Cc Krem Hangi Cilt Tipi Için?

07.11.2022 0 Comments

Cc Krem Hangi Cilt Tipi Için
CC Krem Nedir, Ne İşe Yarar? – “Colour Correcting” (Renk Dengeleyici) veya “Complexion Correcting” (Cilt Dengeleyici) sözcüklerinin kısaltılmış hali olan CC krem, cilt üzerindeki kızarıklıkları kapatmak ve renk eşitsizliklerini düzenlemek için geliştirilmiştir.

 1. BB kremden daha hafif olan yapısıyla sivilceye yatkın yağlı ciltler için idealdir.
 2. Ciltte oluşmuş sararmalar, lekeler ve kızarıklıkları CC krem ile kapatabilir, içerisindeki ışık yansıtıcı partikülleri sayesinde anında aydınlık ve ışıltılı bir cilde kavuşabilirsiniz.
 3. Yağlı ciltlerin parlamasını kontrol altına alıp mat bir görünüm sağlarken aynı zamanda da cildi nemlendirir.

Hafif yapısıyla makyaj bazı olarak da kullanabilirsiniz. Cc Krem Hangi Cilt Tipi Için BB Krem ve CC Krem Arasındaki Farklar ve Benzerlikler Nelerdir? • Her iki kremde cildi nemlendirir ve pürüzsüz bir görünüm sağlar. • Her iki ürünün de güneş koruma faktörüne sahip seçenekleri vardır. • Her iki ürünün de yaşlanma karşıtı bakım özelliğine sahip olan ürünleri vardır.

Her iki üründe cilt kusurlarının kapatılmasını sağlar, ancak fondöten kadar etkili değillerdir. • Her iki ürünün de farklı cilt tonlarına uygun ürünleri vardır. • Her iki üründe komedojenik değildir. • BB kremin yapısı CC kremden daha yoğun ve yağlıdır. • BB krem hafif fondöten etkisi yaratırken CC krem ton farklılıklarını düzenler.

• BB krem CC kremden daha fazla kapatıcı özelliğe sahiptir, ancak CC krem cildinize uyum sağlayarak renk eşitliği sağlar. • BB krem daha yoğun nemlendirici içerir, bu sebepten dolayı yağlı cilde sahip olanlar CC kremi tercih etmelidir. • CC krem morluk ve kızarıklık karşıtı bakım yapan ürün seçeneklerine sahiptir.

Farmasi CC Krem hangi cilt tipi için uygundur?

Farmasi BB & CC Kremler Her Cilt Tipine Uygun – Cc Krem Hangi Cilt Tipi Için Günlük hayatımızda, iş yaşamımızda, arkadaşlarımızla buluşmalarımızda kendimizi iyi hissetmemiz son derece önemlidir. Farmasi BB ve CC kremleri, cilt sorunlarınızı ve kusurlarınızı kapatarak doğal ve daha sağlıklı bir görünüm elde etmenizi sağlar. Benzersiz formülü ile her cilt tonu ve her cilt tipi için uygun bir yapıya sahiptir.

BB ve CC krem arasında formulasyon açısından bazı farklılıklar bulunduğundan dolayı her birinin belirli cilt tiplerinde kullanımı uygun olup daha iyi sonuç verdiği görülmektedir. Bu duruma örnek vermek gerekirse, BB krem içeriğindeki bileşenler kuru ciltler tarafından sevilmekte ve kullanıldığında daha güzel bir görünüm ve sonuç vermektedir.

Farmasi BB krem ton seçimi bu noktada son derece önemlidir. Cilt tonunuza uygun BB krem seçiminiz kullanım sonucunuzu ve ürünün cildinizdeki etkisini doğrudan etkileyen bir faktördür. Örneğin; genel itibarıyla kullandığınız ürünlerin en açık tonu size açık geliyorsa ve bir ton koyu rengine ihtiyaç duyuyorsanız Farmasi açıktan ortaya BB krem sizin için doğru bir tercih olacaktır.

 • BB krem genel olarak kuru cilt tipine uygun olmasının yanı sıra Farmasi bünyesinde yer alan Farmasi doktor tuna BB krem ise diğer BB kremlerden farklı olarak yağlı ve akneye meyilli cilt tipleri için uygundur.
 • Yağlı cilt tipleri ve ihtiyaçları düşünülerek içeriği belirlenen ürün, cildinizde bulunan aknelerin hassasiyetini artırmaksızın memnun kalacağınız bir kullanım deneyimi sunacaktır.

Farmasi CC krem ise genel olarak yağlı, karma ve sivilce ile akneye meyilli cilt tipleri için uygun bir içeriğe sahiptir. Bunun yanı sıra Farmasi CC krem kuru cilt tipleri tarafından da bir nemlendirici eşliğinde kullanıldığında kusursuz bir görünüm sunmaktadır.

 1. İçerisindeki bileşenler sayesinde aydınlık ve ipeksi bir görünüm elde etmenize yardımcı olur.
 2. Ciltte bulunan güneş lekesi, kızarıklıklar ve renk eşitsizliklerini gidererek muazzam bir görünüm elde etmenizi sağlar.
 3. Farmasi CC krem ton seçimi bu noktada kullanımınızın sonucunu etkileyen en önemli faktörlerden biridir.

Cilt renginize uygun ürün ile kusursuz bir bitiş elde edebilir ve gün boyu kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Cilt tipinize ve cilt renginize en uygun Farmasi BB ve CC kremlerine sitemizden ulaşabilir, güvenli bir şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

 • Cildinizde kullanacağınız ve doğrudan cildinizle temas edeceğiniz ürünü seçerken tüm faktörleri göz önünde bulundurmalı, cilt tipinizi iyi bir şekilde analiz edebilmelisiniz.
 • Çünkü yanlış ürün seçimi cildinizde lekelenmelere, akne oluşumu gibi çeşitli cilt sorunlarına yol açabilir.
 • Bu noktada Farmasi ürünleri, son derece temiz içeriği ile kullanıcılarının gönül rahatlığı ile kullandıkları ve günlük rutinlerinde yer verdikleri ürünlerdir.

Sizin için BB kremin uygun ürün olduğunu düşünüyorsanız Farmasi BB krem kullananlar kullanım deneyimlerini sitemiz üzerinden paylaşmaktadır.

CC krem kuru ciltler için mi?

BB ve CC krem seçerken nelere dikkat edilmeli? – Günümüzde BB krem ve CC kremler de oldukça revaçtadır. Bu kremler birkaç ürünün özelliğini tek bir üründe toplamak üzere formüle edilirler. Nemlendirme, güneşten koruma, renklendirme, yaşlanma karşıtı, beyazlatma gibi pek çok özellik tek ürün ile tüketiciye sunulmaktadır.

BB kremler ilk olarak 1960 yılında Alman dermatolog Dr. C Schrammek tarafından ameliyatlarından sonra hastaların kullanması ve ciltlerinin iyileşme sürecinde cildi desteklemesi için formüle edilmişlerdir. Daha sonra günlük kullanım için de geliştirilmeye başlanmıştır ve yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

CC kremler ise BB kremlerin yenilikçi şeklidir. BB kremlerden daha kapatıcı, daha fazla aktif bileşen içeren yapıları vardır. BB ve CC kremler genelde su bazlı ürünlerdir. Bu sebeple günlük hayatta rahatlıkla kullanılırlar, cildin bakımını yapabilirler.

 • Ayrıca özellikle kuru ciltler bu ürünleri makyaj bazı olarak da kullanabilirler.
 • Eğer hem nemlendirme hem renklendirme hem de güneşten koruma özelliği istiyorsanız BB ve CC kremleri tercih edebilirsiniz.
 • Değişik koruma faktörlü ürünler mevcuttur.
 • Açık tenliyseniz yüksek koruma faktörlü (30 ve üstü), orta koyulukta bir cildiniz varsa orta koruma (15-30 faktör arası), çok koyu bir cilt tipiniz varsa daha düşük koruma faktörlü (15 koruma faktörü altı gibi), ürünleri tercih edebilirsiniz.
You might be interested:  C Vitamini Cilt Serumu Nasıl Kullanılır?

Allıklar, krem allık ve toz allık olmak üzere ikiye ayrılır. Krem allıkları kuru ve karma ciltler kullanabilirler. Toz allıklar ise her tarz cilt tipinin kullanabileceği ürünlerdir. Pudralar da krem ve toz pudra olarak değişik çeşitleri vardır. Toz pudralar özellikle makyajın sabitlenmesi için uygulanırlar.

CC krem ne için kullanılır?

Renk düzeltici anlamına gelen “Color Corrector” kelimesinin kısaltılması olan CC kremler, hafif kıvamları ile cilt kusurlarını kapatmaya yardımcı olan ancak cildi ağırlaştırmayan kozmetik ürünlerdir. Özellikle yoğun makyaj yapmayı tercih etmeyen pek çok kadın tarafından günlük makyajda kullanılır.

Güneş lekeleri ve sivilce izlerini kapatmak için oldukça etkilidir. CC Krem Nedir? Cildinizin nefes almasını engellemeyen CC kremler, içeriğinde cilt renginizi eşitleyen pigmentler ve antioksidan içerir. Daha pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlamanın yanı sıra cilt bakımına da destek olur. Ayrıca CC krem kullandığınızda tek bir hamle ile cilt kusurlarınızı kapatabilir, cilt tonunuzu eşitleyebilir ve cildinizin kadife bir dokuda olmasını sağlayabilirsiniz.

CC Krem Ne İşe Yarar? Hafif formülü ile ön plana çıkan CC krem; siyah nokta, sivilce, sivilce izleri, çil ya da cilt lekelerini kapatmak için kullanılır. Cildi yağlandırmaması nedeni ile özellikle sivilceye meyilli cildi olan kişiler tarafından tercih edilir.

 1. Ayrıca içeriğinde yoğun miktarda antioksidan, E ve C vitamini bulunur.
 2. Böylece cildinizin ihtiyacı olan vitaminleri sunar ve cilt sorunlarınızın azalmasına yardımcı olarak daha güzel bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur.
 3. Makyaj öncesinde CC krem kullanılması ise makyajın daha kalıcı olmasını sağlar.

CC Krem Nasıl Kullanılır? CC krem kullanmadan önce cildinize uygun bir ürün kullanarak cilt temizliği yapmanızda fayda vardır. Ardından cildinizi nemlendirerek hem CC kremi daha kolay uygulayabilir hem de ürünü daha kalıcı kılabilirsiniz. Daha kapatıcı ve yoğun bir uygulama için nemlendirilmiş sünger kullanabilir, hafif ve doğal bir görünüm için ise fondöten fırçası kullanarak CC kremi cildinize yedirebilirsiniz.

CC ve BB krem arasındaki fark ne?

CC Krem – CC krem aynı zamanda “colour correcting” (renk eşitsizliklerini giderici) ya da “complexion correcting” (cilt dengeleyici) olarak biliniyor. BB kremlerle aynı GKF ve antioksidan özellikleri taşıyor oluşunun yanında, önemli bir ekstra özelliği de cilt rengini aydınlatan bir makyaj bazı olması.

 • CC kremin kıvamı BB kremlerden biraz daha hafif.
 • Bu da CC kremin sivilceye yatkın yağlı ciltler için daha faydalı olabileceği anlamına geliyor.
 • CC kremlerde ek olarak bulunan ışık yansıtan partiküller cilde anında ışıltı katabilir, fondöten de cilt tonunu dengelemeye yardımcı olabilir.
 • Eğer teniniz kızarmış ya da sararmışsa, isminden de anlaşıldığı gibi, cildinizin güzel ve eşit tonda görünmesi için doğru içeriğe sahip olan CC krem kurtarıcınız olacaktır.

Antioksidanlarla, C ve E vitaminleriyle dolu olan, BB kremden daha yüksek GKF’ye sahip CC krem ile, cildinizin beslendiğinden ve korunduğundan da emin olabilirsiniz.

CC krem göz altına sürülür mü?

CC Krem Göz Altına Sürülür mü? – CC kremler, fondöten ve pudradan farklı olarak göz altına sürülebilir. Göz çevrene dikkatli bir şekilde CC kremi uygulayabilirsin. Göz çevresindeki renk eşitsizliğini dengeler ve göz çevrene aydınlık bir bitiş sağlar. CC krem ince ve hafif yapılı bir ürün olduğu için göz altında ağırlık yapmaz. İlgini çekebilecek makaleler

Hangi CC kremi kullanmalıyım?

En İyi CC Krem Listesi

Sıra Modeller neoldu Puanı
1 La Roche Posay CC Krem 10/9.7
2 L’oreal Paris C ‘ést Magic CC Krem 10/9.8
3 Farmasi CC Krem 10/9.8
4 Flormar CC Krem 10/9.6

CC krem su geçirir mi?

Merhaba, Sabah ve akşam cildinizi günün kirinden tozundan temizleyip, nemlendiricinizi sürüyorsanız derinin su kaybı olmayacak, siyah nokta oluşmayacaktır. Günlük cilt bakım rutininizde sadece nemlendirici yazmışsınız. Sabah ve akşam bir pamuğa dökeceğiniz misel su dediğimiz temileme suları içle cildi silin.

Makyaj yapsanız da yapmasanız da lütfen sabah ve akşam temizlemeyi ihmal etmeyin.Ama sabunla değil! 🙂 MAKYAJ YAPMASAK DA TEMİZLİK ŞART yazısına göz atınız. Cyrene Sensitive Cleansing Micellar Water 500 ml. Yeni nesil çok amaçlı temizleme başlıklı videoya sayfa altında tıklayıp uygulamayı izleyebilirsiniz.

Gün içinde spf koruma dediğimiz güneşin zararlı ışınlarına karşı cildin koruyucusu olan, hem nemlendiren hem hafif renk veren kozmetiklerden faydalanabilirsiniz. Abdest aldıktan sonra CC kreminizi veya BB kreminizi sürerseniz gün içinde tekrar abdest alacağınızda; üzerinden suyla mesh ederek abdestinizi alabilir, isterseniz tekrar sürebilirsiniz.

Tıpkı lastik ayakkabıların (mest) üzerinden suyla ayağı mesh ederek abdest alınması gibi. Sargılı bir uzuv üzerinden suyla mesh etmek gibi. Az renkli ama düzgün, temiz bir yüzey yapan CC kremleri kullanabilirsiniz. Su çarpınca çok etkilenmez: Skin79 Complete CC Cream Control SPF25 35 ml. veya Cosmed Renk Düzenleyici CC Krem – Medium Yahut, biraz daha renk veren BB kremleri kullanabilirsiniz.

Koyu tenli olduğunuzu yazmışsınız size uygun rengin No:31 olacağını düşündüm ama yine de sayfa altındaki Missha Perfect Cover BB Cream adlı videodan renklere bakıp karar veriniz. Missha Perfect Cover BB Cream SPF 42 PA + + + No: 31 Golden Beige 50 ml.

Maskarayı suya dayanıklı seçmeniz gerekir. Suyla temas ettikçe çıkarıp yeniden sürmek göz çevresini çok yıpratır ileride yorgun ve kırışık bir göz altınız olur. Missha M Super-Extreme Waterproof Mascara (Volume & Curling) 9,5 gr. Kirpik diplerini belirlemek için eye liner veya kalem çekecekseniz bu da suya dayanıklı olmak durumunda 🙂 PASTEL Waterproof Dipliner Makyaja yeni başlayanlar için “sıvı” çizgi çekmek epey meşakkatlidir ama zamanla eliniz alışır.

Doğal görünüm istediğiniz için şimdilik eye liner veya kalem çekmeyeceğinizi düşünüyorum. Maskara gözleri belirlemek için yeterli olacaktır. Far: Lavera Beautiful Mineral Eye Shadow – Glamorous Taupe 2 gr. Uçuk bir pembe ve doğal bir kahveden oluşur. Kaş altına NUDE videosundaki gibi açık rengi, göz kapağına vizon kahveyi kullanabilirsiniz.

 1. Daha geniş bir renk yelpazesi isterseniz Lavera Beautiful Mineral Eye Shadow – Purple Fantasy 03 3,2 gr.
 2. Da olabilir.
 3. Suya dayanıklı maskarayı geceleri, uygun makyaj çıkarıcısı ile temizlemeniz gerekecektir.
 4. Waterproof temizleyici) TEK RENKLİ KOZMETİKLE MAKYAJ başlıklı yazıya tıklarsanız (sayfanın altında) doğal ve narin bir makyaj için gerekenleri sıraladım.
You might be interested:  Sigarayı Bıraktıktan Sonra Cilt Rengi Ne Zaman Düzelir?

Nude Makyaj Uygulaması videosunu sayfa altında ekledim. İzleyebilirsiniz. Bunlara “gizli tonlar” diyoruz. Hafif vizon ve kahve renkleriyle yapılmış makyaj derinin kendi rengiyle uyumlu gölzge ve aydınlıklar oluşturduğu için en doğal makyajdır.

BB krem gözenekleri açar mı?

BB krem nedir, ne işe yarar? – İlk olarak BB cream nedir sorusuna yanıt verelim. Asya ülkelerinde ortaya çıkan ve ilk etapta “Blemish Balm” yani sivilce kremi adıyla tüm dünyaya yayılan BB kremler, cildin sağlıklı bir şekilde aydınlatan ten makyaj ürünleri.

Adını ürünün baş harflerinden alan BB krem, ışıltılı canlı ve nemli bir görünüm sunuyor. Özellikle yaz aylarının en pratik kullanımlı kurtarıcılarından olan BB kremler, sıcak havalarda ciltte katman oluşturmayan, gözenekleri havalandıran yumuşak dokusuyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. “BB krem ne işe yarar, neden kullanmalıyım?” diye soruyorsan, sana birçok sebep sayabiliriz! • Cildi aydınlatan, ferah bir görünüm katan dokularının yanı sıra cildin renk eşitsizliklerine karşı da savaşarak kusursuz bir görünüm elde edilmesini sağlar.

• Gözenekleri kapamaz ya da cildin havayla temasını kesmez. • Ciltteki pütürleri ve lekeleri kapamaya yardımcı olur. • Cildi tüm gün nemlendirirken formüllerindeki SPF ile güneş ışınlarına karşı da koruma da sağlar. • Anti-aging gibi cildi yaşlanmaya karşı koruyan ek etkileri ve cildi tazeleyen formülleri ile de beğenileri topluyor.

BB krem beyazlatır mı?

BB Kremler son yılların en vazgeçilmez Kozmetik Trendi Blemish Balm yani onları tanıdığımız adıyla BB Kremler son dönem kozmetik ürünlerinin vazgeçilmezi olarak raflarda ve makyaj çantalarımızda yerini alıyor. Hepimizin en sevgilisi olmayı başaran bu akıllı kremler, hafif yapılarıyla ve çok fonksiyonlu oluşlarıyla bir süredir her yaştan kadının en yeni favorisi ! O zaman bu ürünleri yakın mercek altına almanın tam vakti diyorum ve sizleri hemen her markanın birbiri ardına lanse ettiği bu kremlerle ilgili çıkacağımız küçük yolculuğa davet ediyorum.

 1. Nedir BB Krem ? BB krem’in açılımı Blemish Balm veya Beauty Balm’dır.
 2. BB Krem, aslen 1960 ‘lı yıllarda Alman bir Dermatolog tarafından formüle edilmiştir.
 3. Alman doktor Christine Schrammek’ in amacı, hastalarının kimyasal peelinglerden ya da ameliyatlardan sonra cildini yeterince koruyabilmesi, yara izlerini kapatabilmesi kısaca ve eski tabirle düzgünleştirme isteğiyle başlamıştır.

Böylelikle BB Krem, dünya kozmetik sektörüne gözlerini açmış ve önce Kore sonra tüm Asya ve ardından tüm Avrupa olmak üzere Dünya Kozmetik sektöründe yeni bir açılıma vesile olmuştur. BB Kremi, bu sektörde bu kadar güçlü kılan nedir? BB Kremler ciltte daha pürüzsüz bir görünüm elde ederken aynı zamanda cildi iç ve dış etkenlere karşı korumakla yükümlüdürler.

 • BB Kremler yaşlanma karşıtı ürünler olup SPF faktörlü, UVA /UVB ışınlarına ve diğer çevresel etkenlere karşı koruma sağlayarak ilk yaşlanma belirtilerini önlemeye yardımcı oluyor.
 • Diğer en güçlü özelliği ise cildinize uygun renk seçeneklerinin bulunması ve cildinizdeki kusurları kapatmaya yardımcı olması.
You might be interested:  Göz Altı Morluklarına Ne Iyi Gelir Krem?

Cildin yağ dengesini kurmaya ve parlamasını kontrol altına almayı hedefleyen bu yeni nesil kremler sayesinde üzerine uygulayacağınız fondöteniniz çok daha kalıcı oluyor. Özellikle makyaj bazı olarak da kullanılan BB Kremleri makyaj artistleri şiddetle tavsiye ediyor.

Renkli nemlendiricilerden farkı ise çok daha işlevsel olması. İşte, BB Kremleri vazgeçilmez kılan, bir çok özelliği bir arada ama tek fiyatta barındırması. Kim böyle bir krem istemez ki ? Cildimiz için olmazsa olmaz nemlendiriciliği sağlayan, en dikkat edilmesi gereken Güneş ışınları konusunda oldukça koruma faktörlü olan, fondöten alışkanlığımızı daha hafif yapısıyla, özellikle yaz aylarında oldukça kolaylık sağlayan bu ürüne olan rağbet yerli ve tartışmasız son yılların en güzel kozmetik buluşu.

Tabi ki bu etkilerinin azlığı ya da çokluğu kullanılan markaya göre değişiyor. Kimi markaların ürettiği BB kremlerin kapatıcı özellikleri o kadar da fazla değil. Ama genel olarak bütün BB kremler renkli. Açık ton ve orta ton olarak piyasaya sunuluyor. Cilt renginize uygun olan BB kremi almak da size zevkinize kalıyor.

Pek çok marka pek çok değişik etkiye sahip BB Krem üretiyor. Bize düşen de ihtiyacımıza ve bütçemize uygun BB kremi seçerek kullanmak. Tabi ki öncelik cildimizin ihtiyaçları. Cildimiz ne istiyorsa ona onu vermeliyiz. Bu kremlerin genel özellikleri nelerdir? Cildin nem ihtiyacını karşılayarak cildi besler.

UVA ve UVB ışınlarından korur.

Hangi marka CC krem daha iyi?

En İyi CC Krem Listesi

Sıra Modeller neoldu Puanı
1 La Roche Posay CC Krem 10/9.7
2 L’oreal Paris C ‘ést Magic CC Krem 10/9.8
3 Farmasi CC Krem 10/9.8
4 Flormar CC Krem 10/9.6

CC krem yüze nasıl uygulanır?

CC Krem Nedir Neden CC Krem Kullanmalıyım Ne İşe Yarar? CC krem en çok kullanılan makyaj malzemelerindendir. CC harflerinin İngilizce karşılığı color correcting; yani cilt renk düzeltici demek. CC kremin faydaları denilince aklımıza gelen ilk şey tabii ki ciltteki renk eşitsizliklerini gidermesidir.

Cilt tonunu dengeleyen bu krem, daha pek çok işleve sahiptir. Cilt lekelerine iyi gelir, cildin güneş ışınlarından zarar görmesini engeller ve cilde bakım yapar. Ancak CC kremlerin faydasını görmek isteyenlerin, hiç aksatmadan kullanmaya devam etmeleri gerekir. Bu konuda sabırsızlık gösterilmemelidir. CC Krem Nasıl Kullanılır? İşaret parmağımıza 2-3 damla CC krem sıkalım.

Ardından burnumuza, yanaklarımıza ve alnımıza nokta nokta uygulayalım. Daha sonra dairesel hareketlerle cildimizin tamamına iyice yedirelim. Kremin yeterli gelmemesi durumunda bu işlemi yeniden yapalım. Genelde CC krem kullanılırken sünger ya da fırçadan yardım alınır.

Fakat bunun yerine parmaklarınızla yapmanız daha doğru olacak, cildinize daha iyi etki edecektir. Böylece daha düzgün uygulayabilir ve maximum düzeyde fayda görebilirsiniz. Bundan dolayı CC kremi fırça veya süngerle değil, parmaklarınızla sürmeniz tavsiye edilir. CC Kremin Cilde Faydaları Nelerdir? CC kremin o kadar hafif bir yapısı vardır ki, cildinizde olup olmadığını bile anlamazsınız.

CC krem sürmek çok basit bir işlemdir ve birkaç dakikanızı bile almaz. Cildinizin renk tonunu eşitleyen bu krem, pürüzsüzlük ve doğallık sunar. Fondötene benzeyen fakat ondan daha ince bir yapıya sahip olan CC krem, tek kelimeyle dört dörtlük bir cilt bakım ürünüdür.

  Cilt lekelerini kamufle eden bu ürünler, renk düzensizliklerini giderir. Özellikle yaz mevsiminde kullanılması çok faydalıdır. Zira güneşten koruyarak zararlı ultraviyole ışınlarının cildi yıpratmasına engel olur. Cilde canlılık ve parlaklık kazandırır. Işıltılı bir cilde sahip olmak isteyenlerin beklentilerini karşılayan CC krem, daha enerjik ve dinç gösterir. Sivilcelere ve aknelere karşı etkilidir. Kızarıklığı yok eder ve kusursuz bir görünüm elde etmeye yardımcı olur. Nemlendirici özelliği vardır. Cildinize uygun bir CC krem alıp doğru kullanırsanız, cildinizdeki siyah noktalar, kızarıklık ve diğer pürüzler gizlenecektir. Cilt için hem kapatıcı hem de besleyici olan CC krem, çoğu kadının makyaj çantasından hiç eksik olmamaktadır. SPF koruyuculuğunun yüksek oluşu, kremsi yapısı ve iyileştirilmiş formülüyle yağlı ciltler için de gayet idealdir. CC kremler cilt tonunu dengelediği için sıklıkla tercih edilmektedir. Ciltteki kızarıklıklara birebir olan CC kremlerin etkisi uygulanır uygulanmaz hemen ortaya çıkmakta ve kızarıklıkları anında yok etmektedir. Öte yandan CC krem, cilt üzerindeki renk pigmentlerini de ortadan kaldırır. SPF içerikli CC kremler hem cilde bakım yapar hem de güneşten koruyarak cildin zarar görmesini önler. Güneş koruyucu özelliğinden dolayı kararma ve cilt lekesi gibi sorunları da engeller. CC kremler kuru ve yağlı ciltlerde kullanılabilir. Kuru cilt yapısına sahipseniz cildinize nem verecek, yağlı cilt yapısına sahipseniz cildinizdeki yağlanmayı kontrol altına alarak parlamanın önüne geçecektir.

  Farmasi CC krem su bazlı mı?

  Farmasi CC Krem Su Bazlı Mı? – Farmasi CC krem su bazlı bir yapıya sahiptir. Bu özellikleri ile günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilmekte ve cilt bakımında etkili olabilmektedirler. Bununla birlikte su bazlı olmaları ile özellikle kuru ciltler tarafından sıklıkla tercih edilen CC kremler, makyaj bazı olarak da kullanılabilmektedirler. İlginizi Çekebilir: Farmasi Sponsor Nedir?