Göz Altı Kırışıklıklarına Hangi Krem Iyi Gelir?

08.12.2022 0 Comments

Göz Altı Kırışıklıklarına Hangi Krem Iyi Gelir
En iyi göz kremi önerileri

 • L’Oréal Paris Revitalift Filler Göz Kremi.
 • La Roche-Posay Hyalu B5 Yeux Göz Çevresi Bakım Kremi.
 • 3. Vichy Mineral 89 Göz Çevresi Bakımı
 • Kiehl’s Creamy Eye Treatment with Avocado.
 • Lancome Renergie Multi Lift Ultra Göz Kremi.
 • 7. L’Oréal Paris Yaş Uzmanı 40+ Kırışıklık Karşıtı Sıkılaştırıcı Göz Kremi.

Göz altı kırışıklıkları Geçer mı?

SORU & CEVAP – (13) DOKTORA SORUN DAHA FAZLA

Elif soruyor Gözaltı kırışıklıkları için nasıl bir uygulama yapılabilir? Altın ütü uygulaması gözaltında kesin sonuç verir mi? Dr. Mustafa Karataş Gözaltı kırışıklıklarında hastanın durumuna ve tercihe göre botoks ya da Emerge lazer sistemi uygulanabilir. Gözaltına mikro-enjeksiyon tekniği ile enjekte edilen mezoterapi bu bölgedeki ince çizgilerin önemli ölçüde hafiflemesini sağlar.

 • Emerge lazer ise cilt dokusunu onaran ve ciltteki kolajen ve elastin üretimini artırarak etki eden bir teknolojidir.
 • Bu sistemin en önemli özelliği göz çevresindeki ince ve hassas deriye bile güvenle uygulanabilmesidir.
 • Altın ütü uygulaması kliniğimizde uygulanmadığı için etkinliği konusunda herhangi bir yorum yapamam.

Gözaltındaki ince çizgilerde en etkili sonuçların botoks ve Emerge lazer sisteminin birlikte uygulanması ile alındığını söyleyebilirim. Sevda soruyor Yaşıma göre gözaltı kırışıklıklarım fazla. Emerge yönteminin faydası olur mu? Kırışıklıklarda tamamen kurtulmam mümkün müdür? Bir de fiyat bilgisi alabilir miyim? Seans fiyatları nedir? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Sevda Hanım. Gözaltı kırışıklıklarının hafiflemesinde Emerge sisteminin yardımı tabii ki olacaktır. Emerge bu bölgedeki kolajen ve elastin üretimini artırarak gözaltının daha sıkı, daha az çizgili bir görünüm almasına yardımcı olur.

Ama sadece bu sistem sorunu çözmeye yetmeyecektir. En etkili sonuçları Paris Işıltısı enjeksiyonu ve Emerge tedavisiyle, yani kombine bir tedavi protokolüyle alabilirsiniz. Paris Işıltısı gibi bir mezoterapi tedavisiyle ve bir kür Emerge lazer sisteminden faydalanırsanız gözaltındaki kırışıklıklarda ciddi bir azalma gözlemleyebilirsiniz.

Hatta bu tedavi protokolü ileride oluşacak çizgileri de önleyecektir. Büşra soruyor Merhaba. Henüz 22 yaşındayım ve gözaltımda çizgilenmeler ve kırışıklıklarım var. Makyaj yapınca çizgilere doluyor ve gülünce çok kotu görüyor. Redensty 2 dolgu buna çözüm mü? Yoksa botox mu önerirsiniz? Şimdiden teşekkür ederim. Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Büşra Hanım, Işık dolgusunun gözaltına hacim vermek, gözaltlarındaki çöküklüğü hafifletmek için değil de bu bölgedeki cildi tazelemek, daha parlak ve canlı bir görünüm için tasarlanmış olan versiyonundan fayda sağlayabilirsiniz.

You might be interested:  Cc Krem Hangi Cilt Tipi Için?

Göz altı kırışıklıkları için hangi yağ?

Kırışıklıkların en istenmeyen türlerinden biri olan göz çevresi kırışıklıklarının önlenmesine yardımcı olmak için de bitkisel yağlardan faydalanılabilmektedir. Bunun için en etkili yağ eski Mısır’da da kullanılan papatya yağıdır.

Vazelin göz kırışıklıklarına iyi gelir mi?

Göz altı Kirisikligina vazelin iyi gelir mi? – Cildinizin kurumasını ve göz altı kırışıklıklarının oluşumunu engellemek için nemlendirici krem de kullanabilirsiniz. Yatağa gitmeden önce göz çevrenize bir miktar vazelin sürün. Bu işlem cildinizi nemlendirip pürüzsüzleştirerek mimik çizgilerinin yumuşamasını sağlar.

Göz çevresini sıkılaştırmak için ne yapmalı?

Gözlerinize birer dilim salatalığı 15 dakika boyunca bekleterek bu yöntemi yapabilirsiniz. – Göz altınızda bulunan koyu halkalara 8 adet gül yaprağını 4 çorba kaşığı badem yağı ile bir kavanoza koyun.1 gün beklettikten sonra pamuk yardımıyla her gün göz çevrenize uygulayın.

Göz altı çizgileri nasıl yok edilir?

SORU & CEVAP – (13) DOKTORA SORUN DAHA FAZLA

Neslihan soruyor Merhabalar; 42 yaşındayım gözaltında oluşan çizgilere uygulanan bir işlem var mı onu öğrenmek istiyorum. Göz kenarları değil yalnız -özellikle belirtmek istiyorum. Gözaltında oluşan çizgilerden kurtulabilir miyim? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Neslihan Hanım. Size gözaltında, özellikle gülümseme sonrası ortaya çıkan ince çizgiler için iki tedavi önerebilirim. Bunlardan ilki mikro-botoks olarak bilinen ve gözaltındaki ince çizgilerin olduğu bölgeye minik dozlarda botoks enjeksiyonu yapmaktır.

Diğeri ise Işık Dolgusu olarak bilinen bir tedavidir. Bazı durumlarda optimum sonuçları almak için iki işlem kombine olarak yapılabilir. Aynı yüze uygulananlar gibi hyalüronik asit bazlı bir formüle sahip olan Işık Dolgusu, çok daha ince bir dokuda olduğu için gözaltalarında homojen bir görünüm yaratır.

Formülün içindeki vitamin, mineral ve amino-asitlerin gençleştirici, ince kırışıklıkları hafifletici etkisi de vardır. İşlem sonrasında hafif kızarıklıklar oluşabilir, normaldir. Birkaç gün içinde tamamen geçecektir. Tedavi öncesinde gözaltlarına anestezik krem uygulanır, bu da işlemin nispeten daha konforlu geçmesine olanak sağlar.

 • Işık dolgusunun etkisi yaklaşık 12-18 ay sürer.
 • Gözaltındaki çizgilenmelerde ise Emerge ya da ClearLift sistemlerinden de fayda sağlayabilirsiniz.
 • İki sistem de son derece ince bir deriye sahip olan gözaltına uygulanabilecek bir etki mekanizmasıyla çalışırlar.
 • Cilt yüzeyine zarar vermeden cilt altı dokusunu uyararak, kolajen ve elastin üretimini tetiklerler.

Böylece gözaltındaki ince çizgiler hafifler, cilt daha taze ve genç bir görünüme kavuşur. Genelde 5-8 seans uygulanır. Bu tedavilerden hangisinden, ya da hangilerinden fayda sağlayabileceğinize ancak konsültasyon sonrasında karar verilebilir. Sedef soruyor Sanırım 20’li yaşlarımda hiç koruyucu kullanmadan güneşlendim diye, gözaltlarımda çok kötü çizgiler var. Bu çizgiler yüzünden 33 yaşında olmama rağmen en az 40 yaşında görünüyorum. Gözaltı çizgileri tedavisi nedir, nasıl yapılır? Bunları tamamen yok etmek mümkün müdür? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar. Gerçekten de güneşin zararlı ışınları gözaltındaki ince ve hassas derinin daha da incelmesine, ince çizgilere neden olur. Bu çizgilerin tedavisinde en başarılı sonuçları kombine tedavilerden alıyoruz. Öncelikle bu çizgileri anında hafifletmek, yenilerinin oluşmasını önlemek için botoks enjeksiyonu yapılmalı.

You might be interested:  Vfx Pro Cc Krem Mor Ne Işe Yarar?

Göz altı nasıl sıkılaşır?

SORU & CEVAP – (13) DOKTORA SORUN DAHA FAZLA

Serpil soruyor Merhabalar; Ben göz çevremden şikayetçiyim yaşım 31, gülünce kaz ayaklarım çıkıyor ve göz altlarımda hafif bir çökme olamaya başladı. Göz çevremin daha genç ve parlak görünmesini istiyorum, botoks ve dolgu gibi ufak dokunuşlarla bu sorunu geçirebilir miyiz? Dr. Mustafa Karataş Göz çevresine, özellikle gözaltı bölgesinde şişlikler, ince kırışıklıklar, morluklar ve elastikiyet kaybı 30’lu yaşlardan itibaren yavaş yavaş kendini göstermeye başlıyor ve yıllar içerisinde artıyor. Aslında botoks uygulaması ile çevresindeki kırışıklıkları, ışık dolgusu ile de çukurlar ve morluklarda son derece iyi geri dönüşler aldığımız bir uygulamadır.

Yine de göz çevresi derisinin yenilenmesi ve daha sağlıklı görünmesi hastalımızla ortak isteğimiz. Botoks ve dolgu işlemlerinden haricinde. Daha sıkı bir cilt ile sağlıklı görünmenin mümkün olması gibi, göz çevresinde de Emerge laser ile başarılı sonuçlar alabiliyoruz. Göz çevresi için özel üretilmiş lazer tipi olan Emergel azer, 1410 nanometre bandındaki bu lazer, fraksiyonel tarama özelliği ve ablatif olmayan niteliği ile göz çevresinde FDA onayı almış tek lazer olma özelliği taşıyor.

Emerge lazer’in ciltte sıkılaşma, kolajen dokuda artış, deri altında yenilenme, renkte açılma, ince kırışıklıklarda düzelme gibi göz çevresi ile ilgili birçok etkisi bulunuyor. Uygulama yedi ila on gün arayla, üç ila altı seans arasında yapılabiliyor. Özlem soruyor Göz çevremde ince çizgiler var. Göz çevresi gençleştirme nasıl sağlanır? Dr. Mustafa Karataş Kazayağı denen göz kenarındaki çizgilerde en etkili tedavi botoks enjeksiyonudur. Bu tedaviyi bütün göz çevresinde anti-aging etki sağlayan Emerge veya ClearLift lazerle desteklerseniz optimum sonuçlar elde etmiş olursunuz. Betül soruyor Merhabalar 27 yaşındayım göz çevremde belirgin olarak morluk, çökme, gözaltı torbası ve kazayakları oluşmaya başladı çok fazla problem var ve daha genç göz çevrem olsun istiyorum. Bunların hepsine birden etki eden bir tedavi var mı ve de kalıcı olsun istiyorum beş altı ayda bir tekrarlanan tedavi istemiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Betül Hanım. Bunların hepsine etki eden bir sistem yok. Ayrıca önereceğim tedavilerin çoğu kalıcı tedaviler değildir. Size sorunlarında uygulanabilecek en etkili tedavi seçeneklerini anlatacağım. Ama öncelikle hem çöküklük hem de torbalanmanın bir arada olduğunu yazmışsınız. Hangisi? İkisinin bir arada rastlanması nadiren mümkündür.

Göz altı çizgileri nasıl yok edilir?

SORU & CEVAP – (13) DOKTORA SORUN DAHA FAZLA

You might be interested:  Vajina Kaşıntısına Ne Iyi Gelir Hangi Krem?

Neslihan soruyor Merhabalar; 42 yaşındayım gözaltında oluşan çizgilere uygulanan bir işlem var mı onu öğrenmek istiyorum. Göz kenarları değil yalnız -özellikle belirtmek istiyorum. Gözaltında oluşan çizgilerden kurtulabilir miyim? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Neslihan Hanım. Size gözaltında, özellikle gülümseme sonrası ortaya çıkan ince çizgiler için iki tedavi önerebilirim. Bunlardan ilki mikro-botoks olarak bilinen ve gözaltındaki ince çizgilerin olduğu bölgeye minik dozlarda botoks enjeksiyonu yapmaktır.

Diğeri ise Işık Dolgusu olarak bilinen bir tedavidir. Bazı durumlarda optimum sonuçları almak için iki işlem kombine olarak yapılabilir. Aynı yüze uygulananlar gibi hyalüronik asit bazlı bir formüle sahip olan Işık Dolgusu, çok daha ince bir dokuda olduğu için gözaltalarında homojen bir görünüm yaratır.

Formülün içindeki vitamin, mineral ve amino-asitlerin gençleştirici, ince kırışıklıkları hafifletici etkisi de vardır. İşlem sonrasında hafif kızarıklıklar oluşabilir, normaldir. Birkaç gün içinde tamamen geçecektir. Tedavi öncesinde gözaltlarına anestezik krem uygulanır, bu da işlemin nispeten daha konforlu geçmesine olanak sağlar.

 • Işık dolgusunun etkisi yaklaşık 12-18 ay sürer.
 • Gözaltındaki çizgilenmelerde ise Emerge ya da ClearLift sistemlerinden de fayda sağlayabilirsiniz.
 • İki sistem de son derece ince bir deriye sahip olan gözaltına uygulanabilecek bir etki mekanizmasıyla çalışırlar.
 • Cilt yüzeyine zarar vermeden cilt altı dokusunu uyararak, kolajen ve elastin üretimini tetiklerler.

Böylece gözaltındaki ince çizgiler hafifler, cilt daha taze ve genç bir görünüme kavuşur. Genelde 5-8 seans uygulanır. Bu tedavilerden hangisinden, ya da hangilerinden fayda sağlayabileceğinize ancak konsültasyon sonrasında karar verilebilir. Sedef soruyor Sanırım 20’li yaşlarımda hiç koruyucu kullanmadan güneşlendim diye, gözaltlarımda çok kötü çizgiler var. Bu çizgiler yüzünden 33 yaşında olmama rağmen en az 40 yaşında görünüyorum. Gözaltı çizgileri tedavisi nedir, nasıl yapılır? Bunları tamamen yok etmek mümkün müdür? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar. Gerçekten de güneşin zararlı ışınları gözaltındaki ince ve hassas derinin daha da incelmesine, ince çizgilere neden olur. Bu çizgilerin tedavisinde en başarılı sonuçları kombine tedavilerden alıyoruz. Öncelikle bu çizgileri anında hafifletmek, yenilerinin oluşmasını önlemek için botoks enjeksiyonu yapılmalı.

Göz altı neden kırışır?

Göz altı kırışıkları temelde iki sebepten meydana gelir. Yaşlanma faktörü ve mimik kullanımı.30’lu yaşlardan itibaren göz çevresi dokusundaki elastikiyet ve kolajen oranı azalır. Vücutta azalan kolajen ve Hyaluronik asit miktarı aslında göz altı kırışıkları için yeterli sebepler!

Genç yaşta göz çevresi kırışıklıkları neden olur?

Yaş : Yaş ile birlikte cildimiz de elastikiyetini kaybeder. Ciltte yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kolajen, kas ve yağ kaybı cildin kırışmasına neden olur. Göz çevresinde de bu etkenler zamanla kırışıklıkların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

Göz çevresindeki kırışıklıklara ne ad verilir?

Göz çevresindeki kırışıklıklara üçgen bir görüntü oluşturduğundan kaz ayağı denir.