Nötr Cilt Alt Tonu Nasıl Anlaşılır?

21.10.2022 0 Comments

Nötr Cilt Alt Tonu Nasıl Anlaşılır
Nötr cilt alt tonu: Ciltte hem sarı hem de pembe pigmentlerin aynı oranda var olması nötr cilt alt tonunu işaret eder. Bu cilt alt tonu son derece şanslıdır çünkü genellikle tüm renkler yakışır. Fondöten seçiminde ne sarı ne de pembe alt tonu olan, daha nötr renkleri tercih etmeleri gerekir.

Nötr cilt alt tonu hangi renk?

Eğer damarlarınız; mavi veya mor ise soğuk alt tona, yeşil ise sıcak alt tona, hem yeşil hem de mavi/mor ise nötr alt tona sahipsiniz demektir.

Nötr alt tonlu olduğunu nasıl anlarız?

7. Peki Sizinki Hangisi? – Nötr Cilt Alt Tonu Nasıl Anlaşılır Cilt alt tonunu belirlemede kullanılan en basit yöntem, damar kontrolü. Gün ışığında bileğinizdeki damarlarınızı kontrol ediyorsunuz; damarlarınız mavi görünüyorsa soğuk, yeşil görünüyorsa sıcak alt tona sahip olduğunuz anlamına geliyor. Hem yeşil, hem maviyse de nötr alt tonu demektir.

Cilt alt Tonumuzu nasil anlariz?

Makyaj yaptığınızda cildinizin daha canlı, güzel ve parlak görünmesini istiyorsanız cilt alt renk tonunuzu bilmeniz gerekir. Her kadının cilt renk tonu birbirinden farklı olduğu gibi cilt alt renk tonu da farklıdır. Cilt alt tonu; kişinin asıl cilt renk tonunun arkasında gizli kalan bir renk tonudur.

Işi cilt alt tonunun hangi renk olduğunu bilirse, cildine istediği makyajı yapabilir, istediği kıyafeti giyebilir ve hatta saçını istediği renge boyayabilir. Velhasıl kişinin cilt alt tonunun hangi renk olduğunu bilmesi, kendisine hangi renklerin gidip gitmediğini anlamasına yardımcı olur. Cilt Alt Tonu Nedir? Cilt alt tonu rengi, kişinin asıl cilt tonunun ardında saklanan bir renk tonudur.

Ayna karşısına geçip cildinize baktığınızda, cilt alt tonunuzun hangi renk olduğunu direkt olarak göremezsiniz. Ancak aynı cilt renk tonuna sahip olduğunuz arkadaşınızla yan yana geldiğinizde aradaki farkı görürsünüz. Cilt alt tonu rengini bilmek, kişiye birçok konuda yardımcı olur.

Hangi tonlarda makyaj yapmanız gerektiği hususunda size yardımcı olur. Kişi cilt alt tonu rengini bilirse, saçını istediği renge boyayabilir. Hangi renk tonlarındaki elbiselerin kendisine yakışacağını bilir. Hangi renk takıların teni ile uyumlu olup olmadığını idrak edebilir. Şal, eşarp, bandana, bere yahut fular alırken hangi rengin teninizle uyumlu olup olmadığını anlamanızı sağlar.

Cilt Alt Tonu Nasıl Belirlenir? Cilt alt tonu, biz kadınlara birçok konuda yardımcı olur. Hangi tonlarda makyaj yapmanız gerektiğinden tutun da hangi renklerde kıyafetin size yakışacağı konusuna kadar size ipuçları verir. Cilt alt tonu rengi 3’e ayrılır. Bu üçünü sayacak olursak sıcak alt tonu, soğuk alt tonu ve nötr alt tonudur. Cilt alt tonu renginizin hangi ton olduğunu bilmiyorsanız aşağıda belirttiğimiz damar testi, altın-gümüş testi ve kağıt testini deneyerek, cilt alt tonu renginizi öğrenebilirsiniz. Üç ayrı yöntemden de istediğinizi deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerden yalnızca birini deneyerek cilt alt tonu renginizin ne olduğunun kanısına kesin olarak varamayabilirsiniz.

Bu nedenle sizlere tavsiyemiz üç testi de uygulamanız ve üçünden de aynı sonucu aldığınıza emin olmanız gerektiğidir. Aşağıda bahsettiğimiz üç yöntemde oldukça basit olup, herkesin kendi başına yapabileceği yöntemlerdir. Cilt alt tonunuzu öğrenmenize yardımcı olacak üç ayrı yöntem; Damar testi ile cilt alt tonunu belirleme; Cilt alt tonunu belirlemek için ilk önce tercih edebileceğiniz yöntemlerin başında damar testi gelir,

Cilt alt tonunu belirleyecek en kolay test şu şekilde yapılır; Işıklı bir ortamda el bileklerinin iç tarafında bulunan damarlara bakılır.

Nötr cilt alt tonu ne demek?

Cilt Alt Tonu Nasıl Belirlenir? – Nötr Cilt Alt Tonu Nasıl Anlaşılır Şimdi, bol güneş ışığı alan bir yere geçin ve bileklerinize bakın. Damar renginiz mavi ise soğuk cilt alt tonuna, yeşil ise de sıcak cilt alt tonuna sahipsiniz demektir. Eğer damarlarınızın görünümünde hem mavi hem de yeşil renk yansımaları varsa, bu cilt alt tonunuzun nötr olduğu anlamına gelir.

You might be interested:  Cilt Hastalıkları Için Hangi Bölüme Gidilir?

Nötr ten rengi nasıl olur?

Nötr cilt alt tonu: Ciltte hem sarı hem de pembe pigmentlerin aynı oranda var olması nötr cilt alt tonunu işaret eder. Bu cilt alt tonu son derece şanslıdır çünkü genellikle tüm renkler yakışır. Fondöten seçiminde ne sarı ne de pembe alt tonu olan, daha nötr renkleri tercih etmeleri gerekir.

Nötr alt tona hangi allık?

Rengarenk, doğal, capcanlı veya pastel En sevdiğiniz makyaj stili ne olursa olsun, cilt alt tonunuza uygun bir allık ile görünümünüzü tamamlayabilir, hayallerinizdeki mükemmel makyaja ulaşabilirsiniz. Peki, allık nasıl seçilir? Cilt tonuna göre allık seçimi nasıl yapılmalıdır? Allık seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Gelin, allığınızın cildinizle tamamen bütünleşmesi ve kusursuz görünmesi için cilt alt tonunuza göre nasıl allık seçmeniz gerektiğine hep birlikte bakalım! Allık seçiminde, cilt alt tonununuzu doğru tespit etmek büyük önem taşır.

Bunu yapmak ise düşündüğünüzden çok daha kolay! Doğal ışıkta bileğinizdeki damarlar mavi-mor görünüyorsa soğuk, mavi-yeşil görünüyorsa nötr, yeşil görünüyorsa sıcak alt tona sahipsiniz demektir. Doğru allık rengini seçmenizi sağlayacak cilt alt tonunuzu doğru tespit etmek için takılarınıza da dikkat edebilirsiniz.

Gümüş rengi takılar soğuk cilt alt tonuna sahip olanlara daha çok yakışırken altın rengi takılar sıcak cilt alt tonuyla daha uyumludur. Hem gümüş hem de altın rengi takıların kendinize yakıştığını düşünüyorsanız, nötr alt tona sahip olduğunuzu söyleyebiliriz! Cilt alt tonunuzu tespit ettikten sonra, sıra doğru allık rengini seçmekte! Soğuk alt tona sahipseniz şeftali, mercan ve açık pembe allıklar cildinizle kusursuz bir biçimde bütünleşecektir.

 1. Soğuk cilt alt tonuna uyacak, kaliteli bir allık arıyorsanız Kryolan Blusher T 0 ‘ı mutlaka denemelisiniz! Soğuğa yakın nötr cilt alt tonları için ideal allık renkleri koyu şeftali ve sıcak pembe tonlarıdır.
 2. Cilt alt tonunuz soğuğa yakın nötr bir tonsa, Kryolan Blusher R 9 allık rengini, makyaj çantanıza mutlaka eklemelisiniz! Sıcağa yakın nötr bir cilt tonunuz varsa koyu pembe, sıcak şeftali, eflatun ve hatta mor tonlarda allıklar cildinizi daha canlı gösterecektir.

Kryolan Blusher ‘lar geniş renk yelpazesiyle sizin de en sevdiğiniz makyaj malzemesi olmaya aday! Kryolan Blusher ‘ın R 20 rengiyle sıcağa yakın nötr cilt tonunuzu kusursuz allık görünümüyle tamamlayabilirsiniz. Sıcak cilt alt tonları için ise canlı kırmızı, yoğun pigmentli turuncular ve kiremit tonlarında allıklar idealdir.

Benim tenim ne renk?

Yöntem 1 / 6: Alt Tonlarını Bulmak –

 1. 1 Yüzünü yıka ve sonra 15 dakika bekle. Cildin temiz ve makyajdan, losyondan ve tonikten arındırılmış olmalıdır. Devam etmeden önce cildin yaklaşık 15 dakika dinlenmelidir çünkü cildin ovalandığı için pembe görünüp gerçek alt tonunun görünmesini zorlaştırıyor olabilir.
 2. 2 Doğal bir ışık kaynağı bul. Farklı ampuller cildini farklı şekillerde etkileyebilir; ona sarı veya yeşil bir ton verebilir ve alt tonunun görünümünü değiştirebilir. Alt tonlarını bulmak için güneşli bir yer seçmek alt tonlarını farklı algılamanı önler.
  • Bir pencere kenarına oturmayı dene.
  • Dışarıda oturma alanın varsa dışarıya çık.
 3. 3 Bileğinin iç tarafındaki damarların rengine bak. Bu, eğer damarların görünüyorsa alt tonlarını belirlemenin hızlı bir yoludur. Kolunu doğal ışıkta yukarıda tut ve baskın rengi belirle.
  • Damarlarının yeşil mi yoksa mavi mi olduğunu anlayamıyorsan nötr alt tona sahip olabilirsin. Buğday tenliysen muhtemelen bu kategoriye girersin.
  • Damarların yeşil görünüyorsa sıcak alt tona sahipsin.
  • Damarların mavi veya mor görünüyorsa soğuk alt tona sahipsin.

   Buğday ten rengi nasıl olur?

   Buğday ten rengi nasıl olur? – Nötr Cilt Alt Tonu Nasıl Anlaşılır Buğday ten rengi, açık ten ile esmer arasındaki ten rengine verilen isimdir. Buğday tenliler için orta ten rengi denilebilir. Buğday tenliler genellikle sarı alt tona sahip olurlar. Hafif sarımsı olan buğday ten rengi ülkemizdeki en yaygın ten rengidir.

   Ten rengini değiştirmek mümkün mü?

   3. Ten rengi açma. – Nötr Cilt Alt Tonu Nasıl Anlaşılır Ten rengi güneş, yapay ultraviyole ışığı ve melanin takviyesi ile koyulaşabiliyor; yani onun çaresi var. Ancak ten rengi açmak diye bir şey yok. Lazer uygulamaları ve doğal reçeteler ciltteki koyu lekeleri açabiliyor ama doğuştan gelen ten rengini tamamen açmak mümkün değil.

   Mor damar hangi alt ton?

   Cilt Alt Tonunu Nasıl Belirlersin? – Cilt alt tonunu belirlemek için yapman gereken tek şey bileklerindeki damarları gün ışığında incelemek. Cilt alt tonları temelde üç gruba ayrılır: Sıcak alt ton, soğuk alt ton ve nötr alt ton. Eğer bileklerindeki damarlar yeşil ağırlıklı bir renge sahipse, cildinin alt tonu sıcak demektir.

   1. Eğer mavi ve mor tonlarında damarlar görüyorsan, o halde soğuk alt tona sahipsin.
   2. Hem mavi hem de yeşil ağırlıklı renkler varsa, nötr alt tona sahip olma ihtimalin oldukça yüksek.
   3. Cilt alt tonu, sanılanın aksine ten renkleri ile bağlantılı değil.
   4. Örneğin; yalnızca soluk beyaz tenli kişilerin cildi soğuk alt tonlu olmak zorunda değil.

   Oldukça esmer bir ten rengine sahipsen de soğuk alt tonlu bir cildin olabilir. Aynı durum tam tersi ihtimaller için de geçerli. Soğuk cilt alt tonu, derinin altındaki renk pigmentlerinin pembe ağırlıklı olduğu anlamına gelir. Sıcak cilt alt tonuna sahip birinin cildinin altındaki pigmentler ise sarıdır.

   Soğuk ten rengi nedir?

   Vücudunu saran cildin, senin en kıymetli kostümün! Ona hak ettiği değeri vererek pürüzsüz, parlak ve yumuşacık bir tene sahip olabilirsin. Bedeninin bir çeşit ‘vitrini’ sayabileceğimiz cilt için gerekli bakım rutinlerini oluşturduktan sonra kendini şımartmak için, daha iyi hissetmek için veya var olan güzelliğini ön plana çıkarmak için makyaj ipuçlarına geliyor sıra. Tüm Ürünler Modelleri 3029.00 ₺ 819.00 ₺ 1299.00 ₺ 1509.00 ₺ 2869.00 ₺ 2119.00 ₺ 2719.00 ₺ 2279.00 ₺ 2419.00 ₺ 989.00 ₺ 819.00 ₺ 989.00 ₺ 3029.00 ₺ 3749.00 ₺ 2569.00 ₺ 2939.00 ₺ Son birkaç yılda sosyal medya platformlarında karşına çıkan makyaj bloggerlarından elbette sen de birkaç püf noktası öğrenmişsindir.

   Sarı alt ton sıcak mı soğuk mu?

   SARI alt tonu, bir diğer adı ile ‘warm’ yani sıcak alt tonudur. Sıcak alt tonuna sahip olanlar genellikleturkuaz, açık kahverengi, bal rengi ve ela renkli gözlere sahip olurlar ve saç renkleri altın sarıları, çilek sarısı, kızıl veya koyu kahverengi olabilir.

   Ten rengi neye göre belirlenir?

   İnsanlar sarıdan kızıla, beyazdan siyaha farklı ten renklerine sahip olabiliyor. Ten rengini belirleyen ise deride bulunan melanin pigmentinin türü ve miktarı. Melanin derimize, gözümüze, saçımıza renk veren pigmenttir ve derinin epidermis tabakasında bulunan melanosit hücreleri tarafından üretilir.

   • Melanin pigmentinin deride iki türü bulunur.
   • Bu pigmentlerden eumelanin cilde kahverengi-siyah, pheomelanin ise sarı-kırmızı renk verir.
   • Tenleri koyu renk olan insanların cildinde eumelanin üretimi daha fazlayken, pheomelanin üretiminin fazla olduğu kişilerin tenleri açık renklerdedir.
   • Pigment türünün yanı sıra pigment miktarı da ten rengini belirleyen faktörlerdendir.

   Pigment miktarının ve melanosit hücrelerinin sayısının düşük olması ten renginin açık olmasına neden olur. Derimize renk veren pigmentlerin türü ve miktarı genler tarafından belirlenir. Bu genlerden biri olan MC1R geni melanosit hücreleri tarafından salgılanan melanin pigmentinin türünü ve miktarını belirlemenin yanı sıra pheomelanin pigmentinin eumelanin pigmentine dönüşmesini sağlar.

   • It ligand (KITLG) geninin ise melanosit hücrelerinin gelişiminde anahtar rolü vardır.
   • Afrikalılar ile Avrupalılar ve Doğu Asyalılar arasındaki renk farklılığının nedenlerinden birinin KITLG geni olduğu düşünülüyor.
   • İnsanların farklı ten renklerine sahip olmasında etkili olabilecek genlerden biri de SLC24A5.

   Koyu renk çizgileri olan zebra balıkları ile parlak sarı renkte çizgileri olan zebra balıklarını karşılaştıran bilim insanları SLC24A5 genindeki mutasyonun bu farklılığın sebebi olabileceğini belirledi. Araştırmalar Avrupa kökenli Amerikalılarda bu genin mutasyona uğramış şeklinin bulunduğunu gösteriyor.

   Cilt alt tonu hangi renk?

   Cilt alt tonumuz, cilt tonumuzdan bağımsızdır. Bu sebeple, esmer veya sarışın olmak direkt olarak cilt alt tonunuzu belirlemiyor. – Nötr Cilt Alt Tonu Nasıl Anlaşılır Cilt alt tonu, sıcak – soğuk ve nötr olmak üzere üçe ayrılır. Sıcak alt tonlar turuncu, sarı ve altın renklerinden oluşan bir yelpazeden meydana gelir. Soğuk alt tonlar ise daha donuk olan pembe ve mavi renk skalasına sahiptir. Nötr alt tonu, kendi ten renginize oldukça yakındır. Bu sebeple, nötr alt tonunda makyaj ve kıyafet seçimi yapmak daha zorlayıcı olabilir.

   Cilt alt tonu hangi mevsim?

   Yaz kadını mısın, kış kadını mısın? – Renk grupları sadece sıcak soğuk olarak değil, mevsimlere göre ve daha bir çok farklı parametreye göre de ayrılıyor. Her grubun farklı renk özellikleri sayesinde, makyaj ürünlerinde hangi renkleri tercih etmen gerektiğini ve hangi renklerle daha hoş görüneceğini buna göre belirleyebilirsin. Buna ek olarak, sonbahar ve kış grubu koyu renklerde iyi dururken, ikbahar ve yaz ise açık renklerde daha iyi duruyor. Hangi mevsimin kadını olduğunu buldun mu? O zaman sana en çok yakışan renkleri keşfetme zamanı! Videodan, sana en çok yakışacak renklerin ekran görüntülerini aldık bile! Gördüğün gibi sonbahar renkleri daha koyu ama aynı zamanda sıcak tonlu renkler. Burada en çok dikkatini çeken renk hangisi? Bakır ve toprak tonları makyajında eminiz ki sana çok yakışacaktır. Bunun için sana bir far paleti önerimiz var: Maybelline Burgundy Bar far paleti, bordo, bakır ve altın tonlarıyla senin için en kullanışlı makyaj malzemelerinden biri olacak. Ürünü buradan inceleyebilirsin. Bu da ilgini çekebilir Bilmeniz Gereken Makyaj Malzemeleri ve İsimleri Devamı İlkbahar grubunun renkleri, sıcak ve açık, soft renklerden oluşuyor. Özellikle güneşin parladığı bu dönemde kullanacağın bu parlak renkler, tüm dikkatlerin üzerinde toplanmasını sağlayacak. Far paleti önerimiz ise tamamen ilkbaharın bu canlı sıcak tonlarını barındırıyor: Maybelline Lemonade Craze far paleti! Siyahlar, koyu yeşiller, bordolar, lacivertler. Soğuk alt tona sahip bir kış kadınına en çok yakışan renkler! Koyu yeşil ve lacivert tonlarda makyaj önerisi ister misin? Maybelline Tattoo Liner Gel göz kalemlerinden orman yeşili renkli 932 Intense Green ve Color Tattoo krem farlardan metalik gece mavisi renkli Trailblazer rengi tam sana göre! Sana yakışacak renkleri bulduğuna göre, makyajına bu tonları eklemek için hiç zaman kaybetme! Yaz kadını mısın kış kadını mısın? Testi çözüp öğrenmek için buraya tıklayabilirsin,

   Nötr cilt ne demek?

   Vücudunu saran cildin, senin en kıymetli kostümün! Ona hak ettiği değeri vererek pürüzsüz, parlak ve yumuşacık bir tene sahip olabilirsin. Bedeninin bir çeşit ‘vitrini’ sayabileceğimiz cilt için gerekli bakım rutinlerini oluşturduktan sonra kendini şımartmak için, daha iyi hissetmek için veya var olan güzelliğini ön plana çıkarmak için makyaj ipuçlarına geliyor sıra. Tüm Ürünler Modelleri 3029.00 ₺ 819.00 ₺ 1299.00 ₺ 1509.00 ₺ 2869.00 ₺ 2119.00 ₺ 2719.00 ₺ 2279.00 ₺ 2419.00 ₺ 989.00 ₺ 819.00 ₺ 989.00 ₺ 3029.00 ₺ 3749.00 ₺ 2569.00 ₺ 2939.00 ₺ Son birkaç yılda sosyal medya platformlarında karşına çıkan makyaj bloggerlarından elbette sen de birkaç püf noktası öğrenmişsindir.

   Mor damar hangi alt ton?

   Cilt Alt Tonunu Nasıl Belirlersin? – Cilt alt tonunu belirlemek için yapman gereken tek şey bileklerindeki damarları gün ışığında incelemek. Cilt alt tonları temelde üç gruba ayrılır: Sıcak alt ton, soğuk alt ton ve nötr alt ton. Eğer bileklerindeki damarlar yeşil ağırlıklı bir renge sahipse, cildinin alt tonu sıcak demektir.

   Eğer mavi ve mor tonlarında damarlar görüyorsan, o halde soğuk alt tona sahipsin. Hem mavi hem de yeşil ağırlıklı renkler varsa, nötr alt tona sahip olma ihtimalin oldukça yüksek. Cilt alt tonu, sanılanın aksine ten renkleri ile bağlantılı değil. Örneğin; yalnızca soluk beyaz tenli kişilerin cildi soğuk alt tonlu olmak zorunda değil.

   Oldukça esmer bir ten rengine sahipsen de soğuk alt tonlu bir cildin olabilir. Aynı durum tam tersi ihtimaller için de geçerli. Soğuk cilt alt tonu, derinin altındaki renk pigmentlerinin pembe ağırlıklı olduğu anlamına gelir. Sıcak cilt alt tonuna sahip birinin cildinin altındaki pigmentler ise sarıdır.

   Siyah Hangi cilt alt tonuna yakışır?

   Soğuk Cilt Alt Tonuna Yakışan Renkler – Soğuk cilt alt tonuna yakışan renkler, genel olarak renklerin koyu tonlarıdır. Soğuk cilt alt tonuna yakışan renkler arasında siyah, mavinin koyu tonları, gri, açık yeşil gibi renkler yakışmaktadır. Nötr Cilt Alt Tonu Nasıl Anlaşılır Nötr Cilt Alt Tonu Nasıl Anlaşılır Örnek vermek gerekirse turuncu açık ve canlı bir renktir. Ancak turuncunun koyu tonları soğuk cilt alt tonuna yakışan renkler arasındadır. Çünkü turuncu ton skalası geniş olan renk grubuna dahildir. Sarı ve turuncu rengi bunun en güzel örneği. Örneğin portakal turuncusu sıcak alt tonu iken sarıya dönük turuncu soğuk alt tonludur.

   Soğuk alt tona hangi renkler yakışır?

   Soğuk (Cool) cilt alt tonuna sahip kişilerin makyaj renkleri – Soğuk cilt alt tonuna sahip kişilerin cilt altındaki pigmentleri pembedir. Bu kişilere makyajda mavi, lacivert, kobalt mavi, mor, mürdüm, bordo, lila, yeşil, gri, gümüş ve pembenin tüm tonları yakışır.

   Fondöten: Genel olarak soğuk alt tona sahip kişiler alt tonunda pembe tona sahip fondötenler tercih etmelidirler. Zaten tüm fondötenlerin renk açıklamalarında sarı mı yoksa pembe mi olduğu yazmaktadır. Nars All Day Luminous gibi fondötenlerdeki çeşitlilik size aradığınız tonu verir. Allık: Mürdüm, lila, pembe ve bu tonlardaki her allık ideal olur.

   Nars’ın pembe tonlarındaki açıklı koyulu allıkları Angelika, Gaiety, Mata Hari, Desire sizin için idealdir. Nötr Cilt Alt Tonu Nasıl Anlaşılır Far: Pembe ve gül kurusu tonları, morlar, maviler, lacivert, siyah, gri, gümüş, zümrüt yeşili renkleri size en çok yakışan renklerdir. Nars Hardwired Eyeshadow ( Eartshine-Parlak lila pembe) ve Lysithea (gümüş gri) ve Shiseido Luminizing Satin Eye Color Trio (statik mavi) farlara göz atmanızı öneririz.