Fito 50 Mg/G Krem Ne Için Kullanılır?

06.12.2022 0 Comments

Fito 50 Mg/G Krem Ne Için Kullanılır
FİTO, 40 g, 20 g ve 10 g’lık tüplerde sunulan beyaz, opak, yumuşak ve homojen bir kremdir. Etkin madde olarak her 1 g’da 50 mg Triticum Vulgare sulu ekstresi içerir. FİTO krem, cilt hücrelerinin yenilenmesini gerektiren deri dokusu rahatsızlıklarının bölgesel tedavisinde kullanılır.

Son kullanma tarihi geçmiş kremler kullanılır mı?

mucize krem 3 fito krem nedir ne işe yarar bilinmeyenler

Tarihi geçmiş ilaçların neden olduğu sorunların önlenmesi için ilaç saklama alışkanlıklarının değiştirilmesi gerektiği bildirildi. – Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Müberra Koşar, ilaçların içeriğindeki etken maddelerin belli bir süreden sonra değişime uğrayarak etkisinin ve güvenliğinin azaldığını, bu nedenle ilaçların belirtilen son kullanma tarihleri kapsamında kullanılmaları gerektiğini vurguladı.

Son kullanma tarihlerinin ilaç içeriğindeki etken maddelerin özelliğine göre değişebildiğini ifade eden Prof. Dr. Koşar, şu bilgileri verdi: “İlaçların içeriğindeki etken madde, belli bir süre sonra parçalanır ve değişime uğrar. Bu nedenle, son kullanma tarihi geçmiş ilaçların kullanılmasını kesinlikle önermiyoruz.

Süresi geçmiş ilaçların kullanılması hem etki azalmasına yol açarken, hem de istenmeyen reaksiyonlara neden olabilir. Bir diğer önemli konu da ilaçların uygun koşullarda ve önerildiği şekilde saklanmasıdır. Aksi takdirde doğru şekilde saklanmayan ilaçlar üzerinde belirtilen son kullanma tarihlerinden daha da önce etkilerini kaybedebilir.” “MUTFAKTA İLAÇ SAKLAMAYIN” İlaçların amacına uygun bir şekilde kullanılabilmesi için saklama koşullarının büyük önem taşıdığını vurgulayan Koşar, insanların genellikle bu koşullara dikkat etmediğini ifade etti.

 1. İlacın son kullanma tarihine kadar maksimum şekilde korunması için serin, karanlık ve nemsiz ortamların tercih edilmesi gerektiğini bildiren Prof. Dr.
 2. Oşar, şöyle devam etti: “Sıcaklık ve nem, ilaçların etken maddesinin daha kısa sürede özelliğini kaybetmesine neden olmaktadır.
 3. Mesela sıcak ortamda bekletilen krem veya pomat gibi ilaçların bütünlüğünün bozulduğu gözle görülebilir.
You might be interested:  Krem Şanti Sıkma Torbası Nasıl Kullanılır?

Bu durum ilacın bozulduğunun göstergesidir. İnsanımız genellikle saklama koşullarına çok fazla dikkat etmiyor. Genellikle ilaçlar mutfakta saklanıyor. Mutfaklar ise güneş alan, evin diğer bölümlerine göre daha nemli ve daha sıcak olan yerlerdir. Bu nedenle, mutfakta ilaç saklama alışkanlığımızı değiştirmemiz gerekir.

Fito krem yara izini geçirir mi?

Ödeme Seçenekleri ciceksepeti.com ödeme bilgilerinizi güvende tutar. Ödeme esnasında kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde 3. kişiler tarafından görünmemektedir. Ürün Açıklaması Fito Cilt Onarıcı Krem Cilt yaralanmalarında kullanılan Fito krem hakkında kullancılar detaylı bilgi aramaktadır.

 1. Fito krem ne işe yarar, fiyatı ne kadar, yorumları, ne kremi gibi sorular merak edilen konular arasında yer aldı.
 2. Eczanelerden alınabilen Fito krem küçük yaralanmalarda ciltte iz kalmaması için uygulanır.
 3. İşte Fito krem ne işe yarar, ne kremi ve fiyatı ne kadar gibi soruların detaylı cevapları.
 4. Fito krem, ciltteki problemli bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür.

Bu uygulanın günde 1-2 kez yapılabilir. Fakat 1-2 seferi geçersenizciltte istenmeyen etkiler ortaya çıkabilir. Çabucak iyileşme sağlasın diye gereğinden fazla kullanmamaya özen gösterilmelidir. Fito kremin de her ilaç olduğu gibi kullanımı prospektüse uygun olmalıdır.

 1. Uygulamadan hemen önce cilt mutlaka temizlenmei ve kuru olmalıdır.
 2. İnce bir tabaka hakinde yaralı bölgeye uygulama yapılabilir.
 3. Fito kremin ne işe yarar? Fito krem cilt hücrelerini yeniler ve deri dokusunun hızla iyileşmesini sağlar.
 4. Ciltte meydana gelen şekil bozukluğunu ortadan kaldırarak yara izini yok eder.

Ayrıca ameliyat sonrası iyileşme süresinde de kullanılır. Sedef ve egzama türü cilt hastalıklarında etkili sonuçlar verir. Sivilce lekelerini ortadan kaldırır. Fito krem ne işe yarar ile ilgili detaylar şu şekilde: Özellikle iltihaplı sivilcelerin kurutur.

Sedef ve egzama gibi cilt hastalıklarının semptomlarını azaltır ve iyileştirir. Ciltteki yara ve yanık izlerini geçirir. Ciltte yeni hücre oluşumunu hızlandırır. Doğum çatlaklarının izlerini iyileştirir. Düzenli olarak kullanıldığı takdirde sivilce sorununu ortadan kaldırır. Ameliyat kaynaklı yara izlerini geçirir.

You might be interested:  Veet Tüy Dökücü Krem Erkek Nasil Kullanilir?

Suçiçeği izlerini iyileştirir. Cildi nemlenmesini sağlar. Dudak çatlaklarını iyi gelir. El ve ayaklardaki kurulukları nemlendirir. Sünnet sonrası iyileşme sürecine yardımcı olur. Emziren annelerde meydana gelen meme ucu çatlağı problemine iyi gelir. Lazer epilasyonun ardından oluşan cilt tahrişini iyileştirir.