Göz Kapağı Ameliyatından Sonra Hangi Krem Kullanılır?

05.12.2022 0 Comments

Göz Kapağı Ameliyatından Sonra Hangi Krem Kullanılır
Göz kapağı ameliyatı sonrası nelere dikkat edilir maddeler halinde açıklayalım.

Göz kapağı ameliyatından sonra 2 gün gözü yoran durumlardan kaçınılmalıdır. Hekim tarafından verilen damlalar ve göz pomadı düzenli olarak kullanılmalıdır.1-2 hafta kadar enfeksiyon kapma riskine karşı makyaj yapılmaması önerilir. Direkt güneş ışınlarından korunmak için güneş gözlüğü kullanılmalıdır. Soğuk uygulama ve yüksek yastıkta yatılmalıdır. Göz kapağı estetiği sonrası ciddi ağrı olmamaktadır. Gözlerde yaşarma, yanma hissi, kuruluk olabilir. Dikişler 5 gün sonra alınmaktadır. Hasta 1 hafta sonra işine dönebilir fakat göz kapaklarındaki ödemin tamamen geçmesi 2-3 haftayı bulabilir. Küçük ameliyat izlerini ilk haftalar makyajla gizleyebilirsiniz.

HEMEN GÖZ ATALIM >> https://www.bulenttekerekoglu.com.tr/goz-kapagi-ameliyati/

Göz kapağı ameliyatı sonrası ne sürülür?

Ameliyat Sonrası Süreç – Göz kapağı ameliyatı sonrası bakım talimatlarınızı özenle uygulayın. Göz kapağı prosedürünüzden sonra kişisel bakım için neye ihtiyacınız olduğunu öğrenmek için ameliyattan önce seçtiğiniz cerrahınızla konuşun. Bu şekilde, ihtiyacınız olan bakımı alabilir ve ameliyattan eve döndüğünüzde yanınızda bulundurabilirsiniz.

Ameliyattan sonra göz kapağı bakımı için temel unsurlardan bazıları şişmeyi engellemek için soğuk kompres, kuru gözleri önlemek için eczanelerden reçetesiz de alınabilecek olan göz damlaları ve göz kapaklarının kurumasını engellemek için bir merhemdir. Ayrıca evde gazlı bez bulundurmanız gerekecektir.

İyileşirken ameliyat bölgesinde sızlama, kaşıntı ya da hissizlik olabilir, böyle bir durumda gözlerinize steril bir gazlı bezle tampon hareketlerle baskı uygulayabilirsiniz (ovalamayın!). Göz ve çevresinde renkli kozmetik kullanmaktan bir süre uzak durmanız, eğer ihtiyaç duyuyorsanız lens yerine gözlük kullanmanız iyi olacaktır.

Ameliyat sonrası hangi krem kullanılır?

Göz Kapağı Ameliyatından Sonra Hangi Krem Kullanılır Cildinizdeki yıllardır geçmeyen yaralara, ameliyat izlerine hatta en hasarlı dikiş izlerinize bile çözüm olacak bir kremi sizlerle tanıştırıyoruz. Contractubex krem son günlerin en çok konuşulan ürünleri arasında olmakla beraber kullanan birçok sorunlarına çare oluyor.

 • Yara, sivilce izlerini geçirecek olan Contractubex krem nasıl kullanılır? bu haberimizin detaylarında kolayca bulabilirsiniz.
 • Contractubex krem ; Vücutta yıllardır iyileşmeyen yara izler ya da ameliyat sonrası kalan dikiş izleri, kalıcı hasar bırakan yanıklar, koparılmış sivilce izleri gibi kolay kolay geçmeyen izleri kısa sürede geçiren aynı zamanda yalnızca eczanelerde satılan medikal bir kremdir.

Cildin veya vücudun dış yüzeyinde bulunan kusurları gidermede oldukça başarılı olan Contractubex jel, var olan bu kusurları kolayca ortadan kaldırılabilir. Özellikle ameliyat sonrasında oluşan kalıcı izleri ya da ağır yaralanmanın etkisi olan vücuttaki izleri gideren bu jel, hamilelerin korkulu rüyası olan çatlakları da mucize bir şekilde ortadan kaldırıyor.

 • Sayısız faydasıyla günümüzde popüler hale gelen bu jel krem aynı zamanda derinleşmiş akne izleri, kaşıma sebebi ile oluşan ciltte belirgin izleri hatta ameliyat ile alınmış benlerden kalan izleri yok etmesi gibi faydaları da bulunmaktadır.
 • Etken maddesi Extractum Cepea, Allantıin ve Heparin sayesinde bulunan yaraların ve ölü dokunun yenilenmesi iyileşmesini kısa bir sürede sağlanıyor.
You might be interested:  Cilt Bakımında Tonik Ne Zaman Kullanılır?

Contractubex jeli genellikle hamilelik döneminde aşırı kilo alan kadın lar sonrasında kilo vermesi nedeniyle vücudun belirli bölgelerinde çatlaklar için kullanılması öneriliyor. Harika sonuçlar verdiği görülmüştür. Göz Kapağı Ameliyatından Sonra Hangi Krem Kullanılır Contractubex krem ne işe ayrar Yıllar önce olan bir kaza, ameliyat yada eskilerden kalmış bir yanık izi Contractubex jel ile geçebilir. Burada bilmeniz gereken önemli husus ise yara izi ne kadar eski ise iyileşme süreci de buna bağlı olarak uzamaktadır.

Düzenli kullanarak kesin sonuç almanız mümkündür. Sivilce izleri içinde etkili sonuçlar alabileceğiniz Contractubex jel ile ergenlik dönemimde oluşan sivilcelerin yok edilmesinde hatta geçse bile sivilcelerin yerine gelen çukurlukların, izlerin yok edilmesinde Contractubex Jel’i kullanarak olumlu sonuçlar almanız mümkündür.

CONTRACTUBEX KREM NASIL KULLANILIR? Deri üzerinde bulunan yara, yanık, kesik, çatlak, çizik, ameliyat izler ve buna benzer izlerin üzerine sürülür ve hafif masaj yapılarak sorunlu bölgeye uygulanır. İlacın etkisinin ortaya çıkması için gün içerisinde an az 2 yada doktorunuzun tavsiyesi ile önerdiği sıklıkta kullanılır.

Göz kapağı ameliyatı sonrası şişliğe ne iyi gelir?

O işlemden sonra dinlenirken birkaç yastık ile başınızı dik tutmak ödemi azaltmaya yardımcı olur. İşlemden sonraki ilk günlerde gerginlik, dikiş, göz çevresinde yanma şeklinde rahatsızlık olabilir. Bu rahatsızlıklar basit ağrı kesiciler ile ortadan kaldırılabilir.

Üst göz kapağı ameliyatı sonrası nelere dikkat edilmeli?

Göz kapağı ameliyatı sonrası nelere dikkat edilir maddeler halinde açıklayalım.

Göz kapağı ameliyatından sonra 2 gün gözü yoran durumlardan kaçınılmalıdır. Hekim tarafından verilen damlalar ve göz pomadı düzenli olarak kullanılmalıdır.1-2 hafta kadar enfeksiyon kapma riskine karşı makyaj yapılmaması önerilir. Direkt güneş ışınlarından korunmak için güneş gözlüğü kullanılmalıdır. Soğuk uygulama ve yüksek yastıkta yatılmalıdır. Göz kapağı estetiği sonrası ciddi ağrı olmamaktadır. Gözlerde yaşarma, yanma hissi, kuruluk olabilir. Dikişler 5 gün sonra alınmaktadır. Hasta 1 hafta sonra işine dönebilir fakat göz kapaklarındaki ödemin tamamen geçmesi 2-3 haftayı bulabilir. Küçük ameliyat izlerini ilk haftalar makyajla gizleyebilirsiniz.

HEMEN GÖZ ATALIM >> https://www.bulenttekerekoglu.com.tr/goz-kapagi-ameliyati/

Göz kapağı ödemi nasıl geçer?

Soğuk su: Göz kapağı şişmelerinde gözün ve çevresinin soğuk su ile yıkanması ya da kompres yapılması şişliğin inmesini sağlar. Bu yöntem ile gözdeki şişliğin giderilmesine yardımcı olmak için bir havlunun içerisine buz koyarak ve göze soğuk kompres uygulayarak şişliğin inmesini sağlayabilirsiniz.

Gözdeki dikişler kaç günde erir?

Bu dikişler göz kapağı kıvrımı içerisinde gizli kaldıklarından dolayı erken dönemde bile çok dikkat çekmezler. Bazen emilen bazen de alınan dikişler kullanıyoruz. Emilen dikişler 8-10 gün içerisinde kendiliğinden çözülürken, alınan dikişlerin bu günler arasında alınması gerekiyor.

Ameliyat dikişine kantaron yağı sürülür mü?

Kantaron yağının en yaygın kullanım alanı yara izi tedavisidir. Kantaron yağı hücre yenileme özelliği sayesinde yaranın hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar. Yarada mikrop ve iltihap oluşması engeller.

Üst göz kapağı ameliyatı kaç günde iyileşir?

Göz kapağı ameliyatı geçiren birçok hasta ortalama olarak 10 ila 14 gün içerisinde iyileşme sürecini tamamlamaktadır.

Göz kapağı ameliyatı dikiş izi kalır mı?

Göz kapağı ameliyatlarında da mutlaka bir iz kalıyor, ama bizim yaptığımız ameliyatlar arasında vücutta en az iz kalan bölgeler göz kapaklarıdır diyebiliriz. Aslına bakarsanız pratikte göz kapağı ameliyatlarından sonra iz kalmadığını söyleyebiliriz.

Göz kapağı düşüklüğü ameliyatından sonra ne zaman banyo yapılır?

Göz kapağı ameliyatı sonrası banyo doktorlara en çok soru yöneltilen konudur. Kişisel bakımın bir parçası olan banyo ortalama ameliyattan 3 gün sonra yapılabilmektedir.

Göz kapağı ameliyatı sonrası dikiş izi ne zaman geçer?

Morarma ve Şişme Kaygıları – Morarma ve şişlik genellikle ameliyattan sonraki gün en kötü halindedir ve göz kapağı ameliyatı yara izleri gibi her geçen gün yavaş yavaş iyileşmelidir. Geceleri başınızı eğdikten sonra sabahları genellikle daha kötüdür. Şişlik, gün boyunca buzla ve dik oturarak giderek düzelir.

You might be interested:  Cilt Bakımı Ne Kadar Sürede Bir Yapılmalı?

Başı gövdeden yüksekte tutarak uyumak şişliklerin inmesini büyük ölçüde hızlandırır. Çoğu hasta için şişliğin yaklaşık %80’i ameliyattan 4 hafta sonra, %90’ı 8. haftada düzelir ve tüm şişliğin geçmesi 6 aya kadar sürebilir. Bunun nedeni, vücudun drenaj sisteminin ameliyattan sonra iyileşmesinin zaman almasıdır.

Tuzlu yiyecekler yedikten veya alkol aldıktan sonra daha fazla şişlik fark edeceksiniz. Ameliyattan 1 hafta sonra hala biraz morarma olması yaygındır. Morarma çoğunlukla 2 hafta sonra geçmelidir. Üst göz kapağı ameliyatından sonra, alt göz kapaklarından yanaklara ve hatta bazen çeneye kadar morarma ve şişlikler görülmesi yaygındır.

Göz kapağı ameliyatında kaç gün buz konur?

Eklenme Tarihi: 2/11/2016 Göz kapağı estetiği alt ya da üst göz kapağında torbalaşmış olan yağların ve/veya gevşemiş derinin alınması işlemi için kullanılan terimdir. Bu operasyon, yaptıran kişinin daha genç görünmesini sağladığı gibi bakışlarının da daha canlı olmasını sağlar.

Ayrıca göz kapağında yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıklıklar da göz kapağı estetiği ile ortadan kaldırılır. Göz kapağı estetiği uygulamalarında şu işlemler bir arada kullanılmaktadır: Yüz germe, rinoplasti, elmacık kemiğine silikon, yağ enjeksiyonu, laser ve botoks. Operasyondan önce, hastanın hem alt hem de üst göz kapakları yağ miktarı, cilt fazlalığı ve kaslardaki bozulmalar açısından incelenir.

Tıpkı diğer ciddi sağlık sorunları gibi, genel göz sağlığı ile ilgili herhangi bir olası sorunun için,bir göz doktoru tarafından detaylı bir muayene yapılır. Ameliyat, hastanın isteğine bağlı olarak lokal yapılabildiği gibi genel anestezi ile de yapılabilir.

Bir ila üç saat arasında süren ameliyat sırasında hasta hiçbir ağrı ya da acı hissetmez. Ameliyat sonrası iyileşme süreci: Operasyon sonrasında hastada anestezinin etkisinin azalmasına bağlı olarak az miktarda ağrı oluşabilir. Bu ağrılar ağrı kesici ilaç kullanımı ile giderilebilir. Ancak hastanın operasyon sonrasındaki 24 saat boyunca hastanın gözlerine sert dokunuşlar yapması, gözlerini ovuşturması kesinlikle tavsiye edilmez.

Hastanın görüşünü engellemeyen pansumanlar, ameliyattan sonraki dört ya da beş gün sonra hekim tarafından çıkarılır. Ameliyatı takip eden üç gece uyurken dikkatli olmak ve yastığı 30 ila 40 derecelik bir açı ile konumlandırmak gerekir. Bunun nedeni, uygulamanın yapıldığı bölgede oluşan morluk ve şişkinliklerin kontrol altında tutulabilmesini sağlamaktır.

Hekimin vereceği bilgiler doğrultusunda operasyondan sonraki bir ya da iki gün boyunca göz soğuk kompres yapılmalıdır. Bu sayede operasyona bağlı olarak morluk ve şişlikler daha hızlı düzelebilir. Genel olarak, bu şişlik ve morluklar ameliyatı takip eden bir hafta içinde kaybolacaktır. Ameliyattan sonra gözlerde kanlanma oluşabilir.

Bu, son derece normal bir durumdur ve endişeye gerek yoktur. Göz kapaklarının iyileşme süreci tamamlana kadar, şişlik ve morlukların artmaması için, hastanın kendisini zorlayabilecek tüm aktivitelerden uzak durması tercih edilir. Operasyonun;

– İlk iki günü okuma aktivitesi yapılmamalıdır. – Beşinci gününden itibaren araç kullanımına başlanabilir. – İkinci gününden sonra gözleri ıslatmadan duş alınabilir. – Beşinci günden itibaren banyo yapılmaya başlanabilir. – Bir hafta sonra, lens kullanan hastalar, lens kullanımına başlayabilir. – Genel olarak iyileşme hali iki hafta içinde gerçekleşir.

Ameliyattan sonra hastanın güneş gözlüğü kullanması özellikle tercih edilir çünkü gözleri aşırı ışıktan korumak önemlidir.

Göz kapağı estetiği kaç yaş gençleştirir?

Bu ameliyatın etkisi yaklaşık 10 yıl, bazı hastalarda ise 10 yıldan bile fazla sürebiliyor. Asıl önemlisi, ameliyattan sonra kişinin kendisine dikkat etmesi. Ameliyat sonrasında alt ve üst gözkapaklarında bant oluyor, ilk 24 saat gözler kapalı tutuluyor, sık aralıklarla göze soğuk kompres uygulanarak şişmesi önleniyor.

Göz kapağı ameliyatında kaç gün buz konur?

Eklenme Tarihi: 2/11/2016 Göz kapağı estetiği alt ya da üst göz kapağında torbalaşmış olan yağların ve/veya gevşemiş derinin alınması işlemi için kullanılan terimdir. Bu operasyon, yaptıran kişinin daha genç görünmesini sağladığı gibi bakışlarının da daha canlı olmasını sağlar.

 • Ayrıca göz kapağında yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıklıklar da göz kapağı estetiği ile ortadan kaldırılır.
 • Göz kapağı estetiği uygulamalarında şu işlemler bir arada kullanılmaktadır: Yüz germe, rinoplasti, elmacık kemiğine silikon, yağ enjeksiyonu, laser ve botoks.
 • Operasyondan önce, hastanın hem alt hem de üst göz kapakları yağ miktarı, cilt fazlalığı ve kaslardaki bozulmalar açısından incelenir.
You might be interested:  Su Bazlı Krem Ne Işe Yarar?

Tıpkı diğer ciddi sağlık sorunları gibi, genel göz sağlığı ile ilgili herhangi bir olası sorunun için,bir göz doktoru tarafından detaylı bir muayene yapılır. Ameliyat, hastanın isteğine bağlı olarak lokal yapılabildiği gibi genel anestezi ile de yapılabilir.

Bir ila üç saat arasında süren ameliyat sırasında hasta hiçbir ağrı ya da acı hissetmez. Ameliyat sonrası iyileşme süreci: Operasyon sonrasında hastada anestezinin etkisinin azalmasına bağlı olarak az miktarda ağrı oluşabilir. Bu ağrılar ağrı kesici ilaç kullanımı ile giderilebilir. Ancak hastanın operasyon sonrasındaki 24 saat boyunca hastanın gözlerine sert dokunuşlar yapması, gözlerini ovuşturması kesinlikle tavsiye edilmez.

Hastanın görüşünü engellemeyen pansumanlar, ameliyattan sonraki dört ya da beş gün sonra hekim tarafından çıkarılır. Ameliyatı takip eden üç gece uyurken dikkatli olmak ve yastığı 30 ila 40 derecelik bir açı ile konumlandırmak gerekir. Bunun nedeni, uygulamanın yapıldığı bölgede oluşan morluk ve şişkinliklerin kontrol altında tutulabilmesini sağlamaktır.

 • Hekimin vereceği bilgiler doğrultusunda operasyondan sonraki bir ya da iki gün boyunca göz soğuk kompres yapılmalıdır.
 • Bu sayede operasyona bağlı olarak morluk ve şişlikler daha hızlı düzelebilir.
 • Genel olarak, bu şişlik ve morluklar ameliyatı takip eden bir hafta içinde kaybolacaktır.
 • Ameliyattan sonra gözlerde kanlanma oluşabilir.

Bu, son derece normal bir durumdur ve endişeye gerek yoktur. Göz kapaklarının iyileşme süreci tamamlana kadar, şişlik ve morlukların artmaması için, hastanın kendisini zorlayabilecek tüm aktivitelerden uzak durması tercih edilir. Operasyonun;

– İlk iki günü okuma aktivitesi yapılmamalıdır. – Beşinci gününden itibaren araç kullanımına başlanabilir. – İkinci gününden sonra gözleri ıslatmadan duş alınabilir. – Beşinci günden itibaren banyo yapılmaya başlanabilir. – Bir hafta sonra, lens kullanan hastalar, lens kullanımına başlayabilir. – Genel olarak iyileşme hali iki hafta içinde gerçekleşir.

Ameliyattan sonra hastanın güneş gözlüğü kullanması özellikle tercih edilir çünkü gözleri aşırı ışıktan korumak önemlidir.

Üst göz kapağı ameliyatı ne kadar sürede iyileşir?

Göz kapağı ameliyatı geçiren birçok hasta ortalama olarak 10 ila 14 gün içerisinde iyileşme sürecini tamamlamaktadır.

Göz kapağı ameliyatından ne kadar sonra banyo yapılır?

Göz kapağı ameliyatı sonrası banyo doktorlara en çok soru yöneltilen konudur. Kişisel bakımın bir parçası olan banyo ortalama ameliyattan 3 gün sonra yapılabilmektedir.

Göz kapağı Ameliyatinda bantlar ne zaman cikar?

Göz Kapağı Ameliyatından Sonra Hangi Krem Kullanılır Categories Estetik Cerrahi Posted on Göz kapağı ameliyatı sonrası bantlar kişilerin görüş açısını etkilememektedir. Bu sayede kişiler ameliyat sonrasında günlük işlerine devam edebilmektedir. Günümüzde göz kapağı ameliyatı oldukça sık tercih edilmektedir.

 • Ameliyat sonrası iyileşme süreci kişileri kaygılandırsa da aslında bu sürecin hızlı ve ağrısız olduğu belirtilmektedir.
 • Özellikle uzman kişilerce yapılan ameliyatlardan sonra kişiler gözdeki bantlar bir hafta sonunda alınmakta ve kişiler istedikleri göz şekline ve çekici bakışlara sahip olmaktadır.
 • Her ne kadar göz kapağı ameliyatını kadınlar yaptırıyor gibi gözükse de erkeklerde de bu oran oldukça fazladır.

Gerek operasyonun hızlı ve ağrısız olması gerekse operasyondan sonraki sürecin kolaylığı kişiler için bu operasyonu cazip hale getirmekte ve tercih sebebi olmaktadır.