Cilt Lekelerine Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır?

28.10.2022 0 Comments

Cilt Lekelerine Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır
Lazerle Leke Tedavisi Nasıl Yapılır? – Lokal anestezi uygulaması ile yapılır. Cildin en az 4 milimetre altına etki eden lazer ışınları leke kökünü kurutur. Bu sayede derinlemesine bir etki ortaya çıkar. Lekenin çıkarılması ile kalan dokunun diğer cilt rengine eşitlenmesi gereklidir.

 • Lazerle leke tedavisi sonrasında cilt rengi de eşitlenir.
 • Bu sayede hem temiz hem de pürüzsüz bir işlem yapılır.
 • Lazerle Leke Tedavisi Kaç Seans Yapılır? Lekenin renk derecesi, büyüklüğü, türü ve derinliğine göre seans sayısı belirlenir.
 • Çok koyu renkli lekeler en az 2 seans sonrasında istenilen seviyeye getirir.

Kökü çok derinde olan lekeler kolay kolay açılamaz. Özellikle doğum lekeleri ciddi derinlere sahip olan yapılardır. Seans tamamlandıktan sonra kontrol önerilir. Yapılan kontrollerde lekenin durumu değerlendirilir ve ek seans düzenlenebilir.

Cilt lekeleri için en iyi lazer hangisi?

‘Günümüzde en başarılı leke tedavisi Q Switched Nd Yag lazer ile yapılmaktadır.’ Spectra Q Switched Nd Yag Lazerle leke tedavisi uygulanması esnasında lazer enerjisi, yoğun bir şekilde melanin içeren hücreler tarafından absorbe edilirken, diğer normal cilt renginde olan hücreleri hemen hemen hiç etkilememektedir.

Lazerle cilt lekeleri gider mi?

Lazer İle Lekelerin Giderilmesi Cilt Lekeleri en sık karşılaşılan kozmetik sorunlardan biridir. En önemli nedeni güneştir. Bunun dışında gebelik, ilaçlar ve bazı kremler lekelere yol açabilir. Lekelerin giderilmesinde cilt soyma yöntemi ve bazı soldurucu kremler kullanılmaktadır. Bu amaçla merkezimizde 755 nm dalga boyunda long pulsed Alexandrite lazer ve leke uygulamasında özel 0,5 cm çapında özel bir başlık kullanılmaktadır. Lazerle leke uygulamasında prensip melanin ihtiva eden melanozon ve melanositlerin kısmen selektif fototermoliz ile hasara uğratılması ve melanin adacıklarının parçalanarak fagositozunu sağlanması esasına dayanır.

Güneş lekeri Kozmetiklere Bağlı Gelişen Lekeler Yaşlılık Lekeleri Pigmentasyonlar Çiller(Lentigo) Dövmeler Derin Lekeler Cafe au Lait Lekeleri Diğer Lekeler

Her Lazer Leke Giderilmesinde Kullanılabilir Mi? Her lazer lekelerin giderilmesinde kullanılamaz. Leke giderilmesinde kullanılabilecek bir lazerin lekelenmeyi sağlayan melanositlere duyarlı enerji ihtiva etmesi gerekir yada lekelenmeyi sağlayan bu hücre kanıtı ortadan kaldıracak soyma işlemini gerçekleştirmesi gerekir. Leke Giderilmesinde Kullanılacak Lazerler Nelerdir?

Ruby Lazerler / Qswitch Copper Bromide Lazer Alexandrite Lazerler / Q switch Co2 Lazerler Dye Lazerler

Leke Giderilmesinde Lazere Yaklaşım Nasıl Olmalıdır? Öncelikle lekelerin dermatolojik açıdan değerlendirmeleri yapılmalıdır. Klinik bilgi ile birlikte uygulamaya karar verilmelidir. Özellikle malign değişim ihtimali gösterme ihtimali, bulunan lezyonlarda mutlaka biopsi yapılmalıdır.

 • Biopsi sonrasında benign sonuç alındıktan sonra lazer terapi uygulanmaktadır.
 • Ancak malign değişim göstermediği bilinen leke lezyonları lazerle uygulama yapılmalıdır.
 • Lekeler Lazerle Kaç Seansta Giderilebilir? Lekelerin cildin katmanlarında hangi seviyeye kadar uzandıkları çok önemlidir.
 • O nedenle yüzeysel lekeler (çiller,yaşlılık lekeleri,güneş lekeleri gibi) genellikle 1 yada 2 seansta yok edilirler.

Ancak derine uzanan lekeler 2-4 seansta yok edilirler. Wood ışığında derine uzanan lekeler beyaz röfle verirken yüzeysel lekeler beyaz röfle vermezler Lekeler Giderildikten Sonra Tekrar Oluşabilir mi? Tüm leke giderilmesi metodlarında olduğu gibi lazerle leke uygulamasında da leke giderildikten sonra aynı bölgede tekrar gelişebilirler.

Yüzdeki cilt lekeleri lazerle geçer mi?

Leke tedavisinde Q-switch lazer 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgilendirme yi okudum; randevu hatırlatma ve hizmet sunumu için iletişim bilgilerimin kullanılmasına izin veriyorum.

Güvenlik Kodu :
Güvenlik Kodunu Giriniz:

img class=’aligncenter wp-image-189362 size-full’ src=’https://www.enesbioestetikcenter.com/wp-content/uploads/2022/10/mujuhaeduhopywe.jpg’ alt=’Cilt Lekelerine Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır’ /> Cilt, deri görünümünü etkileyen en önemli organ olup, cilt kusurları da güzelliğin gölgelenmesi üzerinde rol oynayan başlıca sağlık sorunları arasında yer alır. Yaşlanma ile birlikte gelen cilt lekeleri, akne izleri ve güneş lekeleri cilt tonundaki eşitsizliği bozarak ciltte istenmeyen görüntülere yol açabilir.

Günümüzde gelişen medikal teknolojiler yardımıyla pek çok alanda olduğu gibi cilt sorunlarının tedavisi ve cildin gençleştirilmesi alanlarında da yenilikçi tedavi yöntemleri geliştirilmiştir. Bunlardan bir tanesi olan Q-Switch lazer tedavisi, lazer ışınları kullanılarak cilt kusurlarının giderilmesi ve istenmeyen dövmelerin silinmesi gibi işlemlerde güvenle kullanılmaktadır.

Q-Switch lazer yöntemi ile dövmeler, güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri, çiller ve tüm lekelerin tedavisi yapılabilmektedir. Bu teknikle cildinize gönderilen lazer ışığı, sadece sorunlu bölge üzerinde çalışarak etrafındaki dokulara zarar vermeden lekelerinizi tedavi edebilir.

You might be interested:  Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Uzman Tv?

Lazerle leke tedavisi kaç seans sürer?

Lekelerin cildin katmanlarında hangi seviyeye kadar uzandıkları çok önemlidir. Bu nedenle yüzeysel lekeler (çiller, yaşlılık lekeleri, güneş lekeleri gibi) genellikle 2-3 seansta tedavi edilirler. Ancak daha derine uzanan lekeler 3-4 seansta tedavi edilirler. Ortalama seans sayısı 2-4 dür.

Lazerle leke tedavisi hangi aylarda yapılır?

Yaz aylarında cildin güneş ışığının zararlı etkilerinden korunmak için pigment sentezini arttırdığını ve cilt lekelerine sebep olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Deri Hastalıkları Uzmanları ‘Bu nedenle cilt lekesi tedavisi yazın değil, sonbaharda yapılmalı.

Leke tedavisinde en iyi yöntem hangisi?

Işık Peeling ile Leke Tedavisi – Leke tedavisinde kullanılan en etkili yöntemlerden biridir, Işık Peeling genellikle tek seansta tatmin edici sonuçlar elde etmemizi sağlar. Tyrosinase enzimini baskıladığı için yeni leke oluşumunun da önüne geçer. Melazma, güneş lekeleri, akne skarları, yaşlılık lekeleri üzerinde etkilidir.

Lazer tedavisi kesin çözüm mü?

Lazer epilasyonun sonuçları kalıcıdır, yok olan kıl bir daha çıkmaz. Erkeklerde; sakal üstü bölgesi, boyun, ense, kulak, sırt, göğüs ve kol altı en çok lazer uygulanan alanlardır. Bunlar dışında genital bölge dâhil olmak üzere tüm vücut bölgelerine lazer epilasyon yapılabilir. Tüm bölgelerde kalıcı sonuçlar alınır.

Lekeler için hangi lazer?

Doğumsal ve Sonradan Oluşan Lekelerde Leke Tedavisi – Leke tedavisi işleminde uygulanacak yöntemler;

Medikal Tedaviler Kimyasal peeling Lazer Tedavileri

olarak üçe ayrılabilir. Medikal tedavilerde en çok kullanılan ajanlar hidrokinon, kojik asit, azeleik asit ve retinoik asitlerdir. Kimyasal peelingler uygun hastalarda iyi sonuçlar verebilmektedir. Kimyasal peelingde glikolik asit, laktik asit, salisilik asit, pürivik asit, askorbik asit ve triklorasetik asit en sık kullanılan asitlerdir.

Haftada bir veya onbeş günde bir uygulanacak leke tedavisi ile lekelerde açılma mümkün olmaktadır. Koyu tenli kişilerde lekelerde artışa sebep olabileceğinden dikkatli uygulanmalıdır. Lazer tedavisinde ise Alexandrite lazer ve Diod lazerler UV ışınları ve yaşlılık gibi nedenlerle oluşan cilt lekelerinin giderilmesinde yardımcı olabilmektedir.

Muayene sonucu tedavisi uygun görülen cilt leke tedavisi Alexandrite lazerle yapılan 1 veya 2 seans oldukça iyi sonuçlar vermektedir. Tedavi için kış dönemi en uygun dönemdir. Ancak tedavi uygulanan bölgeleri 2 hafta süresince kapalı tutarak koruyabilecek kişilere yazın da uygulanabilmektedir.

 1. Güneşe, hormonal değişikliklere (gebelik, tiroid fonksiyon bozuklukları gibi) ve ilaçlara (doğum kontrol hapları gibi) bağlı gelişen lekelerin ve doğumsal lekelerin giderilmesinde Q switched Nd Yag lazerler kullanılmaktadır.
 2. Arbon bazlı solüsyon sürülerek yapılan uygulamalarla 6-10 seansta lekelerden kurtulmak mümkün olmaktadır.

Üst yüzeye yani epidermise hiçbir tahribat vermeden dermisdeki melanin pigmentini hedef alan bu lazerler yaz ve kış rahatlıkla uygulanabilmektedir. Seanslar 1 hafta ile 15 gün arasında yapılmaktadır.

Leke Silme işlemi nasıl yapılır?

Güneş lekeleri adından da anlaşılacağı üzere güneşten gelen ışınların zararlı etkileri sonucu kişilerin ciltlerinde ortaya çıkan kahverengi renkli lekelenmelerdir. Güneş lekelerinin ortaya çıkmasındaki en önemli etken güneş olmakla beraber, kişinin vücudundaki hormonlara ilişkin birtakım değişimler ve metabolizmasında yaşanan süreçler de güneş lekelenmelerine sebebiyet verebilmektedir.

 1. Temel sebep kişiden kişiye değişmekle birlikte güneş lekeleri, doğuştan olmayan ama cilde rengini veren melanin pigmentinin belli bir bölgede normalden ve olması gerekenden fazla toplanması sonucu oluşmaktadır.
 2. Melanin lekeli alanlarda neden daha fazla üretilmektedir dersek bunun en önemli sebebi güneş yani ultraviyole (UV) ışınlarıdır.

Çünkü melaninin görevi cilde rengini vermenin yanında cilt altı dokuları UV ışınlarından korumaktır. Bu sebeple yoğun UV maruziyeti ya da yıllar içerisindeki birikim sonucunda genetik olarak yatkın bireylerde lekelenmeler meydana gelebilmektedir. Diğer taraftan gebelik, ilaçlar, bazı hastalıklar ve kozmetiklerde ışık hassasiyetini arttırarak lekelenmelere yol açabilmektedirler.

MELAZMA Kadınlarda hamilelik ve doğum kontrol hapı kullanımı hormonların işleyişini değiştiren belirgin faktörlerdir. Güneş ışınlarına özellikle gebelik sürecinde ya da doğum kontrol haplarının kullanımı sırasında bilinçsiz ve aşırı maruz kalınması güneş lekelerinin oluşumunda tetikleyici olabilmektedir.

ÇİLLER Çiller oluşumlarında genetik yatkınlığın büyük rol oynadığı, cilt üzerinde ortaya çıkan küçük kahverengi benekler biçiminde lekelerdir. Açık ten, kızıl veya sarı saç, renkli göz gibi yapısal özelliklere sahip kişilerde çillere daha sıklıkla karşılaşılmaktadır.

 • Çiller güneş ışınlarının daha aktif olduğu bahar ve yaz aylarında daha belirgin bir görüntü kazanmakta ve çoğunlukla güneş ışığının daha çok temas ettiği yüz, sırt ve omuz, ellerin üst yüzü gibi bölgelerde ortaya çıkmaktadır.
 • DOĞUM LEKELERİ Ortaya çıkış nedeni henüz tam anlamıyla bilinmeyen doğum lekeleri adından da anlaşılacağı üzere doğumdan gelen leke türleridir.
You might be interested:  Sesu Tüy Sarartıcı Krem Hangi Marketlerde Var?

Cilde rengini veren pigmentlerden veya damarlardan kaynaklanabilmektedir. Yüz, boyun, ense ve kol-bacak bölgeleri doğum lekelerinin en çok görüldüğü alanlardır. Doğum lekeleri tiplerine göre beyaz, pembe, kırmızı, açık kahverengi, mor gibi birçok farklı renkte olabilmektedir.

GÜNEŞ LEKELERİ, ÇİLLER VE DOĞUM LEKELERİ NASIL GEÇER? Güneş lekeleri, çiller ve doğum lekeleri genel olarak kişiye ciddi bir sağlık sorunu oluşturmayan cilt problemleri olmakla beraber, özellikle yüz bölgesinde yer alan lekeler kişileri estetik açıdan rahatsız edebilmektedir. Bu estetik kaygılar kişinin psikolojik ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Lekelerin tedavisine başlanmadan önce mutlaka dermatoloji uzmanı tarafından lekelere yönelik doğru tanının konulması gerekmektedir. Ciddi bir hastalığın işareti olup olmadığının tespiti hasta açısından büyük önem taşımaktadır. Yapılacak muayene sonrasında lekelerin türüne göre tedavi planlanması gereklidir.

Lazer sonrası leke ne zaman geçer?

Lazerle Leke Tedavisi Sonrasında Neler Olur? – Lazerle leke tedavisinden sonra ciltte oluşabilecek durumlar aslında uygulama yapılan lazere ve sizin lekenizin çeşidine bağlı olarak değişmektedir. Kliniğimizde bu işler için Q Switched Nd Yag lazer, karbondioksit fraksiyonel lazer, erbium yag lazer sistemleri bulunmaktadır.

Eğer Q Switched Nd Yag lazerle leke tedavisi uygulanıyorsa ciltte hiç kızarıklık, soyma, yanma oluşmaz. Tamamen normal bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz. Cildinizde aynı zamanda canlılık ve yenilenme meydana gelir. Q Switched lazerin 532 nm dalga boyunda ise uygulama alanlarında kızarıklık ve kabuklanma oluşacaktır.

Bu kabuklanma 1 hafta sonra düzelecektir. Fraksiyonel lazerle leke tedavisi uygulanmasından hemen sonra ciltte hafif bir yangı hissi oluşur ve cilt genelde 24 saat boyunca kızarık pembe kalır. Özellikle cildinizdeki güneş tahribatlarının ciddiyetine bağlı olarak bazı lekeler lazerle leke tedavisinden sonra geçici bir dönem için daha belirgin hale gelebilir.

 1. Bu durum 1-2 hafta içinde ortadan kalkar ve cilt lekelerinin rengi açılır.
 2. Tedaviden sonraki 1-2 ay içinde cilt renginde koyulaşma veya açılma olabilir.
 3. Lazer leke tedavisinin kızarklık etkisi tamamen geçinceye ve cildinizin rengi normale dönene kadar tedavi edilen bölge güneşten yüksek koruma faktörlü kremlerle korunmalıdır.

Fraksiyonel lazerle leke tedavisinden sonra epitelizan içeren bir krem uygulanması iyileşme sürecini hızlandıracaktır. Anormal derecede kızarıklık, ağrı veya kabarma gözlenmesi halinde en kısa sürede doktorunuza başvurunuz.

Yüzdeki lekeler için hangi doktora gidilir?

“Leke”, ciltte oluşan her türlü izi ifade eden geniş bir terimdir ve çok sayıda leke türü vardır. Cilt lekelerine yol açan etkenlerin başında güneş ışınları gelmekte. Yaşla birlikte oluşan kahverengi lekelerin yanı sıra, gebelik, sivilce lekeleri de sıklıkla gözlenmektedir. Cilt Lekelerine Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır Aşırı güneşe maruz kalma, hormonal değişiklikler, bazı enfeksiyonlar ve stres, lekelerin gelişiminde birincil katkıda bulunan faktörlerden bazılarıdır. Altta yatan duruma bağlı olarak bazıları kendi kendine yok olurken bazıları tedaviye ihtiyaç duyar.

Peki, cilt lekeleri için hangi bölüm/doktora gidilir? Bilinmesi gerekenleri haberimizde sizler için derledik. CİLT LEKELERİ İÇİN HANGİ BÖLÜM/DOKTORA GİDİLİR? Cilt lekeleri şikayeti olanların Dermatoloji (Deri Hastalıkları – Cildiye) bölümüne başvurmaları gerekir. Uzman hekim öncelikle lekenin rengini, oluşumunu inceleyerek lekeye teşhis koyabilmek adına gerekli görüntüleme ve gerekirse patolojik incelemeleri sağlayarak buna uygun tedavileri sunacaktır.

CİLT LEKESİ NEDİR? Leke, derideki herhangi bir iz için kullanılan terimdir. Aşırı güneşe maruz kalma, hormonal değişiklikler, genetik faktörler, beslenme bozuklukları, bazı enfeksiyonlar ve stres lekelerin gelişimine katkıda bulunan etkenlerden bazılarıdır. Cilt Lekelerine Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır Foto: shutterstock Bunlar: – Yaş lekeleri: Karaciğer veya yaşlılık lekeleri olarak da adlandırılan lentijinler genellikle 5-20 mm çapında düz, iyi huylu lezyonlardır. Bu lekeler, kahverengiden siyaha kadar değişebilir ve genellikle tekrar tekrar güneşe maruz kalmadan kaynaklı olarak orta yaşlarda ortaya çıkar.

– Melazma: Bazen kloazma olarak da adlandırılan melazma, genellikle yüzde kahverengi lekelerin görüldüğü bir durumdur. Genellikle hormonal değişikliklerle tetiklenirler ve sıklıkla bu nedenle hamile kadınlarda görülürler. – Doğum lekeleri: Doğum lekeleri, normalde doğumda bulunan cildimizdeki renkli lekelerdir.

Bazen bu lekeler kırmızı renkte olabilir. Bu durumdaki lekeler, genellikle “vasküler doğum lekesi” dir. Doğum lekeleri derideki anormal kan damarlarından kaynaklanır. Diğer ana doğum lekesi türüne “pigmentli doğum lekesi” denir. Bu tür doğum lekesi doğumda bulunur ve genellikle kahverengi, siyah veya mavimsi gri renklidir.

Leke tedavisinde en iyi yöntem hangisi?

Işık Peeling ile Leke Tedavisi – Leke tedavisinde kullanılan en etkili yöntemlerden biridir, Işık Peeling genellikle tek seansta tatmin edici sonuçlar elde etmemizi sağlar. Tyrosinase enzimini baskıladığı için yeni leke oluşumunun da önüne geçer. Melazma, güneş lekeleri, akne skarları, yaşlılık lekeleri üzerinde etkilidir.

Yüz bölgesi için en iyi lazer hangisi?

Kıl Rengi – Lazer epilasyon uygulamalarında kalın kıllarda etkinlik fazla olur. Bu sebeple kıl ne kadar koyu ise lazer epilasyon o kadar başarılı olur. İnce tüylerde ise etkinlik çok az olur ya da hiç olmaz. Diode lazerler, bir kısım iyi seçilmiş ince tüylerde etkinlik sağlayabilir.

You might be interested:  Cilt Bakımı Yapıldıktan Sonra Ne Yapılmalı?

Hangi lazer daha iyi?

Cilt Lekelerine Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır En iyi lazer epilasyon aleti hangisidir? Sorusuna verilebilecek yanıt doğal olarak Alexandrite lazer, Diode lazer veya Nd Yag lazer sistemlerinden bir tanesidir. En iyi lazer epilasyon aleti en temelinde kişinin ten rengine, kıl yapısına ve kılların rengine göre sınıflandırıldığında en iyi verim alınacak lazer sistemidir.

Her lazer sisteminin etkin olduğu ten ve kıl tipi bulunmaktadır. Lazer epilasyon sistemleri uzun yıllardan beri istenmeyen kıl ve tüy problemine karşı kullanılan bir yöntemdir. Vücudun farklı bölgelerinde çıkan bazı kıllar ve tüyler dışarıdan bakıldığında görülebilir ve kişinin estetik görüntüsünü bozabilir.

İstenmeyen tüy problemi için şimdiye kadar çok farklı yöntemler kullanılsa da aralarında en etkili olabilen yöntem lazer epilasyon yöntemidir. Lazer epilasyonda vücuttaki kılların geçici olarak alınması yerine bu probleme kalıcı olarak çözüm getirmek amaçlanır.

Tedavinin amacı vücuttaki kıllardan ve tüylerden kalıcı olarak kurtulmak olduğu için ve lazer epilasyon uygulamaları hassas uygulamalar olduğundan dolayı en iyi sistemin seçilmesi elzemdir. Fakat buradaki en önemli nokta şudur; lazer epilasyon tedavisinde en iyi veya en kaliteli epilasyon cihazının araştırılması yerine, kişinin ten ve tüy yapısına en uygun sistemin seçilmesidir.

Çünkü; lazer epilasyon cihazlarında önemli olan nokta cihazın dalga boyunun kişinin ten ve kıl yapısına uygun olmasıdır. Markadan veya lazer epilasyondan ziyada odaklanılması gereken nokta kişiye uygun cihaz ve tedavi planı oluşturmaktır. Günümüzde en çok kullanılan ve güvenirliğini kanıtlamış sistemleri aşağıda sıraladık. Cilt Lekelerine Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır Cilt Lekelerine Lazer Tedavisi Nasıl Yapılır

En etkili lazer epilasyon cihazı hangisi?

En etkili lazer epilasyon cihazı hangisidir, tüyler kaç seansta tamamen biter gibi lazer epilasyon hakkında birçok sorunun cevabını sizler için derledik. – Lazer epilasyon teknolojisinin geldiği son noktayı, tüy yapısına göre epilasyon yöntemlerini, seans sayılarını ve acısız epilasyon mümkün olup olmadığı gibi, birçok kadın için merak konusu olan tüm soruları sizin yerinize sorduk ve cevapladık.

 • Böylece lazer epilasyon hakkında kulaktan dolma bilgiler yerine uzman görüşünden faydalanabilirsiniz.1.
 • Lazer epilasyon nedir? Lazer epilasyon modern kadın ve erkeğin hayatına büyük rahatlık getiren, istenmeyen tüylerden en sağlıklı ve konforlu şekilde kurtulma yöntemidir.
 • Il kökündeki melanin, lazer ışığının ısısı ile giderek zayıflar.

Belli seans sayısı sonunda, artık çıkmayacak hale gelir.2. Lazer epilasyon nasıl uygulanır? Uygulama yapılacak bölgeye koruyucu jel uygulandıktan sonra, kıl ve ten rengine uygun olan lazer cihazının tabancası ile kıl köklerine atış yapılır, tüylü bölge lazerle taranır.3.

Lazer türleri nelerdir? Kıl türüne ve ten rengi farklarına uygun tedavinin yapılabilmesi için bir klinikte Alexandrite, Buz Lazer ve Nd Yag Lazer türlerinin bulunması gerekir.4. En etkili lazer epilasyon cihazı hangisidir? Lazer epilasyon teknolojisinin geldiği son noktada, güncel cihazların hemen hepsi son derece etkili sistemlerdir.

Lazer epilasyondan etkili sonuçlar elde etmek için kıl türüne ve ten rengine uygun doğru lazerin seçimi önemlidir.5. Alexandrite lazer hangi tür tüyler için uygundur? Açık ten rengine ve açık renkli zayıf tüylere karşı duyarlıdır, diğer lazer sistemlerinin göremeyeceği ince tüyler üzerinde etkilidir.6.

Alexandrite lazer epilasyon acıtıyor mu? Kliniğimizde Cynosure 5500 Apogee ve Lutronic Clarity olmak üzere Alexandrite lazer sistemi ile çalışan iki cihaz kullanılmaktadır. Cynosure 5500 Apogee, soğutma sistemlidir ve acısızdır. Lutronic Clarity aynı şekilde soğuk uygulaması yapar ve alanı hızla taradığı için minik atış hissi seri şekilde geçer, neredeyse acısız bir sistemdir.7.

Buz lazer nedir, nasıl etki eder? Soprano Ice Buz Lazer, diode lazer sistemi ile çalışan, buz lazer epilasyon cihazıdır. Cilt yüzeyine temas ederek kullanılan buz lazerin gönderdiği 810 nm diode lazer dalgaları kıl köklerini yakarak etki eder.8. Buz lazer epilasyon işe yarıyor mu? Diode lazerler, kıl kökleri üzerinde en etkili lazer türüdür.

 • Soprano Ice, bu son derece etkili lazeri acısız kullanmamızı sağlamaktadır.
 • Buz lazer işe yarayan, sonuç odaklı, kullanıcı memnuniyeti yüksek bir epilasyon sistemidir.9.
 • Buz lazer açık renk tüyler üzerinde etkili mi? Evet, buz lazer açık ten rengi ve zayıf tüyler üzerinde dahi etkilidir.10.
 • Buz lazerle tüyler kesin bitiyor mu? İnce ve zayıf tüyleri de kolaylıkla tutabildiği için buz lazer epilasyon genellikle tüylerin %90 oranda bir daha çıkmamak üzere yok olmasını sağlayabilmektedir.11.

Buz lazer acısız mıdır? Lazer epilasyon uygulamaları arasında en acısız sistem buz lazer epilasyon sistemidir. Buz Lazer hakkında daha fazlasını Buz Lazer Epilasyon ( sayfa yeni sekmede açılır )sayfamızdan keşfedin.