Güneşten Kızaran Cilt Rengi Nasıl Açılır?

22.10.2022 0 Comments

Güneşten Kızaran Cilt Rengi Nasıl Açılır
İpuçları –

 • Limonla yıkadıktan sonra nemlendirici sürmeyi ihmal etme çünkü limon, cildini kurutur ve hassas bir cildin varsa limon suyunu seyreltmek daha iyi olur. C vitamini tüm cilt tipleri için uygun değildir.
 • Cilt tonunla kontrast oluşturacak koyu renkli ruj ve/veya göz farı renkleri sürmeyi dene. Yüzündeki tek bir özelliğe (gözlere ya da dudaklara) odaklan ki aşırı yapmacık ve palyaço gibi görünmeyesin.
 • Güneş kremi seçerken çinko oksit ya da titanyum dioksit gibi mineralli bloklayıcı içerenleri tercih et. Bunlar hem geniş aralıklı bloklayıcılardır hem de çoğu insanın hoşlanmadığı, hafifçe beyaz bir görünüme sahiptir. Ama daha beyaz görünmeye çalıştığından, aradığın şey tam da bu! Eğer aşırı beyaz durursa rengini biraz eşitlemek için azıcık fondötenle karıştır.
 • Doğal yollarla cilt rengini açmanın aşırı yavaş olduğunu düşünüyorsan hidrokinon içeren renk açıcı bir krem kullan. Senin için hangi yoğunluğun en uygun olduğunu öğrenmek için önce bir dermatoloğa danış.
 • Cildi beyazlatmak için bir çorba kaşığı doğranmış Hindistan cevizi, ılık süt, bir çorba kaşığı pirinç unu ve bir kaşık karbonat kullanarak macun yap ve yüzüne ya da vücuduna sür. Kurumasını bekledikten sonra suyla yıka. Bunu ayda iki kez yaparsan cilt rengin açılabilir.
 • Zerdeçala da alışık olmayabilirsin, o yüzden dikkatli ol.
 • Zerdeçal kullandıktan sonraki en az üç gün güneşten korun çünkü cildinin rengi daha da koyulaşabilir.
 • Taze salatalığı cildine sürmek, cildini yeniler ve ona ışıltı katar. Bu yöntemi her gün 5-10 dakika tekrarlarsan cilt renginin yavaş yavaş açıldığını hissedeceksin.
 • Cildinin pürüzsüz ve güzel kalması için her gün nemlendirici losyon sür.
 • Her gün bol su iç!

Reklam

Güneşte yanmış ten rengi nasıl açılır?

Bir kasede 1 yemek kaşığı zerdeçal tozu, yarım tatlı kaşığı kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı süt ve yarım yemek kaşığı buğday ununu karıştırın ve cildinize sürün.20 dakika veya kuruyana kadar bekletin. Ilık suyla yıkayın.

Güneşte yanan ten rengi ne zaman açılır?

Güneşte yanan cilt renginin açılmaya başlama süresi de bu yanma, kabuklanma ve soyulma aşamaları ile birlikte gerçekleşir. Herhangi bir bitkisel tedavi ya da uygulama yapmadan, doğal süreç ile güneşte yanan cildin beyazlaması ve eski haline dönme süresi yaklaşık olarak 1 ayı bulabilir.

Ten rengi eski haline döner mi?

Derinin bronzlaşması modifikasyondur. Kalıtsal olmadığı için sonraki nesillere bronzlaşmış şekilde aktarmaz deri rengini ve orjinal deri rengini aktarır. Modifikasyon olduğu için bir süre sonra deri rengi eski haline döner.

Limon suyu cilt rengini açar mı?

Eskiden limon, en çok saçlara jöle, gözler için de göz kuruluğunu ve gözde oluşan iltihaplar için kullanılırdı. Aslında tam anlamıyla bir C vitamini deposu olan limonun, cilde de faydaları var. C vitaminin asidik özelliği olmasından dolayı limonun da doğal olarak beyazlatma etkisi var.

Yoğurt cilt rengini açar mı?

Yoğurtta bulunan laktik asitin cildi beyazlatan bir özelliği vardır. Cildinizi beyazlatmak için sade haldeki doğal yoğurdu cildinize hafifçe uygulayın.

Güneşte kararan yüze ne iyi gelir?

Güneş kararmaları; genel olarak yaz aylarında güneşte korunmasız bir şekilde çok fazla kalmaktan ötürü ortaya çıkar. Bununla beraber yüz, kollar, bacaklar başta olmak üzere her alanda ortaya çıkan güneş kararmaları için bazı metotlar söz konusudur. Evde yapılabilecek yöntemler sayesinde güneş kararmalarından kurtulmak mümkündür.

 • Güneş kararmaları nasıl geçer ayrıntıları ile derledik.
 • ​​​​Güneş kararmaları genellikle esmer tenli bireylerde görülmektedir.
 • Bu kararmaların oluşum yerleri ise; dudak etrafı, alın, yanak kollar, boyun ve çenedir.
 • Güneş kararmalarının oluşmasının altında pek çok değişik sebep söz konusudur.
 • Bu sebeplerden bazısı; zararlı güneş ışınlarına maruz kalmak ve genetik anlamda yatkın olmaktadır.
You might be interested:  Cilt Bakımında Yüksek Frekans Ne Işe Yarar?

Bu yüzden güneş ışınları sadece lekelere sebep olmaz aynı zamanda lekelerin kararmasına da neden olur. Güneş Kararmaları Nasıl Geçer ve Ne İyi Gelir? D vitamini kaynağı olan güneş ile uzun zamanlı etkileşimler dahilinde çok sorunlu kararmaların ortaya çıktığı söylenebilir.

Bilhassa yüz kısmında oluşan kararmaları hem çok zor iyileşmekte hem de görünüm bozukluklarına sebep olmaktadır. Fakat sürekli ve düzenli bakım yapıldığı zaman güneş kararmalarından kurtulmak mümkün olmaktadır. Bunun için kullanılan malzemelerden birkaçı; – Elma sirkesi, – Limon, – Aloe Vera, – Hint yağı, – Patates, – E vitamini yağı, – Süt, – Narenciye olarak sıralanabilir.

Güneş Karmalarını Geçirmek İçin Yöntemler Güneş kararmalarını geçirmek adına evde uygulanacak bazı kürler vardır. Bunlardan birkaçı ise; – E Vitamini Yağı: E vitamini yağının güneş kararmalarını geçirme ve renk değişimine yardımcı olduğu bilinir. E vitamini yağı; kan dolaşımını hızlandırmakta ve cildin rengini eşitleyerek, cildin temizlenmesini sağlar.

 1. Ararmış olan bölgeye E vitamini yağı ile masaj yapıp bir saat beklemek yeterli olacaktır.
 2. Ardından durulama işlemi yapılabilir.
 3. Bu işlem hafta içerisinde üç defa uygulanmalıdır.
 4. Elma Sirkesi: Elma sirkesi, içerisinde yer alan asitler ile ciltteki kararmaların açılmasına yardımcı olmaktadır.
 5. Elma sirkesi ile sonuç alabilmek adına uzun bir zaman boyunca uygulama yapılması önemlidir.

Elma sirkesinin direkt olarak yüze sürülmesi veya suyla belli bir oranda açılarak uygulanması doğru olacaktır. Kullanılan sirkenin organik olması durumunda çok daha hızlı sonuç alınmaktadır. -Limon: Güneş kararmalarını gideren en etkili ürün limondur.1 limon sıkılarak, pamuk desteği ile kararmış olan bölgeye masaj yaparak limonu yedirmek gerekir.30 dakika kadar bekledikten sonra güzel bir şekilde durulamak önemlidir.

 • Limonla güneş kararmalarını gidermek adına hafta içerisinde üç defa aynı uygulama yapılmalıdır.
 • Aloe Vera: Çok bilinen bir bitki olan aloe vera bitkisi, pek çok kozmetik ürünü içerisinde kullanılmaktadır.
 • Bununla beraber cilt tonunu eşitlemesi özelliği ile bilinir.
 • Sürekli bir şekilde kullanılması durumunda güneş kararmalarının önüne geçecektir.
You might be interested:  Sigarayı Bırakınca Cilt Ne Zaman Düzelir?

Birkaç damla kadar aloe vera jeli, pamuk desteği ile kararmış bölgeye uygulanmalıdır. Uygulama haftada üç defa tekrar edilmelidir. – Narenciye: Güneş kararmaları konusunda içermiş olduğu asit ile çok etkili olan narenciye cilt tonunu eşitlemede çok başarılıdır.