Kalçadaki Sivilcelere Hangi Krem Iyi Gelir?

28.11.2022 0 Comments

Kalçadaki Sivilcelere Hangi Krem Iyi Gelir

 1. mikrobilgiler.com/en-iyi-sivilce-kremi/ En Etkili Sivilce Kremleri Hangileri?
  • Clindoxyl Jel Clindoxyl 20 gr jel, içeriğinde klindamisil ve benzoil peroksit ajanlarını barındıran, antibiyotik etkili, akne tedavisinde kullanılan ve doktorlar tarafından da sıklıkla reçete edilen bir topikal kremdir.
  • İmex Krem,
  • Benzamycin Jel,
  • Fucidin Krem,
  • Sivex Losyon,
  • Acnelyse Merhem,
  • Azalderm,
  • Differin Jel,

  Meer items

 2. Kalçada sivilce neden çıkar nasıl geçer?

  Kadınların ve erkeklerin ortak problemi sivilce, yüzde ve sırtta çıktığı gibi popoda da meydana gelebiliyor. Her yaş grubunda görülebilen bu sivilceler bazen kalçanın belli bölgesinde çıkarken, bazen de kalçanın tamamını kaplayabiliyor. Bu sivilceler acıya veya kaşıntıya neden olabilir.

   Dar etek, tayt ve dar pantolon giymek kalçanın terlemesine ve kıl köklerinde bakteri oluşarak sivilce oluşumuna neden olur. Aynı zamanda hava almayan polyester veya likra gibi kumaşlarda sivilcenin tahriş olmasına neden olabilir. Spor sonrası vücut terler ve gözenekler tıkanır. Spor sonrası duş yapmamak gözeneklerin tıkanmasına ve kalçada sivilce çıkmasına neden olur. Terleme sonucunda kıl kökleri nemli kalır ve tıkanması sonucunda da kalçada sivilce meydana gelir. Genetik ve hormonal bozukluklar kalçada minik minik sivilceler veya büyük ağrılı sivilceler çıkmasına neden olabilir. Gerginlik ve stres yapmak ciltte ve sırtta olduğu gibi kalçada da sivilce oluşmasına yok açabiliyor. Adet olmadan önce veya sonra hormonal değişimlerden kaynaklı kalçada sivilce çıkabilir Kalçada sivilce çıkmasının bir diğer nedeni de B, D ve E vitamini, çinko ve yağ asitlerinin azalması nedeniyle baş gösterir. Ancak illa ki vitamin eksikliğinden kaynaklı kalçada sivilce çıkıyor da diyemeyiz.

  Kalçadaki Sivilceyi Geçiren Etkili 5 Doğal Çözüm Kalçadaki Sivilceden Kurtulma Yöntemi Malzemeler;

   2 adet antibiyotik 1 çorba yemek kaşığı kil 3 damla zeytinyağı 3 damla limon suyu

  Yapılışı; Bir kasenin içerisinde 1 yemek kaşığı kil ve iki tane antibiyotik toz haline getirilir. Karışımın içerisine 3 damla limon suyu ve 3 damla zeytinyağı ilave edilir. Ardından kalçadaki sivilcelerin üzerine sürülür. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile kalça yıkanır. Bu doğal yöntemi hafta da 1 kez uygulayabilirsiniz. Çay Ağacı İle Kalçadaki Sivilcelerden Kurtulma Malzemeler:

   Antibakteriyel etili doğal yağlar (Çay ağacı yağı, Hindistan cevizi yağı veya zeytinyağı ) Pamuk

  Yapılışı; Bir parça pamuğa biraz antibakteriyel etkili yağınızdan damlatın. Ardından düzenli olarak kalçadaki sivilcelerinizin üzerine masaj yaparak uygulayın. Bu yöntemi hafta 4-5 defa tekrarlayabilirsiniz. Buz İle Kalçadaki Sivilceyi Geçirme Yöntemi Malzemeler:

   Buz

  Yapılışı; Buz yöntemi sivilcelerin geçmesi için etkili olmasa da acılı sivilcelerin acısını dindirmekte epey etkilidir. Bunun için ağrılı sivilceleriniz üzerine narince buz gezdirebilirsiniz. Ağrınızın azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

   Spor yaptıktan veya terledikten sonra sabah-akşam kalçanıza benzoil peroksit içeren bir temizleme jeli veya antibakteriyel sabun kullanabilirsiniz.

   Kalçada çıkan sivilce neyin belirtisi?

   Ancak çoğu kimse bu uyarıları ya hafife alıyor ya da anlamını bilmediğinden üstünde durmuyor. Çatlak dudak Dudaklarda çatlama ve dil ucunda kırmızı kabartı, B2 ve B6 vitamini eksikliğinin göstergesi. Kırmızı cilt Sertleşmiş, kırmızı bir cilt ve kolda sivilceler, B vitaminleri ile E vitaminin azlığına işaret ediyor.

   Kalçada sivilce Kalça bölgesinde görülen sivilceler, yine B vitaminleri. E vitamini ve yağ asitleri azlığını gösterir. Az uzayan saç Saçın az uzaması, demir ve çinko eksikliğinin göstergesi. Kırmızı gözler Gözlerde kırmızı damarların ortaya çıkması, A ve B2 vitamini eksikliğinin habercisi. Kırılan tırnak Tırnakların kırılganlaşması, vücudun daha fazla demir, çinko ve yağ asitlerine gereksinimi olduğunu gösterir.

   Soluk beniz Soluk bit ten, demir, B12 vitamini ve folik asit eksikliğinin göstergesi. Dişeti hastalığı Çeşitli dişeti hastalıkları, Q10 enzimi ve diğer antioksidanların eksikliğini gösterir. Müzmin yorgunluk Sürekli yorgunluk da q10 enzimi ve bazı gıda maddelerinin eksikliğini gösterir.

   Kalçada büyük sivilce neden çıkar?

   Kalçada sivilve problemi kadın erkek bir çok kişi tarafından ortaya çıkan bir sorun olarak kendini göstermektedir. Kalçada sivilce problemi zararsız bir durum olacağı gibi altında bir takım sağlık sorunlarının da olduğunu işaret ediyor olabilir. Bu nedenle ilk olarak kalçada sivilce neden çıkar sorusunun cevabını vermek gerekir. Kalçadaki Sivilcelere Hangi Krem Iyi Gelir Kalçada sivilce neden çıkar? Kalçada sivilce genellikle çok fazla hareket eden ve terleyen insanlarda kendini gösterebilmektedir. Terleme sonucunda kıl köklerinin nemli kalması ve tıkanması sonucunda kalçada sivilce sorunu meydana gelebilmektedir. Bunun dışında kalça kısmında çıkan sivilceler belli başlı sağlık sorunlarını da işaret ediyor olabilir.

   Uzmanlar kalçada çıkan sivilcenin nedenleri madde madde şu şekilde açıklamışlardır; 1- Dar kıyafetler giyme 2- Spor sonrası uzun süre duş almama 3- Terleme sonucunda kıl köklerinin tıkanarak iltihaplanması 4- Çeşitli hormonal bozukluklar 5- Stres ve gergin yaşam 6- Adet dönemi önces ve sonrasında meydana gelen hormonal değişimler Saymış olduğumuz maddeler gibi daha bir çok neden kalça bölgesinde sivilce sorununa sebebiyet verebilmektedir.

   Dolayısıyla kalça bölgesinde çıkan sivilceler için bir uzmana danışılıp yardım alınmasında fayda vardır. Kalçada çıkan sivilceler hangi vitamin eksikliğne işaret eder? Kalçada çıkan sivilce nedenleri değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle bir vitaminin eksik olması kalçada sivilce çıkmasına neden oluyor gibi bir durumdan bahsedemeyiz.

   • Hormon ve genetiğe bağlı olan kalça sivilcelerine evde bir tedavi ile yok etmek mümkün değildir.
   • Bu durumda uzman doktora gidip hormon ölçümleri yapmak gerekir.
   • Alçada sivilce çıkması nasıl önlenebilir? Kalçada sivilce çıkması durumunun ilk olarak uzman bir doktor tarafından değerlendrilmesi gerekir.

   Deeğerlendirme yapıldıktan sonra doğal tedavi yöntemleri ve çeşitli önlemler alınarak kalçada sivilce çıkması durumu engellenebilir. Kalçada sivilce çıkması nasıl önlenir? Hayat boyu çıkma olasılığı çok fazla olan kalçada sivilce problemine gündelik hayatta bir takım değişiklikler yaparak önlem alınması mümkün olacaktır.

   1. İşte kalçada sivilce çıkması nasıl önlenir sorusunun madde madde cavapları 1- İlk olarak dar kıyafetler giymeye kısa bir sürede olsa ara verin.2- Terlediğiniz anda duş alın ve terli durmamaya özen gösterin.3- Haftada en az bir kez kalça cildinizin pul pul dökülmesini sağlayın.
   2. Gözenekleri tıkamayacak bir lif ve krem kullanın.

   Bu işlem ölü cilt hücrelerinden kalçalarınızın arınmasını sağlayacaktır.4- Pedlerinizi ve tuvalet kağıdınızı seçerken esans içeren ürünler olmamasına dikkat edin.5- Pamuklu iç çamaşırları her zaman sizin için daha sağlıklı olacaktır.6- Kıyafetlerinizde ve çarşaflarınızda alerjen olmayan ve esans içermeyen deterjanlarla yıkamaya özen gösterin.

   IMEX krem sivilce yapar mı?

   Cildinizde bulunan sivilceler gün geçtikçe artıyor, kontrol sağlamada sorun yaşıyorsanız mutlaka bir uzmandan destek almalısınız. Genellikle hormonların çalışma düzenin değiştiği yani regl, ergenlik, hamilelik gibi dönemlerde artan sivilcelerinizi azaltmak ve ortadan kaldırmak için kullanılan İmex kremi hakkında merak edilen tüm soruların yanıtını sizlerle paylaşıyoruz.

   1. HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE İmex krem; tüm eczanelerde kolaylıkla bulunabilen ve cilt üzerine sürülen bir tür antibiyotiktir.
   2. Son günlerde sivilce sorunu ile karşı karşıya kalanların merak edip araştırdıkları hatta sosyal medya da popülariteye ulaşan İmex sivilce kreminin içerisinde bulunan tetrasiklin hidroklorür maddesi sayesinde ciltteki bakterileri öldürme özellikliğe sahiptir.

   İltihapsız sivilcelerin tedavi edilmesinde kullanılan bu kremde kortizon bulunmaması nedeniyle birçok kişinin tercih ettiği kremler arasındadır. Düzenli bir şekilde kullanıldığında ciltte muhteşem etkilere sebep olan İmex krem, kullananlara göre sivilceleri en fazla 2 günde kurutuyor. Kalçadaki Sivilcelere Hangi Krem Iyi Gelir İmex sivilce kremi Ciltteki leke ve siyah nokta gibi sorunların üzerinde faydası bulunmayan İmex krem yalnızca sivilcelerin üzerinde etki göstermektedir. Bunun dışında kullanamadan önce mutlaka uzman kontrolünde kullanılmalıdır. Özellikle güneşe çıkmadan önce kullanıldığında ciltte leke bırakıyor.

   – Ciltte yanma hissi – Kaşıntı – Acı – Ciltte kızarıklık ve şişlik – Saç diplerinde kepeklenme, kuruluk ve yağlanma

   Bu yan etkileri yaşayan kişiler mutlaka doktora başvurmalıdır. Kalçadaki Sivilcelere Hangi Krem Iyi Gelir İmex krem ne kadar İMEX KREM NASIL KULLANILMALI VE İMEX KREMİN FİYATI NEDİR? Reçetesiz tüm eczanelerde kolaylıkla satılan alınabilen İmex krem, sivilce olan bölgeye günde 1-3 kez uygulanmalıdır. Krem cilde uygulanmadan önce mutlaka bol suyla temizlenmeli ve herhangi bir makyaj malzemesi kalmamış olmasına özen gösterilmelidir.

   Ucu Olmayan sivilceye ne iyi gelir?

   Kalçadaki Sivilcelere Hangi Krem Iyi Gelir 17.10.2022 16:21 Son Güncelleme: 17.10.2022 16:23 Kör Sivilce Nedir, Neden Olur? Cilt üzerinde baş vermemiş ve ucu olmayan sivilcelere kör sivilce deniliyor. Cildin alt katmanında oluşan bu sivilceler oldukça ağrılı ve rahatsız edicidir. Ciltte görülen kör sivilce çeşitleri diğer tüm sivilcelere göre daha farklı ve rahatsız edici bir özelliktedir.

   • Yumru şeklinde bir görünüme sahip olan kör sivilcelerin kızarık ve şiş bir yapısı bulunur.
   • Gözeneklerde sıkışan yağ, kir ve bakteriler kör sivilcelerin çıkmasına neden olur.
   • Ör sivilceler yumru şeklinde cildin altında oluşur.
   • Ör sivilce genellikle ergenlik döneminde çıkar.
   • Ağır kozmetik ürünleri kullanmak ve regl dönemlerinde kör sivilceler ortaya çıkmaktadır.

   Stres kaynaklı duygu değişimlerinde de cilt altında kör sivilce çıkabilir. Ayrıca hormonlarda oluşan bazı değişiklikler de kör sivilceye neden olabilir. Deri Altında, Ucu Olmayan Kör Sivilce Nasıl Geçer? Güzellik algısını olumsuz yönde etkileyen kör sivilcelerin geçmesi için bazı yöntemler kullanılabilir.

   1. Özellikle sıcak tampon ile kör sivilceler giderilebilir.
   2. Pamuk ve ya sargı bezi sıcak suya batırılıp iyice sıkılmalıdır.
   3. Bu şekilde kör sivilcenin üzerine sıcak tampon uygulanır.
   4. Antiseptik özelliği olan elma sirkesi tonik gibi kullanıldığında sivilceli bölgedeki enfeksiyonu ortadan kaldırır.
   5. Bu sivilcelerin büyümesini sağlayacak bakteri oluşumları da engellenir.

   Özellikle de kör sivilcelerin önlenmesi için aloe vera kullanılır. Aloe vera sivilcenin üzerine belli aralıklar ile uygulanmalıdır. Aloe vera düzenli bir şekilde kullanıldığı takdirde kör sivilceler birkaç gün içerisinde geçecektir. Aloe vera genel olarak kör sivilceleri kurutmaktadır.

   1. Hazır alınan ve ya evde yetiştirilen aloe vera çeşitleri cilde derinlemesine nüfus ederek kör sivilcelerin hızlı bir şekilde yok olmasını sağlar.
   2. Ör Sivilcenin Önlenmesi İçin Neler Yapılmalı? Ciltte kör sivilce oluşmaması için bazı rutinleri ihmal etmemek gerekir.
   3. Özellikle cilt iyice temizlenmelidir.

   Gözeneklerdeki kir ve bakteriler kör sivilce oluşumuna neden olur. O nedenle cildin sürekli temiz kalması önemlidir. Bunun yanı sıra stres ve endişe verici duygulardan da uzaklaşmak gerekir. Ağır kozmetik ürünleri kullanımı da kör sivilceye neden olmaktadır.

   • Bu nedenle genel olarak ağır kozmetik ürünlerinden kaçınılması gerekir.
   • Sürekli makyaj yapmak ciltte çok sık kör sivilce görülmesine neden olabilir.
   • Adınlarda regl dönemi öncesi ve regl döneminde de kör sivilceler ortaya çıkar.
   • Bu sivilceler genellikle kısa bir süre sonrasında kendiliğinden geçecektir.

   Epilepsiyi önleyen bazı ağır ilaçlar da kör sivilce oluşumuna neden olur. Özellikle de lityum, B12 ve kortikosteroid içeriklerine sahip olan yüksek dozlu ilaçlar da dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır. Geçmeyen Kör Sivilce İçin Ne Yapılmalıdır? Ciltte kör sivilceler çoğu zaman kendiliğinden geçer.

   Sivilce çıkmasını önlemek için ne yapılmalı?

   AKNE (SİVİLCE) OLUŞUMUNU ENGELLEMENİN 12 YOLU * –

   Su, vücut ve ciltteki hücrelerin içeriğinin önemli bir bölümünü oluşturur, toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır ve besinlerin vücutta taşınmasını sağlar. Su içmek akneleri yok etmez ama cildin sağlığını korumaya yardımcı olur. Saunalardan ve havalandırması olmayan mutfaklardan uzak durun. Yorgunluk ve stresten olabildiğince uzak kalmaya çalışın Akneleri sıkmayın, üzerindeki deriyi ve iltihaplı kısımları koparmayın. Ellerinizi sık sık yıkayın. Zaman zaman çok güçlü bir istek duysanız bile akneleri sıkmayın. Okurken, televizyon izlerken ya da ders çalışırken ellerinizin yüzünüzden uzak tutmasına özen gösterin. Havlunuzu her gün değiştirin. (Nemli havlu bakterilerin üremesi için çok uygun bir ortamdır). Haftada en az iki kez saçınızı yıkayın. Uyurken saçlarınızı yüzünüzden uzak tutmaya çalışın. Gün içinde saçlarını yüzüne değmeyecek şekilde toplayın. Aşırı güneşlenmeyin.

   İLGİLİ İÇERİKLER

   Akne ve sivilcenin nedenleri nelerdir? Akne ve sivilceyi nasıl önleriz? Akne neden olur? Aknelere karşı ne yapılmalı? 9 soruda akne Aknelere karşı etkili 6 doğal formül

   Fucidin krem sivilcelere iyi gelir mi?

   Kalçadaki Sivilcelere Hangi Krem Iyi Gelir Genellikle ciltteki aktif bakterileri öldürmek amacıyla kullanılan ve yalnızca uzmanlar tarafından önerilmesiyle kullanılabilecek olan Fucidin krem hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı sadece yasemin.com’da! Fucidin krem ne işe yarıyor? Fucidin krem nasıl kullanılır? Fucidin krem fiyatı ne kadar? Fucidin krem kimler kullanmalı? Fucidin krem yan etkisi var mıdır? Uzmanların sivilce üzerine yıllar önce piyasaya sürdükleri Fucidin krem, içerisinde 20 miligram fusidik asit ve yardımcı madde olarak 0.04 mg butilhidroksianisol, 111 mg setil alkol bulunduran sadece eczanelerde satılan antibiyotik ilaçtır.

   İçerisinde bulunan etken maddesi sayesinde antibakteriyel özellik taşıyan bu krem, aynı zamanda bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonlarını kısa sürede ortadan kaldırıyor. Antibiyotik olduğu için kullanımı yalnızca 20 gün olması önerilen bu krem, bakteri veya mantarların etkisiyle tırnak kıvrımında ortaya çıkan dolama, yara ve yanıklar, iltihaplı egzamalar, enfeksiyon kapmış iltihaplı sivilceler, kıl kökünün iltihabı, genellikle gençlerde görülen kıl kökünde oluşan kıl dönmesi gibi çıkan sorunların tedavilerde kullanılır.

   Etkisini yalnızca düzenli kullanımda ortaya çıkaran Fucidin krem, hem antibiyotik hem de güçlü bir içeriğe sahip olduğundan dolayı uzman doktorunuzun mutlaka verdiği sürelerde kullanılmalıdır. Kalçadaki Sivilcelere Hangi Krem Iyi Gelir

   Yaralar, kesikler, hafif yanıklar, arı sokmaları, böcek sokmaları, sivri sinek ısırıkları, sivilceler ve akneler, yara izleri, sivilce izleri, genital siğil gibi pek çok durumda doktorlar tarafından reçete edilir.

   İLİŞKİLİ HABER Azelderm krem ne işe yarıyor? Alzerderm krem nasıl kullanılır? Azelderm krem fiyatı fucidin krem ne işe yarar Sosyal medya ve kadın platformlarında kullanımı yayınlaşan Fucidin kremin yan etkileriyle de karşılaşabilirsiniz. Bunlar kaşıntı, yaralar, sivilce ve benzeri şeylerdir. Uzman doktorlar genellikle bu kremlerle hazırlanan karışımları tavsiye ederler. Siz de uzman doktorunuza danışarak bu şekilde yapılmasını isteyebilirsiniz. FUCİDİN KREM NASIL KULLANILIR? Kalçadaki Sivilcelere Hangi Krem Iyi Gelir fucidin krem nasıl kullanılır İLİŞKİLİ HABER Fito kremin cilde faydaları! Fito krem nasıl adım adım kullanımı / Fito krem işe yarıyor mu? Mutlaka uzman doktor reçetesi sonrasında kullanılmaya başlanan bu krem, doktorunuzun tavsiyesi üzerine günde 2 yada 3 defa sivilce olan bölgeye sürülerek kullanılabilir.

   Makatta sivilce gibi şişlik neden olur?

   Makat bölgenizde sivilce benzeri bir şişlik olduğunu farkederseniz, kendi başınıza müdahale etmemelisiniz. Bu durum enfeksiyona veya başka hastalıklara yol açabilir. Hissedilen şişlik ; hemoroid (basur), anal fistül ( makatta apse) pilonidal sinüs (kıl dönmesi) ve hpv olmak üzere farklı bir sağlık sorunu olabilir.

   Vücutta çıkan sivilceler neyin belirtisi?

   Giriş Tarihi: 15.1.2021 14:47 Son Güncelleme: 15.1.2021 14:47 İltihaplı sivilce nasıl geçer, neden çıkar? Vücuttaki gözeneklerin içerisinde sıkışan ve yağın bir bölgede toplanmasıyla sivilceler oluşur. Fazla yağlı yiyecek tüketmek, yetersiz sıvı alımı, karaciğerde yağlanma, deri ve dokularda tahriş, ilaç kullanımı, gazlı içecek tüketimi, düzensiz beslenme iltihaplı sivilcelerin oluşma sebepleridir.

   Vücutta oluşan sivilcelerin bazıları büyük bazıları ise küçüktür. Genellikle stres altında olan insanlar düzensiz beslenme ve uykusuzluk sorunlarıyla birlikte vücutlarında çıkan sivilcelerden rahatsız olurlar. Yapılan araştırmalarda gözlemlenen ise iltihaplı sivilce en acı veren türdür. Bakteriyel enfeksiyon nedeniyle bu tıkanmanın enfeksiyona dönüşmesi iltihaplı sivilceler oluşur.

   Peki İltihaplı sivilce patlatılmalı mı? Yüzde, çenede, ağızda ve yanakta oluşan iltihaplı sivilce nasıl geçer? İLTİHAPLI SİVİLCE NASIL GEÇER? Ciltteki gözeneklerin çok fazla yağ, ölü cilt hücreleri veya bakterilerle tıkanması sonucu sivilce oluşur. Düzensiz beslenme, stres, hormonal sıkıntılar, ergenlik dönemi gibi birçok faktör sivilcenin çıkmasına sebep olur. İLTİHAPLI SİVİLCELERDE PATLATMA ÇÖZÜM OLUYOR MU? Ciltte oluşan sivilceler görüntü açısından rahatsızlık veren bir durum olarak karşımıza çıkar. Sivilceyi patlatmak veya sıkmak ciltte derin yaralara sebep olabilir. Sivilceler ciltteki yağ oranının artmasıyla kendini gösteren ve hayat koşullarımıza, beslenme alışkanlıklarımıza bağlı olarak artma ya da azalma gösteren bir cilt tipi sorunudur.

   Uzman dermatolog gözetiminde ilaç tedavisi yöntemi uygulanmalıdır. İLTİHAPLI SİVİLCE KREMLERİ NELERDİR? Her cilt tipinde oluşan sivilce boyutu ve türü farklıdır. Sivilceler ciltte hoş olmayan bir görüntüye sebep olur ve bu yüzden birçok kişi tarafından patlatılarak anında müdahale edilmeye çalışılır. Sivilcenin patlatılması deride iz bıraktığı gibi daha büyük sorunlara yol açabilir.

   Uzman doktara görünerek cilt tipinize ve sivilce türüne göre kremler kullanabilirsiniz. İLTİHAPLI SİVİLCE NASIL KURUTULUR? İltihaplı sivilceler limon suyuyla kurutulabiliyor. Kekik ve lavanta suyuda sivilce kurutucu etkisiyle bilinir. Gül suyu arındırıcıdır.

   Iltihaplı sivilceler için ne yapılmalı?

   İltihaplı sivilce yahut diğer ismi ise komedonal akne; ciltte bulunan gözeneklerin yağ, ölü hücre yahut bakteri nedeni ile tıkanması sonucu ciltte ortaya çıkan enfeksiyonlu sivilce türüdür. İltihaplı sivilce vücudun her yerinde çıkabilmektedir. Lakin yüzde ve özellikle çenede iltihaplı sivilce çıkması, diğer yerlere göre daha çok gözlemlenmektedir.

   İltihaplı sivilcelere günlük yaşamda oldukça sık rastlanılmaktadır. Bu sivilceler genelde kendiliğinden iyileşmektedir. Ancak bazı durumlarda iltihaplı sivilcelerin tedavi edilmemesi halinde ortaya başka durumlar çıkabilmektedir. Bu nedenle iltihaplı sivilcelerin doğru şekilde tedavi edilmesi önemlidir.

   İLTİHAPLI SİVİLCE NEDEN OLUR? İltihaplı sivilce oluşumuna birçok durum sebebiyet verebilmektedir. Temelde cilt gözeneklerinin tıkanması sonucu iltihaplı sivilce oluşmaktadır. Lakin cilt gözeneklerinin tıkanması oldukça farklı sebeplerden olabilmektedir.

   • Bunlardan sık gözleneni ise cilt gözeneklerinin bir bakteri nedeni ile tıkanmasıdır.
   • Yine de belirtmek gerekir ki, her türlü sivilce iltihaplı sivilceye dönüşebilmektedir.
   • İltihaplı sivilce oluşumu ile normal sivilce oluşumunun nedenleri temelde aynıdır.
   • Aradaki fark sivilcenin bir bakteri nedeni ile enfekte olmasıdır.

   İltihaplı sivilce nedenleri şu şekilde sıralanabilmektedir;

   Yüksek miktarda testosteron hormonu salgılanması, Hormon dengesinin ani değişimi, Cildin tahriş olması, Genetik faktörler, Kozmetik ürünlerin temizlenmemesi, Cildin hijyenine dikkat edilmemesi, Bazı kozmetik ürünlerin yan etkisi, Bazı ilaçların yan etkisi

   İLTİHAPLI SİVİLCE PATLATMAK ZARARLI MI? İltihaplı sivilce doğru şekilde tedavi edilmediğinde bu iltihap yayılabilmektedir. Ayrıca iltihaplı sivilce yanlış tedavi edildiğinde ciltte kalıcı izlere de sebep olabilmektedir. Bu nedenle iltihaplı sivilce patlatmak oldukça zararlıdır.

   İltihaplı sivilcenin patlatılması iltihabın yayılmasına ve kalıcı izlere neden olmaktadır. Peki o halde iltihaplı sivilce nasıl geçer? İLTİHAPLI SİVİLCE NASIL GEÇER? İltihaplı sivilce tedavisinde kişinin mutlaka bir doktora başvurması gerekmektedir. İltihaplı sivilce için başvurulacak doktor bir dermatologdur.

   Doktor tarafından önerilen tedavi süreci ile iltihaplı sivilce kolayca geçmektedir. İltihaplı sivilce tedavisinde öncelikle bazı reçetesiz ürünler önerilmektedir. Bu ürünlerin başında benzoil peroksit isimli bir bileşen ve salisilik asit gelmektedir. Bu ürünler reçetesiz ürünler oldukları için etki göstermeleri uzun sürebilmektedir.

   • Bu ürünler ile tedavi edilen iltihaplı sivilce ortalama olarak 3 ay içinde geçmektedir.
   • Bu süre zarfında iltihaplı sivilcenin geçmemesi halinde genellikle reçeteli ilaç kullanımına geçilmektedir.
   • Reçeteli ilaç ile uygulanacak tedavi ve önerilecek ilaçlar kişiden kişiye ve iltihaplı sivilcenin derecesine göre değişkenlik göstermektedir.

   Bu nedenle her kişi için uygulanacak tedavi yöntemi farklıdır. İLTİHAPLI SİVİLCEYE NE İYİ GELİR? İltihaplı sivilceye iyi gelecek veya yayılmasını önleyecek evde uygulanabilen bazı yöntemler mevcuttur. İltihaplı sivilceye iyi gelen yahut ilerlemesini önleyen yöntemler şu şekilde sıralanabilir;

    Sivilceli bölgenin hijyenine dikkat etmek önemlidir.