Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur?

05.11.2022 0 Comments

Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur
Bunun için el bileğinizin iç kısmında bulunan damarların rengini kontrol etmelisiniz. Ancak bu işlemi gün ışığında yapmalısınız. Aksi takdirde sonuç, yanıltıcı olabilir. Eğer damarlarınız; mavi veya mor ise soğuk alt tona, yeşil ise sıcak alt tona, hem yeşil hem de mavi/mor ise nötr alt tona sahipsiniz demektir.

Cilt alt tonu mu nasıl bulabilirim?

Damar Testi – Gün ışığında, bileklerinize bakın. Damarlarınız yeşil ise, sıcak alt tona sahipsiniz demektir. Damarlarınız mavi ise soğuk alt tona sahipsiniz demektir. Hem yeşil hem de mavi damarlarınız varsa, nötr alt tona sahip olduğunuz anlamına gelir ki, bu sizi oldukça şanslı kılar.

Cilt alt ton rengi nasıl anlaşılır?

Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur Vücudunu saran cildin, senin en kıymetli kostümün! Ona hak ettiği değeri vererek pürüzsüz, parlak ve yumuşacık bir tene sahip olabilirsin. Bedeninin bir çeşit ‘vitrini’ sayabileceğimiz cilt için gerekli bakım rutinlerini oluşturduktan sonra kendini şımartmak için, daha iyi hissetmek için veya var olan güzelliğini ön plana çıkarmak için makyaj ipuçlarına geliyor sıra. Tüm Ürünler Modelleri Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur 3029.00 ₺ Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur 819.00 ₺ Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur 1299.00 ₺ Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur 1509.00 ₺ Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur 2869.00 ₺ Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur 2119.00 ₺ Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur 2719.00 ₺ Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur 2279.00 ₺ Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur 2419.00 ₺ Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur 989.00 ₺ Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur 819.00 ₺ Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur 989.00 ₺ Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur 3029.00 ₺ Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur 3749.00 ₺ Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur 2569.00 ₺ Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur 2939.00 ₺ Son birkaç yılda sosyal medya platformlarında karşına çıkan makyaj bloggerlarından elbette sen de birkaç püf noktası öğrenmişsindir.

Sarı alt tonlu olduğunu nasıl anlarız?

Sıcak cilt alt tonu – Sıcak alt tonuna sahip kişilerin cilt altındaki pigmentleri sarıdır.

Pembe sarı alt ton Nasıl Anlaşılır?

Cilt Alt Tonunu Nasıl Belirlersin? – Cilt alt tonunu belirlemek için yapman gereken tek şey bileklerindeki damarları gün ışığında incelemek. Cilt alt tonları temelde üç gruba ayrılır: Sıcak alt ton, soğuk alt ton ve nötr alt ton. Eğer bileklerindeki damarlar yeşil ağırlıklı bir renge sahipse, cildinin alt tonu sıcak demektir.

Eğer mavi ve mor tonlarında damarlar görüyorsan, o halde soğuk alt tona sahipsin. Hem mavi hem de yeşil ağırlıklı renkler varsa, nötr alt tona sahip olma ihtimalin oldukça yüksek. Cilt alt tonu, sanılanın aksine ten renkleri ile bağlantılı değil. Örneğin; yalnızca soluk beyaz tenli kişilerin cildi soğuk alt tonlu olmak zorunda değil.

Oldukça esmer bir ten rengine sahipsen de soğuk alt tonlu bir cildin olabilir. Aynı durum tam tersi ihtimaller için de geçerli. Soğuk cilt alt tonu, derinin altındaki renk pigmentlerinin pembe ağırlıklı olduğu anlamına gelir. Sıcak cilt alt tonuna sahip birinin cildinin altındaki pigmentler ise sarıdır.

Ten renginin ne olduğu nasıl anlaşılır?

Ten rengi konusunu günlük yaşamımızda da tartışmış ve konuşmuş olabiliriz. Hatta çevremizden esmer ten rengi ya da beyaz ten rengine sahip gibi söylemlere sıklıkla rastlamış olabiliriz. Bu ten renklerinin anne ya da babadan geldiğini de bilmekteyiz. İşte bu durum bizlere ten renklerinin genetik faktörlere bağlı olduğunu da göstermiştir.

 • Ten Renkleri Ve İsimleri Nelerdir? Ten renklerini insandaki melanin miktarının belirlediğini söyledik.
 • O halde ten renkleri ve isimlerine geçmeden önce melanin ne demek bunu bilelim.
 • Genellikle kahve rengi ve sarı olan suda erimeyen fazla yoğunlaştığı taktirde de karşımıza kara renk olarak çıkan pigmentin ismi melanindir.
You might be interested:  Sünnet Olan Çocuğa Hangi Krem Sürülür?

Melanin aslında üç kahverengi pigmentten bir tanesidir. Diğer ikisinin ismi ise hemosiderin ve lipofuscin olarak bilinmektedir. Melanin pigmentlerinden olan eumelanin tene siyah ya da kahverengi rengini verir. Melanin pigmentlerinden olan pheomelanin ise tene sarı ve kırmızı rengi verir.

 1. Bu bilgiden hareketle anlayacağımız ten rengi kahverengi ve siyah ola insanların yani koyu renk olan kişilerin cildindeki eumelanin üretimi fazladır.
 2. Tenleri açık renk olan insanlarda ise ciltlerindeki pheomelanin miktarının fazla olduğu söylenmektedir.
 3. Birbirinden çeşitli olan ten renklerinin isimleri şöyle sıralanmaktadır: Buğday Bronz Esmer Beyaz Her insanın ten rengi aslında aşağı yukarı bellidir.

Cilt derisi çok koyu olan insanlara esmer deriz. Cilt derisi oldukça açık olan kişilere de beyaz deriz. Cilt derisi hafif kırmızımsı ise bronz diyebiliriz. Cilt derisi esmer kadar koyu olmayan ve beyaz kadar da açık olmayan tam ortada kalan kişilere de buğday diyebiliriz.

 • Ten Rengi Özellikleri Hakkında Bilgi Buğday, bronz, esmer ve beyaz gibi ten renklerinin birbirinden farklı özellikleri vardır.
 • Bu özellikler sayesinde bir kişinin esmer mi yoksa buğday tenli mi olduğunu anlarız.
 • Hatta bazı kişisel gelişim uzmanları genetik olarak bizlere gelen bu ten renklerinin kişilik özelliklerimizin belirlenmesinde de etkili olduğunu söylemektedir.

Esmer ten renginin özellikleri arasında güneşin zararlı etkilerine karşılık doğal filtre görevi görmeleri gelmektedir. Bunun nedeni ise ciltteki yoğun renk pigmentleridir. Ülkemizde de esmer renkli insanlar oldukça çoğunluktadır. Esmer ten renklerinin bir diğer özelliği de ciltlerinin diğer ten renklerine göre daha kolay bir şekilde sarkmasıdır.

 1. Esmer ten rengi gevşemeye meyillidir.
 2. Bu gevşeme ve gerginlik çoğu zaman esmer tenli insanların kilolarına bağlıdır.
 3. Ilosu fazla olan esmer tenli insanlarda cilt yağ dokusu da fazladır.
 4. Bu sayede cilt gergin kalabilir.
 5. Öncelikle bilinmesi gereken buğday ten renginin beyaza yakın olmasıyla beraber hafif kavruk görünmesidir.

Yani buğday renk aslında beyaz ve esmer ten rengi arasında kalmaktadır. Bu sebepten dolayı da buğday ten renginde sarı renk pigmentleri daha etkindir. Hafif kavrukluğu veren bu sarı renk tonlarıdır. Esmer tenin biraz daha açığı buğday ten olarak anlatılmaktadır.

Damar yeşil ise hangi alt ton?

Eğer damarlarınız; mavi veya mor ise soğuk alt tona, yeşil ise sıcak alt tona, hem yeşil hem de mavi/mor ise nötr alt tona sahipsiniz demektir.

Ten rengini beyazlatmak için ne yapılmalı?

İpuçları –

 • Limonla yıkadıktan sonra nemlendirici sürmeyi ihmal etme çünkü limon, cildini kurutur ve hassas bir cildin varsa limon suyunu seyreltmek daha iyi olur. C vitamini tüm cilt tipleri için uygun değildir.
 • Cilt tonunla kontrast oluşturacak koyu renkli ruj ve/veya göz farı renkleri sürmeyi dene. Yüzündeki tek bir özelliğe (gözlere ya da dudaklara) odaklan ki aşırı yapmacık ve palyaço gibi görünmeyesin.
 • Güneş kremi seçerken çinko oksit ya da titanyum dioksit gibi mineralli bloklayıcı içerenleri tercih et. Bunlar hem geniş aralıklı bloklayıcılardır hem de çoğu insanın hoşlanmadığı, hafifçe beyaz bir görünüme sahiptir. Ama daha beyaz görünmeye çalıştığından, aradığın şey tam da bu! Eğer aşırı beyaz durursa rengini biraz eşitlemek için azıcık fondötenle karıştır.
 • Doğal yollarla cilt rengini açmanın aşırı yavaş olduğunu düşünüyorsan hidrokinon içeren renk açıcı bir krem kullan. Senin için hangi yoğunluğun en uygun olduğunu öğrenmek için önce bir dermatoloğa danış.
 • Cildi beyazlatmak için bir çorba kaşığı doğranmış Hindistan cevizi, ılık süt, bir çorba kaşığı pirinç unu ve bir kaşık karbonat kullanarak macun yap ve yüzüne ya da vücuduna sür. Kurumasını bekledikten sonra suyla yıka. Bunu ayda iki kez yaparsan cilt rengin açılabilir.
 • Zerdeçala da alışık olmayabilirsin, o yüzden dikkatli ol.
 • Zerdeçal kullandıktan sonraki en az üç gün güneşten korun çünkü cildinin rengi daha da koyulaşabilir.
 • Taze salatalığı cildine sürmek, cildini yeniler ve ona ışıltı katar. Bu yöntemi her gün 5-10 dakika tekrarlarsan cilt renginin yavaş yavaş açıldığını hissedeceksin.
 • Cildinin pürüzsüz ve güzel kalması için her gün nemlendirici losyon sür.
 • Her gün bol su iç!
You might be interested:  Seraph Of The End 16 Cilt Ne Zaman Çıkacak?

Reklam

Sıcak tenli miyim soğuk tenli mi?

7. Peki Sizinki Hangisi? – Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur Cilt alt tonunu belirlemede kullanılan en basit yöntem, damar kontrolü. Gün ışığında bileğinizdeki damarlarınızı kontrol ediyorsunuz; damarlarınız mavi görünüyorsa soğuk, yeşil görünüyorsa sıcak alt tona sahip olduğunuz anlamına geliyor. Hem yeşil, hem maviyse de nötr alt tonu demektir.

Hangi cilt tonuna sahibim?

Makyaj yaptığınızda cildinizin daha canlı, güzel ve parlak görünmesini istiyorsanız cilt alt renk tonunuzu bilmeniz gerekir. Her kadının cilt renk tonu birbirinden farklı olduğu gibi cilt alt renk tonu da farklıdır. Cilt alt tonu; kişinin asıl cilt renk tonunun arkasında gizli kalan bir renk tonudur.

 • Işi cilt alt tonunun hangi renk olduğunu bilirse, cildine istediği makyajı yapabilir, istediği kıyafeti giyebilir ve hatta saçını istediği renge boyayabilir.
 • Velhasıl kişinin cilt alt tonunun hangi renk olduğunu bilmesi, kendisine hangi renklerin gidip gitmediğini anlamasına yardımcı olur.
 • Cilt Alt Tonu Nedir? Cilt alt tonu rengi, kişinin asıl cilt tonunun ardında saklanan bir renk tonudur.

Ayna karşısına geçip cildinize baktığınızda, cilt alt tonunuzun hangi renk olduğunu direkt olarak göremezsiniz. Ancak aynı cilt renk tonuna sahip olduğunuz arkadaşınızla yan yana geldiğinizde aradaki farkı görürsünüz. Cilt alt tonu rengini bilmek, kişiye birçok konuda yardımcı olur.

Hangi tonlarda makyaj yapmanız gerektiği hususunda size yardımcı olur. Kişi cilt alt tonu rengini bilirse, saçını istediği renge boyayabilir. Hangi renk tonlarındaki elbiselerin kendisine yakışacağını bilir. Hangi renk takıların teni ile uyumlu olup olmadığını idrak edebilir. Şal, eşarp, bandana, bere yahut fular alırken hangi rengin teninizle uyumlu olup olmadığını anlamanızı sağlar.

Cilt Alt Tonu Nasıl Belirlenir? Cilt alt tonu, biz kadınlara birçok konuda yardımcı olur. Hangi tonlarda makyaj yapmanız gerektiğinden tutun da hangi renklerde kıyafetin size yakışacağı konusuna kadar size ipuçları verir. Cilt alt tonu rengi 3’e ayrılır. Bu üçünü sayacak olursak sıcak alt tonu, soğuk alt tonu ve nötr alt tonudur. Cilt alt tonu renginizin hangi ton olduğunu bilmiyorsanız aşağıda belirttiğimiz damar testi, altın-gümüş testi ve kağıt testini deneyerek, cilt alt tonu renginizi öğrenebilirsiniz. Üç ayrı yöntemden de istediğinizi deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerden yalnızca birini deneyerek cilt alt tonu renginizin ne olduğunun kanısına kesin olarak varamayabilirsiniz.

You might be interested:  Cilt Lekelerine Maya Maskesi Nasıl Yapılır?

Bu nedenle sizlere tavsiyemiz üç testi de uygulamanız ve üçünden de aynı sonucu aldığınıza emin olmanız gerektiğidir. Aşağıda bahsettiğimiz üç yöntemde oldukça basit olup, herkesin kendi başına yapabileceği yöntemlerdir. Cilt alt tonunuzu öğrenmenize yardımcı olacak üç ayrı yöntem; Damar testi ile cilt alt tonunu belirleme; Cilt alt tonunu belirlemek için ilk önce tercih edebileceğiniz yöntemlerin başında damar testi gelir,

Cilt alt tonunu belirleyecek en kolay test şu şekilde yapılır; Işıklı bir ortamda el bileklerinin iç tarafında bulunan damarlara bakılır.

Pembe alt tonu nasıl bulunur?

Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur En sevdiğiniz rengi kullanmanın bir yolunu mu arıyorsunuz? Cilt alt tonunuzu bularak, sevdiğiniz rengin size en çok yakışacak doğru tonunu öğrenebilir, böylece size yakışmadığını düşündüğünüz ama çok sevdiğiniz o renkleri kullanmaya başlayabilirsiniz! Peki cilt alt tonunuzu bilmiyor musunuz? O halde hemen öğrenin. Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur Günlük hayatınızda takıya çok meraklıysanız cildinizin hangi alt tona sahip olduğunu kendinize yakıştırdığınız takılara bakarak bulmanız mümkün.

Sıcak alt tonlu kişilere altın, bakır ve oksitli takılar daha çok yakışır ve altın tonları tenlerini daha iyi gösterir. Aynı zamanda bu takılar kendilerini çok iyi gösterir. Soğuk alt tonlu kişilere ise gümüş, beyaz altın ve siyah takılar daha çok yakışır. Altın rengi takılar tenlerinin üzerinde kaybolurken gümüş rengi takılar tenlerinde kendisini çok daha iyi gösterir. Nötr cilt alt tonuna sahipseniz hem altınlar hem gümüşler sizde iyi duruyor demektir.

Siz de takı çekmecenizde en çok tercih ettiğiniz, kendinize en fazla yakıştırdığınız takılara bakarak cilt alt tonunuzu tahmin edebilirsiniz. Ancak bu test her zaman doğru olmayabilir çünkü zevkler ve renkler tartışılmaz. Bu nedenle biz yine de klasik damar testini uygulayalım. Cilt Alt Tonu Rengi Nasıl Bulunur Cilt alt tonu için damar testi

Gün ışığında, bileklerinize bakın. Damarlarınız yeşil ise, sıcak alt tona sahipsiniz demektir. Buna, sarı alt tonu da derler. Damarlarınız mavi ise soğuk alt tona sahipsiniz demektir. Buna pembe alt tonu da derler. Hem yeşil hem de mavi damarlarınız varsa, nötr alt tona sahip olduğunuz anlamına gelir ki, bu sizi oldukça şanslı kılar. Çünkü çok daha fazla rengi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Cilt alt tonumu öğrendim, nasıl değerlendireceğim?

Kıyafet, aksesuar veya ruj gibi renkli makyaj ürünlerinde cilt alt tonunuza uygun olan renkleri tercih etmeniz gerekir.

Saç ve cilt makyajında ise amaç cildi nötrlemektir. Bu anlamda cilt alt tonunuzun tersine gitmeniz gerekir. Bu da şu anlama gelir: Sıcak alt tonlu biri soğuk, soğuk alt tonlu biri sıcak alt tonlara yönelerek denge sağlamalıdır.

Sıcak cilt alt tonu olanlar ne renk giyebilir? Sıcak alt tonuna sahip kişilerin cilt altlarındaki pigmentler sarı olduğundan, bu da onlara sıcak renklerin yakışacağı anlamına gelir. Sarılar, turuncular, nar çiçekleri onlar için yaratılmıştır! Soğuk cilt altı tonu olanlar ne renk giyebilir? Soğuk alt tonuna sahip kişilerin cilt altlarındaki pigmentler ise pembedir.