Dermapen Sonrası Cilt Ne Zaman Soyulur?

07.11.2022 0 Comments

Dermapen Sonrası Cilt Ne Zaman Soyulur
Dermapen Sonrası Kızarıklık Ne Zaman Geçer? – Dermapen sonrası kızarıklık genellikle 2. günün sonunda veya daha önce geçer. Nadiren 3-4. güne uzayabilir. DERMAPEN SONRASI BAKIM Dermapen, minimal yan etkileri olan, hızlı ve ameliyatsız bir kozmetik prosedürdür.

 • Ancak dermapen sonrası bakım için, aşağıdakileri tavsiyelere uyulması önerilir.
 • Dermapen Sonrası 1-3 Gün Dermapen sonrası güneş yanığı benzeri bir görüntü normaldir.
 • Cildiniz gergin, kuru veya dokunmaya duyarlı olabilir.
 • Cildinizi doktorunuzun tavsiye edeceği nazik bir temizleyici ile temizleyebilirsiniz.

Dermapen sonrası ilk günlerde bir miktar kızarıklık da olabilir ve bazı durumlarda hastalar 5-7 gün sürebilen hafif morarma ve 2-4 gün geçici şişlik yaşayabilir. Dermapen sonrası ilk 2 gün terlemeye neden olan yorucu egzersizlerden, jakuzilerden, saunalardan ve dermapen sonrası buhar banyolarından kaçının.

 1. Dermapen sonrası ilk 24 saat makyaj yapmayın.
 2. Gerektiğinde şişliği veya ağrıyı en aza indirmek için yatağın başı yükseltilmiş olarak sırt üstü uyuyun.
 3. Dermapen Sonrası 2-7.
 4. Gün Kabuklanma ve soyulma dermapen sonrası 3-5 gün sonra başlayabilir.
 5. Yeni cilt hücrelerinin eskinin yerini alması ve eski hücrelerin dökülmesine bağlı cilt kuruluğunu ve pul pul dökülmeyi fark edeceksiniz.

Bırakın kendi kendisine dökülsün, yüzünüzü yolmayın, kabukları kopartmayın. Önemli Bilgi: Dermapen sonrası eski cildin doğal bir şekilde pul pul dökülmesine izin vermeli ve her zaman nemli tutmalısınız. Hangi ürünlerin kullanılacağı konusunda doktorunuza danışınız.

Dermapen kaç günde soyulur?

Dermapen Tedavisi Nedir? Dermapen tedavisi ciltte kolajen ve elastin sentezini uyaran, yan etki riski olmayan minimal epidermal hasarla cildin yenilenme sürecini hızlandıran başarılı bir medikal estetik tedavisidir. Dermapen tedavisi kişiye özel olarak kullanılan başlık ile cilt üzerinde 90 derecelik açıdan otomatik ve titreşimli mikro iğneleme yöntemiyle cilt üzerinde mikroskobik on binlerce kanal açarak ciltte kontrollü bir şekilde epidermal yaralama yapan elektrikle çalışan bir cihaz ile yapılan tedavidir.

You might be interested:  Furacin 02 Krem Ne Için Kullanılır?

Dermapen tedavisi sayesinde cilt dokusunda iyileşme yenilenme aktif edilir. Cildin ihtiyacı olan kolajen, elastin sentezlenmesini hızlandırır ayrıca tedavi sırasında kullanılan ilaç, vitamin ve serumların cilt tarafından kolay emilmesi sağlanır ve oldukça etkili bir cilt yenileme yöntemidir. Dermapen tedavisiyle kırışıklar, sarkmalar ve lekeler ortadan kalkar çok daha genç, parlak, temiz ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz.

Dermapen bir çok güzellik uygulaması ile kombine edilebilir. Örneğin Prp tedavisi, fraksiyonel lazer, Kimyasal peeling ve mezoterapi ile birlikte yapılabilir. Seanslı bir işlemdir her seansta cildinizdeki yenilenmeyi görebilirsiniz. Dikey açılan kanallar sayesinde ciltteki yaralanma minimal düzeyde tutulur ama bu minimal yaralanmalar bile cildin yenilenmesi için uyarılmasına yeterlidir.

 • Cilt açılan bu mikro kanalları yara gibi algılayarak cilt yenilenme sürecine girer.
 • Dermapen Tedavisi Nasıl Yapılır? Dermapen Tedavisi öncesinde ciltteki makyaj, krem vb temizlenerek cilt dezenfekte edilir.
 • Dermapen uygulanacak bölgeye ozonlu buhar uygulaması yapılarak ciltteki gözeneklerin açılıp cildin rahatlaması sağlanır.

Daha sonrasında tedavi sırasında acı hissi olmaması için lokal anestezik krem uygulanarak acı hissinin önüne geçilir. Dermapen cihazı kişiye özel başlıkla birlikte cilt yüzeyinde cildin yenilenmesine yardımcı “Hyaluronik Asit” ile birlikte gezdirilerek ciltte mikroskobik kanallar oluşturulur.1 seans dermapen işlemi ortalama 1 saat sürer.

Cildinizdeki problemlere göre işlemle birlikte ihtiyacınız olan extra leke serumları, anti aging ürünler kullanılabilir. İlk 3 seans bir hafta aralıklarla yapılmalı ihtiyaç var ise 4. Seans uygulaması için 1 ay beklenmelidir. Dermapen Tedavisi Sonrası Süreç Tedavi sonrasında cildinizde bir miktar kızarıklık oluşacak gece sabah olmak üzere yara iyileşmesi ve yeni doku üretimi sağlayan bir krem kullanacaksınız.

İlk 1 – 2 günde ciltteki kızarıklık koyulaşacak ortalama 4. Gün cilt kabuk atıp tazelenecektir. Kontrollü bir şekilde oluşturulmuş epidermal hasar sayesinde cildin en üst katmanında ki yaralı, lekeli, sarkık ve yaşlı cilt dokusu kabuk atıp soyulacak alttan taze ve lekesiz yeni bir cilt dokusu oluşacaktır. Dermapen Sonrası Cilt Ne Zaman Soyulur Dermapen’in Kullanım Amaçları Nelerdir?

 • Sivilce ve sivilce izlerinin tedavisi
 • Ciltteki güneş ve diğer lekelerinin giderilmesi
 • Ciltteki ince kırışıklıkların azaltılması
 • Cilt yüzeyindeki çatlakların tedavisi
 • Göz çevresi morluk ve kabarmaların azaltılması
 • Ciltteki yaraların tedavisi
 • Boyun ve dekolte bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar
 • Geniş gözeneklerin azaltılması ya da yok edilmesi
 • Saç köklerinde mikro kanlanma oluşturulması
You might be interested:  Arı Sokmasına Hangi Krem Iyi Gelir?

Dermapen Sonrası Cilt Ne Zaman Soyulur Dermapen Tedavisi Sık Sorulan Sorular?

 1. Dermapen tedavisini herkes yaptırabilir mi? Cevap: Dermapen tedavisi kadın erkek fark etmeden tüm yaşlarda ve ciltlerde uygulanabilir.
 2. Dermapen kaç seans yapılıyor ve ne kadar sürede tedavim biter? Cevap: Dermapen tedavisi en az 3 seans yapılmalıdır.

  Dermapen sonrası pullanma ne zaman olur?

  Fraksiyonel Mikroiğneleme Sisteminin Yan Etkileri Nelerdir? – Dermapen işlemi sonrası yanma ve gerilme hissedilebilir. Bu çok normal bir durumdur ve 1-2 saat içerisinde azalmaya başlayacaktır. Ertesi gün bazen kabuklanmalar ve pullanmalar olabilir, üst ölü deri dökülmeye başlar.

  Dermapen, tıbbi bir uygulamadır ve sadece doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Dermapen uygulaması tüm cilt tiplerinde uygulanabilir. Lazer ile cilt gençleştirme işlemleri koyu tenli hastalarda uygulanamamaktadır. Ancak dermapen uygulamasında böyle bir sınırlama yoktur. Koyu tenli hastalarda da oldukça rahat uygulanmaktadır.

  Derinin en ince olduğu gözaltı, boyun, kol içleri gibi bölgelerde lazer yöntemlerinden farklı olarak herhangi bir ısı hasarına sebep olmadan, yanık oluşturmadan uygulanabilmektedir. Dermapen uygulaması burun kenarı, göz çevresi, dudak çevresi gibi ulaşılması güç bölgelerde de tedavi gerçekleştirme imkânı sunmaktadır.

  Dermapende soyulma olur mu?

  Dermapen Sonrası Kızarıklık Ne Zaman Geçer? – Dermapen sonrası kızarıklık genellikle 2. günün sonunda veya daha önce geçer. Nadiren 3-4. güne uzayabilir. DERMAPEN SONRASI BAKIM Dermapen, minimal yan etkileri olan, hızlı ve ameliyatsız bir kozmetik prosedürdür.

  Ancak dermapen sonrası bakım için, aşağıdakileri tavsiyelere uyulması önerilir. Dermapen Sonrası 1-3 Gün Dermapen sonrası güneş yanığı benzeri bir görüntü normaldir. Cildiniz gergin, kuru veya dokunmaya duyarlı olabilir. Cildinizi doktorunuzun tavsiye edeceği nazik bir temizleyici ile temizleyebilirsiniz.

  Dermapen sonrası ilk günlerde bir miktar kızarıklık da olabilir ve bazı durumlarda hastalar 5-7 gün sürebilen hafif morarma ve 2-4 gün geçici şişlik yaşayabilir. Dermapen sonrası ilk 2 gün terlemeye neden olan yorucu egzersizlerden, jakuzilerden, saunalardan ve dermapen sonrası buhar banyolarından kaçının.

  • Dermapen sonrası ilk 24 saat makyaj yapmayın.
  • Gerektiğinde şişliği veya ağrıyı en aza indirmek için yatağın başı yükseltilmiş olarak sırt üstü uyuyun.
  • Dermapen Sonrası 2-7.
  • Gün Kabuklanma ve soyulma dermapen sonrası 3-5 gün sonra başlayabilir.
  • Yeni cilt hücrelerinin eskinin yerini alması ve eski hücrelerin dökülmesine bağlı cilt kuruluğunu ve pul pul dökülmeyi fark edeceksiniz.

  Bırakın kendi kendisine dökülsün, yüzünüzü yolmayın, kabukları kopartmayın. Önemli Bilgi: Dermapen sonrası eski cildin doğal bir şekilde pul pul dökülmesine izin vermeli ve her zaman nemli tutmalısınız. Hangi ürünlerin kullanılacağı konusunda doktorunuza danışınız.

  Dermapen den kaç gün sonra banyo yapılır?

  Dermapen Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir? – Dermapen uygulanan kişilerde bazı cilt reaksiyonları gerçekleşebilir. Bunlar beklenen ve olağan sonuçlardır. Morarma, Kızarıklık ve şişlik gibi bazı etkiler gözlemlenir ancak gündelik hayata aynı şekilde devam etmek mümkündür.

  1. Bu kızarlıklık ve şişlik gibi oluşan reaksiyonlar mikro iğnelerle yapılan uygulamanın sonucudur ve normaldir.
  2. Dermapen tedavisinden sonra 24 saat banyo yapılmamalıdır.24 saat geçtikten sonra banyo yapılabilir.
  3. Bunun sebebi ciltteki mikto iğne deliklerinin kapanmasını beklemek ve banyo suyuyla oluşabilecek bakteri ve hijyen sorununu kontrol etmektir.

  Tedavi sonrası görülen belirtiler çok kısa sürede ortadan kalksa bile kişinin durumuna ve cilt yapısına göre bu süre çok az uzayabilir. Bu gibi durumlarda işlemi tyapan uzmanınıza danışarak krem desteği alabilirsiniz. Ayrıca Dermapen uygulaması sonrasında yüzünüzü yoracak ve yüzünüze zarar verecek hareketlerden kaçınmanız gerekir.

  Dermapen yaptırdıktan sonra nelere dikkat edilmeli?

  UYGULAMA SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR? – Dermapen sonrası deride pembeleşme, ufak kanama alanları ve yanma hissi olacaktır. Bu tamamen doğaldır, beklenen ve istenen bir etkidir. Bu kızarıklık hissi ortalama 6 saat içerinde azalacak ve 1-2 gün içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır. Dermapen Sonrası Cilt Ne Zaman Soyulur