Köpük Fondoten Hangi Cilt Tipine Uygun?

17.11.2022 0 Comments

Köpük Fondoten Hangi Cilt Tipine Uygun
Köpük fondöten Olgun ciltler için önerilen bu fondöteni, isteğinize bağlı olarak ya parmaklarınız ile ya da sünger yardımı ile kullanabilirsiniz.

Köpük fondöten nasıl kullanılır?

Bu fondöteni parmak uçları veya sünger ile sürebilirsiniz. Köpük fondöten likit fondöten ile hemen hemen aynı etkiyi yaratır ve bir sünger yardımıyla uygulanması gereklidir.

Fondöten en iyi marka hangisi?

En İyi Fondöten Listesi

Sıra Markalar neoldu Puanı
1 Axwell Premium Kolajenli 10/9.9
2 Maybelline Fit Me 10/9.8
3 Note Detox Protect 10/9.6
4 L’oreal True Match 10/9.7

Kapatıcı ve fondöten aynı şey mi?

Kapatıcı (Concealer) Nedir? – Kapatıcı ürünler, ya da bilinen diğer adıyla concealer, göz altlarındaki koyu halkaları, yaşlılık ve güneş lekelerini, sivilceleri ve sivilce izlerini, gözenekleri, yüzdeki kızarıklıkları ve ton farklılıklarını örter. Fondötenin de aynı işe yaradığını söyleyebiliriz.

Ancak concealer, daha yoğun renk pigmentlerine sahip bir ürün. Ayrıca fondöten gibi tüm yüze uygulanmıyor. Bölgesel olarak kullanılıyor ve tek başına ya da fondötenin üzerine sürülebiliyor. Kapatıcıların farklı formları var. Cilt tonuna uygun renkteki likit, krem veya stick concealer ile dilediğin aydınlık görünüme kavuşabilirsin.

Unutma! En iyi kapatıcı, cilt rengine uyan ve teninle en iyi şekilde bütünleşendir. Doğru bir makyaj uygulaması için bilmen gereken her şey burada seni bekliyor!

Fondötenin altına ne sürülür?

Fondöten Seçimi: Cilt Tipine Göre Fondöten Nasıl Seçilir?

1) Cildi nemlendirici ile hazırlamak şart! – Cilt tipi ne olursa olsun herkes fondöten altına nemlendirici kullanmalı. Bu hem fondötenin yapısını incelterek daha doğal bir görünüm oluşturur, hem de makyajınızın çizgilere dolmasını önler. Çünkü nemli cilt ürünü çok iyi hapseder ve makyajın doğallığını arttırır.

Ayıca üzerine yapılan makyaj daha iyi gözükür. Cildi aydınlatan bir nemlendirici kullanırsanız iyi olur. Shiseido Glow Revival Serum ‘u temiz cildinize sürün, üzerine Glow Revival Cream’i de sürün. Sonra bu ürünleri cildinizin iyice emmesi için kendinize birkaç dakika ayırın. Glow Revival serisi, ışıltılı bir cilde odaklanır ve cilde müthiş aydınlık bir görünüm ve 24 saat boyunca nem verir.

CİLT TİPİNİZE VE YAŞINIZA UYGUN HANGİ NEMLENDİRİCİYİ KULLANMALISINIZ? TIKLAYIN!

You might be interested:  Argan Yağı Ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Fondöten nasıl pürüzsüz durur?

Eğer direk makyaj öncesi nemlendirici sürerseniz fondöteniniz ciltte eşit bir şekilde yayılır hem de fondötenin pürüzsüz durmasını sağlarsınız. Nemlendirme işlemi doğru yapıldığında kullandığınız makyaj ürünün yüzünüzde daha uzun süre kaldığına şahit olacaksınız.

Fondöten neden çizgilere dolar?

Fondöten, kapatıcı gibi ürünler için yüzü her zaman makyaja hazırlamamız gerekir. Yeterince nemlenmemiş ciltlerde fondöten çizgilere dolar. Çizgilere dolan fondöten kırışıklıklarınızın daha da ortaya çıkmasına neden olur. Düzenli nemlendirici uygulaması cildinizin daha uzun genç kalmasını sağlar.