Dermapen Cilt Bakımı Ne Işe Yarar?

07.11.2022 0 Comments

Dermapen Cilt Bakımı Ne Işe Yarar
Dermapen Nedir? – “Dermapen nedir?” sorusunun cevabı kısaca; cilt yenileme uygulamasıdır. Kolajen indüksiyon tedavisi olarak da bilinen dermapen ile cilt küçük iğnelerle delinerek cildin elastin ve kolajen üretmesi sağlanır. Böylelikle cildin daha genç ve iyi görünmesi hedeflenir.

Dermapen sonrası yüzde ne olur?

Dermapen; ciltteki sivilce, suçiçeği izlerinin, güneş lekelerinin geçmesini sağlayan ve aynı zamanda ciltteki kırışıklıkların azalmasına yardımcı olan bir uygulamadır. Dermapen uygulaması mikro iğnelerin cilt altına gerçekleşmesi sonucu gerçekleşir. Bu işlem sonrası ciltte kızarıklık, yanma, gerilme ve kabuklanma oluşur.

Dermapen uygulaması sonrasında cilt bakımına dikkat ederek cildin iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz. Dermapen Sonrası Bakım Nasıl Yapılır Nelere Dikkat Edilir? Dermapen, mikro iğne yöntemiyle cilt altına işlem yapılan bir uygulamadır. Dermapen uygulaması cilt sorunlarını tedavi etmek için sık tercih edilen bir yöntemdir.

Dermapen uygulamasından sonra ciltte kızarıklık, yanma ve sızlama olur ve bu gayet doğaldır. Dermapen sonrası ciltte yanma, sızlama ve gerilme hissi birkaç saatte azalmaktadır. Dermapen işlemi sonrası, cilt bakımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

Dermapen işlemi sonrası güneşe çıkılmamalıdır bu yüzden dermapen genelde kış aylarında yapılmaktadır. İşlem sonrasında yüksek faktörlü güneş kremi kullanmalı ve güneş ışığından uzak durulmalıdır. İşlem sonrası bir gün boyunca yüze su değmemesi gerekir. Dermapen uygulaması sonrası 24 saat boyunca banyo yapılmamalıdır. İşlem sonrası 2 gün boyunca havuza, denize girilmemelidir. Dermapen uygulamasından sonra su bazlı nemlendirici kullanılması gerekir. İşlemden sonra ciltteki kızarıklığın ve yanmanın geçmesi için, doktorun tavsiye ettiği rahatlatıcı yüz serumları uygulanabilir. Dermapen sonrası kızarıklığın ve yanmanın geçmesi için cilde soğuk kompres uygulanabilir. Dermapen işleminden sonra yaklaşık 2 hafta boyunca ağda, peeling gibi cildi soyacak ve tahriş edecek işlemlerden uzak durulmalıdır. Dermapen sonrası 12 saat boyunca makyaj yapılmamalıdır. Aksi taktirde cilt zarar görebilir. Dermapen sonrasında yüz bölesine masaj yapılmamalıdır. Yüz bölgesinin terlememesi için yorucu aktivitelerden uzak durulmalıdır. Dermapen işlemi sonrası iki gün boyunca sauna, solaryum, hamamdan uzak durulmalı ve cildi yormamak için spor yapılmamalıdır. Dermapen işleminden sonrasında ciltteki kızarıklığın, kabuklanmanın geçmesi için doktora danışılarak krem kullanılabilir.

Dermapen Sonrası Kabuklanma Kızarıklık ve Soyulma Ne Kadar Sürer? Dermapen işleminden sonra ciltte kızarma, yanma ve şişme meydana gelir. Dermapen işleminden birkaç saat sonra kızarıklık azalmaya başlar. İşlem sonrası cilt 1-2 gün boyunca şiş ve kızarık olur.

Yüze yapılan Dermapen ne işe yarar?

Dermapen bir diğer adıyla microneedling/mikroiğne, günümüzde çokça tercih edilen bir cilt yenileme işlemidir. Bu uygulama ile kolajen üretimini artırarak kırışıklıkların, ciltteki ince çizgilerin görünümünün azaltılması, ciltte gençleşme ve canlandırma amaçlanır.

Dermapen acılı bir işlem mi?

Dermapen Acıyor mu? Acı hissi kişiye bağlı olarak değişmekle birlikte uygulama sırasında bir miktar acı hissedilebilir. Bu sebeple işlem öncesinde uygulama yapılacak olan bölgeye topikal anestezi kremi sürülerek bölgenin tamamen uyuşması sağlanır.

Kimler dermapen yaptıramaz?

Dermapen, cerrahi bir müdahale değildir. Cildi yenilemek amacıyla uygulanan bu teknik, cinsiyet fark etmeksizin herkese uygulanabilir. Cilt sorunu yaşayan bireyler, cilt tipi ne olursa olsun gönül rahatlığı ile Dermapen işlemi yaptırabilir.

Dermapen gençleştirir mi?

Dermapen Cilt Bakımı Ne Işe Yarar – Dermapen uygulaması her yaştan kişinin cildini daha bakımlı, genç ve diri gösterecek bir cilt bakım yöntemidir. Kadınlar için ideal ve uygulaması pratik bir bakımdır. Dermapen uygulaması cilt altında neden olduğu yeni üretimler ile ciltte dolgunlaşmaya ve sıkılaşmaya neden olur.

 1. Cilt yüzeyinde ise tazelenme ve gençleşme etkisi gösterir.
 2. Yaşın ilerlemesiyle birlikte ciltte hücre üretiminin azaldığı dönemlerde ciltte incelme ve yaşlılık lekelerinin oluşmasını azaltan dermapen mükemmel bir cilt bakımı yapar.
 3. Ciltteki kusurların düzeltilmesini, onarımını, kırışıklıkların azaltılmasını sağlar.
You might be interested:  Anti Aging Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Ciltteki yaşlanmanın önüne geçen ve kırışıklıkları azaltan bu yöntem cilt bakımına ve güzelliğine önem verenler tarafından tercih edilmektedir. Bu uygulamanın uzman kişilerce yapılması gerekir. Dermapen cilt gençleştirme yöntemleri arasındadır. Cilde uygulandığında etkili bir gençleştirme ve bakım sağlar.

 • Medikal estetik alanında sunulan acısız olarak tanımlanan son derece güvenli bir yöntemdir.
 • Ciltte epidermise zarar olmayan, ciltte soyma etkisi yapmadan, tahrişe yol açmadan, cildin en alt katmanlarına kadar etkisi olan bir işlemdir.
 • Cildin sorunsuz olarak yenilenmesini sağlar.
 • Dermapen uygulaması yapılan kişilerin iş ve sosyal yaşamlarından uzak kalması söz konusu değildir.

Uygulama sonrasında kişi yaşamına kaldığı yerden devam edebilir. IPL, kimyasal peeling gibi diğer cilt gençleştirme yöntemleri ile kombine edilerek uygulanan dermapen cilt gençleştirme açısından daha iyi sonuçlar alınmasına yardımcı olur.

Dermapen uygulaması kalıcı mı?

Dermapen Tedavisi Nedir? Dermapen tedavisi ciltte kolajen ve elastin sentezini uyaran, yan etki riski olmayan minimal epidermal hasarla cildin yenilenme sürecini hızlandıran başarılı bir medikal estetik tedavisidir. Dermapen tedavisi kişiye özel olarak kullanılan başlık ile cilt üzerinde 90 derecelik açıdan otomatik ve titreşimli mikro iğneleme yöntemiyle cilt üzerinde mikroskobik on binlerce kanal açarak ciltte kontrollü bir şekilde epidermal yaralama yapan elektrikle çalışan bir cihaz ile yapılan tedavidir.

 • Dermapen tedavisi sayesinde cilt dokusunda iyileşme yenilenme aktif edilir.
 • Cildin ihtiyacı olan kolajen, elastin sentezlenmesini hızlandırır ayrıca tedavi sırasında kullanılan ilaç, vitamin ve serumların cilt tarafından kolay emilmesi sağlanır ve oldukça etkili bir cilt yenileme yöntemidir.
 • Dermapen tedavisiyle kırışıklar, sarkmalar ve lekeler ortadan kalkar çok daha genç, parlak, temiz ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Dermapen bir çok güzellik uygulaması ile kombine edilebilir. Örneğin Prp tedavisi, fraksiyonel lazer, Kimyasal peeling ve mezoterapi ile birlikte yapılabilir. Seanslı bir işlemdir her seansta cildinizdeki yenilenmeyi görebilirsiniz. Dikey açılan kanallar sayesinde ciltteki yaralanma minimal düzeyde tutulur ama bu minimal yaralanmalar bile cildin yenilenmesi için uyarılmasına yeterlidir.

Cilt açılan bu mikro kanalları yara gibi algılayarak cilt yenilenme sürecine girer. Dermapen Tedavisi Nasıl Yapılır? Dermapen Tedavisi öncesinde ciltteki makyaj, krem vb temizlenerek cilt dezenfekte edilir. Dermapen uygulanacak bölgeye ozonlu buhar uygulaması yapılarak ciltteki gözeneklerin açılıp cildin rahatlaması sağlanır.

Daha sonrasında tedavi sırasında acı hissi olmaması için lokal anestezik krem uygulanarak acı hissinin önüne geçilir. Dermapen cihazı kişiye özel başlıkla birlikte cilt yüzeyinde cildin yenilenmesine yardımcı “Hyaluronik Asit” ile birlikte gezdirilerek ciltte mikroskobik kanallar oluşturulur.1 seans dermapen işlemi ortalama 1 saat sürer.

 1. Cildinizdeki problemlere göre işlemle birlikte ihtiyacınız olan extra leke serumları, anti aging ürünler kullanılabilir.
 2. İlk 3 seans bir hafta aralıklarla yapılmalı ihtiyaç var ise 4.
 3. Seans uygulaması için 1 ay beklenmelidir.
 4. Dermapen Tedavisi Sonrası Süreç Tedavi sonrasında cildinizde bir miktar kızarıklık oluşacak gece sabah olmak üzere yara iyileşmesi ve yeni doku üretimi sağlayan bir krem kullanacaksınız.

İlk 1 – 2 günde ciltteki kızarıklık koyulaşacak ortalama 4. Gün cilt kabuk atıp tazelenecektir. Kontrollü bir şekilde oluşturulmuş epidermal hasar sayesinde cildin en üst katmanında ki yaralı, lekeli, sarkık ve yaşlı cilt dokusu kabuk atıp soyulacak alttan taze ve lekesiz yeni bir cilt dokusu oluşacaktır. Dermapen’in Kullanım Amaçları Nelerdir?

 • Sivilce ve sivilce izlerinin tedavisi
 • Ciltteki güneş ve diğer lekelerinin giderilmesi
 • Ciltteki ince kırışıklıkların azaltılması
 • Cilt yüzeyindeki çatlakların tedavisi
 • Göz çevresi morluk ve kabarmaların azaltılması
 • Ciltteki yaraların tedavisi
 • Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar
 • Geniş gözeneklerin azaltılması ya da yok edilmesi
 • Saç köklerinde mikro kanlanma oluşturulması
You might be interested:  Elektro Plus Krem Ne Işe Yarar?

Dermapen Tedavisi Sık Sorulan Sorular?

 1. Dermapen tedavisini herkes yaptırabilir mi? Cevap: Dermapen tedavisi kadın erkek fark etmeden tüm yaşlarda ve ciltlerde uygulanabilir.
 2. Dermapen kaç seans yapılıyor ve ne kadar sürede tedavim biter? Cevap: Dermapen tedavisi en az 3 seans yapılmalıdır.

  Hangi cilt tipine dermapen yapılır?

  Dermapen Kimlere Uygulanır? Neredeyse tüm cilt problemleri için etkin bir tedavi seçeneği olarak değerlendirilen dermapen uygulaması başta kırışıklık, güneş lekesi, açılmış gözenekler gibi yaşlanmaya bağlı cilt problemleri için uygulanır.

  Dermapen 2 seans yeterli mi?

  Dermapen Tedavisi Nedir? Dermapen tedavisi ciltte kolajen ve elastin sentezini uyaran, yan etki riski olmayan minimal epidermal hasarla cildin yenilenme sürecini hızlandıran başarılı bir medikal estetik tedavisidir. Dermapen tedavisi kişiye özel olarak kullanılan başlık ile cilt üzerinde 90 derecelik açıdan otomatik ve titreşimli mikro iğneleme yöntemiyle cilt üzerinde mikroskobik on binlerce kanal açarak ciltte kontrollü bir şekilde epidermal yaralama yapan elektrikle çalışan bir cihaz ile yapılan tedavidir.

  • Dermapen tedavisi sayesinde cilt dokusunda iyileşme yenilenme aktif edilir.
  • Cildin ihtiyacı olan kolajen, elastin sentezlenmesini hızlandırır ayrıca tedavi sırasında kullanılan ilaç, vitamin ve serumların cilt tarafından kolay emilmesi sağlanır ve oldukça etkili bir cilt yenileme yöntemidir.
  • Dermapen tedavisiyle kırışıklar, sarkmalar ve lekeler ortadan kalkar çok daha genç, parlak, temiz ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

  Dermapen bir çok güzellik uygulaması ile kombine edilebilir. Örneğin Prp tedavisi, fraksiyonel lazer, Kimyasal peeling ve mezoterapi ile birlikte yapılabilir. Seanslı bir işlemdir her seansta cildinizdeki yenilenmeyi görebilirsiniz. Dikey açılan kanallar sayesinde ciltteki yaralanma minimal düzeyde tutulur ama bu minimal yaralanmalar bile cildin yenilenmesi için uyarılmasına yeterlidir.

  Cilt açılan bu mikro kanalları yara gibi algılayarak cilt yenilenme sürecine girer. Dermapen Tedavisi Nasıl Yapılır? Dermapen Tedavisi öncesinde ciltteki makyaj, krem vb temizlenerek cilt dezenfekte edilir. Dermapen uygulanacak bölgeye ozonlu buhar uygulaması yapılarak ciltteki gözeneklerin açılıp cildin rahatlaması sağlanır.

  Daha sonrasında tedavi sırasında acı hissi olmaması için lokal anestezik krem uygulanarak acı hissinin önüne geçilir. Dermapen cihazı kişiye özel başlıkla birlikte cilt yüzeyinde cildin yenilenmesine yardımcı “Hyaluronik Asit” ile birlikte gezdirilerek ciltte mikroskobik kanallar oluşturulur.1 seans dermapen işlemi ortalama 1 saat sürer.

  Cildinizdeki problemlere göre işlemle birlikte ihtiyacınız olan extra leke serumları, anti aging ürünler kullanılabilir. İlk 3 seans bir hafta aralıklarla yapılmalı ihtiyaç var ise 4. Seans uygulaması için 1 ay beklenmelidir. Dermapen Tedavisi Sonrası Süreç Tedavi sonrasında cildinizde bir miktar kızarıklık oluşacak gece sabah olmak üzere yara iyileşmesi ve yeni doku üretimi sağlayan bir krem kullanacaksınız.

  İlk 1 – 2 günde ciltteki kızarıklık koyulaşacak ortalama 4. Gün cilt kabuk atıp tazelenecektir. Kontrollü bir şekilde oluşturulmuş epidermal hasar sayesinde cildin en üst katmanında ki yaralı, lekeli, sarkık ve yaşlı cilt dokusu kabuk atıp soyulacak alttan taze ve lekesiz yeni bir cilt dokusu oluşacaktır. Dermapen’in Kullanım Amaçları Nelerdir?

  • Sivilce ve sivilce izlerinin tedavisi
  • Ciltteki güneş ve diğer lekelerinin giderilmesi
  • Ciltteki ince kırışıklıkların azaltılması
  • Cilt yüzeyindeki çatlakların tedavisi
  • Göz çevresi morluk ve kabarmaların azaltılması
  • Ciltteki yaraların tedavisi
  • Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar
  • Geniş gözeneklerin azaltılması ya da yok edilmesi
  • Saç köklerinde mikro kanlanma oluşturulması

  Dermapen Tedavisi Sık Sorulan Sorular?

  1. Dermapen tedavisini herkes yaptırabilir mi? Cevap: Dermapen tedavisi kadın erkek fark etmeden tüm yaşlarda ve ciltlerde uygulanabilir.
  2. Dermapen kaç seans yapılıyor ve ne kadar sürede tedavim biter? Cevap: Dermapen tedavisi en az 3 seans yapılmalıdır.

   Dermapen gerçekten işe yarıyor mu?

   Dermapen Sonrası Spor ve Yüzme – “Dermapen sonrası yüzme” en az 24 saat yapılmamalıdır. “Dermapen sonrası spor” ve egzersiz terleme ve spor salonlarının hijyenik durumu sebebi ile ilk 24 saat yasaktır. DERMAPEN HAKKINDA MERAK EDİLENLER Dermapen faydaları nelerdir? Dermapen, citte mikro kanallar açmak için küçük iğneler kullanan bir uygulamadır.

   • Dermapen uygulamasının amacı, daha pürüzsüz, daha sıkı, daha eşitlenmiş bir cilt için yeni kolajen ve cilt dokusu oluşturmaktır.
   • Dermapen çoğunlukla yüzde kullanılır ve çeşitli yara izleri, kırışıklıklar ve geniş gözenekler için faydalıdır.
   • Dermapen sonuçları ne zaman ortaya çıkar? Dermapen sonuçları 4-6 haftada ortaya çıkar.

   Dermapen ile açılan mikrokanallar anında iyileştirmek için vücudunuzun yara iyileşme süreçlerini tetikler. Bununla birlikte, en çarpıcı sonuçlar tedaviden dört ila altı hafta sonrasına kadar görünmeyecektir. Vücudunuzun yeni, güçlü, sağlıklı kolajen yaratması kabaca 1,5 ay kadar uzun sürer.

   Dermapen seansları arasında ne kadar süre olmalıdır? Genel bir kural olarak, dermapen tedavisi yaklaşık ayda bir veya 4 ila 6 haftada bir güvenle yapılabilir. Elastin ve kollajen kaybı, ciltte incelme, sarkma ve yüzde kırışıklıklara neden olur. Dermapen sayesinde tekrar restore edilen kolajen ve elastin yapılar sayesinde kırışıklıklar ve ince çizgiler azaltılır.

   Dermapenin ameliyat izleri, çatlakları ve sivilce izlerini azalttığı bilinmektedir. Dermapen yan etkileri nelerdir? Dermapen, sivilce izi için daha agresif tedaviler kadar etkili olabilir. Bununla birlikte, herhangi bir prosedür gibi, dermapen de kanama, morarma, enfeksiyon, yara izi ve pigment sorunları gibi olası komplikasyonlara neden olabilir.

   • Dermapen sonuçları ilk seans sonrasında görülür mü? Dermapen çoğu cilt tipi için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.
   • Hepsinden iyisi, çoğu insan Dermapen sonuçları sadece bir veya iki seanstan sonra görür Dermapen sonuçları kalıcı mıdır? Dermapen etkileri kalıcı değildir.
   • Bu nedenle klinisyenler cildin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için üç ayda bir dermapen uygulamasının tekrarını içerenk bir bakım programı önermektedir.

   Dermapen tedavisi kimlere yapılır?

   İnce çizgiler veya orta derecede kırışıklıkları olanlar,Cildinde düzensizlikler olanlar,Orta derecede cilt gevşekliği olanlar,Azalan doku tonusu, ciltte matlık,Atrofik (çökmüş) sivilce izleri olanlar dermapen için uygun birer adaydır.

   Dermapen sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Dermapen sonrası yüzünüzü yıkamak için en az dört saat bekleyin. Cildiniz dermapen sonrası sıcak ve gergin hissedilebilir. Dermapen sonrası cilt 1-3 gün kırmızı görünebilir. Bu süre zarfında hassas bir temizleyici ve nemlendirici kullanın ve cilt tahrişini yatıştırmak için gerektiği kadar%1 hidrokortizon kremi uygulayabilirsiniz.

   Dermapen yüze kaç seans yapılır?

   Kaç Seans Sürer? – Ciltteki hasara ve hastanın durumuna bağlı olarak dermapen farklı sürelerde gerçekleşebilir. Genellikle kırışıklıklara, lekelere ve hastanın yaş aralığına bakılarak yapılan bir işlem olan bu tedavi yöntemi, etkili sonuçları ile sıklıkla tercih edilir.

   Ortalama bir dermapen süreci, 3 ila 6 seans aralığında tamamlanır. Seanslar arasında en az 1 ay olacak kadar zaman bırakılır. Çoğunlukla 2 ila 4 seans aralığında kırışıklıklar için hedeflenen sonuç elde edilir. Oldukça başarılı olan bu yöntem, cildin tüm kirlerden arınmasına ve parlak bir görünüme ulaşmasına olanak sağlar.

   Etiketler: