Teramisin Krem Nedir Ne Için Kullanılır?

03.12.2022 0 Comments

Teramisin Krem Nedir Ne Için Kullanılır
TERRAMYCIN® deri üzerine lokal (topikal) olarak kullanılan ve antibiyotikler olarak bilinen bir ilaç grubuna aittir. TERRAMYCIN® lokal cilt enfeksiyonlarının (özellikle iltihaplı enfeksiyonlar) ve enfekte olmuş küçük yara ve yanıkların koruma ve lokal tedavisinde kullanılır.

Teramisin krem nereye sürülür?

TERRAMYCIN 5 mg/ 10.000 IU göz merhemi Göze lokal olarak uygulanır. Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir. Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Teramisin nasıl sürülür?

Alt göz kapağını yavaşça aşağıya çekin. Yaklaşık 1 cm uzunluğunda merhemi alt göz kapağının içine sürün. Gözünüzü kapayıp birkaç kez kırpın. Bir süre bulanık görebilirsiniz, gözünüzü kesinlikle ovmayın.

Teramisin sivilce kurutur mu?

Teramisin Krem Nedir Ne Için Kullanılır Uzun yıllardır bilinen, eczane çantalarında mutlaka bulunan Terramycin(Teramisin) krem, tekrar meşhur oldu. Ekonomik açıdan son derece hesaplı olan Terramycin(Teramisin) kremi araştırarak yaralarınızı iyileştirmek için kullanmalısınız. Peki Terramycin(Teramisin) kremin cilde faydaları neler? Terramycin(Teramisin) krem nasıl kullanılır? Terramycin(Teramisin) krem fiyatı nedir? Tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

  1. Çok uzun yıllardır eczanelerde satılan Terramycin(Teramisin) krem; vücutta oluşan şişkinliklerden kızarıklara kadar birçok sorunu ortadan kaldıran ve bunu yaparken kısa bir süre harcayan deri kremidir.
  2. Sivilce, iltihap, yara, yanık, bakteri enfeksiyonları, vücut kızarıklığı gibi sorunlarla baş eden bu krem, derinin üst tabakası oluşan kabarcıklar ya da toplanması gibi yaraları hızlıca iyileştirir.

Gözden kaçan durumlar sonucu ufak bir darbe sonrasında oluşan yaraları iyileştiren Terramycin(Teramisin) krem, son günlerde iltihaplı sivilcelerde ve çıbanlarda kullanılıyor. Çok kısa sürede sonuç vermesiyle kullanılan kremi bu sorunlardan herhangi biriyle karşılaşan kişiler kullanmalıdır. Teramisin Krem Nedir Ne Için Kullanılır terramycin krem Etken maddesi, Oksitetrasiklin hidroklorür ve Polimiksin B sülfat bulunan Teramisin krem, bunun yanında sıvı petrolatum ve beyaz petrolatum iki tane yardımcı madde içerir. Yumuşak sarı homojen bir rengi olan Teramisin krem, topikal olarak kullanılan antibiyotik grubuna girmektedir. Aşağıdaki sorunlardan biriyle karşılaştığınızda kullanabilirsiniz;

You might be interested:  Basur Kaşıntısına Hangi Krem Iyi Gelir?

– Büyük çıbanların tedavisinde, – Ciltte oluşan iltihaplarda ve iltihaplı durumlarda, – Dudak çatlaklarının tedavisinde, – Uçuk tedavisinde, – Ciltte oluşan yara ve çizik tedavisinde, – Böcek ve arı sokma tedavisinde, – Sivilce(akne) tedavisinde, – Kulakta oluşan yara tedavisinde, – Çok enfeksiyon olan yaraların tedavisinde kullanılabilir.

TERRAMYCİN MERHEM NASIL KULLANILIR? Terramycin kremi uygulayacağınız bölgenin temiz olduğundan emin olduktan sonra kremi parmak uçlarınızla bölgeye sürün. Daha sonra gazlı bezle kapatarak, hijyenik kalmasını sağlayın. Gün içerisinde 2 defa uygulanması yeterli olan bu kremi yara iyileşinceye kadar kullanabilirsiniz. Teramisin Krem Nedir Ne Için Kullanılır TERRAMYCİN MERHEM YAN ETKİLERİ TERRAMYCİN MERHEMİN FİYATI NEDİR? Terramycin(Teramisin) kremin 2022 itibariyle fiyatı 40 TL ‘dir.

Teramisin antibiyotik mi?

TERRAMYCIN ® yumuşak, sarı homojen merhemdir. TERRAMYCIN ® deri üzerine lokal (topikal) olarak kullanılan ve antibiyotikler olarak bilinen bir ilaç grubuna aittir.

Teramisin krem ne kadar?

Teramisin Fiyat Listesi – Dolardan kaynaklı olarak ülkemizde birçok ürünün fiyatı arttı. Fiyatı artan ürünlerin başında da ilaçlar geliyor. Teramisin fiyatı da bu artıştan oldukça etkilenmiş durumdadır. Geçtiğimiz senelere kıyasla, ilacın fiyatı neredeyse on katına çıkmış durumda.2022 Teramisin fiyatları, on katına çıkmış hali ile ne kadar ediyor? Bu sorunun cevabını aşağıdaki tablodan öğrenebilirsiniz.

Teramisin Göz Merhemi Teramisin Göz Merhem Kremi Fiyatı
Teramisin Göz Merhemi Kremi Fiyatı 29,95 TL
Polimisin 3.5 Gram Fiyatı 26,65 TL

Teramisin krem ne işe yarar, teramisin göz merhemi fiyat, teramisin göz kremi, teramisin göz kremi tablosudur. Bazı eczanelerde ve güvenilir internet sitelerinde Teramisin göz merhemi fiyat bilgisi bulamayabilirsiniz. Böyle bir durumda muadil ürünleri kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

TERRAMYCIN piercing için kullanılır mı?

a.Standart Piercing(Kulak, Kaş, Dudak, Göbek, Vb.) Uygulaması Sonrası Bakım Piercing uygulaması yapıldıktan sonra bakım sürecinde bölge iyileşene kadar tuzlu su ya da okyanus suyu ile temizlenmeli, tedavi sürecinde ise TERRAMYCINE POMAD ile gün içerisinde min.6 kere bakım yapılmalıdır.

Piercing yapılan bölge enfeksiyona yol açabilecek dış etkenlerden(şebeke suyu, uyurken ya da kıyafet değiştirirken takılma gibi) korunmalıdır. Olası bir enfeksiyon ya da iltihaplanma durumunda FUCIDIN pomad ve ya BACTROBAN pomad ile uygulamayı yapan stüdyo kontrolünde tedavi edilmelidir.b. Ağız İçi(Dil, Smile, Dil Bağı, vb.) Piercing Uygulama Sonrası Bakım Piercing uygulaması sonrasında iyileşme süreci bitene kadar TANTUM gargara veya tuzlu su ile gargara yapılmalıdır.

Ağız içi piercing uygulamasından sonra uygulama yapılan bölge şişme yapabilir. Bu gibi durumlarda ağızda buz eriterek durum kurtarılır. Uygulamadan en az 2 saat sonrasına kadar yemek yenmemeli ve bölgedeki şişlik iyileşene kadar sert yiyecekler oldukça az tüketilmelidir.

Her hangi enfeksiyon ya da iltihaplanma durumunda piercing çıkartılmalı ve uygulamayı yapan stüdyoya başvurulmalıdır.c. Dermal(Deri Altı) Piercing Uygulamasından Sonra Bakım Piercing uygulaması yapıldıktan sonra iyileşme sürecinde BATICON dermosept veya Tentürdiyot ile temizlenmelidir. Yine bu süreçte TERRAMYCINE pomad ya da FUCIDIN pomad ile iyileştirilmelidir.

İyileşme süreci ve sonrasında da enfeksiyona yol açabilecek dışetkenlerden(şebeke suyu, uyurken ya da kıyafet değiştirirken takılma vb.) korunmalıdır. Güle güle kullanınız.

Teramisin kedilerde kullanılır mı?

Kedi ve köpeklerde; operasyon yaralarında ve dış kulak ve göz enfeksiyonlarında kullanılır. Terramycin deri merhemi sadece deri üzerine topikal olarak uygulanır. Uygulama öncesi yara kuru ve steril bir pamukla dikkatlice temizlenir.

Teramisin nerelerde kullanılır?

TERRAMYCIN ® deri üzerine lokal (topikal) olarak kullanılan ve antibiyotikler olarak bilinen bir ilaç grubuna aittir. TERRAMYCIN ® lokal cilt enfeksiyonlarının (özellikle iltihaplı enfeksiyonlar) ve enfekte olmuş küçük yara ve yanıkların koruma ve lokal tedavisinde kullanılır.

Terramycin krem antibiyotikli mi?

Jan 19, Çok uzun yıllardır eczanelerde satılan Terramycin (Teramisin) krem ; krem, topikal olarak kullanılan antibiyotik grubuna girmektedir.