Güzel Bir Cilt Için Ne Yapılmalı?

23.10.2022 0 Comments

Güzel Bir Cilt Için Ne Yapılmalı
Ancak yumuşacık bir cilt için evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler var.

  1. Cilt Temizliğine Önem Verin. Pürüzsüz cilt için en önemli adım temizlik.
  2. Cilt Tipinize Uygun Ürünler Seçin.
  3. Tonik Kullanın.
  4. Cildinizi Nemlendirin.
  5. Peeling Uygulayın.
  6. Yüz Maskesi Kullanın.
  7. Serum Kullanın.
  8. Dengeli Beslenin.

Meer items

Yüz gençleştirmek için ne yapmalı?

Güzelleşmek ve gençleşmek denince aklınıza estetik cerrahi operasyonlar gelmesin. Cilt gençleştirmek için evinizde disiplinli ve düzenli bir şekilde uygulayacağınız cilt bakımları daha genç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olabilir. Bunun için biraz çaba sarf etmeniz gerekir ancak, sonuçlarını görünce bu mücadeleye değdiğini sizde net bir şekilde fark edebilirsiniz. Güzel Bir Cilt Için Ne Yapılmalı Yenilenmiş, canlanmış bir cilt güven verir, ayrıca her zaman ayna karşısında kendinize hayranlıkla bakmanızı sağlar. Yaşınız ilerledikçe sizi rahatsız eden ince çizgiler, kırışıklılar ve sorunlu bir ciltten uzaklaşmanın etkili ve kolay yolları bulunur.

Tonlarca para harcamadan hayalinizdeki genç bir görünüme evinizde uygulayacağınız yöntemlerle kavuşabilirsiniz. Peki cilt gençleştirmek için evde neler yapılabilir? İşte bazı ipuçları ile karşınızdayız. RUTİN BAKIMLARLA GENÇLEŞME YÖNTEMLERİ Günlük bir cilt bakımı rutini hakkında hepimiz yeterince bilgiye sahibiz.

Cildi temiz tutmak, nemlendirmek ve serumlarla cildin ihtiyacı olan konsantre bakımı sağlamak, haftalık maske ve peeling yardımı ile cildi ölü derilerden arındırmak ve beslemek cilt güzelliğini korumanıza yardımcı olur. Ayrıca güneş kremi kullanmak, cilde mevsimsel ve yaş kriterini göz önünde bulundurarak bakım uygulamak da oldukça önemlidir. Güzel Bir Cilt Için Ne Yapılmalı Foto: shutterstock MASAJ İLE CİLT GENÇLEŞTİRME Yüz germe işlemini doğal yollarla da yapmak mümkün. Cilt bakımınızın ardından krem, serum ya da bakım yağı ile yüz masajı yaparak cildinizi toparlayabilir ve kaldırabilirsiniz. Masaj tekniği ile kan dolaşımını iyileştirebilir ve cildinde 1-2 ay gibi kısa sürede sıkılaşma ve gerginliği fark edebilirsiniz.

DÜZENLİ EGZERSİZ YAPIN Genç bir cilde ulaşmak için egzersizler mutlaka gereklidir. Bu sayede cildindeki toksinleri atabilir ve daha sıkı kaslara sahip olabilirsiniz. Çalışan kaslar kolajen bağlarının güçlenmesini sağlar ve terlediğinizde gözenekler açılarak nefes alır. Ayrıca egzersizler sizi daha zinde, enerjik ve daha mutlu hissettirir.

SU İÇİN Yumuşak, esnek, genç bir cilt için her gün en az 8 bardak su içmeyi unutmayın. Vücudunuzun ve cildinizin suya ihtiyacı olduğunu unutmayın. DETOKS İLE CİLT GENÇLEŞTİRME Kendiniz için hazırlayacağınız bir detoks programı toksinlerden arınmanıza yardımcı olabilir.

You might be interested:  Basur Çatlağına Hangi Krem Iyi Gelir?

Yüzü ne canlandırır?

Cilt tipinize uygun bir nemlendirici cilt sağlığınız için daha uygun olabilir. Yüzünüze yalnızca 2 dakika masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırabilirsiniz. Badem yağı, argan yağı veya zeytinyağı ile cildinize dairesel hareketlerle uygulayacağınız masaj cildinizde mükemmel bir gençlik etkisi bırakacaktır.