Cilt Kuruluğuna Karşı Hangi Vitaminler Alınmalı?

16.11.2022 0 Comments

Cilt Kuruluğuna Karşı Hangi Vitaminler Alınmalı
Hipotiroidizm dediğimiz tiroid bezinin yavaş çalışmasında da deride kuruluk olur ve bacak cildiniz pul pul dökülebilir. Sigara ve alkol kullanmaktan kaçının, cildinizi olumsuz etkiler. A vitamini, çinko, E vitamini ve Omega-3 yağ asidi takviyesi cildinizi nemlendirecektir.

Deride kuruma hangi vitamin eksikliği?

VİTAMİN A EKSİKLİĞİNDE İZLENEN DERİ PROBLEMLERİ Süt, yumurta, yağ, karaciğer, böbrek ve balık yağı en zengin VİTAMİN A kaynağıdır. Yeşil yapraklı ve sarı sebzelerde ise en çok alfa-karoten ve beta-karoten şeklinde bulunur. Vitamin A eksikliğinde ciltte kuruma, kırışıklıklar ve ince pullanmalar görülür.

Kuru ciltler için hangi vitaminler kullanılır?

A vitamini başta olmak üzere E ve C vitaminleri, çinko, Omega-3, Omega 6 yağları ile antioksidan içeren besinler cilt kuruluğunun giderilmesinde etkili olacaktır.

Kuru ciltler C vitamini kullanabilir mi?

Düzenli ve yeterli miktarda tüketildiğinde vücudun tazelenmesini sağlamaya yardımcı C vitamininin cilt üzerinde de pek çok faydası bulunmaktadır. C vitaminini cildinize uygulayabilmeniz ve fayda alabilmeniz için düşünülmüş ve tasarlanmış C vitamini serumları mevcuttur.

  1. Matlaşan ciltlerin parlaklığına kavuşmasını yardımcı olan, düzensiz cilt görünümünü azaltmayı hedefleyen ve ciltteki leke görünümü, çizgi ve kırışıklık görünümünün azaltılmasına yardımcı olan C vitaminini serum olarak cildinize uygulayabilirsiniz.
  2. Hem kuru hem de yağlı ciltlerin uygulayabileceği C vitamini serumları, kolajen ve elastin üretimini hızlandırmaya yardımcı olarak cildinizin daha sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olur.

C vitamini serumlarına dair her şeyi DermoEczanem sizin için anlattı. Göz atmaya ne dersiniz?