Hirudoid Krem Nedir Ne Için Kullanılır?

08.12.2022 0 Comments

Hirudoid Krem Nedir Ne Için Kullanılır
Hirudoid Forte Jel Krem faydaları ve yan etkileri konusundan başlayalım. Bu krem darbe veya kaza sonucu oluşan burkulma, ezilme ve yaralanmalarda kullanılan tedavi edici, onarıcı merhemlerden biridir. Hirudoid forte jel doktorlar tarafından reçete edilen ve ödem ve morluk tedavilerinde kullanılan jel kremlerden biridir.

HİRUDOİD nerede kullanılır?

HİRUDOİD ®, aşağıdaki durumların tedavisinde kullanılır : Yüzeyel flebit (toplardamarların yangısı), Hematomlu (zedelenmiş bir damardan sızan kanın dokuda birikmesi) veya hematom olmayan künt yaralanmalar.

HİRUDOİD krem kaç gün kullanılır?

Hirudoid Krem Nedir Ne Için Kullanılır Burun ameliyatından sonra aşırı derecede morluk ve göz altı bölgelerinde kararmalarla karşılaşanların öneri için internet üzerinden araştırma yaparken karşılaştıkları Hirudoid Forte Jel, hakkında tüm detayları araştırdık. Hirudoid Forte Jel ne işe yarar? Hirudoid Forte Jel nasıl kullanılır? Hirudoid Forte Jel fiyatı haberimizin detaylarında.

  • Etken maddesi kondoroitin polisülfat adlı kimyasal yapıdan olan Hirudoid Forte Jel, 100 gramının içerisinde 445 mg etken madde bulunmaktadır.
  • Yardımcı maddeleri ise miristil alkol,cutina, trigliserit, bentonit,izopropil alkol,dezenfekte edilmiş su,rosemary oil gibi maddeler bulunmaktadır.
  • İçerisindeki maddelere karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmamalısınız.

Özellikle morluklara karşı etkili olmasıyla uzman doktorların önerdiği bu jel sadece eczanelerde satılıyor. Kendisine has kokusu,plastik kapağı beyaz ve açık bej renkli bir yapısıyla bilinen kremdir. Metal tüplerde eczanelerde satışa sunulmaktadır. Sadece morlukları geçirmekte etkili olmayan zedelenen derinin hızlı şekilde onarılması konusunda oldukça başarılı olan Hirudoid Forte Jel, mutlaka bir doktora danışarak kullanmalısınız. Morluk,çürük,kan oturması ve ödemin giderilmesi hızlı şekilde sağlayan Hirudoid Forte Jel,

” burkulma, ezilme, eklemlerde su toplama ve şişme gibi hematomlu veya hematomsuz kapalı yaralar ve spor yaralanmalarında yüzeysel flebitin lokal tedavisinde” reçete ediliyor.

Hirudoid Krem Nedir Ne Için Kullanılır HİRUDOİD FORTE JEL NASIL KULLANILIR? Bu kremi mutlaka ve mutlaka doktor reçetesi üzerine kullanmalısınız. Bu kremi 3-5 cm büyüklüğünde cildinizdeki hastalıklı bölgeye hafifçe ve nazikçe parmaklarınızla sürmelisiniz.2 haftalık kullanıma rağmen şikayetlerinizde herhangi bir azalma ile karşılaşmamanız durumunda doktorunuza görünmeyi unutmamalısınız.