Hydrafacial Cilt Bakımı Ne Kadar Sürüyor?

29.10.2022 0 Comments

Hydrafacial Cilt Bakımı Ne Kadar Sürüyor
Hydrafacial uygulaması ne işe yarar? – Çevresel faktörlerin yanı sıra, güzel görünmek adına yapılan yanlış makyaj, uzun süre güneşlenme ve cilt tipine uygun olmayan kozmetik ürünlerin kullanımı gibi hatalı uygulamalar sonucunda cilt gözenekleri kapanır, yeterince hava ve nem alamaz hâle gelir.

 • Tüm bunlara ek olarak, cildin alt katmanlarında yer alan ölü hücrelerin birikimi sonucunda cilt olduğundan daha yaşlı, yorgun ve kırışık görünür.
 • Uygulama sonrasında herhangi bir özel bakım gerektirmeyen hydrafacial sayesinde, tüm bu problemler yarım saat kadar gibi bir süre içinde giderilir.
 • Cildi derinlemesine temizlerken var olan problemlerin giderildiği, bu sırada vakumlu başlık ile ölü deri ve hücrelerin aspire edildiği temizlik işlemi sonrasında cildi sağlıklı ve etkili şekilde besleyen serumlar cilt altına pompalanır.

Uygulanan temizlik ve bakım işleminden sonra ciltte var olan lekelenme problemine göre kullanılan farklı LED tipleri ile istenmeyen görünüm yok edilir. Gerekli görüldüğünde peeling uygulaması da yapılabilir. Hassas, kurumuş ve yıpranmış cilt tiplerinde de güvenle uygulanabilen yöntem sayesinde dokular zarar görmez.

 • Cildi tahriş etmeden ve iz bırakmadan, konforlu bir şekilde güzel ve canlı görünen bir cilt sunar.
 • Cilt kırışıklıkları ve lekeleri, genişlemiş gözenekler, akne ve siyah noktalar, cilt kırışıklıkları ve yağlı cilde has problemler hydrafacial uygulaması ile yok edilir.
 • Tek bir seansta, 30 dakikadan kısa bir sürede, her yaştan kişiye ve cilt tipine aşağıdaki işlemler uygulanabilir.

Özetlemek gerekirse hydrafacial uygulaması ile:

Vakumlu vortex sistemi ile derinlemesine cilt temizliği yapılır. Solüsyon ve vakum ile yapılan peeling işlemi, akne, siyah nokta, leke gibi istenmeyen görünümü, cilde zarar vermeden yok eder. Akne, yaşlanmaya ve yorgunluğa bağlı kırışıklık ve diğer lekeler için özel serumlar uygulanır. Aşırı yağlanan T bölgesi için dengeleyici serum uygulanır. İnce kırışıklık, siyah nokta ve büyümüş gözenekler için farklı serum tipleri uygulanır. Hyaluronik asit, peptit, antioksidan ve nemlendirici solüsyonlar ile cilt hızla nemlendirir ve nem dengesini koruması sağlanır. LED teknolojisi cildi sıkılaştırır, bakterileri yok eder.

HydraFacial cilt bakımı acıtır mı?

Cildi derinlemesine temizleyen, nazikçe soyan, besleyen ve nem bombardımanına tutan Hydrafacial hakkında merak edilen tüm soruları sizin için cevapladık. – 1. Hydrafacial cildime nasıl etki eder? En büyük etkisi, cildin neme doymasını sağlamaktır. Derinlemesine temizlenen cilt kendini yenilemeye başlar.

 • Peeling ile nazikçe soyarak cildi ölü deriden arındırır cildi canlandırır.2.
 • Hydrafacial cilt bakımının faydaları nelerdir? Yoğun nemlendirme ve lifting etkisi sayesinde Anti-aging koruma sağlar, kan dolaşımını ve lenf drenaj sistemini harekete geçirdiği için kolajen üretimini destekler ve cildin kendi kendini onarma sistemlerinin performansını artırır.3.

Hydrafacial ne işe yarar? Hydrafacial cildi etkin bir şekilde temizleyen ve epidermisi soyan bir hydradermabrazyon sistemidir. Akne oluşumunu engeller, yaşlanma karşıtı koruma sağlar, cildi toksinlerden arındırır, sebum ve ph dengesini muhafaza eder.4.

Hydrafacial hangi cilt problemleri üzerinde etkilidir? Akne tedavisinden etkili sonuçlar elde ettiğimiz bir uygulamadır. Hydrafacial cihazının güçlü vakum sistemi ve özel içerikleri sayesinde siyah ve beyaz nokta temizliğinde, yağ bezelerinin ciltten uzaklaştırılmasında en etkili medikal cilt bakımı sistemidir.5.

Hydrafacial aşamaları nelerdir? 5 aşamadan oluşan Hydrafacial uygulaması, cildin temizlenmesi ile başlar. Bir sonraki aşamada asit peeling ile epidermisin en üst tabakası nazikçe soyulur. Üçüncü aşamada uygulanan serumlar, cildi derinlemesine besler. Yoğun nem veren antioksidanların uygulanmasının ardından LED ışık terapisi ile seans tamamlanır.6.

 1. Orijinal Hydrafacial solüsyonları nelerdir? Hydrafacial uygulamasında kullanılan tüm içerikler markaya özgü olarak Amerika’da, uzun ve özenli araştırmalar sonucu üretilmiş antioksidanlar, peptitler, aydınlatıcı ajanlar ve asitlerdir.
 2. DermaBuilder, GlySal Asit Peeling, Activ-4, Beta-HD, Antiox-6, Antiox en yoğun kullanılan Hydrafacial solüsyonlarıdır.7.
You might be interested:  Nimes Combo Jel Krem Ne Işe Yarar?

LED Işık terapisi ne işe yarar? Kırmızı LED ışık terapisi kolajen üretimini tetiklemek ve lifting etkisi yaratmak için, mavi, LED ışık terapisi ise cildi sakinleştirmek için kullanılmaktadır. 8. Hydrafacial için uygun aday mıyım? Akne sorunu olan ergenlik dönemindeki genç ciltler üzerinde dahi güvenle kullanılan Hydrafacial her yaştan kadın ve erkeğin kullanımına en uygun cilt bakımıdır.9. Kimler Hydrafacial yaptırabilir? Hydrafacial, tüm cilt tipleri için uygun ve son derece güvenli bir bakım sistemidir.

HydraFacial ne kadar sürüyor?

SORU & CEVAP – (8) DOKTORA SORUN DAHA FAZLA

Kadriye soruyor Merhabalar, Cildim biraz sorunlu Hydrafacial bakımı yaptırmak istiyorum, işlem ne kadar sürüyor ve kaç seans sürer? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar, Cildin sorunlu olup olmamasına göre değişiklik göstermekle birlikte cilt tipine ve ihtiyaç göre farklı solüsyonların kullanıldığı Hydrafacialcilt bakımı uygulama süresi 20 – 40 dakika süren. Hydrafacial bakım iki haftada bir olacak şelikde 3-4 seans uygulanması önerilmektedir.

Regl döneminde Hydrafacial yapılır mı?

Cilt Bakımı Nedir ? Cilt bakımı; stres, sağlık sorunları veya yaşa bağlı olarak ciltte oluşan yıpranmaları profesyonel bakım ürünleriyle uzmanlar tarafından cildin ihtiyacına göre derinlemesine temizleme işlemidir. Yaklaşık olarak bir saat sürer. Her zaman yapılabilir fakat 28 günde bir cilt kendini yenilediği için ayda bir defa yapılması önerilir.

Öncelikle cildin iyi bir şekilde analizinin yapılması, cilt tipine karar verilmesi gerekir.Cilt tipine göre temizleme sürü (kuru ciltlerde) veya temizleme jeli (yağlı ciltlerde) ile derinlemesine temizlik yapılır.Ölü deriyi uzaklaştırmak için peeling uygulaması yapılır.Peeling frimatöre ile cilde uygulanarak etkisi arttırılır. Gözenekleri açarak dışarıya yağ atımını kolaylaştırılır. Komedan ve akne oluşumunu engeller.Cilde öncelikle Vapozon (su buharı) uygulanır. Gözeneklerin açılıp kolayca temizlenmesi sağlanır.Ardından ozon buharı uygulanarak ciltte sorun yaratan ve akne oluşturan bakteriler dezenfekte edilir.Buhar ile açılmış gözeneklere vakum cihazı ile müdahale edilerek siyah noktalar, komedanlar ve yağ bezeleri ciltten uzaklaştırılır.Sivilce oluşumunu engellemek, oluşan sivilceyi kurutmak, ciltteki kızarıklığı gidermek ve dezenfekte etmek amaçlı High Frekans (yüksek frekans) uygulanır.Cilt problemine göre nem maskesi, besleyici maske, akne giderici maskeden uygun olan tercih edilir. Maske ile cildin sakinleşmesi, dinlenmesi ve beslenmesi sağlanır.Gözenekleri sıkılaştırmak ve cildi temizlemek için tonik uygulaması yapılır.Son aşama olarak nemlendirme işlemi yapılır.Yüz ve dekolte bölgesine masaj yapılarak cilt bakımı seansı sonlandırılır.

You might be interested:  Sinoz Leke Kremi Ve Beyazlatıcı Krem Nasıl Kullanılır?

Hydrafacial zararı var mı?

SORU & CEVAP – (8) DOKTORA SORUN DAHA FAZLA

Candan soruyor Hocam merhabalar ben 2 hafta evvel hydrafacial cilt bakımı yaptırdım cildimde alın ve yanaklarımda yoğun kızarıklık var ve geçmiyor nedeni ne olabilir ve bir zarar var mı? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Candan Hanım. HydraFacial cilt bakım sistemi cilde yoğun nem veren, en hassas ciltlerde bile hassasiyete neden olmayan, nazik bir tedavidir. Kliniğimizde senelerdir uyguladığımız bu tedavinin böyle bir etkisine henüz rastlamadım. Ece soruyor Cildim çok kuru olduğu için Hydrafacial yaptırmayı düşünüyorum. Hydrafacial cilt bakımı zararlı mı? Herhangi bir yan etkisi olur mu? Dr. Mustafa Karataş Hydrafacial cilde nem vermekte son derece başarılı bir cilt bakım sistemidir. Bakımın en önemli özelliği markaya patentli bir taşıyıcı teknoloji sayesinde nemlendirici ajanların, anti-aging maddelerin cildin alt katmanlarına kadar iletilmesidir. Hydrafacial cilt bakım sisteminin herhangi bir yan etkisi, zararı yoktur. Yeşim soruyor Merhaba bir güzellik salonunda Hydrafacial yaptırdım güzel gibi göründü. Sonunda kil maskesi yapıldı. Eve geldim cildim inanılmaz yanmakta şu an. Kil yapılır mı bu işlemde? Yoksa bu kurum sahtekarlık mı yapmakta. Işık verilmesi gerekirken o da olmadı, poşet gibi eldiven kullanıldı. Cevap verirseniz çok sevinirim. Yanma normal mi? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar HydraFacial tedavisi, cildin nem seviyesini artırmak, yaşlanma belirtilerini geri çevirmek için tasarlanmış bir cilt bakım sistemidir. Tedavi sırasında cildi çevresel faktörlere karşı koruyan, antioksidanlar, peptidler ile hyalüronik asit içeren süper serumlar kullanılır. Feride soruyor Hocam meme kanseri geçmişim var üç yıl önce radyoterapi ve kemoterapi aldım. Hydrafacial işleminde kullanılan mavi ışık ve kırmızı ışığın zararları var mı benim için? Teşekkürler. Dr. Mustafa Karataş Hydrafacial işleminde kırmızı ışık ya da mavi ışık kullanılması gerekmez.

Hydrafacial sivilce yapar mı?

SORU & CEVAP – (8) DOKTORA SORUN DAHA FAZLA

Mine soruyor Merhabalar, Hydrafacial işlemi yaptıracağım sevilce yapar diye korkuyorum? Dr. Mustafa Karataş Cildi temizlerken aynı zamanda ciltteki problemleri de gideren HydraFacial uygulamanın yüz, boyun ve dekolte başta olmak üzere nemini ve elastikiyetini kaybetmiş, lekelenmiş, sivilcelenmiş, yapısı bozulmuş cilt dokusunda güvenle uyguladığımız bir tedavidir.

HydraFacial gözenekleri büyütür mu?

Hydrafacial uygulamasının avantajları nelerdir? –

Her yaştan kişiye ve her cilt tipine uygulanabilir. Acı, ağrı ve sızı hissettirmediğinden son derece konforlu bir işlemdir. Cildi tahriş etmez. Kızarıklık, şişlik, ödem oluşturmaz. Derinlemesine temizlik ve bakım sağladığından, uzun süre etkilidir. Uygulama sonrasında cilt, pamuk gibi yumuşak, pürüzsüz ve parlak olur. Cildin nefes almasını sağlayarak sağlıklı bir görünümü beraberinde getirir. Cilt tonunda var olan dengesizliklerin giderilmesinde etkin çözüm sunar. Genişlemiş gözeneklerin daralmasını, akne, siyah nokta ve lekelerin hızla temizlenmesini sağlar. İnce çizgi ve kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir. Cildin nem dengesini korur, aşırı yağlanmaların önüne geçer. Cilt elastikiyetini artırır. Yaklaşık 30 dakika içinde tüm işlemler tamamlanmış olur. Her mevsim uygulanabilir. Uygulama sonrasında kişi, hemen normal hayatına dönebilir.

You might be interested:  Cilt Temizleme Cihazı Ne Işe Yarar?

Cilt bakımı yaptırdıktan sonra yüz yıkanır mı?

CİLT BAKIMINDAN SONRA YÜZ NE ZAMAN YIKANIR? – Profesyonel cilt bakımı yapıldıktan 3 gün sonrasında cilt dezenfekte edilir. CİLT BAKIMINDAN SONRA MAKYAJ Medikal cilt bakımı uygulandığı gün makyaj yapılmamasını tavsiye ediyoruz.

Regl döneminde Hydrafacial yapılır mı?

Cilt Bakımı Nedir ? Cilt bakımı; stres, sağlık sorunları veya yaşa bağlı olarak ciltte oluşan yıpranmaları profesyonel bakım ürünleriyle uzmanlar tarafından cildin ihtiyacına göre derinlemesine temizleme işlemidir. Yaklaşık olarak bir saat sürer. Her zaman yapılabilir fakat 28 günde bir cilt kendini yenilediği için ayda bir defa yapılması önerilir.

Öncelikle cildin iyi bir şekilde analizinin yapılması, cilt tipine karar verilmesi gerekir.Cilt tipine göre temizleme sürü (kuru ciltlerde) veya temizleme jeli (yağlı ciltlerde) ile derinlemesine temizlik yapılır.Ölü deriyi uzaklaştırmak için peeling uygulaması yapılır.Peeling frimatöre ile cilde uygulanarak etkisi arttırılır. Gözenekleri açarak dışarıya yağ atımını kolaylaştırılır. Komedan ve akne oluşumunu engeller.Cilde öncelikle Vapozon (su buharı) uygulanır. Gözeneklerin açılıp kolayca temizlenmesi sağlanır.Ardından ozon buharı uygulanarak ciltte sorun yaratan ve akne oluşturan bakteriler dezenfekte edilir.Buhar ile açılmış gözeneklere vakum cihazı ile müdahale edilerek siyah noktalar, komedanlar ve yağ bezeleri ciltten uzaklaştırılır.Sivilce oluşumunu engellemek, oluşan sivilceyi kurutmak, ciltteki kızarıklığı gidermek ve dezenfekte etmek amaçlı High Frekans (yüksek frekans) uygulanır.Cilt problemine göre nem maskesi, besleyici maske, akne giderici maskeden uygun olan tercih edilir. Maske ile cildin sakinleşmesi, dinlenmesi ve beslenmesi sağlanır.Gözenekleri sıkılaştırmak ve cildi temizlemek için tonik uygulaması yapılır.Son aşama olarak nemlendirme işlemi yapılır.Yüz ve dekolte bölgesine masaj yapılarak cilt bakımı seansı sonlandırılır.

Hydrafacial gözenekleri sıkılaştırır mı?

Hydrafacial nasıl uygulanır? – Ağrı ve acı hissetmeden kolayca uygulanan, hücre metabolizmasını ve yenilenmesini hızlandıran hydrafacial uygulanması son derece basittir. İlk aşamada uygulama yapılacak kişinin cilt tipine uygun olan temizleyici solüsyon seçilir.

 • Cilt yüzeyi ve gözenekler yumuşatılır ve vakum uygulanarak cilt temizlenir.
 • İkinci aşamada, cilt tipine ve problemine özel olarak seçilen solüsyon yardımıyla cilt beslenir.
 • Radyofrekans özellikli başlığı sayesinde uygulanan solüsyon cilde yedirilir.
 • Bu işlem sırasında kullanılan solüsyon, kolajen yapıyı harekete geçiren, peptit, antioksidan ve hyaluronik asit içerdiğinden cildin nemlenmesini, onarılmasını ve yenilenmesini sağlar.

Soğutucu başlık ile şok etkisi yaratılarak solüsyonun cilde hapsolması sağlanır. Son aşamada ise LED terapisi uygulanarak cilt dokusu uyarılır. Bu işlem gözeneklerin sıkılaşmasını ve uzun süre koruma altında kalmasını sağlar. Her cilt tipine, her yaştan kişiye, 4 mevsim boyunca uygulanabilen hydrafacial sistem, mevsim geçişlerinde cildin maruz kaldığı dış etkileri en aza indirger ve cildin nem dengesini korur.