangi bir yanığa diş macunu, süt ya da yoğurt sürülmesi doğru değildir. Bebeklerde Yanığa Hangi Krem Iyi Gelir Yanan bölgeyi mutlaka soğuk suya tutmalısınız daha sonra acıyı hafifletecek merhemler kullabilirsiniz. Bu yazımda sizlere yanık tedavisi için kullanabileceğiniz bir merhemden bahsetmek istiyorum : Silverdin krem. Silverdin krem yanık tedavisinde kullanılan bir kremdir.

Silverdin krem etken maddesi gümüş sülfadiazin sayesinde mikropların üremesini engeller. Yanıkların enfeksiyon oluşmasını engelleyerek hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar. Silverdin Krem Silverdin Krem Nasıl Kullanılır? Silverdin kremi doktorunuzun size bildirdiği şekilde kullanmaya özen göstermelisiniz.

Kesinlikle yanık bölgeye sürerken dikkatli davranmalısınız. Kullanım şekli ise ; *Sorunlu bölge temizlenir. *İnce tabaka halinde cilde uygulanır. *Yanıklarda günde en az 1 ya da 2 defa kullanılmalıdır. *Gerekirse uygun bir bez ile kapatabilirsiniz. Silverdin Krem Yan Etkileri *Silverdin krem yan etkileri genelde içeriğinde bulunan etken maddelere karşı alerjisi olanlarda ve doz aşımına bağlı olarak görülür.

 • Bilinen yan etkileri: *Sürüldüğü bölgede kaşıntı *Deri döküntü, isilik *Tahriş ve yanma hissi *Deride renk değişikliği *Böbrek sorunları *Çok nadir görülen yan etkilerdendir.
 • İlacın kullanımı kesildikten sonra yan etkiler kendiliğinden kaybolacaktır.
 • Silverdin Krem Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar *Karaciğer ve böbrek hastası olanlar ile, 2 aydan küçük çocuklarda kullanımı uygun değildir.

*İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. *Silverdin kremi göze ve göz çevresine uygulamayınız. Teması halinde bol su ile yıkayınız. *Tedavi süresince güneş ışınlarına maruz kalmamaya özen gösteriniz. Aksi halde cildinizde kızarıklıklar ve lekelenmeler oluşabilir. Bebeklerde Yanığa Hangi Krem Iyi Gelir Silverdin Krem Hakkında Bütün Sorular Silverdin krem hakkında merak edilen sorulara cevap vererek sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Bebeklerde Cilt Yanigina ne iyi gelir?

Yanıklar hastanelerin acil servislerine başvuruların önemli bir kısmını oluşturur. Özellikle bebeklerin cildi çok hassas ve ince olduğu için kolay yanabilir. Bağışıklık sistemleri de tam gelişmediğinden iyileşme süreci problemli olur. Bebeklerde küçük alan gibi görülen bir yanık alanının hayati tehlike oluşturabileceğini bu nedenle yanık üzerine diş macunu ve yoğurt gibi uygulamaların yapılmaması gerektiğini söyleyen Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof.

Dr. Birol Civelek ‘’Yanık oluştuğunda ilk yapılması gereken sakin olmak ve yanık bölgesinin acil olarak soğutulmasıdır.10 dakika kadar yanık olan bölgeye su tutulması hem ağrıyı hem de yanığın derinleşmesini önleyecektir” diyor. Prof. Dr. Birol Civelek yanıklardan sonra yapılması gerekenleri anlattı. Özellikle sıcak içeceklere dikkat! 5 yaş altındaki çocuklarda en çok, sıcak içeceklerden dolayı oluşan yanıklar görülür.

Erişkin biri için sıcak olarak değerlendirilmeyen bir içecek bebekler için deri yanığına sebep olabilir. Sıcak içecek ya da yiyeceklerden bebekler ve çocuklar uzak tutulmalıdır. Yanık üzerine yoğurt sürmeyin Bebeklerdeki yanıklar ihmal edildiğinde hayat boyu iz ve fonksiyon kaybıyla sonuçlanabilecek sonuçlar ortaya çıkabilir.

 • Özellikle el, yüz, ayaklar ile genital bölge yanıkları hastaneye yatışı gerektirir.
 • Bebeklerin vücut yüzeyleri küçük ancak orantısı erişkine göre farklıdır.
 • Bu nedenle küçük alan gibi görülen bir yanık alanı bile hayati tehlike arz edebilir.
 • Yanık üzerine diş macunu, yoğurt gibi uygulamaların özellikle bebeklerde ve çocuklarda uzak durulması gerekir.

Zira geri dönülemez bir kötü iyileşme süreci başlayabilir. Yüzeyel yanıklarda bitkisel ya da başka materyallerin kullanılması enfeksiyona sebep olabileceği gibi yüzeyel bir yanığı da derin yanığa dönüştürebilir. Bu da doku kaybı ya da doku nakli gibi uzun süren tedavileri gerektirebilir.

Yanık oluştuğunda hemen soğutun Yanık oluştuğunda ilk yapılması gereken sakin olmak ve yanık bölgesinin acil olarak soğutulmasıdır.10 dakika kadar yanık olan bölgeye su tutulması hem ağrıyı hem de yanığın derinleşmesini önleyecektir. Eğer yanık bölgesinde sıkı bir giysi varsa bu hemen çıkartılmalıdır.

Eğer yanık bölgesine yapışan bir kumaş varsa buna müdahale edilmemelidir. Yanık bölgesini mutfakta kullanılan streç filmle sarın. Yapışabilecek hiçbir şey kullanmayın. Bu işlemleri uyguladıktan sonra en yakın acil kliniğine mutlaka gitmek gerekir. Rekonstrüktif Cerrahinin yaygın olarak uğraştığı alanlardan birisi özellikle çocuk yaşlarda oluşmuş yanık sekelleri dediğimiz yapışıklıklar ve yanık izleridir.

 • Yanıkların önlenmesi için ne yapmalıyım? • Ev içindeki ısıtıcıların ve radyatörlerin etrafına mutlaka bir bariyer konması gerekir.
 • Bebeklerinizi mutfaktan mutlaka uzak tutun.
 • Lambaları ve elektrik kablolarını görünmeyecek şekilde saklayın.
 • Elektrikli battaniye vs gibi örtüleri çocuklarda kullanmayın.
You might be interested:  Estriol Vajinal Krem Bebeklerde Nasıl Sürülür?

• Lambaları devrilmeyecek şekilde sabitleyin. • Banyo yaptırırken ilk önce soğuk su katıp sonra sıcak su ilave edin. Dirseğinizle önce siz su sıcaklığını test edin.

Çocuklarda yanıkta ne kullanılır?

Çocuklardaki yanık vakalarının yüzde 80’i çift katlı çaydanlıklar yüzünden gerçekleşirken, bu vakaların geri kalan yüzde 20’sini ütü, sobayla temas, ev yangınları sonucu oluşan alev yanıkları ve elektrik çarpması yanıkları oluşturuyor. Bebekler ve çocuklarda sıcak sıvılarla haşlanma yanıklarının % 15’inin nedeni ebeveyn ihmal ve istismarı.

Alçadaki yanıklar özellikle ceza olarak çocuğun kaynar su içine oturtulması sonucu ortaya çıkar. Bebek ve çocuklarda yanıkları önlemenin bir numaralı kuralı, anne ve babaların bilinçlenmesi, yüksek dikkate sahip olmaları. Ancak beklenmedik durumlar karşısında ne yapmalı, nasıl bir tedavi yolu izlenmeli, bunu da bilmek gerekiyor.

Op. Dr. Evrim Uçkunkaya Türkiye’de çocuklarda yanık konusunu, tedavi yöntemlerini ve en çok merak edilen soruları yanıtladı. Çocuklar en çok neden yanıyor? Çocuklarda yanıklar en fazla sıcak cisimlerin cilde temasıyla yaşanıyor ve cildi yakan etkenin sıcaklığı ile temas süresi, oluşan yanığın ciddiyetini belirliyor.

 • Ülkemizde, hala çocuklarda yanık kazaları sıkça yaşanan ev kazaları arasında yer alıyor maalesef.
 • Yanıkta ilk yapılması gerekenler nelerdir? Yanığın türüne ve etkene göre ilk yardım türü değişir.
 • Ancak genel yanık ilk yardımı çerçevesinde, yanığa sebep olan etkenden uzaklaşılması, yanık yarasının soğuk su dışında herhangibir etkenle temastan kaçınılması, büyük yanıklarda ısı kaybının önlenmesi ve mümkün olan en kısa zamanda bir uzmana başvurulması gerekir.

Neler yapılmalı, neler yapılmamalı?

Güneş yanığı gibi yüzeysel yanıklar ne sürerseniz sürün kendi kendine iyileşecek yanıklardır. Yüzeysel yanıklar için diş macunu ve yoğurt gibi maddelerin faydası veya zararı yoktur. Derin yanıklarda ise bu maddeler son derece zararlı sonuçlar doğurabilir.Kendi kendine 10 gün içinde iyileşecek olan yüzeysel yanıklarda amaç bu süreci en ağrısız ve konforlu tamamlamaktır. Bunun için yanık bölgesinin yağlı pomatlar ile örtülmesi yeterli olacaktır.Ağrıyı gidermek için yanık bölgesine lokal anestetik içeren pomat veya kremlerin sürülmesi son derece tehlikelidir. Bu maddelerin, bütünlüğü bozulmuş deriden emilimleri kontrolsüz olacağından, başta kalp ve dolaşım sistemi üzerinde olumsuz sonuçlara neden olabilirler. Yanık pansumanı yapıldığında hastanın ağrısı azalacaktır. Ağızdan antibiyotik hap kullanımına ezbere başlanmamalıdır. İltihap bulgusu olmadan antibiyotik kullanmak hem gereksiz hem de zararlıdır.Evde meydana gelen küçük haşlanma yanıklarında musluk suyu ile soğutma yaptıktan sonra topikal krem veya pomadlar ile kapalı pansuman yapmak yeterli olacaktır. Bu ajanlar derinin kuruması ve gerilmesi nedeniyle olan yangıyı ve ağrı hissini azaltacaktır. Hastaya analjezik verilebilir.

Yanık ve yara izlerinin tamamen tedavisi mümkün müdür? Yara ve yanık izlerinin düzeltilmesinde teşhisinin ve tedavi süresinin zamanı her yara ve yanık izine göre değişebilir. Yara ve yanık izlerinin giderilmesinde ilk prensip, izin olgunlaşmasının beklenmesidir. Tedavilerin zamanlaması yaranın durumuna ve hastaya göre planlanmaktadır.

Bebeğimin eli yandı su topladi ne yapmalıyım?

Çocuklarda yanıklar en fazla sıcak cisimlerin cilde temasıyla yaşanıyor ve cildi yakan etkenin sıcaklığı ile temas süresi, oluşan yanığın ciddiyetini belirliyor. Çocuk Doktoru Erhan Ateş, yanık durumlarında neler yapılması gerektiğini bakın nasıl anlattı.

 1. Yanığın Dereceleri Yanığa yol açan etkenin sıcaklığı 45 C altında ise cilt hücrelerinde yaygın hasar oluşmaz.
 2. Isı 50 C’inin üstüne çıktığında ise cilt hücrelerindeki proteinler bozulmaya başlar.
 3. Ciltte oluşan yanığı, ortaya çıkan belirtilere göre sınıflandırmak gerekir.
 4. Birinci derece yanıkta yanan yer kızarır ve hassaslaşır.

Cildin alt tabakasının da etkilendiği ikinci derece yanıklarda yanık bölgesi su da toplar. Kıl kökleri ve ter bezleri gibi cilt alt dokularının da yandığı üçüncü derece yanıklarda ise yanık bölgesindeki sinirler hiçbir uyarıya tepki veremez hale gelirler.

Tüm yanıklar şiddetli ağrılara yol açar. Birinci ve ikinci derece yanıklarda yanan cilt bölgesi dokunulmaya karşı aşırı hassasken üçüncü derece yanıkta yanan bölge duyarsızlaşır. Soğuk Su İlk Müdahale Olmalı Çocukta ciltte yanık olduğunda yanık bölge hemen soğuk su altında tutulmalıdır. Soğuk uygulamanın etkisiyle yanan dokudaki kızarıklık ve şişlik azalır.

Dokunun temiz suyla ve hatta mümkünse binde 9 oranında sodyum içeren fizyolojik serumla yıkanması, hasarlı dokuda daha sonra bir enfeksiyon gelişmesi ihtimalini azaltır. Yanığı olan çocuğa fitil ya da şurup şeklinde ağrı kesici verilmesi ihmal edilmemelidir.

Yanığın üzerine herhangi bir krem ya da sıvı sürülmemelidir. En yakın sağlık kuruluşuna gidilerek yanığın bakımı ve pansumanı yaptırılmalıdır. Özellikle su toplayan yanıklarda pansuman yapılmazsa ileride kalıcı izler kalabilir. Pansumanlara, hekimin enfeksiyon gelişimini engellemek için önereceği kremlerin de kullanımıyla birlikte devam edilmelidir.

You might be interested:  Bebek Gibi Bir Cilt Için Ne Yapılmalı?

El, yüz ve genital bölge yanıkları olan hastalar, muhakkak ihtisaslaşmış bir yanık tedavi merkezinde izlenmelidir. ÇOCUKLARI EVDE BEKLEYEN TEHLİKELER

Mustela yanığa iyi gelir mi?

Bebeklerde Yanığa Hangi Krem Iyi Gelir Anneler tarafından kuru ve hassas yapılı bebekleri için severek tercih edilen Mustela Cicastela Onarıcı Bakım Kreminin nasıl kullanıldığını ve hangi tür özellikleri bulundurduğunu sizler için araştırdık! Mustela Cicastela Onarıcı Bakım Kremi ne işe yarar? Mustela Cicastela Onarıcı Bakım Kremi nasıl kullanılır? Mustela Cicastela Onarıcı Bakım Kremi kullanıcı yorumları neler? Söz konusu bebek lerin cildi olduğunda iki kat daha fazla hassasiyet ve dikkat gösterilmesi gereken bakım ürünlerinin yanlış tercihi sonucunda bebeklerde bazı cilt sorunları görülebiliyor.

 • Daha doğum gerçekleşmeden bebeğin ihtiyaçları için büyük bir hevesle çıkılan alışverişte kıyafetten-beslenmeye, beslenmeden-bakım ürünlerine kadar her detay A’ dan Z’ ye incelenmelidir.
 • Bebeklerin cilt yapısına uygun özellikte kullanılan ürünler, vücut üzerinde olumlu etkiler sunacak.
 • Böylelikle de anne ve babalar o ürünlere karşı olumlu geri dönüş sağlayacaktır.

İşte tam da bu noktada imdadınıza yetişecek bir kremden bahsetmek istiyoruz sizlere! En iyi ve kaliteli bebek ürünleri arasında adını sıklıkla duyduğumuz Mustela markasının onarıcı bakım kremi nin faydalarını duyunca eminiz ki sizde denemek isteyeceksiniz! Hassas ve narin yapıdaki bebeklerin pamuksu cildi için kullanılabilecek en ideal ürünlerden olan Mustela Cicastela Onarıcı Bakım Kremi ne gelin birlikte bakalım. Mustela Cicastela onarıcı bakım kremi kullanıcı oylaması TIKLA OKU: BEBEKLER İÇİN ETKİLİ CİLT BAKIM ÖNERİLERİ! MUSTELA CİCASTELA ONARICI BAKIM KREMİNİN ÖZELLİKLERİ NELER? Bebeklerde Yanığa Hangi Krem Iyi Gelir Mustela cicastela onarıcı bakım kremi özellikleri Bebeklerde bakım kremleri arasından en popüler olanlarından olan Mustela Cicastela, bebeklerin naif bünyelerinde büyük bir ferahlık ve rahatlama sağlarken cildin arınmasına da yardımcı olmaktadır. %91 oranında organik (doğal) kökenli içeriklere sahip olan bu mucizevi krem, özellikle de aşırı kuru ve hassas ciltli bebeklerin tenine özel olarak üretilmiştir.

Cilt problemleri ile karşı karşıya kalan bebeklerde kullanılmaya elverişli olan Mustela Cicastela kremi, cilde nem takviyesi yapar ve cildin dengesini korumaya çalışır. Dermatolojik olarak test edilen Mustela Cicastela bakım ve onarıcı krem içerisinde parfüm miktarı %0’dır. Özel dokusu sayesinde cilde dokunulduğunda herhangi bir yapışıklık ya da yağlı bir his bırakmaz.

Alikatörlü ucu özelliği ile de istenen bölgeye çok rahat bir şekilde sürülebilir.

Hametan krem yanık için kullanılır mı?

– Bebeklerin ve küçük çocukların pişiklerinde – 1. ve 2. derece yanıklarda / güneş yanıklarında – Çizik ve kesik gibi yüzeysel deri lezyonlarında – Emziren annelerde meme başı çatlaklarının bakımı ve korunmasında – Kurumuş, çatlamış, yarılmış derinin bakımı ve korunmasında kullanılır.

Sudocrem yanıklara iyi gelir mi?

Özellikle bebeklerde emekleme döneminde diz ve dirseklerde oluşan kızarıklık ve tahrişi önlemek için kullanılabilir. Çocuklarda ise formülü sayesinde kızarıklık, minik sıyrık ve hafif yanıklar için doktor önerisi ile kullanılabilir.

Bebeklerde ikinci derece yanıklarda iz kalır mı?

Yanık Neden Oluşur? Isı, elektrik, kimyasal maddeler ve radyasyon gibi etkiler sonucunda deride ve diğer derin vücut dokularında meydana gelen hasarlar yanık olarak tanımlanmaktadırlar. En sık karşımıza termal yanıklar olarak nitelendirilen ısı ile direkt alakalı yanıklar karşımıza çıkmaktadır.

 • Termal yanıklar ateş, ya da alev ile direkt temas ya da sıcak cisimler, (sıcak su, sıcak yağ, sıcak süt v.b.) ile oluşmaktadırlar.
 • Yanıkların Derinliğine Göre Sınıflandırılması 1.Derece yanıklar derinin en üst tabakasını etkiler.
 • Yanık bölgesinde ağrı ve hassasiyet vardır.
 • Güneş yanıkları ve sıvı dökülmesi soncu oluşan yüzeyel yanıklar bu tip yanıklardır.

Yüzeyel olarak etkili ağrı kesici ve deriyi yumuşak tutucu kremler ve pomatlar ile tedavi edilebilir.1-2 hafta içinde yanık bölgesindeki deri soyulur ve hafif kızarık deri görülür. Zaman içinde deri normal haline gelir ve iz kalmaz.2. ve 3.Derece yanıklarda deri üst tabakası tamamen yanmıştır.

 • İyileşme deri alt tabakasındaki yağ bezleri, ter bezleri ve kıl köklerinden hücrelerin çoğalmasıyla oluşur.
 • İyileşmeyi sağlayan deri eklerindeki kayıp miktarına göre 2.
 • Derece yanıklar yüzeyel ve derin olarak iki alt sınıfa ayrılır.
 • Yüzeyel 2.
 • Derece yanıkta iz kalmaz ancak derin 2.
 • Derece yanık iz bırakarak iyileşir.

Yanık bölgesindeki su dolu kabarcıklar korunmaya çalışılmalıdır. Uygun pansumanlar ile takip edilir. Yüz dışındaki bölgelerin kapalı pansuman ile takip edilmesi gerekir. Halk arasında yanık bölgesinın açık tedavi edilmesi inancı yanlış bir bilgilenmedir.

Bilinçsiz yapılan bakım 2. derece yanığın 3. dereceye gelişmesine neden olabilir. İyileşme süresi yüzeyel yanıklarda 1 hafta ile 10 gün arasındadır. Derin 2. derece yanıklar ise 2-3 haftada iyileşir.4.Derece yanıklarda deriyi yenileyecek deri ekleri kalmamıştır. İyleşme yanık kenarlarından gelişen deri ile oluşur ve rahatsız edecek yara izi gelişir.

Kötü yara iyileşmesini önlemek için yanık bölgesine deri nakli yapılabilir. Küçük alanlar pansumanlarla iz bırakarak iyileşirken büyük alanların iyileşmesi çok zaman alır ve bu süre içinde enfeksiyon gelişirse hayati tehlike oluşabilir. Eklem ve boyun bölgesindeki yanılar eklem ve boyun hareketlerinin kısıtlanmasına neden olabilir.

You might be interested:  Sac Ekiminden Sonra Hangi Krem Kullanılır?

Deri nakli iyileşmeyi hızlandırır ve fonksiyon kaybı gelişmesini önler. Deri nakli yapılan alanlarda iz daha az gelişir. Geç dönemde izin azaltılması için deri nakli operasyonları faydalı olabilir.2. Derece ve 3. derece yanıkların tedavisi yanık uzmanı tarafından yapılmalıdır. Bu tip yanıklar mümkün olduğu kadar kapalı pansumanlar ile takip edilmelidir.

Yanıkların Yüzde ve Derecelerine Göre Sınıflandırılması Yanıklar yanık yüzdelerine ve derecelerine göre majör minör ve orta düzey yanıklar olarak sınıflandırılmaktadır. Majör Yanıklar İnhalasyon yanıkları, yüz – boyun yanıkları, perine yanıkları, elektrik yanıkları, diğer tavmalarla birlikte olan ve kırıklarla birlikte olan yanıklar, ve kronik hastalığı olan, hassas hasta gruplarında görülen yanık olguları majör yanıklar olarak değerlendirilmelidir.

1 derece yanık ne kadar sürede iyileşir?

1. derece yanıklar genellikle 1 -2 hafta içinde herhangi bir iz bırakmadan iyileşir.

Yoğurt yanıklara iyi gelir mi?

Evde en çok meydana gelen kazaların başında yanıklar geliyor. Evde meydana gelen yanıklarda ıslak pansuman yapılması ve bunun sık sık değiştirilmesi gerektiğini belirten Anadolu Sağlık Merkezi Dermatoloji Uzmanı Dr. Kübra Esen Salman, “Evdeki temiz bir tülbent, gazlı bezi sık sık musluk suyuyla ıslatıp yanık bölgesinin soğuk kalması sağlanmalı. Bebeklerde Yanığa Hangi Krem Iyi Gelir Yanık çok şiddetli değilse yanık bölgenin öncelikle soğutulması gerekiyor. Yanık bölgeyi hemen soğuk musluk suyuna tutun veya soğuk-ıslak kompresler uygulayın. Bunu yaklaşık 10 dakika ya da ağrı geçene kadar yapın. Enfeksiyona neden olabileceğinden yanığa merhem, diş macunu, tereyağı gibi şeyler sürmeyin.

1 derece yanık ne kadar sürede iyileşir?

1. derece yanıklar genellikle 1 -2 hafta içinde herhangi bir iz bırakmadan iyileşir.

Yanık açık mı kalmalı kapalı mı?

Yanık yaraları belirli süre içinde günlük, gün aşırı veya 3 güne 1 pansuman yapılmak üzere kapatılır. Açık bırakılan yanık yaraları kurur ve bu da yaranın iyileşme sürecini yavaşlatır.

Yanığa domuz yağı ne zaman sürülür?

Yanıklardan, sivilcelere, cilt lekelerinden kırışıklara kadar cildin iyileşmesine büyük katkısı olan ve üstün etkili bir ürünün domuz yağı olduğunu biliyor muydunuz? nimizce yenilmesi, içilmesi suretiyle tüketilmesi yasaklanmış ve haram kılınmış domuz yağının cilde sürülmesi ile ilgili tartışmalar süre dursun, yüzüne domuz yağı sürmekte sakınca görmeyen kişiler için domuz yağının cilde faydalarından bahsetmek istiyoruz. Sivilce giderici kremlere, kırışıklık karşıtı anti-aging ürünlerine yüzlerce lira para ödemeden önce, yüksek besleyici etkisiyle cildinizde harikalar yaratabilecek bir ürün olan domuz yağı kullanarak, yüzünüzde ne gibi iyileşmelere vesile olabilirsiniz gelin hep birlikte bakalım Domuz Yağının Cilde Faydaları Cildimize düzenli olarak domuz yağı sürmek sayesinde istifade edebileceğimiz faydalarını başlıca şu başlıklar altında toplayabiliriz; Göz çevresi kırışıklıklarını ve dudak çevresi izlerini giderir Cildin toparlanmasını sağlayarak daha gergin ve genç görünen bir yüze sahip olmanıza yardımcı anti-aging etkisi vardır Ciltteki kahverengi lekeleri geçirir Sivilce izleri, yara izleri tedavisinde üstün etkilidir Cildin nem dengesini sağlamaya yardımcı olarak akne sorununu büyük ölçüde ortadan kaldırır Rozasea hastalığı – gül hastalığı ya da egzama gibi cilt hastalıklarının semptomatik tedavisinde üstün etkilidir Cildinizi yumuşatır ve pürüzsüzleştirir. Gözeneklerinizi açar ve siyah noktalardna kurtulmanıza yardımcı olur. Nasıl Kullanılır? Domuz yağı kozmetik kullanım amaçlı bir şekilde, krem kutuları içinde ve uygun kıvamda satılan bir ürün olduğu için, cilde uygulanması da çok kolaydır. Herhangi bir nemlendirici krem uyguluyor gibi, yüzünüzü iyice temizleyip gözeneklerinizi açtıktan sonra, nohut tanesi kadar bir domuz yağını yüzünüze nokta nokta sürüp ardından parmaklarınızla masaj yaparak dağıtabilirsiniz. Sivilcelerin, egzamanın ya da diğer cilt problemlerinizin yoğun olduğu bölgeye, daha fazla miktarda ürün kullanabilir ya da yağı sadece o noktalara da uygulaabilirsiniz. Domuz Yağı Cilde Neden İyi Geliyor? Aslında pek çok farklı sebepten ve nedenlerini sizinle paylaştığımızda hak vereceksiniz; Domuz yağı ile insan cildinin içerdiğ yağ, yapı olarak birbiriyle çok büyük benzerlik gösterir o yüzden yapay kozmetik ürünleri ve diğer cilt bakım kremleri gibi, cildin adaptasyon sorununa yol açmadan, ciltle bir olarak, yüzünüze gereken nemi sağlar, kolajen üretimini arttırarak yüzünüzün elastikiyetinin artmasına yardımcı olur böylece sarkmalar ve kırışıklara iyi gelir. Aynı zamanda hücre yenilenmesine de katkısı olan domuz yağı daha parlak, lekesiz ve sivilcelerden arınmış, berrak-pürüzsüz bir cilde sahip olmanza vesile olur. Yüksek miktarda D vitamini ve A vitamini de içerdiği bilinen domuz yağı, cildin ihtiyacı olan pek çok vitamin ve minerali yalnız başına bünyesinde barındırarak mucizevi etkilere vesile olan bir cilt bakımı ürünü sayılabilir. Türkiye’de Domuz Yağını Nereden Alabilirim? Türkiye’de aktarlarda ya da marketlerde yaygın olarak satılmadığı için, en uygun yöntem internetten uygun bir markayı sipariş etmek olacaktır.