Hyalo4 Skin Krem Ne Için Kullanılır?

05.12.2022 0 Comments

Hyalo4 Skin Krem Ne Için Kullanılır
Ödeme Seçenekleri ciceksepeti.com ödeme bilgilerinizi güvende tutar. Ödeme esnasında kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde 3. kişiler tarafından görünmemektedir. Ürün Açıklaması HYALO4 SKIN YARA BAKIM KREMİ (25 GR) Ürün Tanımı HYALO4 Skin, akut ve kronik yaralarda lokal olarak, krem ve jel şeklinde kullanılan,sodyum hyaluronat içeren bir medikal üründür.

Hyaluronik asit,doku onarımında tüksek derece öneme sahip fizyolojik hücresel süreçlerin koşullarının oluşmasını sağlar.Bu ürünün lokal kullanımı yeni doku oluşumunda yüksek öneme sahip hücre çoğalmasını ve migrasyonunu oluşturur, makrofajların fagositer aktivitelerini tetikler. *Endikasyonları Aşınmaların,sıyrıkların,yüzeysel yaraların,hafif yanıkların,lokal cilt irritasyonlarının,radyoterapiden dolayı oluşan dehidrasyonlar için lokal olarak kullanılır.Vasküler cilt ülserlerin tedavisinde ve yatak yaraları gibi yavaş iyileşen yaraların tedavisine yardımcı olur.

*Avantajları

Hyaluronik asit hızlı ve gelişmiş bir iyileşme sürecini tetikler.

*Etki Mekanizması Hyaluronik asit fibroblast ve endotelyal hücrelerin migrasyonuna yardımcı olur. Hyaluronik asit, inflamatuvar fazını azaltır. Bunu serbest radikal temizleyicisi gibi işlev görerek ve spesifik reseptörlerin etkileşime girmesiyle hücre aracılığıyla bir negatif geri beslemeyi aktive ederek sağlar.

Sodyum Hyaluronat (0,2%)

Metalik Gümüş(2.0%) Hafif Kaolin, silika dioksit ve itici gaz olarak n-bütan

*Uygulama Talimatı

Serum Fizyolojik ile yarayı temizleyin. Kullanmadan önce Spreyi çalkalayın. Spreyi dik tutun ve kısa aralıklarla püskürtün. Uygulama sonrası yapışkan olmayan bir yara örtüsü kullanılması tavsiye edilir. Uygun bir bandaj ile sarın. Yaranın seyrine göre günde bir defa kullanın.

Ürün Kodu: kc4051954 ],”Variables”:},”IsActiveWidget”:false,”CsCargoCampaignMinPrice”:0.0,”PlatformType”:2,”DateBasedDiscountProgressBarRemainingTime”:24,”TimeZone”:”+0300″,”RecommendedProductCount”:12} ],”Variables”:},”IsActiveWidget”:false,”CsCargoCampaignMinPrice”:0.0,”PlatformType”:2,”DateBasedDiscountProgressBarRemainingTime”:24,”TimeZone”:”+0300″,”RecommendedProductCount”:12,”Products”:} ],”Variables”:},”CsCargoCampaignMinPrice”:0.0,”PlatformType”:2,”DateBasedDiscountProgressBarRemainingTime”:24,”TimeZone”:”+0300″}

HYAL 04 krem ne işe yarar?

Hyalo4 Start Yara Bakım Kremi 30 gr HYALO4 Start, lokal uygulamalar için, bakteriyel kolajenaz (non-patojenik Vibra Algnolyticus zincirinden elde edilmiş) ve hyaluronik asit içeren bir merhemdir. Hyaluronik Asit iyileşme prosesini destekler ve nemlendirme etkisi sayesinde yeni oluşan dokuyu korur. Bu sırada, kollajenaz yara yatağının hazırlanmasına yardım eder.

Kollajenaz: enzimatik aktivite ile canlı olmayan dokuyu giderir ve yara yatağının hazırlanmasını iyileştirir. Hyaluronik Asit: Gerekli doğru nem ortamını sağlar ve iyileşme prosesini tetikler.

*Endikasyonları HYAL Start,kronik yaraların lokal tedavisi için endikedir. (yatak yaraları, vasküler bacak ülseri, diyabetik yaralar). Özellikle,en iyi nem ortamını sağlayarak, doğal iyileşme prosesine yardım etmesi için yara yatağını hazırlar. *Avantajları

HYALO4 Start kollajenazı %99 saftır. Herhangi bir belirsiz proteaz içermediği için yarada herhangibir rahatsız edici dermatit oluşumuna sebep olmaz. Hyaluronik asit, kollajenazın etkisini maksimuma çıkarır, hızlı ve gelişmiş iyileşme prosesi sağlar. HYALO4 Start akışkan ve pürüzsüs olduğu için, hastaya acı ve rahatsızlık vermeksizin, çok kolay uygulanır.

*Etki Mekanizması Vibrio Algiolyticus Kollajenazları, Tip 1 kollajenleri bozarak (indirgeyerek), üçlü zincir üzerine etki eder ve Pro-Y-Gly dizinindeki Y-Gly bağını bozar. Pro-Y daha çok bir doğal amino asittir. Hyaluronik asit doğal re-epitelizasyon sürecinde fibroblast ve endotelyal hücrelerin korunmasını ve taşınmasını sağlamaktadır.

You might be interested:  Fito Krem Ne Kadar Süre Kullanılmalı?

Sodyum Hyaluronat 0.2%

Non-Patojen Vibrio Alginolyticus ( 2.0 nkat/gr’dan az olmamak üzere) Hafif Likid Parafin Beyaz Vazelin

*Uygulama Talimatı

Serum Fizyolojik ile yarayı temizleyin. Günde bir kez veya doktorunuzun görüşüne göre 2 mm kalınlığında HYALO4 Start uygulayın. Uygulama için steril bir spatula uygulanabilir. Yapışkan olmayan bir yara örtüsü ile sarın. Gerekli teması sağlamak için bir bandaj uygulayın.

HYALO4 Plus krem ne işe yara?

Hyalo 4 Plus Control Silver Krem 25Gr Yara Bakım Kremi – *Ürün Tanımı HYALO4 Control Cream, enfekte veya enfeksiyon riski taşıyan akut ve kronik yaraların tedavisinde lokal olarak kullanılan yaralardaki mikrobiyal kontaminasyonu içerdiği sodyum hyaluronat ve gümüş sülfadiazin ile önleyen bir medikal üründür.

Hyaluronik Asit iyileşme sürecinde suda çözünen moleküllerin hızlı difüzyonunu ve hücre migrasyonunu sağlar. Gümüş Sülfadiazin ise sahip olduğu geniş antimikrobiyal spektrumu sayesinde bakteriyel kontaminasyonu engeller veya azaltır. HYALO4 Control Cream, antibakteriyel etki ve en iyi mikro çevre ortamını kontrol ederek iyileşmeyi hızlandırarak tedavi eder.

*Endikasyonları HYALO4 Control Cream, enfekte akut ve kronik yaraların lokal tedavisine endikedir. *Avantajları

Hyaluronik asit: hızlı ve gelişmiş bir iyileşme için ideal koşulların oluşmasını sağlar. Gümüş Sülfadiazin birçok çeşit mantarda, geniş spektrumlu antibakteriyel etkiye sahiptir. Özellikle enfekte olmuş yanık ve yaralarda en sık görülen mikroorganizmalar olan P.aeruginosa ve E.pyogenes’e karşı çok etkilidir.

*Etki Mekanizması Hyaluronik Asit, endotelyal hücrelerin ve fibroblastların migrasyonuna katkıda bulunur.Hyaluronik asit, inflamatuvar fazını azaltır. Bunu serbest radikal temizleyicisi gibi işlev görerek ve spesifik reseptörlerin etkileşime girmesiyle hücre aracılığıyla bir negatif geri beslemeyi aktive ederek sağlar.

Yenilenme süreci esnasında, kollajen salgısını kontrol ederek fibrözü azaltır.Gümüş sülfadiazin gram negatif ve gram pozitif bakterilerin DNA ve bakteri duvarlarına bağlanır.Organik doku temasında, NaCl ve proteinlerle reaksiyona girer ve yaranın absorbe ettiği sülfadiazini serbest bırakarak enfeksiyonu temizler.

*İçerik

Sodyum Hyaluronat 0.2%

Gümüş Sülfadiazine1%

*Uygulama Talimatı

Serum Fizyolojik ile yarayı temizleyin. Günde bir kez2 mm kalınlığında HYALO4 Control Cream uygulayın. Uygulama için steril bir spatula kullanılabilir. Yapışkan olmayan bir yara örtüsü ile sarın. Gerekli teması sağlamak için bir bandaj uygulayın.

HYALO4 Silver Spray ne ise yarar?

HYALO4 Control Spray *Ürün Tanımı HYALO4 Control Spray, yaralardaki mikrobiyal kontaminasyonu içerdiği sodyum hyaluronat ve metalik gümüş ile önleyen bir toz spreydir. Hyaluronik Asit suda çözünen moleküllerin hızlı difüzyonunu ve hücre migrasyonunu sağlar. Metalik Gümüş tedavinin mikrobiyal kontaminasyonunu engeller ve yarayı diğer hekzojen bakterilerden uzak tutar. Hyaluronik Asit ve Gümüş, absorban bir matriks içinde kombine halde bulunurlar.(hafif kaolin ve silikadioksit) *Endikasyonları HYALO4 Control Spray, lokal olarak, enfekte olmamış veya enfeksiyon riski taşıyan akut ve kronik yaraların geçici tedavisinde endikedir.(Sıyrıklar,çizikler,yarıklar,kesikler,hafif ameliyat yaraları,lokal birinci ve ikinci derece yanıklar ve bir nem ortamı sağlayarak, ekstra heksojen bakteri enfeksiyonlarına karşı koruma sağlar. * Avantajları

HYALO4 Contraol Spray’in çift etkisi, enfeksiyona karşı koruma ve iyileşmedir. Metalik Gümüş:bakteriyel kontaminasyonu önler ve yarayı heksojen bakterilere karşı korur. Hyaluronik asit: hızlı ve gelişmiş bir iyileşme için ideal koşulların oluşmasını sağlar. Hafif Kaolin ve Silikadioksit:ürünü absorban yapar. Kolay uygulanır. Yüksek etkili dağıtıcıdır. Geniş alanlarda kullanılabilir.

You might be interested:  Dermoskin Aha Bha Krem Nasıl Kullanılır?

*Etki Mekanizması Metalik Gümüşün son derece yüksek anti mikrobiyal özelliği vardır.Cilt yaralarındaki çok yaygın mikroorganizmaları kapsayan bir spektrumu vardır.(S.aureus, metisiline dirençli S.aureus, P.aeruginosa, mantar (candida albicans), anaerobik bakteri.)Çoklu etki mekanizması sayesinde,oluşabilecek enfeksiyon riskini önler.

Sodyum Hyaluronat (0,2%)

Metalik Gümüş(2.0%) Hafif Kaolin, silika dioksit ve itici gaz olarak n-bütan

*Uygulama Talimatı

Serum Fizyolojik ile yarayı temizleyin. Kullanmadan önce Spreyi çalkalayın. Spreyi dik tutun ve kısa aralıklarla püskürtün. Uygulama sonrası yapışkan olmayan bir yara örtüsü kullanılması tavsiye edilir. Uygun bir bandaj ile sarın. Yaranın seyrine göre günde bir defa kullanın.

Hyalo4 regen nasıl kullanılır?

HYALO4 Regen Ped 5×5 cm Yara Pedi 1 Adet –

  İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.Hyalo4 regen ped 5×5 cm yara pedi 1 adet 5x5cm tekli gönderilmektedir Hyalo4 regen yara örtüsü ped, yüksek konsantrasyonda hyaluronik asit ve heterojen tip 1 kollajen içeren biyoaktif bir tedavi ürünüdür ve maddi kayıplı yaralanmalar için idealdir. Kollajen ve hyaluronik asit, organizmanın en önemli iki yapısal ve biyolojik bileşenidir ve yaralanma sonrası ekstraselüler matriksin yeniden inşa edilmesinde hayati bir rol oynar. Hyaluronik asit, su tutan özellikleri nedeniyle, doku hidrasyonunu kontrol eder ve nem ortamının devamlılığını sağlar, aynı zamanda hücre migrasyonunun doku rejenerasyonu,kan damarlarının yeni formasyonu ve kollajen fiberlerin düzenli depolanması için ideal şartları sağlanmasına yardımcı olur.Kollajen derma için destek yapısı olurken yeni doku formasyonunda mekanik bir rol üstlenir ve fibroplastların bağlanmasında ve yönlendirilmesine yardımcı olur. Endikasyonları Hyalo4 yara örtüsü ped,maddi kayıplı yaralarda endikedir.ÖrneğinYatak yaraları Vasküler yaralar Diyabetik yaralar Akut yaralar ( cerrahi, travmatik) Avantajları Özel formülü sayesinde eksudasyonu absorbe eder ve kan kaybı durumunda hemostatik etki gösterir. Hyalo4 regen yara örtüsü ped eksuda ile temas ettiğinde jelleşir,yara yatağına tamamı ile adapte olur ve doğru nem ortamını sağlayarak yarayı temizler. Hyalo4 regen yara örtüsü ped,yaranın rejenerasyonu için ideal yapı şartlarını sağlar, iyileşen hücrelerin desteklenmesi için doğru nem ortamını temin eder.Hyalo4 regen yara örtüsü ped bu özelliğinden dolayı daha hızlı ve etkili iyileşme sürecine yardım eder. Etki mekanizması Hyalo4 regen yara örtüsü ped eksuda ile temas ettiğinde yoğun bir jel oluşturur. Bu jel sürtünmeye dayanıklı, hücrelere dayanak noktası için ideal bir destek sağlar.Böylece fibroblastların ve endotelyal hücreleri migrasyonuna yardımcı olan zengin bir hyaluronik asit ortamı oluşturur. Hyaluronik asit, inflamatuvar fazını azaltır. Bunu serbest radikal temizleyicisi gibi işlev görerek ve spesifik reseptörlerin etkileşime girmesiyle hücre aracılığıyla bir negatif geri beslemeyi aktive ederek sağlar. Yenilenme süreci esnasında, kollajen salgısını kontrol ederek fibrözü azaltır. Içerik Hyalo4 regen yara örtüsü ped,hyaluronik asit ve heterojen tip 1 at kollajeninden oluşur. Sodyum hyaluronat 2,5% At kollajeni 97.5% Uygulama talimatı Serum fizyolojik ile yarayı temizleyin. Hyalo4 regen yara örtüsü ped’i yarayı tamamen örtecek şekilde uygulayın. Haylo4 regen yara örtüsü ped yalnızca yarada jelleştiğinde aktive olur, bu yüzden yara kuru ise hyalo4 regen yara örtüsü ped’i uygulayın ve örtü jelleşene kadar birkaç damla serum fizyolojik ile ıslatın. Hyalo4 regen yara örtüsü ped, yaranın serum fizyolojik ile yıkanmasıyla yaradan uzaklaştırılabilir. Kalıntıların yaradan kaldırmaya gerek yoktur, ürün mükemmel biyouyumludur.Bu üründen en fazla 20 adet sipariş verilebilir.20 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.Kampanya fiyatından satılmak üzere 5 adetten az stok bulunmaktadır.Bu ürün indirim kampanyasına dahil değildir.Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir.

  Silver Spray ne işe yarar?

  (Sıyrıklar,çizikler,yarıklar,kesikler,hafif ameliyat yaraları,lokal birinci ve ikinci derece yanıklar ve bir nem ortamı sağlayarak, ekstra heksojen bakteri enfeksiyonlarına karşı koruma sağlar.

  Farmactive Silver sprey ne işe yarar?

  Gümüşlü Yara Bakım SpreyiKollaidal gümüş ve hyalüronik asitli sodyum tuzu içeren, toz halinde yara bakım spreyidir. KOLLAİDAL GÜMÜŞ; • Antibakteriyel ve antimikrobik özelliğe sahiptir. • Sargıların mikrobik kontaminasyonunu önler. • Yarayı harici bakterilerden korur.

  Hyaluronik asit her gün kullanılır mı?

  Ciltteki ince çizgilerin görünümünü azaltmaya yardımcı olan, cildi pürüzsüzleştiren ve düzenli kullanıldığında cildin sağlıkla ışıldamasını sağlayan bu hyaluronik asit serumu, sabah ve akşam olmak üzere temiz cildine uygulayabilirsin.

  Hyaluronik asit kullanırken nelere dikkat etmeli?

  Dikkat! Hyalüronik asit kullanımında bu hatayı yapmayın – Hyalüronik asit kullanımında yapılan en büyük yanlış, hyalüronik asit içeren bir serumu cilde tek başına uygulamak. Bu, bırakın verim almayı, cildin daha da kurumasına neden olabilir. Hyalüronik asidin fayda göstermesi için, üzerine nemlendirici krem uygulamak gerekiyor.

  Neden mi? Hyalüronik asit, atmosferdeki nemi çekiyor. Eğer nemli bir ortamdaysanız ve cildinize hyalüronik asit içeren bir serum uyguladıysanız, havadaki nemi cildinize çekip hapsedecektir, bunda sorun yok. Ancak eğer kuru bir ortamdaysanız (özellikle de klima veya kalorifer nedeniyle nem dengesi bozulan bir iç mekandaysanız), havada çekecek nem olmadığı için, hyalüronik asit cildinizin alt katmanlarındaki nemi çekecektir! Bunu önlemek için, hyalüronik asidi hafif nemli cilde uygulamalı ve ardından mutlaka üzerine nemlendirici bir krem sürmelisiniz.

  Nemliliği maksimum düzeye çıkarmak için ise, son adım olarak kremin üzerine kuru yağ uygulayabilirsiniz.

  Perfori Max krem ne ise yarar?

   Kullanma Amacı : Onarıcı Ek Özellik : Anti Alerjik Form : Krem Tip : Tüp Hacim : 31 – 50 ml

  15 gün içinde ücretsiz iade. Detaylı bilgi için tıklayın.Bu ürün ASER İLAÇ tarafından gönderilecektir. İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir. PARABEN ve KORTİZON İÇERMEYEN16 farklı referans madde ile tamamen bitkisel ve Sağlık Bakanlığı ÜTS Kayıt Sistemi’ne kayıtlı bir üründür. Perfori Max Krem kullanım alanlarıYara ve Yara İzleri, Yanık ve Yanık İzleri, Saç Ekim Sonrası Yaraları, Ameliyat İzleri.Bu üründen en fazla 10 adet sipariş verilebilir.10 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.Kampanya fiyatından satılmak üzere 100 adetten fazla stok sunulmuştur.Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.