Soğuk Alt Tonlu Cilt Ne Demek?

06.11.2022 0 Comments

Soğuk Alt Tonlu Cilt Ne Demek
Cilt Alt Tonunu Nasıl Belirlersin? – Cilt alt tonunu belirlemek için yapman gereken tek şey bileklerindeki damarları gün ışığında incelemek. Cilt alt tonları temelde üç gruba ayrılır: Sıcak alt ton, soğuk alt ton ve nötr alt ton. Eğer bileklerindeki damarlar yeşil ağırlıklı bir renge sahipse, cildinin alt tonu sıcak demektir.

 1. Eğer mavi ve mor tonlarında damarlar görüyorsan, o halde soğuk alt tona sahipsin.
 2. Hem mavi hem de yeşil ağırlıklı renkler varsa, nötr alt tona sahip olma ihtimalin oldukça yüksek.
 3. Cilt alt tonu, sanılanın aksine ten renkleri ile bağlantılı değil.
 4. Örneğin; yalnızca soluk beyaz tenli kişilerin cildi soğuk alt tonlu olmak zorunda değil.

Oldukça esmer bir ten rengine sahipsen de soğuk alt tonlu bir cildin olabilir. Aynı durum tam tersi ihtimaller için de geçerli. Soğuk cilt alt tonu, derinin altındaki renk pigmentlerinin pembe ağırlıklı olduğu anlamına gelir. Sıcak cilt alt tonuna sahip birinin cildinin altındaki pigmentler ise sarıdır.

Soğuk alt ton Nasıl Anlaşılır?

Makyaj yaptığınızda cildinizin daha canlı, güzel ve parlak görünmesini istiyorsanız cilt alt renk tonunuzu bilmeniz gerekir. Her kadının cilt renk tonu birbirinden farklı olduğu gibi cilt alt renk tonu da farklıdır. Cilt alt tonu; kişinin asıl cilt renk tonunun arkasında gizli kalan bir renk tonudur.

 • Işi cilt alt tonunun hangi renk olduğunu bilirse, cildine istediği makyajı yapabilir, istediği kıyafeti giyebilir ve hatta saçını istediği renge boyayabilir.
 • Velhasıl kişinin cilt alt tonunun hangi renk olduğunu bilmesi, kendisine hangi renklerin gidip gitmediğini anlamasına yardımcı olur.
 • Cilt Alt Tonu Nedir? Cilt alt tonu rengi, kişinin asıl cilt tonunun ardında saklanan bir renk tonudur.

Ayna karşısına geçip cildinize baktığınızda, cilt alt tonunuzun hangi renk olduğunu direkt olarak göremezsiniz. Ancak aynı cilt renk tonuna sahip olduğunuz arkadaşınızla yan yana geldiğinizde aradaki farkı görürsünüz. Cilt alt tonu rengini bilmek, kişiye birçok konuda yardımcı olur.

Hangi tonlarda makyaj yapmanız gerektiği hususunda size yardımcı olur. Kişi cilt alt tonu rengini bilirse, saçını istediği renge boyayabilir. Hangi renk tonlarındaki elbiselerin kendisine yakışacağını bilir. Hangi renk takıların teni ile uyumlu olup olmadığını idrak edebilir. Şal, eşarp, bandana, bere yahut fular alırken hangi rengin teninizle uyumlu olup olmadığını anlamanızı sağlar.

You might be interested:  Osmo Plus Yoğun Nemlendirici Krem Ne Işe Yarar?

Cilt Alt Tonu Nasıl Belirlenir? Cilt alt tonu, biz kadınlara birçok konuda yardımcı olur. Hangi tonlarda makyaj yapmanız gerektiğinden tutun da hangi renklerde kıyafetin size yakışacağı konusuna kadar size ipuçları verir. Cilt alt tonu rengi 3’e ayrılır. Bu üçünü sayacak olursak sıcak alt tonu, soğuk alt tonu ve nötr alt tonudur. Cilt alt tonu renginizin hangi ton olduğunu bilmiyorsanız aşağıda belirttiğimiz damar testi, altın-gümüş testi ve kağıt testini deneyerek, cilt alt tonu renginizi öğrenebilirsiniz. Üç ayrı yöntemden de istediğinizi deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerden yalnızca birini deneyerek cilt alt tonu renginizin ne olduğunun kanısına kesin olarak varamayabilirsiniz.

Bu nedenle sizlere tavsiyemiz üç testi de uygulamanız ve üçünden de aynı sonucu aldığınıza emin olmanız gerektiğidir. Aşağıda bahsettiğimiz üç yöntemde oldukça basit olup, herkesin kendi başına yapabileceği yöntemlerdir. Cilt alt tonunuzu öğrenmenize yardımcı olacak üç ayrı yöntem; Damar testi ile cilt alt tonunu belirleme; Cilt alt tonunu belirlemek için ilk önce tercih edebileceğiniz yöntemlerin başında damar testi gelir,

Cilt alt tonunu belirleyecek en kolay test şu şekilde yapılır; Işıklı bir ortamda el bileklerinin iç tarafında bulunan damarlara bakılır.

Soğuk alt ton Hangi ten rengi?

Soğuk cilt alt tonu – Soğuk cilt alt tonuna sahip kişilerin cilt altındaki pigmentleri pembedir. Soğuk alt tona sahip ciltlerin mutlaka beyaz tenli olması da şart değildir. Oldukça esmer biri de soğuk alt tonlu olabilir. Bu cilt tonuna sahip kişilere mavi ve mor tonları çok yakışır.

Rujda da mavi tabanlı kırmızı rujlar, soğuk pembeler, koyu bordolar, pastel renkler bu kişilere ideal olur. Amanda Seyfried ve Emma Stone da soğuk cilt alt tonuna sahip ünlülerden. Bu yüzden çoğunlukla mavi tabanlı fuşyalar ve pembe rujlar tercih ediyorlar. Böylece cilt tonlarıyla uyum sağlıyorlar. Eflatun, lila ve leylak gibi morumsu rujlarda kendilerine çok yakışıyor.

Allık olarak da pembe ve tonlarından çıkmıyorlar. Siz de eğer soğuk cilt alt tonuna sahipseniz, bu tonlarda makyaj yapmalısınız.

Soğuk alt tona ne yakışır?

Soğuk (Cool) cilt alt tonuna sahip kişilerin makyaj renkleri – Soğuk cilt alt tonuna sahip kişilerin cilt altındaki pigmentleri pembedir. Bu kişilere makyajda mavi, lacivert, kobalt mavi, mor, mürdüm, bordo, lila, yeşil, gri, gümüş ve pembenin tüm tonları yakışır.

You might be interested:  Sudocrem Cilt Bakım Kremi Ne Işe Yarar?

Fondöten: Genel olarak soğuk alt tona sahip kişiler alt tonunda pembe tona sahip fondötenler tercih etmelidirler. Zaten tüm fondötenlerin renk açıklamalarında sarı mı yoksa pembe mi olduğu yazmaktadır. Nars All Day Luminous gibi fondötenlerdeki çeşitlilik size aradığınız tonu verir. Allık: Mürdüm, lila, pembe ve bu tonlardaki her allık ideal olur.

Nars’ın pembe tonlarındaki açıklı koyulu allıkları Angelika, Gaiety, Mata Hari, Desire sizin için idealdir. Soğuk Alt Tonlu Cilt Ne Demek Far: Pembe ve gül kurusu tonları, morlar, maviler, lacivert, siyah, gri, gümüş, zümrüt yeşili renkleri size en çok yakışan renklerdir. Nars Hardwired Eyeshadow ( Eartshine-Parlak lila pembe) ve Lysithea (gümüş gri) ve Shiseido Luminizing Satin Eye Color Trio (statik mavi) farlara göz atmanızı öneririz.

Soğuk alt tonlu insanlar ne renk giymeli?

Soğuk Alt Tona Yakışan Kıyafet Renkleri – Cilt tonuna göre kıyafet seçerken, soğuk cilt alt tonları için en iyi renkler, renk çemberinin soğuk kısmında yer alır. Yani bu grup için kıyafetlerde tercih edilecek en iyi renkler arasında zümrüt, koyu mor, lavanta, pembe, buz mavisi ve parlak mavi renkleri bulunur.

Iyafetinize daha sıcak bir renk katmak istiyorsanız aşırı uçuk sarı, yakut ve gül kırmızısı renklerini tercih edebilirsiniz. Soğuk alt tona yakışan kıyafet renklerinde, nötr renkler arıyorsanız, parlak beyaz, gri ve lacivert doğru seçimler olacaktır. Bu renkleri seçmenizin nedeni, açık teninizle çekici bir kontrast oluşturmaktır.

Soğuk bir cilt alt tonu, genellikle cildinizin açık renkli olduğu anlamına geldiğinden, kıyafet seçiminde daha koyu renkler tercih etmek isteyeceksiniz. Açık bir cilt için en iyi kıyafetler, genellikle zümrüt yeşili, lacivert ve koyu mavi tonları gibi renklerden oluşur.

Soğuk alt ton ne giymeli?

Soğuk alt tona sahipseniz daha çok soluk renkler yakışacaktır. Mavi-kırmızı, mor, pembe, yeşil, lacivert, kırmızı yakışan renkler arasında. Ayrıca gümüş takılar daha çok yakışır. Nötr alt tona sahip olanlara ise neredeyse tüm renkler yakışacaktır.

Soğuk alt ton sarı mı pembe mi?

Cilt Alt Tonunu Nasıl Belirlersin? – Cilt alt tonunu belirlemek için yapman gereken tek şey bileklerindeki damarları gün ışığında incelemek. Cilt alt tonları temelde üç gruba ayrılır: Sıcak alt ton, soğuk alt ton ve nötr alt ton. Eğer bileklerindeki damarlar yeşil ağırlıklı bir renge sahipse, cildinin alt tonu sıcak demektir.

 1. Eğer mavi ve mor tonlarında damarlar görüyorsan, o halde soğuk alt tona sahipsin.
 2. Hem mavi hem de yeşil ağırlıklı renkler varsa, nötr alt tona sahip olma ihtimalin oldukça yüksek.
 3. Cilt alt tonu, sanılanın aksine ten renkleri ile bağlantılı değil.
 4. Örneğin; yalnızca soluk beyaz tenli kişilerin cildi soğuk alt tonlu olmak zorunda değil.
You might be interested:  Cilt Mantarı Kaşıntısına Ne Iyi Gelir?

Oldukça esmer bir ten rengine sahipsen de soğuk alt tonlu bir cildin olabilir. Aynı durum tam tersi ihtimaller için de geçerli. Soğuk cilt alt tonu, derinin altındaki renk pigmentlerinin pembe ağırlıklı olduğu anlamına gelir. Sıcak cilt alt tonuna sahip birinin cildinin altındaki pigmentler ise sarıdır.

Yeşil ve mor damar hangi alt ton?

Bunun için el bileğinizin iç kısmında bulunan damarların rengini kontrol etmelisiniz. Ancak bu işlemi gün ışığında yapmalısınız. Aksi takdirde sonuç, yanıltıcı olabilir. Eğer damarlarınız; mavi veya mor ise soğuk alt tona, yeşil ise sıcak alt tona, hem yeşil hem de mavi/ mor ise nötr alt tona sahipsiniz demektir.

Beyaz tenli olup olmadığımı nasıl anlarım?

Yöntem 1 / 6: Alt Tonlarını Bulmak –

 1. 1 Yüzünü yıka ve sonra 15 dakika bekle. Cildin temiz ve makyajdan, losyondan ve tonikten arındırılmış olmalıdır. Devam etmeden önce cildin yaklaşık 15 dakika dinlenmelidir çünkü cildin ovalandığı için pembe görünüp gerçek alt tonunun görünmesini zorlaştırıyor olabilir.
 2. 2 Doğal bir ışık kaynağı bul. Farklı ampuller cildini farklı şekillerde etkileyebilir; ona sarı veya yeşil bir ton verebilir ve alt tonunun görünümünü değiştirebilir. Alt tonlarını bulmak için güneşli bir yer seçmek alt tonlarını farklı algılamanı önler.
  • Bir pencere kenarına oturmayı dene.
  • Dışarıda oturma alanın varsa dışarıya çık.
 3. 3 Bileğinin iç tarafındaki damarların rengine bak. Bu, eğer damarların görünüyorsa alt tonlarını belirlemenin hızlı bir yoludur. Kolunu doğal ışıkta yukarıda tut ve baskın rengi belirle.
  • Damarlarının yeşil mi yoksa mavi mi olduğunu anlayamıyorsan nötr alt tona sahip olabilirsin. Buğday tenliysen muhtemelen bu kategoriye girersin.
  • Damarların yeşil görünüyorsa sıcak alt tona sahipsin.
  • Damarların mavi veya mor görünüyorsa soğuk alt tona sahipsin.

   Ivory soğuk alt ton mu?

   Fondötenlerde bulabilirsin.102 Fair Ivory, 107 Rose Beige, 122 Creamy Beige, 140 Cool Medium renkleri, soğuk alt tonlular için uygun.

   Cilt alt tonunu nasıl buluruz?

   Damar Testi – Gün ışığında, bileklerinize bakın. Damarlarınız yeşil ise, sıcak alt tona sahipsiniz demektir. Damarlarınız mavi ise soğuk alt tona sahipsiniz demektir. Hem yeşil hem de mavi damarlarınız varsa, nötr alt tona sahip olduğunuz anlamına gelir ki, bu sizi oldukça şanslı kılar.