Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Güzellik Merkezlerinde?

21.10.2022 0 Comments

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Güzellik Merkezlerinde
Kişinin cilt yapısına göre özel olarak yapılan bakım ;

  1. cildin temizlenmesi (Jel, Süt vs.)
  2. tonikleme,
  3. hücre yenilenmesi için peeling,
  4. ciltteki gözeneklerin açılması için buhar uygulaması,
  5. siyah nokta temizliği, cilt tipine göre maske uygulaması,
  6. göz çevresi ve yüz serumu uygulaması yapılır,

More items

Cilt bakımı ne kadar sürer?

Sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklıklar ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından çok faydalıdır. Aksi takdirde UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara, stres, hava değişimleri ve yanlış beslenme cildimizi olumsuz yönde etkiler ve genç yaşta olmamıza rağmen yorgun ve solgun görünmemize neden olur.

  • Cildimiz özene ve bakıma muhtaçtır.
  • Çünkü gerek hormon etkisi ile gerek dış faktörlerin neden olduğu birçok olumsuz etki cildin nefes alamamasına ve ölü derilerin birikerek kararmasına ve hatta siyah nokta gözeneklerinin dolmasına ve büyümesine neden olmaktadır.
  • Cilt bakımı yaparken doğru ürün seçimi çok önemlidir ve klinik bakımlarda cildin ihtiyacına, problemlerine yönelik bakım planlanmalıdır.

Bu yüzden hangi ürünün kullanılacağına karar verebilmek için bakıma başlamadan önce kapsamlı bir cilt analizi yapmak gerekir. Böylece yağ, nem ve elastikiyet oranı göz önünde bulundurularak cildin yağlı, kuru, normal olgun ya da hassas olduğuna karar veririz.

Cilt yaşı her zaman esas yaşımızla doğru orantılı olmayabilir. Cilt bakımı yaklaşık 1-1,5 saat sürer ve bu süre içinde sırası ile temizleme, peeling, ozon, oksijen uygulama, ürün yedirme, maske, yüksek frekans ve yüz nemlendirme işlemleri uygulanır. Bu uygulamalar ile cilt temizlenir tıkalı gözenekler açılır, kan dolaşımı hızlandırılır nem depo edici ve hücre yenileyici işlemlerle taptaze canlı bir görünüm ortaya çıkar.

You might be interested:  1 Poset Krem Santi Ne Kadar?

Cilt bakımı yaparken yaşa ve cilde göre doğru ürün kullanılması gerekir. Bu yüzden sivilce, akne, leke ve kırışıklık bakımları özel ürünler ve tedaviler ile kombinlenerek yapılır.

Klasik cilt bakımında neler yapılır?

Klasik Cilt Bakımı Uygulaması Nasıl Yapılır? Yağlı Cilt Klasik cilt bakımı uygulaması genellikle 1.5 saat süren ve ciltte sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, maske, ve nemlendirici ile masaj işlemlerinin yapıldığı bir uygulamadır.