Pürüzsüz Cilt Için Ne Yapmalı Erkek?

09.11.2022 0 Comments

Pürüzsüz Cilt Için Ne Yapmalı Erkek
Ancak yumuşacık bir cilt için evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler var.

 1. Cilt Temizliğine Önem Verin. Pürüzsüz cilt için en önemli adım temizlik.
 2. Cilt Tipinize Uygun Ürünler Seçin.
 3. Tonik Kullanın.
 4. Cildinizi Nemlendirin.
 5. Peeling Uygulayın.
 6. Yüz Maskesi Kullanın.
 7. Serum Kullanın.
 8. Dengeli Beslenin.

Meer items

Erkeklerde cilt bakımı nasıl olmalı?

Nemlendirme – Cilt doğru şekilde temizlendikten sonra mutlaka nemlendirilmeli. Cilt tipiniz yağlı bile olsa neme ihtiyaç duyar. Özellikle soğuk havalarda cildinizi nemlendirmeniz büyük önem taşır. Bu yüzden kırışıklık oluşumunu önlemek için siz de günlük olarak cilt tipinize uygun bir nemlendirici kullanmayı unutmayın.

Erkek cilt bakımı evde nasıl yapılır?

YAŞLANMA KARŞITI YÜZ MASKESİ – Olgun bir muzun yarısını çatalla ezin. – Yoğurt ve balı karıştırarak macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. – Yeni yıkanmış yüze maske uygulayın ve 10-15 dakika bekletin. – Maskeyi ılık suyla çıkarın ve tüm yüzünüzü kurulayın.

Erkek cilt bakımı kaç TL?

Örnek bir Cilt Bakımı Kampanyası – –

 1. Klasik Cilt Bakımı Ücreti: 80 TL – 150 TL arasında değişmektedir.
 2. Dermapen Ücreti: 200 TL – 450 TL arasında değişmektedir.
 3. Akneli Cilt Bakımı Ücreti: 200 TL – 300 TL arasında değişmektedir.
 4. Medical Cilt Bakımı Ücreti: 200 TL – 300 TL arasında değişmektedir.
 5. Antiaging Cilt Bakımı Ücreti: 200 TL – 350 TL arasında değişmektedir.
 6. Mini Cilt Bakimi Ücreti: 75 TL

Ayrıca bazı salonlarda Cilt Bakımı Paketleri sunularak kampanyalar yapılmaktadır. Örnek olarak; 13 Adımda Cilt Bakımı Paket Kampanyası Ücreti:

 • Cilt Bakımı fiyatı
 • Cilt Arındırma (temizleme) fiyatı
 • Peeling fiyatı
 • Buhar fiyatı
 • Ozon fiyatı
 • Komedon Temizliği ücreti
 • Yüksek Frekans ücreti
 • Tonik ücreti
 • Cilt Tipine Uygun Maske ücreti
 • İyontoforez (serum yedirme) ücreti
 • Ütüleme ücreti
 • Nemlendirme ücreti
 • Temizleme ücreti
You might be interested:  Funderyl 1 Krem Ne Işe Yarar?

Hepsi toplam 150 TL * Ankara cilt bakımı fiyatları konusunda şunu belirmek isteriz ki bu fiyatlar cilt bakımı uygulayan güzellik merkezlerinde farklılık gösterebileceği gibi güzellik salonlarının bulunduğu semtlerden ve ilçelerden dolayı da değişkenlik gösterebilmektedir. Elizya Güzellik&Estetik, 2012 yılından bu yana huzurlu atmosferi, güvenli ve kaliteli hizmet ilkesi doğrultusunda teknolojik donanımı, deneyimli ve güleryüzlü uzman ekibi ile estetik ve güzellik sektöründe, 3. Şubesi ile Ankara / Çukurambar’da hizmetinizdedir. devamını oku. Adres: Kızılırmak Mah.1443. Cadde No:25 1071 Usta Plaza B Blok 8. Kat No:70 Pürüzsüz Cilt Için Ne Yapmalı Erkek Ankara’da İncek bölgesinde yer alan, üniversitelere yakın mesafede ve 450 m2 komple 4 katlı müstakil binasıyla, “Bali Premium Beauty” sizler için sağlığı, konforu, hijyeni ve güvenliği ön planda tutan bir Güzellik Merkezidir. Güvenilir ve işinde uzman ekip arkadaşlarımız ile birlikte, önceliğimiz sizin mutluluğunuzdur.

Neden erkeklerin cildi daha güzel?

ERKEK CİLDİNİ TANIYALIM Başlangıç olarak erkeklerin cildi testosteron hormonunun etkisiyle kadınlarınkine kıyasla daha kalın bir yapıya, daha fazla dirence, daha sık tüylere ve daha fazla terleme kapasitesine sahiptir. Erkek cildindeki testosteron seviyesi, aynı zamanda daha fazla sebum üretimine sebep olarak, cildin yağlılık oranını artırır.

 1. Daha büyük gözenek yapısı ise kir ve yağ birikimine bağlı olarak sivilce oluşumuna yatkınlığına açıklık getirir.
 2. Erkek cildinin avantajlı olduğu konuların başında ise yaşlanma belirtilerinin daha geç ortaya çıkması geliyor.
 3. Ancak daha geç ortaya çıkan bu belirtiler başlangıçtan itibaren büyük bir ivmeye sahip oluyor ve yaşlanma süreci bir kere başladığı zaman onu durdurmak gerçekten çok güç olabiliyor.

Erkekler de sırf bu yüzden ciltteki yorgunluk belirtilerini her ne pahasına olursa olsun önlemeye çalışıyorlar. Erkek cildinin testosteron seviyesinden kaynaklanan kendine özgü özelliklerinden biri de sürekli enerji takviyesine ihtiyaç duyması. Yeterli enerjiye sahip olmayan cilt genç görünümünü hızla yitirerek yaşlanmaya başlıyor. “Sakalım var. NovAge Men ürünlerini kullanabilir miyim?” Elbette! Sakallı erkekler de NovAge Men serisi ile cilt bakım rutinlerini sorunsuz olarak sürdürebilirler. Püf noktasının cildi temizleyip arındırarak sakalda biriken kir ve yağdan kurtulmak olduğunu unutmayın.

You might be interested:  Üresal Forte Krem Ne Işe Yarıyor?

Rutine NovAge Men Arındırıcı Yüz Temizleyici ile cildinizi arındırarak başlayın. Sakalınızın uzunluğuna göre bir nebze daha fazla efor harcamanız gerekebilir. Onun dışında rutinin prensibi değişmiyor. Ardından yüzünüze ve boynunuza uygulayacağınız NovAge Men Enerji Veren Nemlendirici Serum ve NovAge Men Yaşlanma Karşıtı Jel Losyon ona ihtiyacı olan nemi ve enerjiyi sağlayacaktır.

Sakalların fazladan neme hiçbir zaman hayır demeyeceğini de belirtelim. “NovAge’in kadınlara özel serilerinde 6 ürün varken, NovAge Men neden 4 üründen oluşuyor?” NovAge Men serisi, erkeklerin cilt bakımlarına ayırdıkları ortalama süre hesaplanarak geliştirildiği için 4 adımdan oluşan, kompakt bir cilt bakım rutini öneriyor.

Erkekler peeling yapar mı?

Her hücre grubu gibi cilt hücreleri de belli bir süre sonra ölüyor. Bu ölen hücreleri vücuttan atmak için dışarıdan müdahaleler gerekiyor. Burada devreye peeling giriyor. Yardımcı malzemelerle cildin ovalanıp temizlemesi sonucu atılan ölü deriler, cildin nefes almasını sağlıyor. Pürüzsüz Cilt Için Ne Yapmalı Erkek Peeling işlemi birçok cilt sorununa çare olduğu için erkeklerinde en çok kullandığı cilt bakım yöntemidir. Peelingin yararlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

Akne gidermeye ve akne izlerini kaybetmeye yardımcıdır. Ciltteki derin kırışıklıkları kaybeder. Çillenme, melazma, ventigo gibi cilt lekelerini iyileştirir. Ciltteki geniş gözenekleri düzeltir. Güneş kaynaklı cilt problemlerine çok iyi gelir.

Hazır ürün olarak eczanelerden temin edebileceğiniz peelingi n etkisini doğal malzemeleri kullanarak da yaratabilirs iniz. Erkeklerin en büyük problemlerinden biri olan ayak kokusu konusunda deniz veya kaya tuzu ile yapılan peeling oldukça etkili olacaktır. Bu örnekte olduğu gibi erkeklerin birçok cilt problemine iyi geliyor.

Erkekler tonik kullanır mı?

Dr. Tekeli, ‘ Erkeklerin de tıkanmış gözenekleri ve çevre kirliliğinin deri üzerindeki birikimlerinden arınmak için yıkama jelleri kullanmaları gerekiyor. Yağlı cilde sahip erkeklerinse tonik kullanması kaçınılmaz’ diyor.

Erkekler nemlendirici kullanmalı mı?

Cilt her gün nemlendirilmeli! – Kuruyan cilt çabuk kırışır, yıpranır ve yaşlanır. İşte bu sebeple de kadın, erkek, genç, yaşlı herkesin cildini her gün düzenli olarak nemlendirmesi gerekiyor. Özellikle de kuru bir cilt yapısına sahip olan kişilerin çok daha fazla cilt nemlendirmesine ihtiyaçları olmaktadır.

You might be interested:  Krem Rengi Elbiseye Hangi Renk Şal Gider?

Erkeklerde cilt nemlendirmesinden bahsedildiğinde ise onların cildinin kadınlara göre daha yağlı olması kesinlikle bir avantajdır. Ancak yine de düzenli olarak nemlendirilmeye ihtiyacı olduğu bir gerçektir. Bu bağlamda erkekler de ciltte var olan yaşlanma belirtilerini azaltmak ve kırışıklık oluşumunu önlemek için günlük olarak kaliteli bir nemlendirici kullanmalılar.

Fakat normal ya da fazla yağlı cilde sahip erkekler ise yine bakım için daha hafif bir losyon veya nemlendirici jel kullanmalılar. Kuru bir cilde sahip olanlar ise çok daha güçlü ve yoğun bir nemlendirici kullanmalı, sabah, akşam cildine nemlendirici sürmeliler.

Erkek cildi nasıl beyazlar?

Sandal Ağacının Benzersiz Etkisi: – Sandal ağacı, zerdeçal ve bal, erkeklere yüz beyazlatma için en sık önerilen malzemeler arasındadır. Bir çay kaşığı sandal ağacı tozu, yarım çorba kaşığı bal ve bir parça zerdeçal karıştırılarak hazırlanan yüz beyazlatma maskesine arzu edilirse kıvamın düzenlenmesi için gül suyu da eklenebilir.

Bu maskenin düzenli uygulanması durumunda gözle görülür bir fark yaratması birkaç haftayı geçmeyecektir, Sayılan tüm yöntemlerin yanı sıra önemli olan, cilt bakımının düzenli olarak yapılması ve cildin dengesini koruyacak önlemlerin zamanında alınmasıdır. Alkol ve sigara kullanımı, güneşten koruyucu ürünlerin kullanılmaması ya da yanlış kullanılması, fazla kafein tüketimi, aşırı stres, yanlış kozmetik ürünlerin kullanımı ya da uygulamaları cildin en büyük düşmanlarıdır.

Dolayısıyla önerilen tüm yüz beyazlatma yöntemlerinin temelinde öncelikli olan yüzün doğal yapısını koruyabilmektir. Uzman görüşleri ile şekillendirilen cilt bakım programları sonrasında önerilen uygulamaları yapabilir, yüz renginizi ve cilt sağlığınızı destekleyebilirsiniz.

Erkek maskesi nasıl yapılır?

– 1 yumurta akı ve 1 çay kaşığı limon suyunu köpük köpük olana kadar çırpın. – Yarım çay kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Sonra birkaç dakika karışımı dinlendirin. – Yüzünüzü ılık suyla temizleyin ve ardından karışımı yüzünüze sürün.