Ozon Terapi Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

19.11.2022 0 Comments

Ozon Terapi Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
Ozon Cildinizi Yeniler – Ozon, cildin güzelliğini koruyarak eskisi gibi yenilenmesine yardımcı olur. Ciltteki sorunları örtmez; doğal akışına kavuşturur. Ozon ile cilt bakımı birkaç yöntemle yapılabilir. Özellikle lokal ozon uygulamaları ve majör yöntem (kanla ozonu karıştırma) en çok tercih ettiğimiz metotlar arasındadır.

Lokal yöntemde enjeksiyon, maske, yağ ve kremler kullanılır. Majör yöntemde önce bir miktar kan alınır, bu kan özel bir yöntemle ozonla karıştırılır ve damar yoluyla geri gönderilir. Bu sayede dolaşım sistemi çalıştırılır; toksinler atılır, hücreler çalıştırılır, cildin eskisi gibi kendini yenilemesi sağlanır.

Ozonu diğer cilt bakım uygulamalarından ayıran tarafı, işlemin içten ve dıştan yapılmasıdır. Bu sayede cildin oksijenlenmesi, nemlenmesi, korunması, yenilenmesi ve normal haline dönüştürülmesi sağlanır. Böylece kalıcı etki yaratılır. Cilt temizlenir, sıkılaşır, toksinler atılır.

Ozon tedavisinden sonra nelere dikkat edilmeli?

OZON TERAPİ’DEN SONRA YAPILMASI GEREKENLER Ozon uygulama seanslardan hemen sonra fazla efor sarf edilmemesi tavsiye etmekteyiz. Eğer zararlı alışkanlıklar varsa derhal terk edilmeli, içilen su miktarını artırmalıdır. Diyet, düzenli egzersiz ve yürüyüşler yapılmalıdır.

Ozon yağı cilt lekeleri için nasıl kullanılır?

Ozon yağı cildi yeniler, parlaklık verir, siyah noktaları giderir, cilt lekelerini yok eder, ciltteki çatlakları geçirir Ozon yağı aktardan veya internetten temin edilebilir. Ozon yağı ile cilt bakımı oldukça faydalıdır. Bu yağdan birkaç damla alınır ve cilde masaj yapılarak uygulanır.