Krem Koltuğa Hangi Renk Fon Gider?

24.11.2022 0 Comments

Krem Koltuğa Hangi Renk Fon Gider
Krem rengi koltuk takımları ve dekorasyon – Mesela krem rengi koltuk takımına perde seçimi yapmak gerekiyor diyelim. Bu seçimi yapmak oldukça basit olacak. Çünkü, siz aklınızdaki tarzı belirledikten sonra krem rengi ile siyah renk ve tonları da uyumlu olabilir açık bej rengi gibi tonlar da uyumlu olabilir.

Krem rengi koltuklara hangi renk fon perde gider?

– Perde ile koluk rengi uyumu nasıl olmalıdır sorusunu farklı odalara göre farklı şekillerde sorabiliriz. Mesela mutfak dekorasyonları için mutfak dolapları ile perde renk uyumu nasıl olmalıdır veya yatak odası dekorasyonları için yatak odası takımı ile perde renk uyumu nasıl olmalıdır gibi.

Aynı şekilde aslında diğer önemli bire renk uyumu konusu da perler ile halılar arasındadır. Ev dekorasyonu her ne kadar kolay olsa da asla unutulmaması gereken en önemli nokta renk uyumuna dikkat etmektir. Oda içerisindeki herhangi bir şeyi odanın diğer kalanının renk tonları ile aşırı uyumsuz olmaması gerekir.

Herhangi bir aksesuar dışında tüm dekorasyonun mükemmel bir renk uyumu içerisinde olması bile yeterli olmaz. Sonrasında sorun yaşamak istemiyorsanız tüm aksesuarların uyumuna dikkat etmek gerekir. Herhangi bir oda dekorasyonunda temel altı renk dışına çıkmamak gerekir.

 1. Bu altı rengin de üçü ana renk olmalı diğerleri onların yan renkleri olmalıdır.
 2. Irmızı gibi canlı yeşil gibi güçlü renk tonları kullanmak isterseniz bu renk tonlarının sayısını azaltmanız gerekebilir.
 3. Irmızı renk aşırı güçlü bir renk tonu olduğu için diğer renkler ile kombinlemek oldukça zordur.
 4. Perde ve koltuk takımı renk uyumunda en kolay renkler pastel renklerdir.

Klasik krem rengi, bej rengi koltuk takımları da neredeyse tüm renk tonlarındaki perdeler ile uyumlu olabilir. Salon koltuk seçiminde krem rengi gibi bej rengi gibi renk tonlarının bu denli sık kullanılmasını temel sebeplerinden biri de her renk tonu ile uyumlu olmasıdır.

 • Cam göbeği gibi turkuaz gibi renkler ne kadar güzel olsalar da diğer renkler ile uyumlanması çok zordur.
 • Beyaz perdeler, fon perde olarak veya tül perde olarak sıklıkla tercih edilir.
 • Beyaz perdeleri tüm açık renk koltuk takılmları ile birlikte rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Rem rengi gibi, kırık beyaz gibi, kum beji gibi renk tonlarındaki perdeleri de yine bu renk tonlarında veya kahverengi gibi renklerde kullanabilirsiniz.

Yeşil koltuk takımları ile mavi perde kullanmak gibi iki güçlü renk tonunu bir araya getirerek oda dekorasyonlarında sıkıntılı bir hava yaratmamaya özen gösterebilrisiniz.

Krem koltuklara hangi renk gider?

Krem Rengi İle Uyumlu Renkler – Krem renk koltuk kullananlar ev ortamında en etkili dekorasyon fikrini geliştirmek adına özellikle duvar boyaları konusunda açık tonlara yönelim göstermelidir. Açık ton denildiğinde akla gelen ilk seçenek ise krem rengi ile uyumlu renkler arasından en belirgin şekilde ön plana çıkan beyazın en açık ak tonudur. Dolayısıyla krem renk koltuk kullananlar duvar boyaları tercih ederken beyaz tonlarına ve mümkünse en açık beyaz tonuna yönelim göstermelidir. Ayrıca iyi bir aydınlatma sistemi bulunan ortamlarda sarının açık ve kadifemsi tonlarına yönelmek de etkili sonuçların elde edilebilmesini sağlar.

You might be interested:  Veet Tuy Dokucu Krem Sprey Nasil Kullanilir?

Fon perde seçimi nasıl olmalı?

Fon perde seçimi yaparken mobilyalarınız, koltuklarınız ve duvar renginizi baz almalısınız. Bazı fon perdeler koltuklardan daha göz alıcı olduğunda doğal olarak odanın bütün dikkatini kendi üzerine çeker. Ancak yapılan bu hata zamanla göze batmaya başlar ve sizin için hem zaman kaybına hem de maddi kayıplara neden olabilir.

Peki fon perde seçimi nasıl yapılmalı? İşte odanıza uygun fon perde seçimi yapmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları – Fon perde seçerken odanın dekorunu göz önünde bulundurmak gerekir. Bu yüzden fon perde seçiminde kumaş, desenler ve doğru renge uygun fon perdeleri belirlemek gerekir. Ayrıca tülle birlikte olan uyumu da oldukça önemlidir.

Tek başına fon perde seçimi ile beklediğiniz dekoru elde edemeyebilirsiniz. UYUMLU BİR FON PERDE SEÇİMİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR? Genellikle birçok evde tül ve kalın fon perdeleri bir arada görebilirsiniz. Bu pencere dekoruna hoş bir kenar ekler. Uyumu yakalamak için her zaman aynı paletteki hafif, pastel bir sırt ile eşleştirebilirsiniz.

Fon perde seçiminde genellikle tül rengi beyaz olarak belirlenir. Beyaz renk birçok fon perde ile eşleşebilir. Yalnızca salonunuz değil evinizin her bölümünde fon perde kullanabilirsiniz. Seçim yaparken ise mobilyalarınızın rengini ve desenini göz önünde bulundurmanız gerekir. Perde rengi seçiminde, evinizin duvar rengine uyumlu olmasına dikkat etmenizde fayda vardır. Bu sayede perdelerinizin rengini ortaya çıkarabilirsiniz. Açık renkli duvarlarda birçok farklı tonda perdeleri kullanmanız mümkün. Koltuklarınız pastel rengi ise çoğu renk ile uyumu yakalayabilirsiniz. Hemen hemen her renkle uyumlu olduklarından salon ve diğer odalarınızın dekorunu da çok kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Kum beji, krem rengi ve beyazın her tonu mobilyalarınıza yakışır ve bu sayede fon perde seçiminde zorlanmazsınız. Fon perde seçimi yaparken farklı renklerde bir perde tercih ettiyseniz ancak koltuklarınızın renginde bir difüzyon bulunmuyorsa perde renginize uygun kırlentlerle fon perde ve koltuk uyumunu yakalayabilirsiniz. Perdeniz desenli ise aynı desendeki kumaşlarla kırlent diktirerek mükemmel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Koltuk ve perde uyumu nasıl olmalı?

Koltuk ve Perde Seçimini Bir Arada Yapın – Koltuk takımınızda bulunan renkler ile perde renklerinizi birbirine bağlayarak perde seçimi yapabilirsiniz. Koltuğunuzda birden fazla renk varsa bu renkler arasında birbirine uyumlu olan 3 rengi seçip perdenizde de kullanabilirsiniz.

Krem rengi koltuk nasıl temizlenir?

Açık Renk Koltuk Nasıl Temizlenir Açık renk koltukların dezavantajı çok kolay kirlenmeleri ve her lekeyi göstermeleridir. Saç ve vücudun doğal yağları koltuğun kumaşına nüfuz ederek renginin bozulmasına ve kirlenmesine neden olabilir. Ayrıca fazla kullanım sonucu açık renkli koltukların renkleri solabilir.

 1. Oltuklarda kullanılan mikrofiber, polyester, pamuk ve yün gibi kumaşlar temizlenebilir ve ufak bir çabayla onarılabilir.
 2. Aşağıda açık renkli koltukları temizlerken kullanabileceğiniz aşamaları bulabilirsiniz.
 3. Oltuk temizliği ve silmek sizin için sorunsa biz sizin için profesyonel olarak koltuklarınızı yıkaya biliriz.
You might be interested:  Sesu Tüy Sarartıcı Krem Hangi Marketlerde Var?

Koltuk yıkama ile ilgili detaylı bilgileri bu Koltuk Yıkama sayfadan edinebilirsiniz Malzemeler:

 • Sıcak su
 • Tas
 • Yumuşak beyaz pamuk bez
 • Temiz açık renkli bir sünger
 • Hafif sıvı bulaşık deterjanı
 • Beyaz sirke
 • Karbonat
 • Boraks

Talimatlar:

 1. 2 bardak sıcak su ile 1 çorba kaşığı hafif sıvı bulaşık deterjanını bir tasın içinde karıştırınız. Karışımı köpük oluşuncaya kadar iyice karıştırınız. Sabunla karıştırılmış sıcak su lekeleri çözmede soğuk sudan daha etkili olduğu için karışımı soğumadan kullanmaya dikkat ediniz.
 2. Beyaz pamuk bezi sabunlu karışıma batırıp daha sonra fazla suyunu sıkınız. Hiçbir zaman renkli bir bez kullanmamalısınız çünkü sıcak su ve bulaşık deterjanı birleşimi renkli bezin renginin açık renkli olan koltuğunuza geçmesine neden olabilir. Eğer beyaz bir beziniz yoksa bej ya da fildişi renginde bir bez kullanabilirsiniz. Ayrıca, bezinizdeki fazla suyu iyice sıkmazsanız koltuğunuz fazla ıslanıp küflenebilir.
 3. Koltuğunuzun kumaşını nemli bezinizi kullanarak sıkı dairesel hareketlerle siliniz. Sabunlu karışımı kumaşa iyice işlemesi için 10 dakika bekletiniz.
 4. Sabunlu karışımı koltuğunuzdan arındırmak için süngerinizi nemlendirip kumaşı siliniz. Bu aşamayı hiçbir kalıntı kalmayana kadar tekrar ediniz çünkü eğer koltukta kalıntı kalırsa kumaş sıkılaşıp sertleşebilir.
 5. Bütün koltuk sabunlu karışımla temizlendikten sonra, çıkmayan inatçı lekelere odaklanabilirsiniz. Sadece sıcak su ve temiz bir bez kullanarak kalan lekeleri dairesel hareketlerle ovunuz. Eğer gerekirse, çeyrek bardak kadar beyaz sirke ile 1 yemek kaşığı karbonattan hazırladığınız karışıma temiz bir bez batırarak lekeleri tekrar ovabilirsiniz.
 6. Ayrıca koltuğunuzu temizlemek için boraks bazlı bir temizleme tozu da kullanabilirsiniz. Paketin kullanma talimatlarına uyduğunuzdan emin olmalısınız.

Mürdüm rengi koltuk takımına hangi renk tül perde uygulanır?

Fon Perde ve Halı Önerileri – Fon perde; vizon, lacivert ve kahverengi tonlarında olabilir. Halı; mürdüm – vizon, mavi – mor – mürdüm ve kahve – mürdüm – vizon renklerde tercih ederek renk uyumu sağlayabilirsiniz.

Gri mobilyaya hangi renk fon perde?

Gri Koltuk Takımı Modelleri ve Perde Uyumu – Dekorasyon için gri tona ağırlık verildiği zaman genellikle gri koltuk takımı modelleri tercih edilmektedir. Bu koltuk takımı modelleri en uyumlu perdeler ile kombine edilir. Perde seçimi yapılırken genellikle açık tonlu renkler tercih edilmektedir. Modern bir dekorasyon yapılacağı zaman gri renk ile birlikte sarı gibi renkler sıklıkla tercih edilir. Gri koltuk takımı hangi renk perde ile uyumludur? Gerek modern gerekse de klasik tarzda olan dekorasyonlar için gri koltuk perde seçimi yapılırken en çok ton uyumuna dikkat edilir. Bu dekorasyonlarda perde rengi seçimi yapılırken dekorasyonda tercih edilen diğer renklere de önem verilir. Gri koltuk takımları için genellikle soft renkler tercih edilir.

Gri mobilyaya hangi renk fon perde gider?

Antrasit – gri renk koltuk takımı ile uyumlu fon perde ve halı renkleri ; hardal sarı, kiremit, koyu yeşil, turkuaz, açık mor, petrol mavisi ve lila renkleridir.

You might be interested:  Cilt Tipi Analiz Bantları Nasıl Kullanılır?

Bej rengi koltuk hangi renkle kombinlenir?

Ev dekorasyonlarının en önemli noktalarından bir olan renk seçimi profesyonel bir şekilde yapılmadığında hayal kırıklığı kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle renk seçerken dekorasyon fikriniz, mobilyaların ve perdelerin rengi, duvarlar kusursuz bir şekilde kombinlenmelidir.

 1. Detayın fazla olduğu ev dekorasyonlarında tüm renkler ile uyumlu bir şekilde kullanabileceğiniz bej rengi size avantaj sağlar.
 2. Bej renk, mobilyalarınızla ve diğer aksesuarlar ile kusursuz bir uyum oluşturacak, estetik açıdan üst düzey bir dekorasyon yapmanızı sağlayacaktır.
 3. Ahve rengi ile uyumlu renklerin başında gelen bej rengi mobilyalarınızın estetiğini de artıracaktır.

Vanilya rengi olarak da tercih edebileceğiniz bej rengin, dekoratörler tarafından çok fazla tercih edilen bir renk olmuştur. Profesyonel dekoratörler, dekorasyon içinde yer alan tüm detayları dekorasyonun bir parçası olarak kullanmak amacı ile genel renk olarak bej rengi tercih etmektedir.

 1. Bir mekanı dekore ederken dikkat etmeniz gereken ana unsur renklerin doğru kullanımıdır.
 2. Renk paleti içerisinde bej rengi, en esnek olanıdır.
 3. Bej, yumuşak krem rengi ile açık kahverengi arasında bir ton kabul edilir.
 4. Sakin bir nötr rengi olmasından ötürü iç dekorasyon için güvenilir bir tercihtir.
 5. Öte yandan bu renk genellikle hafife alınır ve sıkıcı, düz görünümlü olarak kabul edilir.

Ancak genel kanının aksine profesyonel tasarımcılar ve iç mimarlar, bejin tüm renklerle mükemmel bir uyum sağladığını bilir ve tasarımlarında bejin tonlarını her zaman kullanılırlar. Bej rengi doğada da rastlayabilirsiniz. Örneğin kum taneleri ya da bazı taş türleri bej rengine sahiptir.

 • Ayrıca insan cildine de oldukça yakın bir tonu vardır.
 • Bej çok uyumludur; bu nedenle herhangi bir mekandaki renk karmaşası için kolayca ana renk veya fon rengi olarak kullanılabilir.
 • Bej renginin genellikle evlerde, ofislerde ve hatta hastanelerde kullanılmasının nedeni budur.
 • Profesyonel tasarımcıların bej rengini en sık kullandığı yerlerden biri oturma odasıdır, çünkü bu alan aile bireylerinin bir araya geldiği ve sükunetin en çok ihtiyaç olduğu yerlerden biridir.

Bunun dışında bej, görsel olarak mekanı büyütür ve bu küçük salonlar için mükemmel bir çözümdür. Yatak odaları için de ideal bir renk olan bej, dekorasyona rahatlama ve huzur katar. Ahşap, tekstil ve yün gibi doğal malzemelerle yapılan kombinasyonlarla oldukça uyumlu görünür.

 • Bejin diğer renklerle uyumuna gelince; nötr bir ton olmasından ötürü hemen hemen tüm renklerle eşleşir ve bu özelliği iç mekan dekorunda gerekli vurguyu yapmak için iyi bir fırsat sunar.
 • Beje en yakın renk tonları şöyledir: süt beyazı, vanilya rengi, kırık beyaz, çikolata rengi, gül kurusu, karamel, tarçın ve kahverengi.

Beje uyumlu diğer renkler ise soluk sarı, pastel yeşil, açık mavi, lila, zümrüt yeşili ve turkuazdır. Bunların dışında bej renginin açık ve koyu tonları vardır. Örneğin koyu bir bej, kahverenginin yanı sıra siyah ve beyazla da son derece uyumludur. Açık bej tonu ise özellikle beyazla iyi bir ikili oluşturur.