Cilt Bakımında Tonik Ne Zaman Kullanılır?

08.11.2022 0 Comments

Cilt Bakımında Tonik Ne Zaman Kullanılır
Tonik günlük cilt bakım rutininin en önemli adımlarından bir tanesi. İçeriğinde bulunan gözenekleri derin temizleyen farklı bileşenleri ile cilde sadece yüzeysel bir temizlik sağlamayan tonik cilt bakımı yaparken kullanılmalıdır. Peki tonik hangi aşamada kullanılır ? Cilt bakımı sonrasında yapılan ve isteğe göre değişen adımlar hariç 3 ana aşamadan oluşur:

Herkesin bildiği gibi ilk aşama, cildimizi kirden arındıran temizleme jeli aşamasıdır. Bazen temizleme jeli yerine temizleme sütü kullanan kadınlar da var. Tek farkı jelin köpürmesi ve sonrasında durulanması. Süt ise direkt olarak cilde yediriliyor. Fakat hangisi daha derin bir temizlik sağlar derseniz, bizim önerimiz jelden yana olacaktır. İşte bu aşama sorunun cevabı. Jel ile temizlenen cilde sırada tonik uygulamak var. Tonik mutlaka temizleme jeli aşamasından sonra yapılmalıdır. Çünkü daha sonrasında nemlendirme aşaması olduğu için tonik sürmek anlamsız olacaktır. Son aşama da cildimizi nemlendirmektir. Tonikten sonra gözenekleri büyütmeyen bir nemlendirici tercih ederseniz daha kusursuz bir cilt bakımı sağlamış olursunuz.

2.aşamada yer alan tonik, antiseptik özelliğe sahip olduğu için ciltteki kötü mikroorganizmaları yok eder ve gözeneklere kadar inen bir temizlik imkanı sağlar. Genellikle siyah noktaların yoğunlukta olduğu gözenekleri açan ve sıkılaştıran tonikler hem cilde ferahlık sağlar hem de müthiş bir temizlik.

Tonik kremden önce mi sonra mı?

Tonikten Sonra Nemlendirici Kullanılır Mı? – 19 Mart 2021 Tonik ürünler özellikle cilt bakım aşamalarının en önemli basamaklarından bir tanesidir. Makyaj kalıntılarının, fazla sebumun, gözeneklere biriken kirlerin etkileri kapsamlı bir yüz temizleme rutini ile giderilmeli, geriye arındırılmış ve ferahlamış bir cilt bırakılmalıdır.

Fakat cilt bakım rutinini bu aşamada bırakmak gözeneklerin tekrar tıkanmasına ve cildin ihtiyaç duyduğu bakıma ulaşamamasına sebep vermektedir. Bu yüzden cildin temizlenmesinin ardından mutlaka bir tonikten yardım alınmalıdır. Peki tonikten sonra nemlendirici kullanılır mı? Yüz toniği, gözeneklerin küçülmesine ve cildin yatıştırılmasına yardım eder.

Ancak aynı zamanda cilde uygulanacak nemlendirici kremler için de uygun bir temel oluşturur. Bu yüzden tonikten sonra nemlendirici kullanmak oldukça doğru bir davranıştır. Nemlendirici kullanımına geçmeden 5-10 dakika boyunca cildin toniği emmesi beklenmeli ve ardından ince bir katman halinde sürülen nemlendirici nazik hareketlerle uygulanan bölgeye dağıtılmalıdır. Cilt Bakımında Tonik Ne Zaman Kullanılır

Tonik ciltte ne kadar durmalı?

Tonik Yüzde Kaç Dk Kalmalı? – 28 Eylül 2021 Tonik Yüzde Kaç Dk Kalmalı? Toniklerin bekleme süresi, cilt üzerindeki etkisini tamamıyla göstermesini sağlar. Bu sürenin dolmasını beklemeden başka bir bakım ürünü kullanılması, cildin temizlenmesini engeller. Cilt Bakımında Tonik Ne Zaman Kullanılır Tonik Yüzde Ne Kadar Kalmalı? Durulama gerektirmeyen tonikler, cilde sürüldükten sonra birkaç dakika kalmalıdır. Bekleme süresine, cilt tipinize ve özelliklerine göre karar verebilirsiniz. Bakım ürünlerini kolayca emen bir cildiniz varsa 2 dakikalık bir bekleme yeterli olur. Bakım ürünlerinin nüfuz etmesi uzun sürüyorsa 4 dakika kadar bekleyebilirsiniz. Cilt Bakımında Tonik Ne Zaman Kullanılır Tonik Yüze Ne Zaman Uygulanır? Cilt tipinize ve ihtiyaçlarınıza göre toniği uygulama zamanınız farklılık gösterebilir. Hassas bir cildiniz varsa sadece sabah veya sadece akşam uygulayabilirsiniz. Diğer tüm cilt tiplerinde sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere kullanımı önerilir.

İki tonik uygulaması arasında en az 8 saat geçmesine özen göstermeniz gerekir. Bu temizleyici bakım ürününün çok sık sürülmesi, cildin doğal nem dengesini bozabilir. Cildinizi Ferahlatan ve Gün Boyu Fresh Hissetmenizi Sağlayan Petite Maison Tonik 200 ml ile Cildiniz Nefes Alsın. Yalnızca 29.90 TL’ye Ürünü Satın Almak için Hemen Tıklayın.

Tonik Kullanmazsak Ne Olur? Cildin kirlenmesine yol açan birçok faktör bulunur. Nemlendirici krem ve güneş koruyucular kadar faydalı ürünlerin artıkları bile gözeneklerin tıkanmasına yol açabilir. Düzenli makyaj yapıyorsanız cildin derin tabakalarına nüfuz eden artıklar arasında makyaj kalıntıları da bulunur.

Havayla taşınan kir ve toz bile ciltte yer edinir. Şehir içi gibi hava kirliliğinin fazla olduğu bölgelerde bu durum daha fazla gözlenir. Tonik bakım ürünlerinin düzenli kullanımı, bu artıkların ciltte birikerek tıkanıklık yapmasını engeller. Cildin gözeneklerini derinlemesine temizler. Kalıntılardan ve zararlı maddelerden kurtulmanızı sağlar.

Tonik kullanmadığınızda cildinizde tıkanma, sivilce, siyah nokta, erken kırışıklık oluşumu, aşırı yağlanma, aşırı kuruluk gibi birçok probleme yol açabilir. Günlük bakım rutininize ekleyeceğiniz basit bir ürün ile tüm bu problemlerden korunabilirsiniz.

Tonik sonrası ne sürülür?

Tonik kullanımı öncesinde yıkama ve temizleme ürünleri, tonik kullanımı sonrasında ise cildi besleyici veya cilt sorunlarına yönelik formüller içeren krem ve serum seçenekleri kullanılmalıdır. Cilt tipinize uygun olan serum ve nemlendiricinizi, toniğin ciltte emilimini kısa bir süre bekledikten sonra uygulayarak bakım rutininizi tamamlayabilirsiniz.

You might be interested:  Dudak Catlagina Ne Iyi Gelir Krem?

Tonikten önce ne yapılmalı?

Cilt Bakım – Sahip olduğunuz ürünlerin cildinize uygunluğu kadar onları doğru sırayla kullanıp kullanmadığınız da bu cilt bakım ürünlerinden alacağınız verimi doğrudan etkiler. Ürünleri doğru sırayla kullanmak bu yüzden önemlidir. Günlük cilt bakım rutininizde sıralama ‘temizleme (temizleyici/tonik), nemlendirme (serum/nemlendirici) ilkesine dayalı olmalıdır.

Gündüz ve gece aynı sıralamayı takip edebilirsiniz. Hadi adım adım gidelim! 1) Temizleme işlemine, sabah cilt tipinize uygun yumuşak bir temizleyici ile başlayın. Akşam, sabah ile aynı yumuşak temizleyiciyi kullanabilirsiniz. Shiseido Benefiance Extra Creamy Cleansing Foam, cilt yüzeyindeki kirleri ve yaşlanmaya sebep olan ölü yüzey hücrelerini cildin ihtiyacı olan nemini almadan nazikçe arındıran zengin, köpüren temizleyicidir.

Cildin doğal nemini bozmadan ciltte derinlemesine temizlik sağlar. İçeriğindeki Bio-Hiyalüronik asit içeren granüller uygulama esnasında erir ve cildi yumuşatmak için nemlendirir. Tüm cilt tipleri kullanabilir. 2) Cildi tonikle silmek, temizleme işleminin ikinci adımıdır. Tonik, temizleyiciyi destekler, gözeneklerin nefes almasını ve sıkılaşmasını sağlar. Nars Multi-Action Hydrating Toner, gözeneklerin görünümünü düzelterek cildi anında nemlendiren çift etkili toniktir.

 1. Alkolsüz formülüyle cildi nazikçe soyarken cilt tonunu eşitler, cildi pürüzsüzleştirir ve gözenekleri küçültür.
 2. Nars’ın tüm cilt bakım serisinde olan ‘Light Reflecting Complex’ teknolojisini içerir.
 3. Böylece cildin ışığını ortaya çıkarır, aydınlık ve parlak bir cilt yaratır.
 4. Tüm cilt tipleri ve her yaştan kadın kullanabilir.3) Özel bir ürün kullanıyorsanız, sıra ona geldi.

Sorunlu bölgelere odaklı ürününüzü kullanın. Sivilce, leke, kızarıklık vs gibi. Örneğin, Shiseido Ibuki Multi Solution Gel gibi. Bu ürün, cilt tarafından kolay emilen bir jel kremdir. Sivilcelerin görünümünü en aza indirir. Cildi rahatlatmak ve yumuşatmak için salisilik asit içerir.4) Serum kullanıyorsanız onunla devam edin.

Serumlar konsantre ürünlerdir, emilimleri çok iyidir. Üzerine sürülen ürünün etkinliğini arttırırlar. O yüzden nemlendiriciden önce mutlaka serum kullanın. Size bu noktada özel bir önerimiz var: Ultimune, Ultimune, Shiseido’nun tam 20 yıllık çalışmasının bir sonucudur. Ultimune’un bu kadar özel ve eşsiz kılan şey ise; cildin savunma gücünü arttırmasıdır.

Cilt fonksiyonlarının en iyi potansiyele ulaşmasına, cildinizin tıpkı doğduğunuz andaki gibi göz alıcı, pürüzsüz, esnek ve genç görünmesine yardımcı olur. Ultimune’u 1 ay boyunca düzenli kullandığınızda çizgilerinizi azalttığını, renk tonu eşitlenmiş parlak yani sağlıklı bir ten elde ettiğinizi, üzerine uygulanan serum ve kremlerin etkisini arttırdığını göreceksiniz. 5) Nemlendiricinizi Ultimune’dan sonra tüm yüz, boyun ve dekoltenize uygulayın.

Peeling Tonikten sonra kullanılır mı?

Cilt Bakımında Tonik Ne Zaman Kullanılır Cildimiz, gün boyunca pek çok dış etmenlere maruz kalmaktadır. Makyaj, toz, yağlanma gibi unsurlar cildimizi ister istemez kötü bir görünüme sokmaktadır. Ancak bu kötü görüntüden kurtulmak mümkündür. Maske ve peeling uygulamaları ile cildimizi bir bebek cildi kadar yumuşak ve pürüzsüz yapabiliriz.

Maske ve peeling uygulamaları cilt için önemli bir temizleme yöntemidir. Maske öncesi yüzü temizlemek ve ölü tabakalardan arındırmak, maskenin faydalı olması açısından yapılması öngörülen bir metottur. Peeling yaparken ise; uygulama aşamasında her cilt tipine göre, farklı karışımların bir araya geldiği peelingler uygulanmalıdır.

Aksi takdirde pek de faydasını göremezsiniz. İnsandan insana fark olduğu gibi, ciltten cilde de farklılıklar vardır. Akneli cilt, hassas cilt, karma cilt ve kuru ciltler olmak üzere birbirinden farklı cilt tipleri vardır. Bu tip ciltler için geliştirilmiş bakım kremleri, maskeler ve peelingler de farklılık göstermektedir.

Örneğin; hassas ciltler için yumuşatıcı, akneli ciltler için antiseptik içerikli, karma ciltler için ise yağ salgısını dengeleyecek şekilde hazırlanmış kimyasal ve bitkisel içeriklere sahip formüller vardır. Peeling yapma olayı kısacası cilde uygulanan hafif bir zımpara gibidir. İçeriğinde bulunan köpürücü küçük partiküller, cilt yüzeyinde uygulama esnasında gezinerek, ciltteki ölü deriyi kaldırır.

Soyma ya da fazlalığı atma olayı da diyebiliriz. Ovma aşamasını oldukça hassas şekilde yapmaya özen göstermenizde fayda vardır. Yüzünüzdeki ölü tabakayı peelingle attıktan sonra, bir tonik aracılığı ile yüzünüzü temizlemelisiniz. Ardından maske yapmak isterseniz, cilt tipinize en uygun olan maskeyi seçmeli ve uygulamalısınız.

 • Cilt üzerindeki kalın tabaka atıldığı için maske, cildi daha yumuşak yaparak cildinizin daha nemli ve güzel bir görünüme sahip olmasına olanak tanır.
 • Maskeyi seçerken de tıpkı peeelingi seçtiğiniz gibi cilt tipinizi ön planda tutmalısınız.
 • Bakteri üremesini önleyen, yağ dengesini sağlayan, nem depolayan, yumuşatan ve sakinleştiren maskelerden uygun olanını seçerseniz, cildinize iyilik yapmış olursunuz.

Yüz bakımını haftada en az 2 defa e düzenli olarak yaparsanız, hem cildiniz sürekli taze ve bakımlı kalır, hem de ölü tabakanın oluşmasının önüne geçmiş olursunuz. Yüz bakımı cildinizi dinlendirir, böylece sizi daha genç ve daha dinamik gösterir. Ne var ki bazen maskeler ve standart peeling uygulamaları yetersiz gelebilir.

Yüze tonik sürdükten sonra yıkanmalı mı?

Yüz temizleme toniği nasıl kullanılır? İşte aşamaları: – Tonik kullanımı öncesinde yüzünüzü temizlemeniz gerekiyor. Durulanabilir yüz temizleyici sabun, jel vb. bir ürünle cildinizi yıkayın. Bu uygulama için ürünü köpürtün, yüzünüze sürün ve ılık bir suyla durulayın.

You might be interested:  Tüy Dökücü Krem Erkek Nasıl Yapılır?

Ullandığınızın ürünün talimatlarına göre temizleyiciyi cildinizde bir süre bekletmeniz de gerekebilir. Cildinizde hassasiyet yaratmaması için durulama suyunun çok soğuk ya da çok sıcak olmamasına özen gösterin. Ilık su, bu hassasiyeti önleyeceği için ideal sıcaklıktır. Özellikle yüz temizliğinde sıcak su kullanımının zararlı olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Sıcak su, yüzünüzde yanık, doku zedelenmeleri ve aşırı kuruluğa neden olabilir. Ardından yüzünüzü temiz, tek kullanımlık bir havluyla kurulayın. Yüzünüz için tek kullanımlık havlular kullanmaya özen gösterin. Böylece nemden dolayı havluda bulunabilecek bakteriler cildinize zarar vermez.

 • Sivilce, gözeneklerde tıkanıklık gibi sorunların önüne geçmek için de temiz havlu kullanımı oldukça önemli bir detaydır.
 • Dilerseniz yumuşak dokuda kağıt havlular da kullanabilirsiniz.
 • Urulama işlemini nazik bir şekilde tampon hareketlerle yapın.
 • Yüzünüzü kuruladıktan sonra sıra tonik aşamasına geliyor.

Tonik kullanımında, ped yapıdaki pamuklar uygulama kolaylığı sağlar. Normal pamuklar, toniği tam anlamıyla emmeyerek ıslak bir uygulama sunarken, ped pamuklarla ürün uygun miktarda emilir; böylece cildinize daha etkili bir şekilde uygulama yapabilirsiniz.

Özellikle disk şeklindeki yuvarlak ped pamuklar, dairesel hareketler ile tonik sürmenizi kolaylaştırır. Adeta masaj etkisi yaratacak bu hareketlerle, cildinizdeki kan dolaşımını harekete geçirebilirsiniz. Pamuğa sürdüğünüz toniği, yüzünüzde dairesel hareketlerle uygulayın. Yüz toniğini uygularken yüzün diğer bölgelerine göre daha hassas olduğu bilinen göz çevresine uygulama yapmaktan kaçının.

Toniği boyun, yanak, elmacık kemikleri, burun, alın ve şakaklara uygulayın. Yüz toniği nasıl kullanılır öğrendikten sonra bu uygulamada hızlanacaksınız. Kuru bir cilde sahip olanlar dahi “T bölgesi” olarak adlandırılan alın ve burun kısmındaki yağlanma sorunlarından şikâyet edebiliyor.

 • Arma, yağlı ya da kuru cilt fark etmeksizin T bölgesi kirliliği için yüz tonikleri oldukça etkili ürünlerin başında geliyor.
 • Bu bölgede yağdan kaynaklanan gözenek tıkanmaları ve akabinde oluşan sivilceler ile siyah noktalar için yüz temizleme toniği kullanabilirsiniz.
 • Cilt toniğini birkaç adet pamuk kullanarak uygulamanız en doğrusu olacaktır.

Kullandığınız pamuklarda hiçbir kire ve renk değişimine rastlamayıncaya kadar cildinizi dairesel masaj hareketleriyle temizlemeye devam edin. Böylece cildinizin tam anlamıyla kirlerden arındığına emin olabilirsiniz. Tonik uygulamasından sonra cilt bakımına dair merak edilen bazı ortak sorular var.

Sabahları tonik sürülür mü?

CİLT BAKIMI DOĞRU ÜRÜN SIRALAMASI NASIL OLMALIDIR? (UYGULAMALI)

New York merkezli bir dermatolog olan Marina Peredo, “Koyu ten tonlarına sahip insanlar, düzensiz pigmentasyona daha yatkın olma eğilimindedir” diye açıklıyor. “Bu sizin için bir cilt sorunuysa, düzensiz bir cildi daha da kötüleştirebileceğinden alkollü tonerlerden kaçınmak önemlidir.” Temel olarak, alkol cildi ciddi anlamda kurutu ve dikkatli olmazsanız pul pul bir görünüme neden olabilir. Yüz toniği, temel olarak cilt bakımı adımıdır. Yüzünüzü yıkadıktan sonra ancak serum veya nemlendiricinizi kullanmadan önce kullanılmalıdır. Washington DC’de dermatolog olan Rebecca Kazin, “Tarihsel olarak tonikler, temizlik için bir alkali sabun ürünü kullandıktan sonra cildin pH’ını dengelemenin bir yolu olarak kullanıldı” diyor.

 1. Şimdi, temizleyicilerimiz daha pH dengeli ve nazik olma eğiliminde olduğundan, tonikler, başlı başına bir cilt bakımı kategorisine dönüşmüştür.
 2. Dr Kazın, aynı zamanda günümüzün toniklerinin alkol yerine daha çok su bazlı olarak üretildiğini belirtiyor.
 3. TONİK CİLDİNİZE NE YAPAR? Dr.
 4. Im, yüz toniklerinin cildi nemlendiriciler ve serum için hazırlarken, yüzünüzü yıkadıktan sonra fazla yağ ve inatçı kir veya makyaj kalıntılarından kurtulduğunu söylüyor.

Ama yine de tek başına yüzünüzü yıkamanın yerini tutmazlar. Yüz toniklerini cilt bakımı rutininizin kısa yolu olarak değil, ekstra kredi olarak düşünün. Ancak günümüzün yeniden formüle edilmiş tonikleri, bu temel rolün ötesine geçiyor. Dr. Kim, “Akneden kuruluğa ve yaşlanmaya kadar çeşitli cilt sorunlarını hedeflemek için kullanılıyorlar” diyor.

Endilerinden öncekiler gibi, bazı tonikler de yağlı ciltler için formüle edilmiştir. NYC’de bir dermatolog olan Estee Williams, “Glikolik ve salisilik asitlerin bir kombinasyonuna sahip bir tonik, gün boyunca yağlı cildi mat tutabilir” diyor. Ama şimdi daha kuru cilt tipleri için nemlendirici bileşenler içeren tonikler de bulunuyor.

TONİKLER NASIL KULLANILMALI? Bir pamuğu tonerle ıslatın, ardından tüm yüzünüze, boynunuza ve göğsünüze sürün. Yüzünüzü yıkadıktan sonra ve serum veya nemlendirici kullanmadan önce tonik kullanmalısınız.

Tonik hangi aşamada uygulanır?

Tonik günlük cilt bakım rutininin en önemli adımlarından bir tanesi. İçeriğinde bulunan gözenekleri derin temizleyen farklı bileşenleri ile cilde sadece yüzeysel bir temizlik sağlamayan tonik cilt bakımı yaparken kullanılmalıdır. Peki tonik hangi aşamada kullanılır ? Cilt bakımı sonrasında yapılan ve isteğe göre değişen adımlar hariç 3 ana aşamadan oluşur:

Herkesin bildiği gibi ilk aşama, cildimizi kirden arındıran temizleme jeli aşamasıdır. Bazen temizleme jeli yerine temizleme sütü kullanan kadınlar da var. Tek farkı jelin köpürmesi ve sonrasında durulanması. Süt ise direkt olarak cilde yediriliyor. Fakat hangisi daha derin bir temizlik sağlar derseniz, bizim önerimiz jelden yana olacaktır. İşte bu aşama sorunun cevabı. Jel ile temizlenen cilde sırada tonik uygulamak var. Tonik mutlaka temizleme jeli aşamasından sonra yapılmalıdır. Çünkü daha sonrasında nemlendirme aşaması olduğu için tonik sürmek anlamsız olacaktır. Son aşama da cildimizi nemlendirmektir. Tonikten sonra gözenekleri büyütmeyen bir nemlendirici tercih ederseniz daha kusursuz bir cilt bakımı sağlamış olursunuz.

You might be interested:  Softto Plus Krem Ne Işe Yarar?

2.aşamada yer alan tonik, antiseptik özelliğe sahip olduğu için ciltteki kötü mikroorganizmaları yok eder ve gözeneklere kadar inen bir temizlik imkanı sağlar. Genellikle siyah noktaların yoğunlukta olduğu gözenekleri açan ve sıkılaştıran tonikler hem cilde ferahlık sağlar hem de müthiş bir temizlik.

Kağıt maskeden sonra tonik yapılır mi?

Hayatımıza hızla giren ve yüz bakımını bir adım daha kolaylaştıran kağıt maskeler hakkında öğrenmek istediklerinizi sizin için sıralıyoruz. Güzellik ve bakım ürünleri satan mağazalarda kolaylıkla bulabileceğiniz kağıt maskelerin asıl amacı, cildinize ihtiyacı olan nemi tek seferde verebilmek.2 haftada 1 uygulanan kağıt maskeler, sağladıkları etki ile birbirinden ayrışsa da yüzünüze canlılık katma noktasında birleşiyorlar.

 1. Her pakette 1 adet bulunan kağıt maskeyi plastik kısmından ayırdıktan sonra yüzünüze yapıştırarak uygulayabilirsiniz.
 2. Olay bir uygulaması olan maskeyi yüzünüzde en az 15 dakika bekletmeniz gerekiyor.
 3. Dikkat etmeniz gereken nokta ise maskeyi yüzünüzden aldıktan sonra cildinizi yıkamamak.
 4. Maskeden kalan fazla nemlendirici kremi yüzünüze yedirerek bakım rutininizi tamamlayabilirsiniz.

Tek bir kullanım sizin 10-15 günlük nem ihtiyacınızı karşılamanıza yardımcı olacak. Ayrıca kendinize ayırdığınız bu zaman gün içinde yenilenmenize de yardımcı olacak.

Tonik serumdan önce mi sonra mı?

Cilt Bakım – Sahip olduğunuz ürünlerin cildinize uygunluğu kadar onları doğru sırayla kullanıp kullanmadığınız da bu cilt bakım ürünlerinden alacağınız verimi doğrudan etkiler. Ürünleri doğru sırayla kullanmak bu yüzden önemlidir. Günlük cilt bakım rutininizde sıralama ‘temizleme (temizleyici/tonik), nemlendirme (serum/nemlendirici) ilkesine dayalı olmalıdır.

 • Gündüz ve gece aynı sıralamayı takip edebilirsiniz.
 • Hadi adım adım gidelim! 1) Temizleme işlemine, sabah cilt tipinize uygun yumuşak bir temizleyici ile başlayın.
 • Akşam, sabah ile aynı yumuşak temizleyiciyi kullanabilirsiniz.
 • Shiseido Benefiance Extra Creamy Cleansing Foam, cilt yüzeyindeki kirleri ve yaşlanmaya sebep olan ölü yüzey hücrelerini cildin ihtiyacı olan nemini almadan nazikçe arındıran zengin, köpüren temizleyicidir.

Cildin doğal nemini bozmadan ciltte derinlemesine temizlik sağlar. İçeriğindeki Bio-Hiyalüronik asit içeren granüller uygulama esnasında erir ve cildi yumuşatmak için nemlendirir. Tüm cilt tipleri kullanabilir. 2) Cildi tonikle silmek, temizleme işleminin ikinci adımıdır. Tonik, temizleyiciyi destekler, gözeneklerin nefes almasını ve sıkılaşmasını sağlar. Nars Multi-Action Hydrating Toner, gözeneklerin görünümünü düzelterek cildi anında nemlendiren çift etkili toniktir.

 1. Alkolsüz formülüyle cildi nazikçe soyarken cilt tonunu eşitler, cildi pürüzsüzleştirir ve gözenekleri küçültür.
 2. Nars’ın tüm cilt bakım serisinde olan ‘Light Reflecting Complex’ teknolojisini içerir.
 3. Böylece cildin ışığını ortaya çıkarır, aydınlık ve parlak bir cilt yaratır.
 4. Tüm cilt tipleri ve her yaştan kadın kullanabilir.3) Özel bir ürün kullanıyorsanız, sıra ona geldi.

Sorunlu bölgelere odaklı ürününüzü kullanın. Sivilce, leke, kızarıklık vs gibi. Örneğin, Shiseido Ibuki Multi Solution Gel gibi. Bu ürün, cilt tarafından kolay emilen bir jel kremdir. Sivilcelerin görünümünü en aza indirir. Cildi rahatlatmak ve yumuşatmak için salisilik asit içerir.4) Serum kullanıyorsanız onunla devam edin.

 1. Serumlar konsantre ürünlerdir, emilimleri çok iyidir.
 2. Üzerine sürülen ürünün etkinliğini arttırırlar.
 3. O yüzden nemlendiriciden önce mutlaka serum kullanın.
 4. Size bu noktada özel bir önerimiz var: Ultimune,
 5. Ultimune, Shiseido’nun tam 20 yıllık çalışmasının bir sonucudur.
 6. Ultimune’un bu kadar özel ve eşsiz kılan şey ise; cildin savunma gücünü arttırmasıdır.

Cilt fonksiyonlarının en iyi potansiyele ulaşmasına, cildinizin tıpkı doğduğunuz andaki gibi göz alıcı, pürüzsüz, esnek ve genç görünmesine yardımcı olur. Ultimune’u 1 ay boyunca düzenli kullandığınızda çizgilerinizi azalttığını, renk tonu eşitlenmiş parlak yani sağlıklı bir ten elde ettiğinizi, üzerine uygulanan serum ve kremlerin etkisini arttırdığını göreceksiniz. 5) Nemlendiricinizi Ultimune’dan sonra tüm yüz, boyun ve dekoltenize uygulayın.

Yüze tonik nasıl sürülür?

Cilt Bakımı – Sağlıklı, ışıldayan ve güzel bir cilde sahip olabilmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Çeşitli cilt bakım ürünü kullanıyor, makyajsız dışarı çıkmıyor ve cildimizi en kaliteli maskelere boğuyoruz. Peki farkında mıyız acaba, en iyi ve en temel bakımın cildi uygun ürünlerle sabah ve akşam temizlemek olduğunun? Cilt temizliğinde toniğin rolü büyüktür ama çoğu kadının temizlik ritüelinde hala yeri yoktur.

 1. Demek ki toniklerin önemi yeteri kadar bilinmiyor.
 2. O zaman tonik savaşçıları işbaşında! Karşınıza tonik savunucusu bir yazı ile geldik! Tonik nedir? Tonikler, cilt temizliği için özel üretilen losyonlardır.
 3. İçeriğinde cildi temizleyici, cildi arındırıcı özelliklere sahip seçilmiş bileşikler vardır.

En önemli özelliği antiseptik olmalarıdır. Tonikler gün boyu kirlenen ve yağlanan cildi temizlemek, dezenfekte etmek için kullanılırlar. Temizliğin ilk adımından sonra ikinci adım olarak gözeneklerde kalan kirleri silip süpürürler. Tonik nasıl seçilir? Kuru cilt için kullanılabilecek bir toniğin etiketinde nemlendirici ya da losyon gibi ibareler yer almalıdır.