Cinsel Duyarsızlaştırıcı Krem Ne Işe Yarar?

25.11.2022 0 Comments

Cinsel Duyarsızlaştırıcı Krem Ne Işe Yarar
Emla Krem Erkeklerde Ne İşe Yarar? – Cinsel Duyarsızlaştırıcı Krem Ne Işe Yarar Emla Krem Erkeklerde Ne İşe Yarar Emla kremi erkekler de geciktirici etkisinden yararlanmak için kullanır. Ayrıca küçük erkek çocuklarda sünnet yapılmadan önce sürülerek bölgenin uyuşmasını sağlanır ve herhangi bir acı ve sızı hissetmeden sünnet edilir. Bunun yanında, kol veya kaş gibi bölgelerdeki tüyleri almadan önce sürülebilir.

El Kremi kayganlaştırıcı olarak kullanılır mı?

HIV geçişinin anlatıldığı bölümde belirtilmiş olsa da HIV enfeksiyonundan nasıl korunulacağı başlıca ele alınması gereken bir konudur. HIV’le yaşayan bir bireyle karşılaşmış olmak HIV bulaşacağı anlamına gelmez. HIV geçişinin mümkün olduğu durumlarda alınacak çok basit önlemlerle kendinizi HIV enfeksiyonundan koruyabilirsiniz.

 • Öyle ki bu önlemler sayesinde HIV ile yaşayan bir bireyle cinsellik yaşayabilir, evlenebilir ve çocuk sahibi olabilirsiniz.
 • Cinsel sıvılar aracılığıyla HIV geçişini engellemek için tüm cinsel pratiklerinizde mutlaka kondom kullanmanız gerekir.
 • Lateks ve poliüretandan üretilmiş tüm erkek kondomları HIV geçişini engellemek için yeterlidir.

Kesin bir koruma sağlamak adına birleşme başlamadan önce prezervatif ( kondom / şapka / kılıf / yelek / kaput ) kullanılmaya başlanmalı ve korunmadan asla ve asla anal (makat) ya da vajinadan (kadın cinsel organı) birleşme sağlanmamalıdır. İlişki süresinin uzunluğuna göre prezervatifi yenilemek gerekmektedir.

Özellikle anal (makat) cinsel birleşmelerde prezervatifin yırtılmasını engellemek için su bazlı kayganlaştırıcı jeller kullanılmalıdır. Vazelin, bebek yağı, el ve vücut kremi vb içeriğinde yağ olan hiç bir madde kayganlaştırıcı olarak prezervatifle birlikte kullanılmamalıdır. Yağ içerikli materyaller prezervatifin yapısında bozulmalara ve hatta yırtılmalara neden olacaktır.

Daha fazla koruma sağlamak adına asla iki prezervatif üst üste kullanılmamalıdır. Aynı anda birden fazla prezervatifin üst üste takılması sürtünmeyi arttıracağından yırtılmalara neden olacaktır. Tek eşlilik başlı başına bir korunma yolu olmamakla birlikte, HIV ile karşılaşma ihtimalinizi düşüren bir faktördür.

 • Herhangi bir maddenin( uyarıcı, uyuşturucu ve alkol ) etkisi altındayken kontrol mekanizmanızda zafiyet oluşabileceğinden korunma alışkanlığınızı terk etme eğilimi gösterebilirsiniz.
 • Bu durumda cinsel pratiklerden kendinizi uzak tutabilirsiniz.
 • Damar içi madde kullanıyorsanız mutlaka steril/temiz iğne/enjektör kullanmalısınız.
You might be interested:  Cilt Yarasına Hangi Krem Iyi Gelir?

Bir başkasının kullandığı iğne/enjektörleri ne kadar yakınınız olursa olsun kullanmamalısınız. Eğer size ya da bir yakınınıza kan ve kan ürünü nakledilecekse bu ürünlerin mutlaka KIZILAY’dan temin edilmesi, kontrol edilmemiş kan ürünlerinin kullanılmaması için gereklidir.

Vazelin Cinselliğe iyi gelir mi?

Cinsel yönden aktif olan her kadın zaman zaman vajinal kuruluk problemi yaşar. Vajinal kuruluk varlığında cinsel ilişki bir keyif kaynağından çok acı ve stress nedeni haline gelir. Kadınlar erotik uyarılara bazı cevaplar verirler. Nefes alış verişin hızlı ve derin hale gelmesi, ciltte sıcaklık hissi ve kızarma, meme uçlarının belirginleşmesi, klitoris ve vulvada şişme cinsel uyarı karşısında ortaya çıkan değişikliklerdir.

Kadınların pek çoğu erotik uyarılar karşısında vajialarında da bazı değişiklikler hissederler. Uyarı ile birlikte vajina yukarıya doğru kalkar ve boyu hafifce uzar. Ayrıca vajina duvarlarında “terleme” yani salgı olur. Lubrikasyon ya da kayganlaşma adı verilen bu durum vajina duvarlarını oluşturan hücre tabakalarından kaynaklanır.

Sıvı ciltten olan terlemeden farklıdır ve bilimsel olarak modifiye plazma transüdasyonu olarak isimlendirilir. Bu sıvı AIDS’de dahil olmak üzere pek çok değişik virüs içerebilir. Bu nedenle partnerin dikkatli olması gereklidir. Bu sıvının yutulması ya da cinsel fantazi oyuncaklarının ortak kullanımı virüsün bulaşmasına neden olabilir.

Sıvının ve lubrikasyonun asıl amacı cinsel ilişkiyi kolaylaştırmak ve spermlerin rahim içine doğru ilerlemesine yardımcı olmaktır. Pek çok kişi vajinadaki bu ıslaklığı kadının uyarılması ve cinsel ilişkiye hazır olması ile ile eş anlamlı olarak görür. Oysa bu yanlıştır. Kadınlar bazen cinsel olarak uyarılmadıkları halde vajinaları ıslanabilir ya da tam tersi olarak vajina ıslanmadan da uyarılmış olabilir.

Aşırı salgı zaman zaman problem olabilmekle birlikte asıl sorun yeteri kadar ıslaklığı sağlanamadığı durumlarda yaşanmaktadır. Bazı kadınlar yeteri kadar uyarılmadığı için kur kalırken bazılarında ise kuruluğun nedeni stress ya da gerginliktir. Öte yandan tampon kullanımı, diğer temizlik malzemeleri, ya da vajinal duş da kuruluğa neden olabilmektedir.

Benzer şekilde alerji ilaçları ile psikiyatrik sorunlarda, kalp damar hastalıklarında ya da diğer bazı durumlarda kullanılan ilaçlar da kuruluğa yol açabilir. Nadiren doğum kontrol hapları da benzer bir etki yaratabilir.Temel olarak bakıldığında kan östrojen hormonundaki dalgalanmalar kuruluğun temel nedenidir.

Menopoz da vajinal kuruluğun önemli ve sık karşılaşılan bir nedenidir. Üreme çağının sonlarında azalan östrojen hormonuna bağlı olarak vajinal dokular incelir ve esnekliği azalır. Buna paralel olarak dokuların sıvı üretme yeteneği düşer. Özetleyecek olursak kuruluğa yol açan nedenler

adet siklusunun dönemlerigebelikdoğum sonrasıemzirme dönemistress dönemleriprezervatif kullanımıtampon kullanımıvajinal duşilaçlarmenopoz

You might be interested:  Sünnet Olan Çocuğa Hangi Krem Sürülür?

Vajinal kuruluğun en kolay ve etkili çözümü lubrikan yani kayganlaştırıcılardır. Piyasada bu amaçla satılan pek çok ürün bulunmaktadır. Bu ilaçların çoğu kokusuz, tatsız ve sterildir. Yine bu ilaçların hemen hepsi hipoalerjeniktir. Kendinize uygun olan lubrikanı değişik markaları deneyerek kendiniz bulmalısınız.

İlişkiye girerken ne sürülmeli?

Kayganlaştırıcılar su, yağ, petrol ve silikon bazlı olarak ayrılır. İdeal olan ilişki sırasında çay kaşığı büyüklüğünde bir miktarda kayganlaştırıcı kullanmaktır. Erkeğin kayganlaştırıcıyı penisine ve vajina kenarına sürmesi yeterlidir. Kayganlaştırıcı penis ucuna sürülebileceği gibi prezervatife de sürülebilir.

Tükürük kayganlaştırıcı olur mu?

Submandibular ve dil altı tükürük bezlerinde üretilip salgılanan mukus lokmaları çiğnedikçe bunları kayganlaştırır ve birbirine tutunmalarını sağlar. Mukus çiğnenen lokmayı kaygan bir topak haline getirir ve kaplar.

Git gel ne kadar sürer?

CEVAP: Erken boşalma tanısı yalnızca süreyle ölçülmez. Bunun için, git – gel hareket sayısı, doyuma ulaşamama, rahatsızlık hissinin olması, erkekte kontrolsüzlük duygusu ve bu durumun en az altı aylık düzenli bir ilişkiye rağmen tekrar etmesi gibi kriterler vardır. Ortalama bir ilişki 3-5 dakika sürer.

Ilk gece kayganlaştırıcı kullanılır mı?

Ön Sevişmeyi Uzun Tutun! – Ön sevişme vajinanın gevşemesi, genişlemesi ve kayganlaşmasını sağlar. Ön sevişme olmadan penisin vajinaya penetre olması vajinal tahriş, zedelenme, vajina yırtılması, ağrı ve kanamalara neden olabilir. Buda kadını cinselliğe karşı soğutur.

 1. İlişki sırasında zorlanma ve ağrı olması vajinal kasları refleks olarak harekete geçirir.
 2. Vajinal kanal kapanır ve ilişkiye girmek daha da zorlaşır.
 3. Bu yüzden ön sevişmede vücut masajı, genital bölge, meme başı ve çevresine masaj yapılması gerekir.
 4. Masaj için önemli noktalardan biri bebe yağı ya da özel bir masaj yağı kullanılmasıdır.

Aynı zamanda ilk penis girişinde mutlaka kayganlaştırıcı kullanmak vajinal penetrasyonu kolaylaştıracaktır.

Kadınlar ilişki sırasında neden çok ıslanır?

Fazla vajinal ıslanma (Hiperlubrikasyon) neden olur? Cinsel ilişki sırasında vajinal ıslanmanın normalden fazla olması sonucu hassasiyet ve hazda azalma olabilir. Bunun sebebi enfeksiyonlar, vajinanın genişliği olabileceği, bazı kadınlarda vajinal sıvıların fazla olması nedeniyle de olabilir.

Uzun süre sert kalmak için ne yapmalı?

Uzun Süre Sert Kalmanın En İyi Yolu Sağlıklı Beslenmektir. Yeterli uyku, hafif alkol tüketimi ve nikotin ile birlikte sağlıklı, dengeli beslenme ve sağlıklı yaşam tarzı da dengeli bir cinsel yaşam üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Bazı meyveler afrodizyak özelliklere sahiptir ve cinsel ilişkinizi güçlendirebilir.

Vazelin penise sürersek ne olur?

Asya’da erkekler, penislerini büyütmek için organlarına vazelin ve benzeri yağları enjekte ediyorlar. Doktorlarsa, bu yüzden rahatsızlanan giderek daha çok sayıdaki erkeği tedavi etmekle boğuşuyor. Doktorlar, penise vazelin enjekte edilmesinden dolayı, peniste doku tahribatının yol açtığı ciddi deformasyonlar meydana geldiğini belirttiler.

You might be interested:  Aloe Vera Krem Evde Nasıl Yapılır?

Enjeksiyon sonucu enfeksiyon ortaya çıkmasının ise kangrene yol açabileceği bildirildi. Londra’daki Üroloji Enstitüsü’nden Dr. Manit Arya, güneydoğu Asya ülkelerinde penis büyütme operasyonlarının çok yaygın olduğunu söyledi. Ancak batıdaki doktorlar, erkeklerin kendi kendilerine uyguladıkları bu penis büyütme yönteminin İngiltere ve ABD’de de kullanılmaya başladığını belirtiyorlar.

Doktorlar, batıdaki erkeklerin bu yöntemi Asya’ya yaptıkları ziyaretlerde öğrendiklerini sanıyorlar.

Ilişkiye girerken acı olmaması için ne yapmalı?

Bazı yöntemlerle kendinizi sekse hazırlayabilir ve acı hissini azaltabilirsiniz. -Vajinal kuruluk sorununuz varsa kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz. -İlişki öncesi mesanenizi boşaltın, vulva üzerine buzla kompres yapın, sıcak bir duş alın veya ağrı kesici kullanın. -Ağrıya sebep olmayan cinsel aktivitelerde bulunun.

İlişki sırasında tükürük kullanmak zararlı mı?

İlişkiyi kolaylaştırmak için kullanılan kayganlaştırıcılar spermin canlılığını bozabilir. Özellikle tükürük ve zeytinyağının çok az miktarları bile spermlerin büyük kısmını öldürmeye yeterli olur. Bununla birlikte piyasada satılan bazı kayganlaştırıcıların bu şekilde zararları bulunmamaktadır.

Tükürük kayganlaştırıcı olur mu?

Submandibular ve dil altı tükürük bezlerinde üretilip salgılanan mukus lokmaları çiğnedikçe bunları kayganlaştırır ve birbirine tutunmalarını sağlar. Mukus çiğnenen lokmayı kaygan bir topak haline getirir ve kaplar.

Cinsel ilişkide sıvı yağ kullanılır mı?

Yağ içerikli kayganlaştırıcılar, kalın yapıdadırlar ve vajinanızdan kolay temizlenmezler. Ayrıca vajina kanallarını tıkayan bebek yağları, enfeksiyona da neden olabilir. Bebek yağı yerine silikon ya da su bazlı kayganlaştırıcılar kullanabilirsiniz.

Vajinal kuruluk hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır?

Hindistan Cevizi Yağı Vajinal Kurulukta Güvenle Nasıl Kullanılır? – Bilim adamları, hindistancevizi yağının kişisel bir kayganlaştırıcı olarak güvenliği veya etkinliği konusunda araştırma yapmamışlardır. Bununla birlikte, bazı çalışmalar hindistancevizi yağının cilt üzerinde kullanımı genellikle güvenli olduğunu göstermektedir.

 • Hindistancevizi veya hindistancevizi yağına karşı alerjisi veya hassasiyeti olan herhangi birisinin cilt üzerinde veya kişisel bir yağlayıcı olarak kullanılmasından kaçınılmalıdır.
 • Hindistan cevizi yağı kullanmadan önce, bir yama testi yapmak yardımcı olabilir.
 • Bunu yapmak için, ön kolun iç cildine az miktarda hindistancevizi yağı sürün ve reaksiyon olup olmadığını görmek için 24 saat bekleyin.

Cildinize hindistancevizi yağı veya bunun neden olabileceği kişisel yağlayıcı olarak kullanmayı bırakın:

kaşıntı yanma şişme tahriş veya rahatsızlık

Hindistancevizi yağını kişisel bir yağlayıcı olarak kullanmak için vajinanın açıklığına ve vulvaya uygulayın. Ayrıca yağı, penis, parmaklar veya seks oyuncakları gibi vajinaya giren nesnelere uygulayın.