Su Bazlı Krem Ne Işe Yarar?

28.11.2022 0 Comments

Su Bazlı Krem Ne Işe Yarar
Neden Su Bazlı Nemlendirici Kullanılmalı? – Su bazlı ve yağ bazlı nemlendiricinin birbirinden farkları da çok sık gelen sorular arasında yer alıyor. Birçok kişi “ikisi de cildi yumuşatıyor, ne fark eder” düşüncesi ile önemsemeden nemlendirici seçimini gerçekleştirebilir.

 • Ancak bu durumda cilt problemleri ile karşı karşıya kalmanız da an meselesidir.
 • Su bazlı nemlendiricilerin en büyük özelliği hafif bir yapıya sahip olmasıdır.
 • Bu avantajı ciltte ağırlık hissinin oluşmamasına ve cilt tarafından kolay, hızlı bir şekilde emilmesine yardımcı olur.
 • Üstelik iki kat uygulandığında su bazlı nemlendiriciler iyi bir makyaj bazı olarak da kullanıma uygundur.

Yağ bazlı nemlendiriciler ile kıyaslandığında su bazlı nemlendiriciler, ciltte daha uzun süre kalmaktadır. Aynı zamanda cilt gözeneklerinde tıkanmaya yol açmadığından dolayı nemlendiriciden kaynaklanan cilt problemleri de görülmez.

Su bazlı nemlendirici hangi ciltler için?

Su bazlı nemlendirici nedir ve nasıl anlaşılır? – Su Bazlı Krem Ne Işe Yarar Öncelikle şu konuda anlaşalım, su bazlı nemlendiriciler hem kuru, hem de yağlı ciltler için uygundur. Su bazlı olan kremlerin, yağ bazlı nemlendiricilerden en önemli farkı, kremin içindekileri incelediğinde en üst sırada aqua yani su yer alır. Su bazlı nemlendiricilerin üzerinde oil free veya yağsız ibareleri yer alabilir.

Yağ bazlı nemlendiricilerin içeriğine baktığında ise ilk sırada etken maddesi yağ olan içerikler görebilirsin, örneğin argan yağı, Shea Butter yağı gibi. En iyi su bazlı nemlendiricilerin içeriğinde mutlaka cildi yumuşatma etkisi olan E vitamini, seramid ve hyaluronik asit olmasına dikkat etmelisin. Su bazlı nemlendiricilerin formülleri daha ince ve hafif kıvamlı olduğu için ihtiyaç hissettikçe tekrar tekrar uygulayabilirsin.

Su bazlı nemlendiriciler cildinde ağırlık yaratmaz ve gözeneklerinin tıkanmasına yol açmaz.

Su bazlı nemlendirici krem sivilce yapar mı?

Cildin daha sağlıklı görünmesi için kullanılan birtakım kremler bulunmaktadır. Bu kremlerin başında herkesin evinde yer alan nemlendirici özelliğe sahip olan bakım kremleri gelmektedir. Soğuktan, sıcaktan ya da başka bir nedenden dolayı gerginleşen kuruyan cilt için nemlendiriciler bir hayat kurtaran olarak ifade edilmektedir.

 1. Peki, nemlendirici sivilce yapar mı? Yüz nemlendirici sivilce çıkarır mı? İşte, nemlendiricilerin sivilce oluşumuna olan katkıları hakkında merak edilenleri derledik.
 2. Nemlendirici kremler cilt üzerinde faydası bulunan bakım malzemelerinden biri olmaktadır.
 3. Bu kremler çeşitli özellikleri bünyesinde barındıran pek çok seçeneği bulunan popüler ürünler arasında belirtilmektedir.

Nemlendirici Sivilce Yapar mı? Nemlendirici kremler başta olmak üzere pek çok bakım ürünün yanlış kullanımı sonucu cilt üzerinde istenmeyen durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle kullanılacak ürünlerin özelliklerine dikkat etmek gerekmektedir. Nemlendirici kremler cilde uygulanmadan önce cildin yağ ve kirden arındırılması gerekmektedir.

Aksi taktirde temiz olmayan yani gözeneklerin kapalı olduğu bu durumda cilde nemlendirici uygulamak sivilce oluşumuna neden olabilmektedir. Cilt için gereken temizlik yapıldıktan sonra nemlendirici krem sürmek sivilce oluşmasına neden olmamaktadır. Cilt tipine uygun olan temizleyiciler kullanılarak cildin temizliğinin yapılması mümkün olmaktadır.

kuru, hassas yada sivilceye eğilimli bir cilt tipine sahipseniz bu durumlara uygun olan temizleyici malzemelerinin tercih edilmesi gerekmektedir. Nemlendirici kremler cilde uygulanırken nazik hareketlerle uygulama yapılmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

 • Yüz Nemlendiricisi Sivilce Çıkarır mı? Cilt tipine uygun olmayan ve temiz olmayan bir cilde nemlendirici krem uygulanması tavsiye edilmemektedir.
 • Nemlendirici kremlerin işe yarayabilmesi için cilde nüfuz etmeleri gerekmektedir.
 • Bu nedenle nemlendirici krem uygulanmadan önce cildin temizliğinin yapılmış olması şart olmaktadır.

Kişilerin sahip oldukları cilt tiplerine uygun olan nemlendiricileri tercih etmeleri gerekmektedir. Karma, yağlı ya da sivilceli bir cilt için farklı özelliklere sahip olan nemlendirici yüz kremleri bulunmaktadır. Aşırı yağlanma sivilce problemlerini beraberinde getirdiği için sivilce olan cilde bu hususlar dikkate alınarak bakım kremi tercihinin yapılması gerekmektedir.

Su bazlı yüz nemlendirici ne işe yarar?

Eczanede Satılan Su Bazlı Nemlendirici Markaları Ve Fiyatları Su bazlı nemlendiriciler, etkili bir cilt bakımı için mutlaka kullanılması gereken ürünlerdir. Cildin su ihtiyacını giderir ve kurumasını önlerler. Bu yüzden günlük cilt bakımında nemlendiriciyi ihmal etmemek lazımdır.

 • Su bazlı nemlendiriciler, adı üstünde içeriğinde su bulunan, ciltte ağırlık yapmayıp cilt tarafından kolayca emilen bir cilt nemlendiricidir.
 • Su bazlı nemlendiricilerde “aqua” diye yazar.
 • Nemlendiricinin su bazlı olup olmadığı buradan anlaşılabilir.
 • Su Bazlı Nemlendirici Markaları Garnier Nem Bombası Su Bazlı Nem Kaynağı Antioksidan Nemlendirici 50ML Bu ürün isminin hakkını çok iyi vermektedir.
You might be interested:  Fusidas 2 Krem Ne Için Kullanılır?

Gerçekten de nem bombasıdır ve cildin nem ihtiyacını eksiksiz bir şekilde gidermektedir. İçerdiği bitki özleri ve antioksidanlar ile cildin çevresel faktörler nedeniyle zarar görmesini engeller. Garnier Nem Bombası, içeriğindeki hyaluronik asit sayesinde cildi korur.

 • Cilde parlaklık verir, dış etkenlere karşı cildi muhafaza eden bir kalkan görevi üstlenir.
 • Güçlü formülü antioksidan bakımından zengindir.
 • Nemlendirme etkisini 24 saat devam ettirir.
 • Cilt için kullanıldığında likit bir doku haline gelerek cildi ışıldatır ve rahatlatır.
 • Bu ürünü uyguladıktan sonra, “cildim yağlı kaldı, yapış yapış oldu” gibi şikayetleriniz asla olmaz.

Garnier Nem Bombası Su Bazlı Nem Kaynağı Antioksidan Nemlendirici 50ML fiyatı 26,90 TL’dir. Dr Murad Nutrient-Charged Water Gel Su Bazlı Jel Nemlendirici Dr. Murad Nutrient Charged Water Jel son teknolojiyle üretilmiştir. Cildi derinlemesine nemlendirir.

 • Besleyici vitaminleri ve mineralleri ihtiva eden bu ürün, cilt için harika bir besin kaynağıdır.
 • Cildin dayanıklılığını artırır ve yıpranmaya karşı koruma sağlar.
 • Ullanılışı; Temiz cilde tonik uygulanır ve ince bir tabaka halinde dekolte, boyun ve yüz bölgesine sürülür.
 • Bu işlem her gün 2 defa tekrarlanır.

Dr Murad Nutrient-Charged Water Gel Su Bazlı Jel Nemlendirici fiyatı 675,00 TL’dir. Babe Su Bazlı Nelendirici Krem Spf20 50Ml İçerdiği bileşenlerle cildin besin ihtiyacını giderir, direnç sağlar ve canlı bir görünüm verir. Yapısında Hiyaluronik asit bulundurur.

Cilt için doğal ve etkili bir nemlendirici olmasının nedenlerinden biri de budur. Mat ciltler başta olmak üzere bütün cilt tiplerinde kullanıma uygundur. Babe nemlendiriciyi sürmeden evvel cildinizi temizleyin, ardından yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Bunu sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez yapın.

Babe Su Bazlı Nelendirici Krem Spf20 50Ml fiyatı 196,50 TL’dir. Simple Su Bazlı Nemlendirici 125 ml Alkol, paraben, renklendirici ve parfüm içermez. Doğal ve hafif bir formülü vardır. Hassas ciltlere çok iyi gelir. B5 vitamini, gliserin, E vitamini ve hodan tohumu yağından oluşan faydalı içeriğiyle cildi 12 saat boyunca nemli tutar.

Bepanthol krem su bazlı mı?

· Bepanthol ® Cilt Bakım Kremi’nin içeriğindeki Provitamin B5, gün boyu kuruyan cildi nemlendirir. · Su bazlı hızlı emilen yapısıyla ciltte yağlı his bırakmaz ve canlı bir görünüm sağlar. · El ve yüz kullanımına uygundur.

Kuru ciltler su bazlı krem kullanabilir mi?

Su Bazlı Nemlendirici Kullanımının Faydaları Neler? – Su bazlı nemlendiriciler uzun süreli kullanımlarda cildinizin kaybettiği nemi daha kolay kazanmasını sağlar. Sizin için önerebileceğimiz en iyi Petite Maison nemlendirici

Petite Maison Yoğun Nemlendirici Yüz Kremi 60 ml indirimli fiyatlarla.

Çok nem demek daha sağlam bir bakım ve daha sağlam bir cilt demek. Aynı zamanda su bazlı nemlendiriciler gözeneklerinizi daha az tıkar. Bu yüzden su bazlı nemlendiricileri kullanmak çok daha temiz bir cilt demektir.

Su bazlı nemlendiriciler yağ bazlı nemlendiricilere göre çok daha fazla nem hapsederler. Bu yüzden en çok tercih edilen nemlendirici türü olmaktadır. Aynı zamanda sürdüğünüz zaman cildinizi güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyan bu su bazlı nemlendiriciler, genellikle yağlı cilt tipine sahip olanların kullanmayı tercih ettiklerinden.

Yağlı ciltler de dahil olmak üzere bütün cilt tiplerinin kullanabileceği bu su bazlı nemlendiriciler sayesinde düzenli kullanımda hem sivilce oluşumunun en minimuma indiğini kendi gözlerinizle gözlemleyecek hem de ışıl ışıl parladığını fark edeceksiniz.

Su bazlı nemlendiriciler çok parlak durmadıkları için makyajın altına mat bir baz olarak da kullanılabilirler. Su bazlı nemlendiriciler yağ bazlılara göre çok daha hafif olduğu için belki kuru ciltlerin ilk tercihleri arasında yer almaz. Dolayısıyla bu su bazlı nemlendiriciler yağlı ciltlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor çünkü nemin oldukça tutunması gerekiyor ve yağlı ciltler bunun için en iyi cilt.

Su Bazlı Krem Ne Işe Yarar

Su bazlı olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Su Bazlı Nemlendirici İçeriği Eğer nemlendirici ürün içeriği içerisinde aqua yani su ibaresini görüyorsanız su bazlı bir nemlendiriciyi ellerinizde tutuyorsunuz demektir.

Su bazlı kremlerde ne yazar?

Su Bazlı Nemlendirici Nedir? – Aslında su bazlı nemlendiriciler ve yağ bazlı olanlar arasında sadece basit bir temel fark vardır, bu da ürün içeriklerine bakınca kolayca anlaşılabilir. Su bazlı bir nemlendiricinin içerik listesinde su (veya Aqua) ilk sırada yer alır; yağ bazlı bir nemlendirici ise içerik listesinde “yağ” olarak tanımlanmış ya da yağ olarak bilinen bir etken madde yazar.

 1. Bunun dışında her iki bazda da olan ürünlerin içeriğinde benzer veya ortak etken maddeler yer alabilirler.
 2. Örneğin her iki tipteki nemlendiriciler cildi yumuşatan “emolient” ( Seramid, Bitkisel Skualan, E vitamini ) maddeler ve cildin havadaki nemi yakalayıp hapsetmesini ve kullanmasını sağlayan, su tutucu “humektan” ( Bitkisel polisakkarit, Gliserin, Bal, Pantenol ) adı verilen maddeler içerirler.

Diğer etken maddeler ise, nemi cilde hapsetmeyi kolaylaştıran, antioksidan özellik göstererek deriyi güneş ışınlarının ve çevresel koşulların yarattığı hasardan koruyan maddeler olabilir. Su bazlı nemlendirici hafif olduğundan 2 kat halinde sürülerek makyaj bazı olarak da kullanılabilir, bu durumda gözeneklerin tıkanmasına neden olmadan gün boyunca ciltte kalmaları mümkün olur.

You might be interested:  Normalden Yağlıya Dönük Cilt Ne Demek?

Olayca ve çabucak emilirler ancak çok kuru ciltler için her zaman birinci seçenek olmayabilirler. Ancak, etkin bir su bazlı nemlendirici içeriğinde mutlaka Glikosil Seramidler bulunmalıdır. Lütfen bakınız, EN İYİ NEMLENDİRİCİLER adlı blog yazımız. Bu noktada www.dermadolin.com.tr sayfasından Ceradolin parfümlü/parfümsüz kremler ile Ceradolin Hidro losyonu inceleyebilirsiniz.

Bitkisel Polisakkaritler (Bitkisel Hyaluronik Asit) Bitkisel polisakkaritler, tüm yaşayan organizmaların bağ dokusunda doğal olarak bulunan, su tutma kapasitesine sahip bir temel maddedir. Genç yaşlarda cildin gergin, dokuların nemli ve canlı kalmasını sağlar; onlara mekanik olarak destek verirler.

Yaşla birlikte derideki üretiminin azalması sonucunda cilt önemli bir desteğini (esnekliğini, gerginliğini) kaybeder; deri yaşlanması ortaya çıkar. Hyaluronik asit eş değerlisi olan bitkisel polisakkaritler içeren kem ve losyonlar deriye uygulandığında, derinin nem oranı artar; cilt üzerinde ince bir film tabakası oluşturup ve kolajen liflerini etkileyerek yumuşama, esneklik ve yeniden yapılanmayı sağlar.

Bu nedenle kuru/kurumuş cilde uygun bir su bazlı nemlendiricinin içeriğinde mutlaka Bitkisel polisakkarit bulunması doğru olur. İşte bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış ve test sonuçlarının gösterdiği bu gerçeğe uygun olarak Ceradolin parfümsüz su bazlı krem ile Ceradolin-P parfümlü nemlendirici yüz kremleri ile Ceradolin Hidro su bazlı nemlendirici losyon, Ceradolin kepeğe karşı nemlendiricili yoğun saç bakım şampuanı ; Pirdolin su bazlı nemlendirici krem ile Pirdolin su bazlı nemlendirici losyon bu amaçla üretilmiş doğru ve en iyi nemlendiricilerdir. Su Bazlı Krem Ne Işe Yarar Ceradolin Su Bazlı Nemlendirici Losyon Bitkisel Skualan Yukarıdaki nedenlerle kuru/kurumuş cilde uygun bir su bazlı nemlendiricinin içeriğinde mutlaka Bitkisel skualan’ın bulunması doğru olur.

Neutrogena krem su bazlı mı?

Düzenli bakım uygulayarak pırıl pırıl ışıldayan bir cilde sahip olabilirsiniz. Cilt bakımının en önemli aşamalarından olan temizliği yaptıktan sonra, cildinizi nemlendirerek bakımınızı tamamlayabilirsiniz. Kir ve yağdan arınan cildinizi cilt tipinize ve buna bağlı olarak cildinizin ihtiyaçlarına uygun nemlendiriciler ile besleyerek sağlıklı ve canlı bir görünüme kolayca kavuşabilirsiniz.

Neutrogena nemlendirici ürünler farklı cilt tiplerine ve ihtiyaçlara uygun onlarca seçeneği ile cildinizin ideal nem seviyesine ulaşmasına ve esneklik kazanmasına yardımcı olur. Cilt Tipinizi ve İhtiyaçlarınızı Belirleyin Cilt sağlığınızı desteklemek ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için ilk yapmanız gereken, cilt tipinizi belirlemek ve cilt tipinize uygun nemlendirici ürünleri tercih etmektir.

Cildinizin kuru, hassas, karma veya yağlı olması hem cilt bakımı rutininizi hem de ürün tercihinizi doğrudan etkiler. Hassas veya kuru bir cilde sahipseniz, yoğun jel kremler cildinizi nemlendirmek için idealdir. Karma ve sivilce oluşumuna yatkın bir cildiniz varsa temizlik sonrası su bazlı bir formül ile cildinizi nemlendirebilirsiniz.

Çok kuru bir cilde sahipseniz veya cildiniz mevsimsel koşullardan yoğun içimde etkileniyorsa derinlemesine nemlendirme sağlayan yoğun ürünleri tercih edebilir ve dış etkenlere karşı koruma sağlayabilirsiniz. Hassas Bir Cilde Sahipseniz Size Özel Ürünler Kullanın Cilt tipiniz dışında farklı etkenler de nemlendirici ihtiyacınızı şekillendirir.

En sık karşılaşılan cilt problemlerinden biri akne oluşumudur. Sivilce oluşumuna yatkın bir cildiniz varsa derinlemesine ve düzenli temizlik kadar cildin nem seviyesini korumak da önemlidir. Cildin üzerinde nem seviyesini koruyan sağlıklı yağlar da vardır, bu yağlara zarar verilmesi cilt bariyerinin zayıflamasına ve buna bağlı olarak sivilceye neden olan bakterilerin cilt gözeneklerine girmesine sebep olur.

Cilt bariyerini güçlendirmek ve yeni oluşabilecek sivilcelere karşı cildinizi korumak için Neutrogena ürünleri arasından seçeceğiniz peeling etkili bir temizleyici ardından su bazlı bir nemlendiriciyi kullanabilirsiniz. Nemlendirirken Cilt Tonunuzu Eşitleyin Sivilce dışındaki cilt sorunlarından biri de pigmentasyon problemleridir.

Hamilelik, ilaç kullanımı, ağda, yanık vb. pek çok etkene bağlı olarak cildinizde ton farklılıkları oluşabilir. Cildinizi nemlendirirken tonunu da eşitlemek için ten rengine sahip Neutrogena CC kremleri arasından bir tercih yapabilirsiniz. Özel ciltler için geliştirilen bu nemlendiriciler, leke ve izleri gizleyerek cilt tonunu eşitler ve cilde pürüzsüz bir görünüm verir.

Yağsız su bazlı formülleri sayesinde kolayca emilen CC kremler cildin hava almasını engellemez ve günlük kullanım için oldukça pratiktir. Yumuşacık Eller İçin Bakım Rutinleri Oluşturun Vücudunuzda çevresel etkilere en yoğun maruz kalan bölgelerden biri de ellerinizdir. Sıcak ve soğuktan, suya yoğun temastan ya da cilt problemlerinden dolayı elleriniz nemini kaybedebilir, kuruyabilir ve hatta çatlayarak size acı verebilir.

Her zaman yumuşacık ellere sahip olmak için Neutrogena nemlendirici ürünler içerisinden favori el kreminizi seçebilir ve gün içinde sık sık ellerinize masaj yaparak bu ürünleri uygulayabilirsiniz.

Nemlendirici krem gözenekleri tıkar mı?

Ciltteki gözeneklerin büyümesinde birçok faktörün rolü vardır: Kirli ve tıkalı gözenekler, hormonal değişimler (hamilelik gibi), yazın cildin çok fazla yağ salgılaması, güneşlenme, yaş alma gibi. Özellikle yaş faktörü cilt gözeneklerinin büyümesinde etkili olabilir. Su Bazlı Krem Ne Işe Yarar 1) Ciltteki gözenekleri küçültmek için öncelikle cildin yapısına uygun bir temizleyici ile işe başlayabilirsiniz. Cilt tipine uygun olmayan temizleyiciler ciltteki gözenekleri daha da büyütebilir. Sabah ve akşam cildinizi bu temizleyici ile yıkayın. Fazla sebum ve kirden arınmış olur cildiniz Shiseido Pureness Foaming Cleansing Fluid, köpüğe dönüşerek pürüzlere yol açan ve gözenekleri tıkayan kalıntıları, makyajı ve yağı cildinize hasar vermeden temizliyor.

 1. Ciltteki fazla sebumu alarak siyah noktaların oluşmasını engelliyor.
 2. İçeriğindeki gliserin cildi nemlendirirken biberiye özü arındırıyor.
 3. Şakayık özü fazla sebumu dengeliyor.2) Temizleyiciden sonra mutlaka tonik kullanmalısınız.
 4. Tonik, gözeneklerdeki kalan son kiri de alır ve gözenekleri sıkılaştırır.
 5. Shiseido Pureness Balancing Softener, sivilcelenmeye yatkın yağlı ve karma ciltlere yumuşaklık ve nem kazandıran alkolsüz losyondur.
You might be interested:  Sağlıklı Bir Cilt Için Ne Yemeli?

Ciltteki sebum fazlasını alır ve cildin yağ dengesini sağlar. Gözenekleri küçültür, sebum fazlasını giderir. Cildin mat görünmesini sağlar. 3) Gece yatmadan önce yağsız bir nemlendirici kullanın. Nemlendirici cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlar ve ciltteki gözeneklerin büyüklüğünü azaltır. Yağ içeren ürünler gözenekleri tıkayarak daha da büyümelerine yol açar. Shiseido Pureness Mattifying Moisturizer Oil-Free, yağlı, sivilceye yatkın ve karma ciltler için yağı emen formülüyle hafif ve ideal bir nemlendiricidir.

 1. Hem parlamaya hem de nemsizliğe karşı cildin dengesini sağlar.
 2. Cildi matlaştıran yağsız hafif nemlendirici, yağlanma, sivilce, geniş gözenekler ve nem kaybı gibi sorunlar için mükemmel bir bakım ürünüdür.4) Haftada 2-3 defa cildinizi derinden temizleyen maskelerden kullanabilirsiniz.
 3. Shiseido Purifying Mask, fazla yağ da dahil olmak üzere cildi matlaştıran pürüzleri ciltten temizler.

Gözenekleri, yüzeydeki yağı ve kirleri hedef alır. Deniz Mineral Kili, kaolin ve pudra içeriklerinin eşsiz bir birleşimini içeren bu maske, yüzeydeki sebumu ve kirleri absorbe ederek gözeneklerin görünümünü minimize eder. Işıldayan cildi ortaya çıkararak genç bir görünüme kavuşturur.20’li yaşların ortalarından 30’lu yaşların başına kadar herkese uygundur.

Jel nemlendirici mi yoksa krem mi?

Jel Kremler – Jel nemlendiriciler, kremlerle karşılaştırıldığında daha yüksek su oranına sahipler. Hafif yapıları sayesinde cildimizde -kremlere göre- çok daha çabuk emilirler. Uyguladığımız alana ince bir tabaka şeklinde yayıldığından emin olmamız yeterlidir.

Yüksek orandaki su içeriği sebebiyle sivilcelere eğilimli, yağlı ciltler için birebirler! Cildimizi nemlendirmenin ötesinde cildimizin nem miktarını da korumalı ve cildin zamanla su kaybetmesini önlemeliyiz. Bazı nemlendirici ürünler su tutucu ajanlara sahiptir ancak hepsi için aynı şeyi söyleyemeyiz.

Gün içinde cildimizde nem kaybı/kuruluk hissettiğimizde cildimizi desteklememiz gerekir. Eğer nemlendiricinin etkisinin gün içinde kaybolduğunu hissediyorsan, cilt kuruluğu şikayetinin arttığı bir dönemdeysen ya da çevresel faktörler (yaz ayları, klima vs) gün içinde cilt kuruluğunu tetikliyorsa; cildine sağladığın nem desteğini gün içinde tazelemeni öneririz.

Jel nemlendiriciler genellikle gün içinde ihtiyaç duydukça tekrar uygulama yapmaya uygundur. Bu nedenle oldukça pratik nemlendiricilerdir. Çalışma masanın köşesinde ya da çantanda bulundurabileceğin jel kremler gün içinde aradığın desteği sağlarken ciltte ağır bir doku bırakmadan hızla absorbe olur. Jel kremlere alternatif, gün içinde sıkça uygulanabilecek bir diğer pratik çözüm olarak “sprey nemlendiriciler” de düşünülebilir.

Bazı jel nemlendiricileri buzdolabında saklamak ferahlatıcı etkilerini de artırır. Kore’nin en iyi nemlendirici jellerine göz at!

Yağlı ciltler ne tür nemlendirici kullanmalı?

Yağlı cilde sahip olanları çok iyi anlıyoruz; yüzlerine bir krem sürdüklerinde ciltlerinin daha fazla yağlanacağını düşünüyorlar. Ancak cilt tipi ne olursa olsun fark etmeden, herkesin nemlendirici krem kullanması gerekiyor. Tabii ki cilt tipine uygun nemlendirici kremlerden bahsediyoruz! Yağlı ciltler hangi nemlendiriciyi kullanmalı? Az önce de söylediğimiz gibi: Tüm cilt tiplerinin olduğu gibi yağlı ciltlerin de neme ihtiyacı vardır.

Yağlı ciltlerde nem dengesi olmadığı için, cilt bu dengeyi sağlamak için normalden daha fazla sebum yani yağ üretir. Bu da ciltte yağlanmalara, parlamalara, geniş gözeneklere hatta sivilcelere kadar giden cilt problemlerine neden olabilir. Bu yüzden yağlı cilterin nem dengesini sağlamak önemlidir. Peki yağlı ciltler hangi nemlendiriciyi kullanmalı? Öncelikle yağlı ciltlerin tercih edeceği nemlendirici formu, su bazlı ve hafif olmalı.

Cilt tarafından kolayca emilen, ağırlık yaratmayan ve nem odaklı ürünler cildin hızlı bir şekilde nemlenmesini sağlarlar. Jel formüllü, oil free yani yağ içermeyen nemlendiricler yağlı ciltler için uygundur. Yağlı ciltler nasıl nemlendirilir? diye soruyorsan, bu yazımızda yağlı ciltler için en iyi nemlendirici önerilerimizi senin için bir araya getirdik!

Yağ bazlı nemlendirici hangi ciltler için?

Kuru ciltler – Kuru bir cildiniz varsa, ona nemi geri kazandırmak için cildinizin nemli kalmasına yardımcı olacak bileşenlere sahip daha ağır, yağ bazlı bir nemlendirici seçmelisiniz. Çok kuru ve çatlak ciltler için, petrolatum bazlı ürünler tercih edebilirsiniz.