Krem Rengi Duvara Hangi Renklerle Uyumludur?

02.12.2022 0 Comments

Krem Rengi Duvara Hangi Renklerle Uyumludur
Dekorasyonda Krem ve Gri Uyumu – Krem ve gri uyumu da çok kullanılan renk kombinlerinden. Krem rengi, özellikle grinin koyu renk tonlarıyla daha uyumlu görüntüler yaratır. Açık ve koyu renk dengesinden yararlanılan bu uyumda, alanlar ferah ve dingin görünür.

Krem rengi ile hangi renk uyar?

Bir Açık + Bir Koyu = Krem Ve Gri – Kreme en yakışan ve en fazla kombin edilen renk gridir. Genellikle grinin koyu tonlarının kullanımı tercih ediliyor. Bunun sebebi ise açık ve koyu rengin birleşimiyle ferah bir ortam elde edilmesidir.Bunun yanında sönük görünümün önüne geçilmesidir.

Bej rengi duvara hangi renklerle uyumludur?

Ev dekorasyonlarının en önemli noktalarından bir olan renk seçimi profesyonel bir şekilde yapılmadığında hayal kırıklığı kaçınılmaz olacaktır. Bu nedenle renk seçerken dekorasyon fikriniz, mobilyaların ve perdelerin rengi, duvarlar kusursuz bir şekilde kombinlenmelidir.

 • Detayın fazla olduğu ev dekorasyonlarında tüm renkler ile uyumlu bir şekilde kullanabileceğiniz bej rengi size avantaj sağlar.
 • Bej renk, mobilyalarınızla ve diğer aksesuarlar ile kusursuz bir uyum oluşturacak, estetik açıdan üst düzey bir dekorasyon yapmanızı sağlayacaktır.
 • Ahve rengi ile uyumlu renklerin başında gelen bej rengi mobilyalarınızın estetiğini de artıracaktır.

Vanilya rengi olarak da tercih edebileceğiniz bej rengin, dekoratörler tarafından çok fazla tercih edilen bir renk olmuştur. Profesyonel dekoratörler, dekorasyon içinde yer alan tüm detayları dekorasyonun bir parçası olarak kullanmak amacı ile genel renk olarak bej rengi tercih etmektedir.

Bir mekanı dekore ederken dikkat etmeniz gereken ana unsur renklerin doğru kullanımıdır. Renk paleti içerisinde bej rengi, en esnek olanıdır. Bej, yumuşak krem rengi ile açık kahverengi arasında bir ton kabul edilir. Sakin bir nötr rengi olmasından ötürü iç dekorasyon için güvenilir bir tercihtir. Öte yandan bu renk genellikle hafife alınır ve sıkıcı, düz görünümlü olarak kabul edilir.

Ancak genel kanının aksine profesyonel tasarımcılar ve iç mimarlar, bejin tüm renklerle mükemmel bir uyum sağladığını bilir ve tasarımlarında bejin tonlarını her zaman kullanılırlar. Bej rengi doğada da rastlayabilirsiniz. Örneğin kum taneleri ya da bazı taş türleri bej rengine sahiptir.

 1. Ayrıca insan cildine de oldukça yakın bir tonu vardır.
 2. Bej çok uyumludur; bu nedenle herhangi bir mekandaki renk karmaşası için kolayca ana renk veya fon rengi olarak kullanılabilir.
 3. Bej renginin genellikle evlerde, ofislerde ve hatta hastanelerde kullanılmasının nedeni budur.
 4. Profesyonel tasarımcıların bej rengini en sık kullandığı yerlerden biri oturma odasıdır, çünkü bu alan aile bireylerinin bir araya geldiği ve sükunetin en çok ihtiyaç olduğu yerlerden biridir.
You might be interested:  Aloe Vera Cilt Bakımında Nasıl Kullanılır?

Bunun dışında bej, görsel olarak mekanı büyütür ve bu küçük salonlar için mükemmel bir çözümdür. Yatak odaları için de ideal bir renk olan bej, dekorasyona rahatlama ve huzur katar. Ahşap, tekstil ve yün gibi doğal malzemelerle yapılan kombinasyonlarla oldukça uyumlu görünür.

Bejin diğer renklerle uyumuna gelince; nötr bir ton olmasından ötürü hemen hemen tüm renklerle eşleşir ve bu özelliği iç mekan dekorunda gerekli vurguyu yapmak için iyi bir fırsat sunar. Beje en yakın renk tonları şöyledir: süt beyazı, vanilya rengi, kırık beyaz, çikolata rengi, gül kurusu, karamel, tarçın ve kahverengi.

Beje uyumlu diğer renkler ise soluk sarı, pastel yeşil, açık mavi, lila, zümrüt yeşili ve turkuazdır. Bunların dışında bej renginin açık ve koyu tonları vardır. Örneğin koyu bir bej, kahverenginin yanı sıra siyah ve beyazla da son derece uyumludur. Açık bej tonu ise özellikle beyazla iyi bir ikili oluşturur.

Krem rengi duvara hangi renk koltuk gider?

Krem Koltuklara Ne Renk Duvar Boyası Gider ? Krem renk koltuk kullananlar açısından pek çok sorunun ortaya çıkması muhtemeldir. Özellikle bu tarz açık renklerde bulunan koltuklar kullanım bakımından bazı zorlukların ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir.

 • Şüphesiz bu zorluklar arasında en temel sorun açık renklerin çabuk kirlenmesi ya da çok küçük bir lekeyi bile abartılı olarak gösterebiliyor olmasıdır.
 • Buna karşın krem renk koltuk kullananlar özellikle salon dekorasyonları başta olmak üzere genel hatlarıyla ev dekorasyonu konusunda oldukça avantajlıdır.

Krem rengi koltuk Kombinleri doğru ve etkili şekilde yapılması halinde ev ortamlarını eşsiz bir büyü ve güzelliğe büründürmeye son derece adaydır. Açık renkte olan bu koltuk modelleri aynı zamanda yaşam alanlarının daha geniş görünmesini sağladığı için ev ortamında diğer dekoratif parçaların kullanımı konusunda birden fazla seçeneğe yönelmek mümkündür.

You might be interested:  Evde Dondurma Nasıl Yapılır Salepsiz Ve Krem Şantisiz?

Krem renginin diğer adı nedir?

Kremrengi, soluk sarı veya parlak olmayan beyaza çalan renk. Sarı rengin pastel tonudur. Sanatta (özellikle animasyonlarda) sıklıkla beyaz ırkın ten rengi olarak kullanılır. Fiziksel olarak kremrengi, beyaz ve sarı boyaların belirli oranlarda karıştırılması ile elde edilir.

Bu senenin koltuk renkleri ne renk?

– Koltuk takımı seçerken belki de en önemli kriter renk tercihidir. Bu senenin koltuk renklerine baktığımızda en dikkat çeken tonlar pudra, ekru ve bej rengi olarak karşımıza çıkmaktadır. Evlerinde ferah bir ortam yakalamak isteyenler açık renkleri tercih etmektedir. Kadife dokulu pudra pembe koltuk takımı modelidir. Hem ferah bir salon hem de ağır bir salona sahip olmak istiyorsanız bu renk tercihi tam size göre. Koltuk takımı renk kombinleri çok fazla tercih edilmektedir. Bordo ve bej rengi koltuklar uyumu ile en çok tercih edilen koltuk renkleri arasındadır. Mavi koltuk kombinasyonlarına baktığımızda beyaz mobilya ile uyum yakalandığını görmekteyiz.Son yıllarda özellikle yeni gelin evlerinde en çok tercih edilen koltuk renkleri arasındadır. Tarçın rengi koltuk takımı klasik ev dekorasyonuna sahip evlerde en çok tercih edilen koltuk takımı rengidir. Mürdüm rengi koltuk takımı kiri göstermeyen renkler arasında olduğu için en çok tutulan koltuk renkleri arasındadır. Daha fazla en güzel koltuk takımı renkleri için paylaştığımız galeriyi inceleyebilirsiniz.

Gri koltuklara ne renk kırlent olur?

– Gri Koltuk Kırlent Kombinleri ile evinizin mobilyalarını modern ve estetik bir görünüme kavuşturmanız mümkün. Son zamanların trend koltuk renklerinden birisi de gri renk koltuklardır. Sadeliği ve şıklığı ile evinizi zengin gösterecek olan gri koltuk modellerine hangi renk uyum sağlar yazımızda bahsedeceğiz. Gri, siyah ve beyaz uyumu Sadelikten yana tercihini kullananlar için gri, siyah ve beyaz tonları işini görecektir. Fazla renk kalabalığından hoşlanmayan kişiler için bun renkler gayet idealdir. Sarı ve hardal tonları Ortama sıcaklık ve hareketlik katmak isteyenler için hardal ve sarı tonlarında kırlent seçimi doğru olacaktır.

 1. Gri renk koltuklarınızı sadelikten daha hareketli bir yapıya kavuşturmak için bu tonları tercih edebilirsiniz.
 2. Pembe renk kombini Pembe ile grinin uyumu da ortama renk katmaktadır.
 3. Pembenin sıcaklığından ve grinin asilliği ve estetiğinden yararlanmak isteyenler için gri-pembe uyumu harika bir seçenektir.
You might be interested:  Tüy Dökücü Krem Evde Nasıl Yapılır?

Evinizde perde ve halılarınız da pembe tonlarındaysa uyum daha da ön plana çıkabilecektir. Gri- Kırmızı Kombinasyonu Sıcak bir atmosferde bulunmak isteyenler için kırmızı ve kırmızıya yakın renklerde ortama hoşluk katacaktır. Yeşil-Gri Kombini Gri renk koltuklarınıza yeşil tonlarında kırlentlerde gayet güzel uyum sağlayacaktır.

Özellikle yağ yeşili ile grinin muhteşem uyumu odanızın havasını değiştirebilir. Gri- mavi renk kombini Tercihini sadelikten yana devam ettirenler için ideal renk kombinleri için de gri ve mavi kombinler yer almaktadır. Yoğun renk cümbüşünden hoşlanmayanlar için gri ve mavi ikilisi yeterli olacaktır. Gri- turuncu kombini Ortama renk ve hareketlilik katmak isteyenler için ideal renk kombinasyonudur.

Ortamın cıvıl cıvıl sıcacık olmasını isteyenler turuncunun enerjisinden yararlanabilir.

Krem renginin diğer adı nedir?

Kremrengi, soluk sarı veya parlak olmayan beyaza çalan renk. Sarı rengin pastel tonudur. Sanatta (özellikle animasyonlarda) sıklıkla beyaz ırkın ten rengi olarak kullanılır. Fiziksel olarak kremrengi, beyaz ve sarı boyaların belirli oranlarda karıştırılması ile elde edilir.