Genital Bölge Kaşıntısına Hangi Krem Iyi Gelir?

04.12.2022 0 Comments

Genital Bölge Kaşıntısına Hangi Krem Iyi Gelir
Vajina Kaşıntısına (Mantarına) İyi Gelen İlaçlar

 • Tiokonazol.
 • Butokonazol.
 • Fentikonazol Nitrat.
 • Mikonazol.
 • Sertakonazol.
 • Fluconazole.
 • Klotrimazol.
 • İzokonazol nitrat.

Fucidin krem genital bölgede kullanılır mı?

Doktorunuz söylemediği sürece, Fucidin H %2 + %1 Kremi açık yaralar üzerinde veya burun delikleri, kulaklar, dudaklar veya genital bölge gibi hassas bölgeler üzerinde kullanmamalısınız.

Madecassol krem genital bölgede kullanılır mı?

Madecassol Krem İle İlgili Merak Edilenler – Madecassol krem lekeleri yok eder mi?:

Madecassol leke giderici ve ciltteki hücreleri yenileyici bir kremdir.

Düzenli olarak kullanılırsa lekeleri gözle görülür bir şekilde hafiflettiği kanıtlanmıştır. Madecassol krem ile cilt beyazlatma yapılabilir mi?:

Madecassol cilt beyazlatma için oldukça etkili bir medikal kremdir. Hücre yenileme özelliği sayesinde cilt lekelerini giderirken cilt rengini de açar.

Cilt tonunun eşitlenmesini ve berraklaşmasını sağlar. Özellikle kararan dirsek derisine uygulandığında cilt rengini açmada oldukça yararlı olduğu görülmüştür. Madecassol krem tüylenmeyi artırır mı?:

Bitki özlerinden elde edilen bu krem cildi besler. Ciltteki kıl kökleri de bu beslenmeden etkilenerek kuvvetlenebilir.

Fazla miktarda olmasa da tüylenmeyi artırma etkisinden söz edilebilir. Madecassol krem çatlak tedavisinde kullanılır mı?:

Madecassol hücre yenileyici bir kremdir.

Derideki çatlakların üzerine Hametan, Bephantol ve Madecassol kremi karıştırıp uygulamak çatlakların hafifletilmesine yardımcı olur. Düzenli olarak bu karışım sürüldüğünde gözle görülür bir etki ortaya çıkar. Madecassol yüzde kızarıklığa yol açar mı?:

Kremi oluşturan etken maddelere karşı bir alerji söz konusu ise kızarıklık gibi yan etkiler gözlenebilir. Bunun için krem tüm yüze uygulanmadan önce cildin küçük bir kısmına sürülüp beklenmesi yerinde bir tedbir olur.

You might be interested:  Ayakkabı Vurmasına Ne Iyi Gelir Krem?

Madecassol krem ciltteki kararmalara iyi gelir mi?:

Madecassol krem cilt lekelerini açmada oldukça etkilidir.

Ancak yine de genital bölge, koltuk altı kararmasını engelleyip cildi beyazlatmada kullanılamaz. Bu bölgelerdeki kararma daha güçlü olduğundan Madecassol’ün içeriği beyazlatmaya yeterli gelmeyecektir. Madecassol kremin genital bölgeye sürülmesi uygun mu?: Madecassol kremin genital bölgenin içine sürülmesi kesinlikle sakıncalıdır. Ancak bikini bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak için yapılan jilet, ağda veya lazer epilasyon sonucunda oluşan kararma, yara izi ve lekelenmelerle mücadele etmek için kullanılabilir.

Jilet izleri cilt dokusunda bozulmaya yol açar. Eskiden kalmış jilet izi üzerinde çok fazla bir etkisi olmamakla birlikte yeni oluşmuş jilet izi bu krem ile tedavi edilebilir. Düzenli olarak

en az 8, en fazla 12 hafta boyunca jilet izinin üzerine Madecassol kremin sürülmesiyle jilet izinin büyük ölçüde ortadan kalktığı görülebilir. Gebeyken ve emzirme döneminde kullanımı uygun mudur?:

  Madecassol dahil diğer tüm merhemler hamile bir kadının cildine temas ettiğinde kana karışır. Bebeğe ise göbek bağı yoluyla iletilir. Hamilelikte olduğu gibi emzirme döneminde de anne sütü kanalıyla merhemin içeriği bebeğe iletilmiş olur. Kremin içeriğinin bitkisel olup kimyasal madde barındırmadığı biliniyor ancak gebelik esnasında kullanımı üzerinde yeterli bir araştırma yok.

  Advantan krem genital bölgede kullanılır mı?

  Genital bölgenin hassas olması sebebi ile vücuttaki diğer yüzeylerden farkı vardır. Kasık mantarı, vajinal mantar gibi sorunlar için bu krem kullanılmaz. Doktor bilgisi olmadan Advantan kremi genital bölge için kullanmayınız.

  Vajinal mantar varken cinsel ilişki olur mu?

  Mantarlar Hakkında Sorular – Vajinal mantar enfeksiyonu devam ederken cinsel ilişki yaşanması sakıncalı mıdır? Vajinal mantar enfeksiyonu olan kadın cinsel ilişkiye ara vermelidir. Çünkü hem partnerine bulaştırabilir hem de hassaslaşmış vajinal bölgede oluşacak tahriş tedavinin uzamasına ve çekilen acının artmasına neden olmaktadır.

  • Gebelikte mantar enfeksiyonu ve alınacak önlemler nelerdir? Gebelikte mantar, 2 ve 3’üncü ayda ince beyaz kaşıntılı bir akıntı olup, sıklıkla görülebilir.
  • Gebelikteki hormonal değişiklikler mantar oluşumuna neden olabilir.
  • Gebelikte mantar hastalığının yarattığı hoşnutsuzluğu kontrol etmek güç olmaktadır.

  Bu yüzden mantar tedavisini mutlaka bir uzman önerisi ile yapmak gerekir. Vajinal kremler ve fitiller kullanılabilir. Ağızdan hap tedavisi gebelikte ve emzirme döneminde sakıncalı olabilir. Mantar olmaması için alınacak tedbirler şöyle tariflenebilir;

  Bol pamuklu iç çamaşırı giyilmeli,Tuvalet sonrası önden arkaya temizlik yapılmalı,Şekerli gıda tüketimi azaltılmalı,Yüzme sonrası ıslak mayo ile beklememeli,Vajinal tampon, parfüm spreyi, parfümlü günlük ped ve vajinal duş yasaklanmalıdır.

   Evet doğru okudunuz, vajinanızı yani cinsel organınızı tanımalısınız ve bunda ayıp yok. Cinsel organınızla ilgili yanlış bildiğiniz, merak ettiğiniz ya da doğruluğunu teyit etmek istediğiniz şeyler varsa işte şimdi tam zamanı. Vajina, cinsel organınızın bütünü değil, aslında yalnızca bir bölümüdür. Çoğumuz alışkanlık ve pratiklik arayışından kaynaklı olarak, vajina sözcüğünü tüm cinsel organımızı tanımlamak için kullansak da, vajina sadece, serviksten (rahimağzı) başlayıp, vulvaya (kadın üreme organlarının dıştan görünüşü) iç ve dış dudaklar, klitoris ve perineden açılarak son bulan kanalın ismidir. Hiçbir şey oraya kaçıp kaybolamaz! Vajinanız kesinlikle kara delik değildir. Herhangi bir şey (örneğin bir tampon) vajinanıza ve oradan rahminize kaçıp, kaybolamaz. Bir tampon sadece ulaşabileceğinizden daha derin bir noktaya kayabilir ve değiştirmeniz gerektiğinde çıkarmanız zorlaşabilir. Bu durumda yapmanız gereken dizleriniz kırık bir şekilde yere oturmanız ve ıkınmanızdır. Eğer bu da işe yaramıyorsa üzülmeyin çünkü jinekoloğunuzbunu son derece acısız ve basit bir işlemle alacaktır. Tabii eğlenmek adına çikolata sosu, krema gibi şeyleri vajinanızdan uzak tutmanızda her zaman fayda var. Bunlar şeker nedeniyle vajina bölgesinde ciddi enfeksiyonların ortaya çıkmasına sebep olabilirler. Vajinaların hepsi aynıdır diyemeyiz. Vajinaların iç kısımları birbirine oldukça benzer ancak dışta kalan bölüm olan vulva, epey farklılıklar gösterir. Kimilerinde güçlükle görülecek boyuttayken, kimilerinde dış dudaklardan daha uzun olabilir. Pek çok kadında bu dudaklar simetrik değil; bir taraf diğerine göre daha geniştir. Klitorisin uzunluğu ise 2,5-3 santimetre arasında değişebilir. Dış yüzeyi genellikle farklı tonlardadır. Vajinanın dış yüzeyi, teninizden bağımsız bir tonda olabilir. Yani ten renginiz direkt olarak vulvanın rengini belirlemez. Bununla birlikte dış dudak ve iç dudak renkleri de birbirinden çok farklı olabilir.

   Travazol mantara iyi gelir mi?

   Deride meydana gelen mantar,iltihap,alerji gibi durumları 1-2 hafta gibi çok kısa bir sürede tedavi edebilen krem.eczanelerde rahatlıkla bulunabilir,bu tür sorunları olanlara tavsiye edilir.