Dermapen Sonra Cilt Ne Zaman Soyulur?

06.11.2022 0 Comments

Dermapen Sonra Cilt Ne Zaman Soyulur
Dermapen Sonrası Kızarıklık Ne Zaman Geçer? – Dermapen sonrası kızarıklık genellikle 2. günün sonunda veya daha önce geçer. Nadiren 3-4. güne uzayabilir. DERMAPEN SONRASI BAKIM Dermapen, minimal yan etkileri olan, hızlı ve ameliyatsız bir kozmetik prosedürdür.

 • Ancak dermapen sonrası bakım için, aşağıdakileri tavsiyelere uyulması önerilir.
 • Dermapen Sonrası 1-3 Gün Dermapen sonrası güneş yanığı benzeri bir görüntü normaldir.
 • Cildiniz gergin, kuru veya dokunmaya duyarlı olabilir.
 • Cildinizi doktorunuzun tavsiye edeceği nazik bir temizleyici ile temizleyebilirsiniz.

Dermapen sonrası ilk günlerde bir miktar kızarıklık da olabilir ve bazı durumlarda hastalar 5-7 gün sürebilen hafif morarma ve 2-4 gün geçici şişlik yaşayabilir. Dermapen sonrası ilk 2 gün terlemeye neden olan yorucu egzersizlerden, jakuzilerden, saunalardan ve dermapen sonrası buhar banyolarından kaçının.

Dermapen sonrası ilk 24 saat makyaj yapmayın. Gerektiğinde şişliği veya ağrıyı en aza indirmek için yatağın başı yükseltilmiş olarak sırt üstü uyuyun. Dermapen Sonrası 2-7. Gün Kabuklanma ve soyulma dermapen sonrası 3-5 gün sonra başlayabilir. Yeni cilt hücrelerinin eskinin yerini alması ve eski hücrelerin dökülmesine bağlı cilt kuruluğunu ve pul pul dökülmeyi fark edeceksiniz.

Bırakın kendi kendisine dökülsün, yüzünüzü yolmayın, kabukları kopartmayın. Önemli Bilgi: Dermapen sonrası eski cildin doğal bir şekilde pul pul dökülmesine izin vermeli ve her zaman nemli tutmalısınız. Hangi ürünlerin kullanılacağı konusunda doktorunuza danışınız.

Dermapen sonrası cilt ne zaman iyileşir?

Dermapen Tedavisi Nedir? Dermapen tedavisi ciltte kolajen ve elastin sentezini uyaran, yan etki riski olmayan minimal epidermal hasarla cildin yenilenme sürecini hızlandıran başarılı bir medikal estetik tedavisidir. Dermapen tedavisi kişiye özel olarak kullanılan başlık ile cilt üzerinde 90 derecelik açıdan otomatik ve titreşimli mikro iğneleme yöntemiyle cilt üzerinde mikroskobik on binlerce kanal açarak ciltte kontrollü bir şekilde epidermal yaralama yapan elektrikle çalışan bir cihaz ile yapılan tedavidir.

Dermapen tedavisi sayesinde cilt dokusunda iyileşme yenilenme aktif edilir. Cildin ihtiyacı olan kolajen, elastin sentezlenmesini hızlandırır ayrıca tedavi sırasında kullanılan ilaç, vitamin ve serumların cilt tarafından kolay emilmesi sağlanır ve oldukça etkili bir cilt yenileme yöntemidir. Dermapen tedavisiyle kırışıklar, sarkmalar ve lekeler ortadan kalkar çok daha genç, parlak, temiz ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Dermapen bir çok güzellik uygulaması ile kombine edilebilir. Örneğin Prp tedavisi, fraksiyonel lazer, Kimyasal peeling ve mezoterapi ile birlikte yapılabilir. Seanslı bir işlemdir her seansta cildinizdeki yenilenmeyi görebilirsiniz. Dikey açılan kanallar sayesinde ciltteki yaralanma minimal düzeyde tutulur ama bu minimal yaralanmalar bile cildin yenilenmesi için uyarılmasına yeterlidir.

 1. Cilt açılan bu mikro kanalları yara gibi algılayarak cilt yenilenme sürecine girer.
 2. Dermapen Tedavisi Nasıl Yapılır? Dermapen Tedavisi öncesinde ciltteki makyaj, krem vb temizlenerek cilt dezenfekte edilir.
 3. Dermapen uygulanacak bölgeye ozonlu buhar uygulaması yapılarak ciltteki gözeneklerin açılıp cildin rahatlaması sağlanır.

Daha sonrasında tedavi sırasında acı hissi olmaması için lokal anestezik krem uygulanarak acı hissinin önüne geçilir. Dermapen cihazı kişiye özel başlıkla birlikte cilt yüzeyinde cildin yenilenmesine yardımcı “Hyaluronik Asit” ile birlikte gezdirilerek ciltte mikroskobik kanallar oluşturulur.1 seans dermapen işlemi ortalama 1 saat sürer.

 • Cildinizdeki problemlere göre işlemle birlikte ihtiyacınız olan extra leke serumları, anti aging ürünler kullanılabilir.
 • İlk 3 seans bir hafta aralıklarla yapılmalı ihtiyaç var ise 4.
 • Seans uygulaması için 1 ay beklenmelidir.
 • Dermapen Tedavisi Sonrası Süreç Tedavi sonrasında cildinizde bir miktar kızarıklık oluşacak gece sabah olmak üzere yara iyileşmesi ve yeni doku üretimi sağlayan bir krem kullanacaksınız.
You might be interested:  Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Uzman Tv?

İlk 1 – 2 günde ciltteki kızarıklık koyulaşacak ortalama 4. Gün cilt kabuk atıp tazelenecektir. Kontrollü bir şekilde oluşturulmuş epidermal hasar sayesinde cildin en üst katmanında ki yaralı, lekeli, sarkık ve yaşlı cilt dokusu kabuk atıp soyulacak alttan taze ve lekesiz yeni bir cilt dokusu oluşacaktır. Dermapen Sonra Cilt Ne Zaman Soyulur Dermapen’in Kullanım Amaçları Nelerdir?

 • Sivilce ve sivilce izlerinin tedavisi
 • Ciltteki güneş ve diğer lekelerinin giderilmesi
 • Ciltteki ince kırışıklıkların azaltılması
 • Cilt yüzeyindeki çatlakların tedavisi
 • Göz çevresi morluk ve kabarmaların azaltılması
 • Ciltteki yaraların tedavisi
 • Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar
 • Geniş gözeneklerin azaltılması ya da yok edilmesi
 • Saç köklerinde mikro kanlanma oluşturulması

Dermapen Sonra Cilt Ne Zaman Soyulur Dermapen Tedavisi Sık Sorulan Sorular?

 1. Dermapen tedavisini herkes yaptırabilir mi? Cevap: Dermapen tedavisi kadın erkek fark etmeden tüm yaşlarda ve ciltlerde uygulanabilir.
 2. Dermapen kaç seans yapılıyor ve ne kadar sürede tedavim biter? Cevap: Dermapen tedavisi en az 3 seans yapılmalıdır.

  Dermapen sonrası yüz nasıl temizlenir?

  Dermapen; ciltteki sivilce, suçiçeği izlerinin, güneş lekelerinin geçmesini sağlayan ve aynı zamanda ciltteki kırışıklıkların azalmasına yardımcı olan bir uygulamadır. Dermapen uygulaması mikro iğnelerin cilt altına gerçekleşmesi sonucu gerçekleşir. Bu işlem sonrası ciltte kızarıklık, yanma, gerilme ve kabuklanma oluşur.

  • Dermapen uygulaması sonrasında cilt bakımına dikkat ederek cildin iyileşme sürecini hızlandırabilirsiniz.
  • Dermapen Sonrası Bakım Nasıl Yapılır Nelere Dikkat Edilir? Dermapen, mikro iğne yöntemiyle cilt altına işlem yapılan bir uygulamadır.
  • Dermapen uygulaması cilt sorunlarını tedavi etmek için sık tercih edilen bir yöntemdir.

  Dermapen uygulamasından sonra ciltte kızarıklık, yanma ve sızlama olur ve bu gayet doğaldır. Dermapen sonrası ciltte yanma, sızlama ve gerilme hissi birkaç saatte azalmaktadır. Dermapen işlemi sonrası, cilt bakımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

   Dermapen işlemi sonrası güneşe çıkılmamalıdır bu yüzden dermapen genelde kış aylarında yapılmaktadır. İşlem sonrasında yüksek faktörlü güneş kremi kullanmalı ve güneş ışığından uzak durulmalıdır. İşlem sonrası bir gün boyunca yüze su değmemesi gerekir. Dermapen uygulaması sonrası 24 saat boyunca banyo yapılmamalıdır. İşlem sonrası 2 gün boyunca havuza, denize girilmemelidir. Dermapen uygulamasından sonra su bazlı nemlendirici kullanılması gerekir. İşlemden sonra ciltteki kızarıklığın ve yanmanın geçmesi için, doktorun tavsiye ettiği rahatlatıcı yüz serumları uygulanabilir. Dermapen sonrası kızarıklığın ve yanmanın geçmesi için cilde soğuk kompres uygulanabilir. Dermapen işleminden sonra yaklaşık 2 hafta boyunca ağda, peeling gibi cildi soyacak ve tahriş edecek işlemlerden uzak durulmalıdır. Dermapen sonrası 12 saat boyunca makyaj yapılmamalıdır. Aksi taktirde cilt zarar görebilir. Dermapen sonrasında yüz bölesine masaj yapılmamalıdır. Yüz bölgesinin terlememesi için yorucu aktivitelerden uzak durulmalıdır. Dermapen işlemi sonrası iki gün boyunca sauna, solaryum, hamamdan uzak durulmalı ve cildi yormamak için spor yapılmamalıdır. Dermapen işleminden sonrasında ciltteki kızarıklığın, kabuklanmanın geçmesi için doktora danışılarak krem kullanılabilir.

  Dermapen Sonrası Kabuklanma Kızarıklık ve Soyulma Ne Kadar Sürer? Dermapen işleminden sonra ciltte kızarma, yanma ve şişme meydana gelir. Dermapen işleminden birkaç saat sonra kızarıklık azalmaya başlar. İşlem sonrası cilt 1-2 gün boyunca şiş ve kızarık olur.

  Dermapen sonrası soyulma iyi mi?

  Dermapen Sonrası Spor ve Yüzme – “Dermapen sonrası yüzme” en az 24 saat yapılmamalıdır. “Dermapen sonrası spor” ve egzersiz terleme ve spor salonlarının hijyenik durumu sebebi ile ilk 24 saat yasaktır. DERMAPEN HAKKINDA MERAK EDİLENLER Dermapen faydaları nelerdir? Dermapen, citte mikro kanallar açmak için küçük iğneler kullanan bir uygulamadır.

  Dermapen uygulamasının amacı, daha pürüzsüz, daha sıkı, daha eşitlenmiş bir cilt için yeni kolajen ve cilt dokusu oluşturmaktır. Dermapen çoğunlukla yüzde kullanılır ve çeşitli yara izleri, kırışıklıklar ve geniş gözenekler için faydalıdır. Dermapen sonuçları ne zaman ortaya çıkar? Dermapen sonuçları 4-6 haftada ortaya çıkar.

  Dermapen ile açılan mikrokanallar anında iyileştirmek için vücudunuzun yara iyileşme süreçlerini tetikler. Bununla birlikte, en çarpıcı sonuçlar tedaviden dört ila altı hafta sonrasına kadar görünmeyecektir. Vücudunuzun yeni, güçlü, sağlıklı kolajen yaratması kabaca 1,5 ay kadar uzun sürer.

  • Dermapen seansları arasında ne kadar süre olmalıdır? Genel bir kural olarak, dermapen tedavisi yaklaşık ayda bir veya 4 ila 6 haftada bir güvenle yapılabilir.
  • Elastin ve kollajen kaybı, ciltte incelme, sarkma ve yüzde kırışıklıklara neden olur.
  • Dermapen sayesinde tekrar restore edilen kolajen ve elastin yapılar sayesinde kırışıklıklar ve ince çizgiler azaltılır.

  Dermapenin ameliyat izleri, çatlakları ve sivilce izlerini azalttığı bilinmektedir. Dermapen yan etkileri nelerdir? Dermapen, sivilce izi için daha agresif tedaviler kadar etkili olabilir. Bununla birlikte, herhangi bir prosedür gibi, dermapen de kanama, morarma, enfeksiyon, yara izi ve pigment sorunları gibi olası komplikasyonlara neden olabilir.

  • Dermapen sonuçları ilk seans sonrasında görülür mü? Dermapen çoğu cilt tipi için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.
  • Hepsinden iyisi, çoğu insan Dermapen sonuçları sadece bir veya iki seanstan sonra görür Dermapen sonuçları kalıcı mıdır? Dermapen etkileri kalıcı değildir.
  • Bu nedenle klinisyenler cildin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için üç ayda bir dermapen uygulamasının tekrarını içerenk bir bakım programı önermektedir.

  Dermapen tedavisi kimlere yapılır?

   İnce çizgiler veya orta derecede kırışıklıkları olanlar,Cildinde düzensizlikler olanlar,Orta derecede cilt gevşekliği olanlar,Azalan doku tonusu, ciltte matlık,Atrofik (çökmüş) sivilce izleri olanlar dermapen için uygun birer adaydır.

  Dermapen sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Dermapen sonrası yüzünüzü yıkamak için en az dört saat bekleyin. Cildiniz dermapen sonrası sıcak ve gergin hissedilebilir. Dermapen sonrası cilt 1-3 gün kırmızı görünebilir. Bu süre zarfında hassas bir temizleyici ve nemlendirici kullanın ve cilt tahrişini yatıştırmak için gerektiği kadar%1 hidrokortizon kremi uygulayabilirsiniz.

  Dermapen bittikten sonra ne yapılır?

  Dermapen Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli? – Dermapen ciltte mikro hasarlara neden olacağı için cilt yüzeyinin kızarması gözlemlenebilir. Fakat bu kızarma ilk 6 saat içerisinde his olarak, 2-3 gün içerisinde ise tamamen kendiliğinden geçebilmektedir. Hafif kaşıntı hissedilebilir. Dermapen sonrası dikkat edilmesi gereken şeyler şunlardır;

   İşlemden sonraki 24 saat boyunca doğrudan güneş ışınlarına maruz kalmaktan kaçınılmalıdır. Yüksek faktörlü güneş kremleri kullanılabilir. Dermapen uygulamasından sonra uygulamanın yapıldığı bölgenin 24 saat boyunca su ile temas etmemesi gerekir. Mikroiğneleme tedavisinden 1 gün sonra makyaj malzemeleri kullanılabilir. Uygulamadan sonraki 2 hafta boyunca epilasyon, ağda gibi uygulamalar yapılmamalıdır. Dermapen uygulandıktan sonraki 2 gün boyunca yüksek tempolu spor, sauna, hamam gibi aşırı sıcak ve terleten ortamlardan uzak durulmalıdır.

  Dr.Derm Polikliniği, uzman kadrosu ile cildinize ihtiyacı olan gençleşmeyi sağlayacak tedaviyi en profesyonel şekilde uygular. Dermapen uygulaması ankara için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Dermapen sonrası yüz nasıl görünür?

  Uygulama sonrası cilt daha yumuşak, daha pürüzsüz ve daha parlak olacaktır. Dermapen uygulaması koyu gözaltı halkaları, göz çevresi kaz ayakları, boyun ve göğüs çizgileri gibi lokal alanlardaki problemleri tedavi etmek için de kullanılabilir.

  Regl döneminde dermapen yapilir mı?

  Cilt Bakımı Nedir ? Cilt bakımı; stres, sağlık sorunları veya yaşa bağlı olarak ciltte oluşan yıpranmaları profesyonel bakım ürünleriyle uzmanlar tarafından cildin ihtiyacına göre derinlemesine temizleme işlemidir. Yaklaşık olarak bir saat sürer. Her zaman yapılabilir fakat 28 günde bir cilt kendini yenilediği için ayda bir defa yapılması önerilir.

   Öncelikle cildin iyi bir şekilde analizinin yapılması, cilt tipine karar verilmesi gerekir.Cilt tipine göre temizleme sürü (kuru ciltlerde) veya temizleme jeli (yağlı ciltlerde) ile derinlemesine temizlik yapılır.Ölü deriyi uzaklaştırmak için peeling uygulaması yapılır.Peeling frimatöre ile cilde uygulanarak etkisi arttırılır. Gözenekleri açarak dışarıya yağ atımını kolaylaştırılır. Komedan ve akne oluşumunu engeller.Cilde öncelikle Vapozon (su buharı) uygulanır. Gözeneklerin açılıp kolayca temizlenmesi sağlanır.Ardından ozon buharı uygulanarak ciltte sorun yaratan ve akne oluşturan bakteriler dezenfekte edilir.Buhar ile açılmış gözeneklere vakum cihazı ile müdahale edilerek siyah noktalar, komedanlar ve yağ bezeleri ciltten uzaklaştırılır.Sivilce oluşumunu engellemek, oluşan sivilceyi kurutmak, ciltteki kızarıklığı gidermek ve dezenfekte etmek amaçlı High Frekans (yüksek frekans) uygulanır.Cilt problemine göre nem maskesi, besleyici maske, akne giderici maskeden uygun olan tercih edilir. Maske ile cildin sakinleşmesi, dinlenmesi ve beslenmesi sağlanır.Gözenekleri sıkılaştırmak ve cildi temizlemek için tonik uygulaması yapılır.Son aşama olarak nemlendirme işlemi yapılır.Yüz ve dekolte bölgesine masaj yapılarak cilt bakımı seansı sonlandırılır.

  Dermapenden kaç gün sonra banyo yapılır?

  Dermapen Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir? – Dermapen uygulanan kişilerde bazı cilt reaksiyonları gerçekleşebilir. Bunlar beklenen ve olağan sonuçlardır. Morarma, Kızarıklık ve şişlik gibi bazı etkiler gözlemlenir ancak gündelik hayata aynı şekilde devam etmek mümkündür.

  1. Bu kızarlıklık ve şişlik gibi oluşan reaksiyonlar mikro iğnelerle yapılan uygulamanın sonucudur ve normaldir.
  2. Dermapen tedavisinden sonra 24 saat banyo yapılmamalıdır.24 saat geçtikten sonra banyo yapılabilir.
  3. Bunun sebebi ciltteki mikto iğne deliklerinin kapanmasını beklemek ve banyo suyuyla oluşabilecek bakteri ve hijyen sorununu kontrol etmektir.

  Tedavi sonrası görülen belirtiler çok kısa sürede ortadan kalksa bile kişinin durumuna ve cilt yapısına göre bu süre çok az uzayabilir. Bu gibi durumlarda işlemi tyapan uzmanınıza danışarak krem desteği alabilirsiniz. Ayrıca Dermapen uygulaması sonrasında yüzünüzü yoracak ve yüzünüze zarar verecek hareketlerden kaçınmanız gerekir.