Cilt Tonunu Esitlemek Icin Ne Yapilmali?

20.11.2022 0 Comments

Cilt Tonunu Esitlemek Icin Ne Yapilmali
Cilt Tonu Dengeleyici Maske – Peelingle birlikte cilt tonu eşitleyici maske kullanımıyla, daha etkili sonuçlara ulaşabilirsin. Limon özü ve kil içeren maskeler, cildin arınması ve renk düzensizliklerinin eşitlenmesi için etkili çözüm sunuyor. Özellikle limon, içerdiği meyve asitleri ve C vitamini sayesinde cilt tonu eşitlemek için birebir.

Cilt tonu eşitsizliği neden olur?

Cilt Lekeleri Neden Oluşur? – Cilt tonu eşitsizliğinin nedenleri güneş ışığına fazla maruz kalmak, stres, ergenlik döneminde kontrol altına alınamayan akneler, cilde uyumlu olmayan yanlış bakımın uygulanması, menopoz, hormonsal dengesizlikler veya yaşlanma olabilir. Cilt rengindeki bozuklukların en önemli nedenlerinden biri olan güneş ışığına maruz kalmak melanin birikmesine neden olacağı için güneş koruyucu bakım ürünleri ile kolaylıkla önleyebilirsiniz. Cilt tonu bütünlüğünün bozulmasına neden olan bir diğer etken ise yanlış kullanılan cilt bakım ürünleridir.

Cilt tonu eşitsizliği ne demek?

Vücudunuzun veya yüzünüzün bazı bölümlerinin, vücudunuzun diğer bölgelerinden farklı tonda olduğunu fark edeceksiniz. Buna renk eşitsizliği denmektedir. Örneğin, ağzınızın etrafındaki alanda, yüzünüzün geri kalanından daha koyu veya yüzünüz boynunuzdan daha hafif gözükebilir.

Bunun nedeni, cilt tonunuzun eşit olmaması ve bunun birkaç nedenden dolayı gerçekleşmesidir. Renk eşitsizliğine en çok neden olan etkenler Güneşe Maruz Kalma: Bronz bir cildi kim sevmez? Fakat güneşle olan aşk ilişkisi çok yoğunlaştığı zaman, cildiniz aşırı melanin üretir. Bu pigmentler, en sonunda cilt hücrelerine zarar veren UV ışınlarını emer ve maruz kalan alanları diğerlerinden daha karanlık yapar.

Bu da hiperpigmentasyona ve renk eşitsizliğine neden olur. İnflamatuvar Hiperpigmentasyon: Eğer cildinizin herhangi bir parçası sürekli yara geçirirse, yara daha koyulaşabilir. Buna skar denir. Yüzünüzdeki sivilce bile arkada çirkin izler bırakıp renk eşitsizliğine yol açabilir.

You might be interested:  Multi Lifting Krem Ne Işe Yarar?

Hormonal Değişiklikler: Hamileyseniz veya kontraseptif kullanıyorsanız, hormonlardaki dengesizlik yüksek melanin üretimine neden olabilir. Bu duruma melazma denir ve cildinizde renk eşitsizliğine yol açabilir. Cildiniz belirli kozmetik ürünlere veya ilaçlara tepki gösteriyorsa, melazma olabilirsiniz. Yaşlanma : Yaşlandıkça yüzünüzde ve diğer alanlarda yaşa bağlı lekeler görürsünüz.

Lipofuksin adı verilen pigment renk eşitsizliğine yol açabilir.