Gül Suyu Hangi Cilt Tipine Uygundur?

24.10.2022 0 Comments

Gül Suyu Hangi Cilt Tipine Uygundur
Gülsuyu Ciltte Ne İşe Yarar? – Gül suyu elde edilirken gül bitkisinin taç yapraklarına damıtma yöntemi uygulanır. Yaprakların ikinci kez damıtılması ile ortaya çıkan gül suyu ilk kez İranlılar tarafından elde edilip kullanılmıştır. Ardından tüm Avrupa’ya yayılmış ve dünya genelinde kullanılmaya başlanmıştır.

 • Gülden elde edilen bu su kozmetik sektöründe sıklıkla kullanılmakla beraber mutfaklarda farklı yemeklere lezzet vermesi için kullanılabilmektedir.
 • Damıtma yöntemi ile çiçeğin ana yağı ayrıştırılmadan elde edilmektedir.
 • Yağı alınmamış gül suları özellikle cilt üzerinde çok daha yoğun etki göstermektedir.

Gül suyuna dair akıllarda ilk olarak hoş bir koku ile birlikte cilt bakımı uyanmaktadır. Ancak gül suyunun daha pek çok farklı kullanım alanı bulunmaktadır. İlaç, tıp, kozmetik, gıda, eczacılık gibi sektörlerde gül suyunun kullanımı oldukça yoğundur. Bunların yanında bu su insan psikolojisi üzerinde de iyi etkiler bırakmaktadır.

Ferahlatıcı ve rahatlatıcı etkisi sayesinde günlük stresi alıp götürmeye yardımcı olur. Bu anlamda gül suyunun aromaterapik özelliğinden de bahsetmek gerekir. Cilde pek çok faydası bulunduğundan dolayı gül suyunun kozmetik ve dermokozmetik sektöründe sık bir şekilde kendisine yer bulduğu bilinmektedir.

Cilt bakımında kullanılan bu doğal su hemen her cilt tipine uygundur. Bu sebeple hemen herkes temizleyici ya da tonik olarak gül suyunu kullanabilir. Gül suyunun yağlı ciltlerde fazla yağı temizleme gibi bir işlevi vardır. Doğal bir temizlik sunan gül suyunun bu anlamda sivilce ya da akne oluşumunun önüne geçilebilmesi adına da iyi bir destek olduğunu söylemek mümkündür.

Gül suyunun nemlendirici özelliğinden bahsetmiştik. Ayrıca cildin etkili bir şekilde nemlenmesine katkıda bulunurken aynı zamanda pH dengesinin korunmasına da yardımcıdır. Ferahlatıcı özelliği ile ciltte uzun süre tazelik sağlamaya yardımcı olur. Bununla birlikte cildin olgunlaşma sürecini yavaşlatmaya da katkı sağlar.

Bu anlamda erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Göz çevresinde oluşan yumru görünümün azalması adına da destek olur. Hassas ciltlerde oluşan renk değişimlerinin hafifletmeye de katkı sağlar. Gül suyu sadece cilde değil saça olan faydaları ile de bilinmektedir.

Gül suyu her cilde uygun mu?

Her cilt tipi için yararlı olan gül suyu hafif ve doğal içeriği sayesinde cildinizi yatıştırmaya, renk eşitsizliğini gidermeye ve cildinizi nemlendirmeye yardımcı olur.

Gül suyu kuru ciltlere iyi gelir mi?

Kuru Ciltler için Mükemmel Bir Tonik Olarak Kullanılabilir – Gül suyu özellikle kuru ciltler için iyi bir toniktir. Kurumayı azaltmaya yardımcı olur ve cildi iyi nemlendirir. Ayrıca, genç ve taze görünmesini sağlamak için cildin pH dengesini geri kazandırmaya yardımcı olur. Nemlendirici uygulamadan önce yüzünüze hafifçe gül suyu püskürtün. Günde bir kez kullanın.

Gül suyu yağlı ciltlerde kullanılır mı?

Gül Suyunun Cildinize Faydalarını Biliyor Musunuz? Cilt bakım ürünlerinin içeriğinde birçok doğal kaynaklı bileşen yer alıyor. Doğal kaynaklı içerikler doğru ve ölçülü kullanıldıklarında, cildi temizlemek ve beslemek açısından oldukça etkili tercihler.

 • Bugün, seni cildi yoğun bir şekilde temizlemek, yatıştırmak ve ferahlatmak için mükemmel bir içerik olan gül suyu ile tanıştırmak istiyoruz! Gül suyu faydaları saymakla bitmeyen bir bileşen.
 • Gıdadan ilaç sektörüne, parfümlerden cilt bakım ürünlerine birçok yerde karşımıza çıkabiliyor.
 • Üstelik yalnızca ülkemizde değil, tüm dünyada eski çağlardan beri oldukça popüler.

Peki, gül suyunun faydaları ciltte nasıl etkiler gösteriyor? Gül suyu cilt bakımı esnasında nasıl kullanılmalı? Dilersen bu cilt dostu ve mis kokulu bileşeni biraz daha yakından tanımaya başlayalım! Her Derde Deva Gül Suyu Organik gül suyu, gül yapraklarının suyun içinde belirli bir süre zarfında bekletilerek demlenmesi yoluyla hazırlanıyor.

 1. Antik Yunan ve Eski Roma dönemlerinden günümüze dek ulaşmayı başarmış, özellikle parfümlerin ve ilaçların içinde sıklıkla kullanılıyor.
 2. Gül suyunun ölçülü ve doğru şekilde kullanıldığında yan etkisi ya da zararı bulunmadığı için, Osmanlı Dönemi’nde şerbet, tatlı, lokum, şurup ve merhem tariflerinde de baş rolde olduğu görülüyor.

Peki, gül suyunun hem ilaç hem kozmetik hem de gıda sektöründe bu kadar popüler olmasının nedeni ne? Bu sorunun cevabını bulmak için, gül suyunun besin değerlerine göz atmak yeterli. Gül suyu A, B3, C, D, E vitaminlerinin yanı sıra, demir, sodyum, magnezyum, kalsiyum, potasyum ve sitrik asit açısından oldukça zengin.

Haliyle ölçülü miktarda tüketildiğinde ya da kullanıldığında, hem cildi hem de bağışıklık sistemini güçlendirmek için oldukça güçlü bir yardımcı olabiliyor. Gül Suyunun Cilde Faydaları Gelelim asıl konumuza! Gül suyu cilde faydaları bir hayli fazla olan bir bileşen. Bu nedenle harici olarak cilde uygulanabilmesinin yanı sıra, hazır cilt bakım ürünlerinin formüllerinde de sıklıkla yer alıyor.

Gül suyunun cilde faydalarını üç ana başlıkta incelemek mümkün: Cildi temizliyor, yatıştırıyor ve nemlendiriyor! Öncelikle temizleme etkisinden başlayalım. Gül suyu, cildin epidermis olarak adlandırılan en üst katmanında biriken kir, yağ ve makyaj kalıntılarını cildi kurutmadan ve yıpratmadan temizliyor.

 • Bu sayede gözeneklerde biriken kalıntıları yok etmek ve cildin nefes almasına olanak tanımak da oldukça kolaylaşıyor.
 • Sen de biliyorsun, cildini temizlemediğinde tıkanan gözeneklerin birçok cilt sorununa davetiye çıkarabiliyor.
 • Oysa gül suyu, cildinin nefes almasının çok daha hızlı şekilde ilerlemesini sağlıyor.

Gözeneklerin temizlendiğinde siyah nokta ve cilt problemi oluşumu riskini de oldukça azaltabiliyorsun. Böylelikle cildin daha yumuşak, taze ve ferah kalabiliyor. Gül suyunun hafif ve eşsiz kokusu sinen cildin, ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineral takviyesini alarak solgunluk izleriyle daha güçlü bir şekilde savaşabiliyor.

Yüz için hangi gül suyu?

O yüzden cilt güzelliği için distilasyonla elde edilmiş gerçek gül suyunu yani gül hidrosolünü rahatlıkla kullanabilirsiniz. Gül suyu, gül yağı çıkarılırken elde edilen bir üründür. Fakat defalarca distile edilmemiş ve tüm yağı alınmamış gül suyunu kullanmak çok daha faydalı olacaktır.

You might be interested:  Boyun Tutulmasına Hangi Krem Iyi Gelir?

Gül suyu sivilce yapar mı?

Gül suyu çıban, akne ve sivilce gibi iltihabi cilt rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı olur, cildi derinlemesine temizler. Gül suyu sivilce yapmaz bilakis sivilcelerden kurtulmakta etkili rol oynar. Öte yandan sivilce izlerini de hafifletir. Aynı zamanda cildin pH seviyesinin düzenlenmesini sağlar, cildin kendini onarmasına katkıda bulunur.

 1. Cildiye Doktoru Dr.
 2. Ata Nejat Ertek, Sivilceleri Yok Etmek İçin Gül Suyunu Öneriyor Dermatolog Dr.
 3. Ata Nejat Ertek’in bildirdiğine göre sivilce için gül suyu kullanmak çok faydalıdır. Dr.
 4. Ertek’in konuyla ilgili açıklamaları şöyledir: “Gül suyu ile cilt bakımı yeni bir şey değil.
 5. Güzellik ve bakım için uzun yıllardır gül suyu kullanılıyor.

Gül suyu cildin dostudur, her cilt tipinde kullanılabilir. Yağlı ciltteki yağ oranını dengeler, cilt kuruluğunu giderir, sivilcelerle ve aknelerle mücadele eder. Gül suyunun cilt sağlığına faydaları saymakla bitmez. Ciltteki şişkinliği ve kızarıklığı yok eder.

 • Gözenekleri temizler, cildi canlandırır, parlatır.
 • Sivilcelerin geçmesinde etkilidir, cildin kurumasına engel olur.
 • Sivilceli cilt yapısına sahipseniz gül suyunu her sabah bir pamuk ile sivilcelerin olduğu bölgelere uygulayın.
 • Sivilcelerinize çözüm olacaktır.” Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Gül Suyu İle Sivilceden Kurtulma Maskesi 1.

Tarif Sivilce, Türkiye’de ve dünya genelinde yaygın görülen bir cilt problemidir. Ergenlikten itibaren vücudumuzun farklı bölgelerinde çıkan irili-ufaklı sivilceler bazen ergenlik döneminin bitmesiyle yok olurken bazen de kalıcı olabilmektedir. Su tüketiminin yetersiz olması, sağlıksız beslenme, belirli bir uyku düzeninin olmayışı gibi etkenler de sivilce oluşumuna yol açabilmektedir.

Gül suyu kullanmanın faydaları içerisinde bu sorundan kurtarması da vardır. Yani ciltte oluşan iltihaplı sivilcelere iyi gelir, cilde sağlıklı bir görünüm verir, ciltteki yağ miktarını ayarlar. Bir yemek kaşığı bal ile bir yemek kaşığı gül suyu iyice karıştırılıp cilde uygulanır. Cilt üzerinde 20 dakika bekletilir ve ılık su ile durulanır.

Bunun her gün yapılması tavsiye edilir. Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Gül Suyu İle Sivilce İzlerinden Kurtulma Maskesi Sivilce probleminden şikayetçiyseniz öncelikle dengeli beslenmeye özen göstermeniz gerekir. Tatlı badem yağını, limon suyunu ve gül suyunu eşit miktarlarda karıştırıp sivilce izlerinin olduğu bölgeye uygulamak da fayda sağlayacaktır.

3 tatlı kaşığı gül suyu gül su1 tatlı kaşığı elma sirkesi3 tatlı kaşığı bal

Yapılışı: Malzemelerin hepsini karıştırın, yüzünüze sürün ve 30 dakika bekletip ılık suyla durulayın. Gül Suyunun Cilde Diğer Faydaları Nelerdir?

  Cildimizin pH oranını dengeler. Bu sayede eğer cildimiz yağlıysa yağlanmayı kontrol altına alır, kuru bir cildimiz varsa nemlendirir, cildin nem seviyesini normale döndürür. Sivilce leri kurutur. Bilhassa iltihaplı, irinli sivilceleri geçirmekte son derece etkilidir. Gül suyu cildin üst tabakasını ölü deriden arındırır. Bazı hastalıklara veya güneş koruyucu olmadan uzun süre güneşe maruz kalma gibi faktörlere bağlı olarak meydana gelen cilt lekelerinin tedavisine destek olur.

  Gül suyu kıllanma yapar mı?

   rosense markalı olanının 100% doğal olduğu ve içilinebildiği söylenen güzel kokulu bir çeşit su. kaliteli olanı en iyi tonikten bile iyidir.100 ml gülsuyu, 30 ml maden suyu ve 1 ml bepanthen ampul üçlüsü cildi bebek popsu gibi yapar. edit: nasıl oluyor diye gelen mesajlar üzerine; temiz bir şişeye yada kutuya gül suyunu koyuyoruz. daha sonra önceden gazını kaçırdığımız maden suyunu ekliyoruz. derken bepanthen ampülden sadece 1 damla ekleyip şişeyi çalkalamadan hafifçe sallıyoruz. burada önemli olan ampülden 1 damla eklemek çünkü bu ampül b vitamini içeriyor. b vitamini cilt, tırnak ve saç için önemli. eğer fazla olursa ciltte tüylenmeye sebep oluyor. bu yüzden isterseniz önce 1 damla ampülü damlatın sonra gül-maden suyu karışımını ekleyin. tercih ettiğiniz gül suyunun kaliteli olmasına dikkat edin. kötü kokanı genelde en safı oluyor. buna dikkat edin. gül suyu gözenekleri küçültüyor, fazla yağı emiyor ve makyajı çıkardıktan sonra cilde sürüldüğünde cildi rahatlatıyor. uzun süreli kullanımda sivilce çıkmasını engelleyip, izleri geçiriyor. aşure içinde asla olmaması gerekenlerden. market alışverişinde, yapacağınız tatlının malzeme listesindekileri ararken, kozmetik reyonuna uğramanıza yol açabilecek en haylaz tatlı malzemesidir bu. güllaç yapmak için raftaki ağdaların yanında duran bir şeyi almak bana komik geliyor. doğal tonik. ama gözenekleri açıyor. benden söylemesi. herkes övmüş de övmüş, hakları da var, gül suyu denen nimetin mevlütlerde dağıtılan ve sentetik iğrenç bir gül esansı içeren tiksinç kolonyalarla alakası yoktur ve şahanedir. lakin ki gördüğüm kadarıyla türkiye’de adı sanı belli bir gül suyu bulmanın imkanı yok. o otacı lar yok efendim rosense ‘ler doğal zannedenlere, şöyle bir çevirip etiketi okumalarını tavsiye ederim, içinde gül bile yok! gül esansını basıp basıp satıyorlar, içinde etil ve butil paraben olan bir şeyi değil yemeklere eklemek, yüzünüze sürmek bile ne derece doğru, tartışılır. bir yerlerde, olması gerektiği gibi gül suyu üreten köylülere filan rastlarsak, oradan almamız gerekecek anlaşılan. türkiye’de üzerinde “%100 doğal” ibaresi olan hiçbir şeye inanmıyorum zira, sevgili markacıklarımız kusura bakmasınlar. e şu anda türkiye’de bile değilim, yani en güzeli evde yapmak, ne de olsa diy felsefesine gönül verdik ezelden. bunu nasıl yapmalı diye düşünüp internette araştırırken “lan bunu bilse bilse en iyi hintliler bilir esasen” dedim ve yanılmadığımı gördüm. zira martha ya da samatha ablalar, sadece evde suyu nasıl distile edeceğimiz konusunda bilgi verirken, bu işi bilen “times of india”daki ablalarımız, çok çok önemli bir noktaya dikkat çekmişler: gül suyu yapalım, yapalım da, hangi gülle? zira tam da düşünüyordum “iyi de, çiçekçideki güller hayvan gibi pestisit tir, kimyasaldır içeriyor, bunu yüzüme sürmem daha facia olmasın?” nitekim bu ablalarımız da, “güller mutlaka bahçe gülü olmalı, tarım ilacı içermemelidir” diyorlar, bingo! bir de, yüzyılların verdiği tecrübeyle, şöyle bir bilgi eklemişler, “gül yaprakları günbatımından 2-3 saat sonra toplanmalıdır.” “niye ki lan?” diyenlere salatalığın da sabah erkenden ya da gece toplanmazsa, güneş yukarıdayken koparılırsa iğrenç acı bir tada döndüğünü hatırlatarak “hintli ablalarım diyorsa vardır bir bildikleri, test edip onaylamışlardır” demeyi bir borç biliyorum.

   Gül suyu cildi neden yakar?

   “Bu makalemizde gül suyunun cilde, yüze ve saça faydaları ile zararları hakkında bilgiler vereceğiz.” Gül binlerce yıldır insanların severek büyüttüğü bir çiçektir. Kimi zaman aşkın sembolü olurken kimi zaman ise bahçelerde en hoş kokuları bize armağan eder.

   1. Güzel görüntüsünün yanında, sağlık ve güzellik alanında da sık tercih edilen bu bitkiden elde edilen gül suyunun da sayısız faydaları vardır.
   2. Gül suyu; antioksidan, antienflamatuar ve antiseptik özelliklerin yanı sıra A, B3, C, D ve E vitaminleri içerir.
   3. Bizde bu makalemizde gül suyunun kullanım alanlarından ve faydalarından bahsedeceğiz.

   Gül suyunu hazır olarak satın alabileceğiniz gibi kendinizde evinizde yapabilirsiniz. Not: Konunun sonunda evinizde gül suyu yapımını anlatan linki bulabilirsiniz. Gül suyunun yüze, cilde ve saça belli başlı faydaları şunlardır;

   Gül suyu antioksidan özellikleri sayesinde cilt hücrelerinin güçlenmesine ve cilt dokularının yenilenmesine yardımcı olur Gül suyu cildinizin pH dengesini korumaya yardımcı olur böylece siyah nokta ve sivilce oluşumunu önler Gül suyu, cildi canlandırır, nemlendirir ve pürüzsüz hale getirir Ciltteki yara izlerini, kesikleri ve yaraları iyileştirmeye yardımcı olur Gül suyunun besleyici ve nemlendirici özellikleri ile saç kalitesini arttırır Gül suyu saçtaki kepeği tedavi etmekte önemli rol oynar Gül suyu cilde ferahlık verir Antibakteriyel özelliği sayesinde akne, dermatit ve egzama ile savaşmaya yardımcı olur

   Gül Suyunun Cilde, Yüze Ve Saça Faydaları Cilt Kuruluğunu Giderir Cildimiz güneş, pH dengesinin bozulması, sigara ve egzoz gibi zararlı dumanlar gibi birçok nedene bağlı olarak kuruyabilir. Piyasada satılan pek çok nemlendirici hem çok pahalıdır hem de cilde zararlı kimyasallar içerir.

   Gül suyu ise cilt kuruluğunu gideren en etkili doğal nemlendiricilerindendir. Gül suyundan doğal nemlendirici yapmak için; 2 yemek kaşığı gül suyunu boş bir sprey kabına aktarın. İçine 1 çay kaşığı gliserin ekleyin ve çalkalayın. Karışım kullanımınıza hazırdır. Bu karışımı direk cildinize püskürtün. Kalan solisyonu 10 gün boyunca buzdolabında saklayabilirsiniz.

   Saçlarınıza Doğal Bakım Yapar Saçlarımız birçok nedene bağlı olarak yıpranabilir, mat bir görüntü ortaya çıkabilir veya kepek, cilt hastalıkları gibi sorunlar ile bizi üzebilir. Gül suyunun besleyici ve nemlendirici özellikleri sayesinde bu sorunlara elveda diyebilirsiniz.

   Gül suyu aynı zamanda doğal bir nemlendirici vazifesi görür ve saçların daha dolgun, bakımlı, parlak görünmesini sağlar, Saçlarınızı normal şampuan ile yıkadıktan sonra son durulama suyuna 1 bardak gül suyu ilave ederek saçlarınızı yıkayın. Saç derisi enfeksiyonları ve kepeğin geçmesi için ise; küçük bir kaba eşit miktarda gliserin ve gül suyu katın.

   Bu karışımı saç derinize pamuk veya parmaklarınızın yardımı ile masaj yaparak sürün. Yarım saat sonra saçınızı her zamanki şampuanınız ile yıkayın. Sorun giderilene kadar haftada 1-2 defa uygulayın. Gül suyunun diğer faydaları ve zararları şunlardır, ayrıca evde gül suyunun nasıl yapılacağı tarifini makalemizin sonunda bulabilirsiniz; Baş Ağrılarını Dindirir Gül suyu yatıştırıcı etkisi ve soğutucu özelliği ile hafif baş ağrılarından da kurtulmanıza yardımcı olabilir.

   Gül suyu siyah nokta yapar mı?

   Saf ve katkısız bir gül suyu ile temizlikten nemlendirmeye bir çok işlemi gerçekleştirmek mümkün. Gelin bu en doğal ve eski cilt bakım ürününün faydalarına bir kez daha bakalım. Gül Suyu Hangi Cilt Tipine Uygundur YATIŞTIRIR Cildinize öyle her türlü ürünü kullanamayan hassas bir cilt tipiniz varsa gül suyu sizin için en doğru seçimlerden biri olacaktır. İçeriğinde gulden başka hiç birşey olmayan saf gül suyunun sakinleştirici bir etkisi vardır. Bu nedenle cildinize temas ettikten sonra kızarıklık, kaşıntı gibi problemler ortaya çıkmaz. Tam tersine bu gibi durumlarda da yatıştırıcı etkileri vardır. Gül Suyu Hangi Cilt Tipine Uygundur İLTİHABI AZALTIR Cildiniz problemli bir ciltse ve kızarıklıklarla boğuşuyorsanız gül suyu sizi rahatlatacak bir seçenektir. Çünkü gül suyunun iltihap önleyici ve kızarıkları, kaşıntıları önleyici özelliği vardır. Geçmişten bu yana egzaman ve mantar hastalığı gibi cilt rahatsızlıklarını rahtlatmak için kullanılmıştır. Gül Suyu Hangi Cilt Tipine Uygundur SİVİLCE OLUŞUMUNU ÖNLER Değindiğimiz gibi gül suyunun iltihaplanmayı engellemek gibi bir özelliği vardır. Sivilcelerde aslında cildinizde oluşan küçük iltihaplardır. Bu nedenle cilt temizliğinizi gül suyuyla yaparak sivilcelerin önüne geçebilirsiniz. Düzenli kullanımda cildinizdeki sıkılaşmayı da farkedersiniz. Gül Suyu Hangi Cilt Tipine Uygundur CİLDİ PARLATIR Gül suyunun en mucizevi etkilerinden biri de kesinlikle cildi parıl parıl parlatmasıdır. Düzenli kullanımda cildin matlığını alır ve farkedilir bir parlaklık kazandırır. İçeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde cildinizin temizliğini derinlemesine yapar ve bir bakarsanız ışıldamaya başlamışsınız. Gül Suyu Hangi Cilt Tipine Uygundur SİYAH NOKTALARI ENGELLER Siyah noktalar yeterince temizlenmeyen ciltlerde oluşur. Bu nedenle de gül suyu ile yapılan derin temizlik sayesinde siyah nokta oluşacak bir ortam bulamaz.

   Gül suyu cildi karartır mı?

   * Cilt lekelerini zamanla açar ve daha berrak bir cilt rengine kavuşmanıza yardımcı olur. * Egzama ve mantar gibi cilt hastalıklarının neden olduğu kuruluk ve kaşıntıya iyi gelir. * Cildin PH dengesini gül suyu ile koruyabilirsiniz. * Gül suyu düzenli kullanımda cilt rengini açar.

   En iyi gül suyu markası hangisi?

   1. Yüksek kaliteli: Gülsha Tam Gül Suyu – Sepette %10’a varan indirimler kazanmak için tıklayın! Gülsha, en iyi gül suyu markası arasında yer alıyor. Taze Isparta gül yapraklarının damıtılmasıyla elde edilen Gülsha Tam Gül Suyu, aktif maddelerce zengin bir hidrolat. Ürün, değerli esansiyel gül yağı ayrıştırılmadan üretiliyor.

   Tüm cilt tipleri için uygun gül suyu; cildi temizliyor, yatıştırıyor ve nemlendiriyor. ”Gül suyu ne işe yarar?” diye soracak olursanız tonik şeklinde kullanıldığında ciltteki fazla sebumu dengeliyor ve bu sayede sivilce gibi sorunlardan arınmış pürüzsüz bir cilt oluşuyor. Aynı zamanda güçlü antioksidan içeriğiyle de cildi koruyor ve daha parlak bir cilt görünümü sağlıyor.

   Ürünü İncele

   Gül suyu gözenekleri açar mı?

   Makyajınızı gül suyu ile temizleyebilirsiniz – Özellikle makyaj temizlemek için faydalanabilirsiniz. Gül suyunda dikkat edeceğiniz en önemli husus yüzde 100 doğal olmasıdır. Gül suyu her cilt için uygundur. Yağlı cildin nem dengesini sağlar, kuru cildi nemlendirir, akne ve sivilcelerle savaşır.

   Önce gül suyu mu nemlendirici mi?

   Gül Suyunu Cildinize Ne Zaman Uygulamalısınız? – Doğanın mucizesi olan bu ürünün cilde ne zaman uygulanması gerektiği de önem arz etmektedir. Özellikle gül suyunun günde kaç defa uygulanması gerektiği cilt bakımı için oldukça önemlidir. Çünkü gül içerisinde asidik bir çok maddeyi barındıran bir çiçektir.

   1. Her ne kadar mineral ve vitaminler ile çok zengin bir yapısı olsa da cilt üzerinde sürekli uygulanması mümkün değildir.
   2. Gül suyunun asidik yapısı nedeniyle cildinizde aynı nokta üzerinde gün aşırı uygulamaktan kaçınmalısınız.
   3. Gül suyu cilde günde sabah ve akşam olmak üzere en fazla iki defa uygulanmalıdır.

   Örneğin, sabahları yüzünüzü temizledikten sonra makyaj ve nemlendirme aşamasına geçmeden önce cildinize gül suyunu tonik olarak kullanabilirsiniz. Akşamları da cildinizi derinlemesine temizledikten sonra bir pamuk yardımı ile cildinize uygulayabilirsiniz. Gül Suyu Hangi Cilt Tipine Uygundur

   Gül suyu her gün kullanılır mı?

   GÜL SUYU YÜZE NASIL UYGULANIR? – Gül suyu cilt için tonik olarak, losyon olarak çeşitli şekillerde kullanılabiliyor. Peki, bu kullanım şekilleri nelerdir? Gül suyu yüze günde kaç kere sürülmeli?

   Cildinizin yumuşaması, temizlenmesi, canlanması ve ferahlık kazanması için gül suyunu bir pamuğa batırdıktan sonra yüz, boyun, dekolte bölgesine gün boyu ara ara uygulayabilirsiniz. Erkekler gül suyunu tıraş sonrası tahrişi önlemek amacıyla kullanabiliyor. Gül suyunu tonik olarak uygulayabilirsiniz. Makyaj temizlemek için gül suyunu kullanabilirsiniz. Pamuğa dökeceğiniz bir miktar gül suyu ile gözaltı şişkinliklerinden kurtulabilirsiniz. Sabahları oluşan göz şişkinliği için buz kalıbında gül suyu dondurup sabahları kompres yapabilirsiniz. Her cilt tipine uygun olduğu için çeşitli yüz maskelerinde kullanılabiliyor. Baş ağrısı durumlarında gül suyu ile şakaklarınıza masaj yapabilirsiniz. Yüze yapılan uygulamaların yanı sıra gül suyunu koltuk altınıza sürerek istenmeyen kokuları giderebilirsiniz. Ayrıca banyoda durulama suyuna gül suyu ekleyerek vücudunuzun yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

   Gül suyu sivilce lekelerine iyi gelir mi?

   SİVİLCE VE KOYU LEKELERİ AZALTIR Gül suyu sivilce ve koyu lekeleri azaltmakta tek başına yeterli olmayabilir. Yanında limon suyu kullanarak cildinizde oluşan sivilceleri ve koyu lekelere karşı savaşır.

   Gül suyu her gün kullanılır mı?

   GÜL SUYU YÜZE NASIL UYGULANIR? – Gül suyu cilt için tonik olarak, losyon olarak çeşitli şekillerde kullanılabiliyor. Peki, bu kullanım şekilleri nelerdir? Gül suyu yüze günde kaç kere sürülmeli?

   Cildinizin yumuşaması, temizlenmesi, canlanması ve ferahlık kazanması için gül suyunu bir pamuğa batırdıktan sonra yüz, boyun, dekolte bölgesine gün boyu ara ara uygulayabilirsiniz. Erkekler gül suyunu tıraş sonrası tahrişi önlemek amacıyla kullanabiliyor. Gül suyunu tonik olarak uygulayabilirsiniz. Makyaj temizlemek için gül suyunu kullanabilirsiniz. Pamuğa dökeceğiniz bir miktar gül suyu ile gözaltı şişkinliklerinden kurtulabilirsiniz. Sabahları oluşan göz şişkinliği için buz kalıbında gül suyu dondurup sabahları kompres yapabilirsiniz. Her cilt tipine uygun olduğu için çeşitli yüz maskelerinde kullanılabiliyor. Baş ağrısı durumlarında gül suyu ile şakaklarınıza masaj yapabilirsiniz. Yüze yapılan uygulamaların yanı sıra gül suyunu koltuk altınıza sürerek istenmeyen kokuları giderebilirsiniz. Ayrıca banyoda durulama suyuna gül suyu ekleyerek vücudunuzun yumuşamasını sağlayabilirsiniz.

   Gül suyu yüzü karartır mı?

   * Cilt lekelerini zamanla açar ve daha berrak bir cilt rengine kavuşmanıza yardımcı olur. * Egzama ve mantar gibi cilt hastalıklarının neden olduğu kuruluk ve kaşıntıya iyi gelir. * Cildin PH dengesini gül suyu ile koruyabilirsiniz. * Gül suyu düzenli kullanımda cilt rengini açar.

   Gül suyu yüze iyi gelir mi?

   Son zamanlarda çok tercih edilen bir cilt ürünü olan gül suyu, hafif ve doğal içeriği sayesinde cildi yatıştırmaya, renk eşitsizliğini gidermeye ve cildi nemlendirmeye yardımcı olur. GÜL SUYUNUN FAYDALARI 1.Cildinizin pH dengesini korur. Sabun ve yüz temizleyici ürünlerin aşırı kullanımı cildinizin pH seviyesindeki dengeyi bozabilir ve bu durum akne gibi sorunlara neden olabilir.

   • Gül suyu cildinizin pH seviyelerini normale getirerek bozulmayı dengelemeye yardımcı olur.2.
   • Sivilce ve akneyi önler.
   • Gül suyu, fazla yağların yüzünüzden giderilmesine yardımcı olur.
   • Ayrıca, sivilce kaynaklı bakteri üremesini pH dengeleme özelliği ile caydırmaya yardımcı olur.
   • Sivilceyi azaltmaya yardımcı olur.3.

   Cildinizi tonlandırır. Gül suyu gözenek ve yağları temizleyerek cildinizi en iyi nemlendirme için hazırlar. Gül suyu, pH dengeleme özelliği sayesinde mükemmel bir toniktir. Cildinizdeki kirlerin giderilmesine yardımcı olur.4. Cildinizi nemlendirir. Tonikler ile ilgili yaygın bir yanılgı, cildinizi kurutmalarıdır.

   Cilt için saf gül suyu gibi doğal ve yumuşak bileşenler kullandığınızda bu doğru değildir. Gül suyu, gözeneklerinize yerleşerek ve nemlendirme sağlayarak cildinizin tazelenmesine yardımcı olur.5. Şişliği azaltır. Gül suyunun iltihap önleyici özelliği şişliklerinizi tedavi edebilir. Özellikle gözaltı şişlikleriniz ile baş etmenizi sağlar.

   Gül suyunu bir süre buzdolabında soğuttuktan sonra pamuğa sıkıp gözünüze yerleştirin. Birkaç dakika içerisinde şişliklerin aza indiğini gözlemleyeceksiniz.6. Hassas ciltlerde kullanabilir. Gül suyu doğal ve hafif yapısıyla hassas ciltlilerinde kullanabileceği bir üründür.

   Kızarıklığı ve tahrişi hafifletir. Suyun en iyi yanı, yan etkisi olmamasıdır.7. Yaşlanmayı yavaşlatır. Cildinizin güneşin zararlı ışınlarına maruz kalışı, içeriğinde sert kimyasalların olduğu ürünlerin kullanımı daha hızlı yaşlanmasını sağlar. Gül suyu yüksek antioksidan içeriği sayesinde cildinizi sağlıklı tutarak yaşlanmayla mücadele etmenize yardımcı olur.8.Cildinizi yatıştırır.

   Egzama veya sedef hastalığı gibi bir cilt rahatsızlığınız varsa, saf gül suyu size yardımcı olabilir. Suyun serinletici özelliği egzama gibi cilt rahatsızlıklarının neden olduğu tahrişi yatıştırır.9. Cildinizi yeniler. Gül suyunu küçük bir sprey şişesine koyu.

   1. Çantanıza gül suyu dolu bir sprey şişesi taşımak, cildinizin gün boyu taze hissetmesini sağlamanın en iyi yoludur.
   2. Su sadece cildinizin nemli kalmasına yardımcı olmakla kalmaz, cildinizin uzun süre taze ve esnek kalmasını sağlar.10.
   3. Güneş yanıklarını yatıştırır.
   4. Gül suyu, güneş yanıklarını yatıştırmaya ve iyileştirmeye yardımcı olur.

   Güneş koruyucunuzu unutursanız ve kötü bir yanma yaşarsanız, gül suyu iyileşme sürecini hızlandırabilir ve cildinizi yatıştırmaya yardımcı olabilir. GÜL SUYUNUN AZ BİLİNEN FAYDALARI – Kepeğe iyi gelir. Gül suyu ciltte kullanıldığı gibi saç ve saç diplerinde de oldukça kullanışlı bir üründür.

   En iyi gül suyu markası hangisi?

   1. Yüksek kaliteli: Gülsha Tam Gül Suyu – Sepette %10’a varan indirimler kazanmak için tıklayın! Gülsha, en iyi gül suyu markası arasında yer alıyor. Taze Isparta gül yapraklarının damıtılmasıyla elde edilen Gülsha Tam Gül Suyu, aktif maddelerce zengin bir hidrolat. Ürün, değerli esansiyel gül yağı ayrıştırılmadan üretiliyor.

   Tüm cilt tipleri için uygun gül suyu; cildi temizliyor, yatıştırıyor ve nemlendiriyor. ”Gül suyu ne işe yarar?” diye soracak olursanız tonik şeklinde kullanıldığında ciltteki fazla sebumu dengeliyor ve bu sayede sivilce gibi sorunlardan arınmış pürüzsüz bir cilt oluşuyor. Aynı zamanda güçlü antioksidan içeriğiyle de cildi koruyor ve daha parlak bir cilt görünümü sağlıyor.

   Ürünü İncele