Tiremix 2 Krem Ne Işe Yarar?

25.11.2022 0 Comments

Tiremix 2 Krem Ne Işe Yarar
TİREMİX’in etkin maddesi olan fusidik asit; bir antibiyotik olup bir çok mikroorganizma üzerinde güçlü antibakteriyel (bakterileri tahrip eden veya onların çoğalmasını engelleyen) etkiye sahiptir. TİREMİX’e duyarlı organizmaların oluşturduğu deri hastalıklarının tedavisinde kullanılır.

Tiremix krem ne kadar?

Sadece eczanelerde satılır.

Perakende Satış Fiyatı : 40.64 TL
Barkod : 8680760350106
Fiyat geçerlilik tarihi : 09.07.2022

Stafine krem ne işe yarar?

KISA ÜRÜN BİLGİSİ 1. BEŞERİ TIBBİ ÜRÜNÜN ADI STAFİNE % 2 merhem 2. KALİTATİF VE KANTİTATİF BİLEŞİM Etkin madde: Bir gram merhem 20 mg sodyum fusidat içerir. Yardımcı madde(ler): Lanolin (anhidr) 45,94 mg/g Setil alkol 4 mg/g Yardımcı maddeler için 6.1.’e bakınız.3.

FARMASÖTİK FORM Merhem Krem renkli homojen yağlı merhem.4. KLİNİK ÖZELLİKLER 4.1. Terapötik endikasyonlar STAFİNE; stafilokok, streptokok, Corynebacterium minutissimum ve diğer STAFİNE’e duyarlı organizmaların oluşturduğu deri enfeksiyonlarının tedavisinde endikedir. Bu endikasyonların belli başlı olanları enfekte yanık ve yaralar, impetigo, enfekte ekzema, follikülit, enfekte olan akne, abse, paronişya, sikozis barbae, hidrozadenit ve eritrazmadır.

STAFİNE, ayrıca S.Aureus nazal taşıyıcılığının kaldırılmasında kullanılır.4.2. Pozoloji ve uygulama şekli Pozoloji/uygulama sıklığı ve süresi: Günde 2–3 kez olmak üzere, lezyonlar üzerine, iyileşme sağlanana kadar uygulanır. Uygulamadan sonra üzeri kapatılabilir veya açık kalabilir.

Nazal taşıyıcılığın tedavisinde 14–21 gün kullanılır. Uygulama şekli: Cilt yüzeyine haricen uygulanır. Özel popülasyonlara ilişkin ek bilgiler: Böbrek /Karaciğer Yetmezliği: Böbrek ve karaciğer yetmezliğinde topikal kullanılan STAFİNE ile yapılmış bir çalışma yoktur. Pediyatrik popülasyon: Pediyatrik hastalarda kullanım kısıtlaması yoktur.

Geriyatrik popülasyon: Geriyatrik hastalarda kullanım kısıtlaması yoktur.4.3. Kontrendikasyonlar Etkin maddeye karşı bilinen aşırı duyarlılık durumunda kontrendikedir. Pseudomonas aeruginosa gibi duyarlı olmayan organizmaların oluşturduğu enfeksiyonlarda kullanılmamalıdır.4.4.

Özel kullanım uyarıları ve önlemleri Gözde irritasyona neden olabileceğinden göze kaçmamasına özen gösterilmelidir. Bütün diğer topikal kullanılan antibiyotiklerde olduğu gibi, uzun süreli ve sık sık uygulama, kontakt duyarlılık riskini ve antibiyotiğe karsı direnç gelişmesini artırabilir. STAFİNE, setil alkol ve lanolin (anhidr.) içerir.

Lokal deri reaksiyonlarına (örneğin, kontak dermatite) neden olabilir.4.5. Diğer tıbbi ürünler ile etkileşimler ve diğer etkileşim şekilleri Diğer ilaçlarla herhangi bir etkileşim gözlenmemiştir.4.6. Gebelik ve laktasyon Genel tavsiye Gebelik kategorisi: B Çocuk doğurma potansiyeli bulunan kadınlar/Doğum kontrolü (Kontrasepsiyon) Hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar, gebelik / embriyonal / fetal gelişim / doğum yada doğum sonrası gelişim ile ilgili olarak doğrudan yada dolaylı zararlı etkiler olduğunu göstermemektedir.

Gebe kadınlara verilirken tedbirli olunmalıdır. Gebelik dönemi STAFİNE’in gebelerde kullanımı ile ilgili yeterli bilgi mevcut değildir. Ancak yarar/zarar ilişkisi hekimce etraflı olarak değerlendirmek koşulu ile kullanılmalıdır. Laktasyon dönemi STAFİNE’in insan sütüyle atılıp atılmadığı bilinmemektedir.

Ancak yarar/zarar ilişkisi hekimce etraflı olarak değerlendirmek koşulu ile kullanılmalıdır. Üreme yeteneği / Fertilite Üreme yeteneği üzerine etkisi bilinmemektedir.4.7. Araç ve makine kullanımı üzerindeki etkiler Araç ve makine kullanımı üzerine olumsuz herhangi bir etkisi bildirilmemiştir.

You might be interested:  Yeni Nüfus Cüzdanında Cilt No Nerede?

Dextrocin ne zaman kullanılır?

DEXTROCİN sadece cilt üzerinde kullanılan bir antibiyotiktir ve bakteriyel cilt enfeksiyonlarının tedavisi için kullanılır.

Tiremix krem yuze surulur mu?

TİREMİX cilt yüzeyine haricen uygulanır.

Tire Cord krem ne işe yarar?

TİRECORT, deri hastalıklarına ve inflamasyona (yangıya) karşı kullanılır.30 g’lık tüplerde sunulur. Fusidik asit, sığır sütü kaynaklıdır. Çocuklar, yüz bölgesi, geniş cilt alanları, cildin dar giysilerin altında kalan bölgeleri veya cilt kıvrım yerlerinin tedavisi için sadece doktorunuza danışarak kullanınız.

Stafine antibiyotik mı?

KULLANMA TALİMATI STAFİNE 500 mg film tablet Ağızdan alınır.

 • Etkin madde: Bir film tablet 500 mg sodyum fusidat içerir.
 • Yardımcı maddeler: Mikrokristalin selüloz, krospovidon, laktoz anhidr (sığır kaynaklı), magnezyum stearat, koloidal anhidr, silika, talk, hipromelloz E15, titanyum dioksit, polietilen glikol 6000, polietilen glikol 400.

Bu ilacı kullanmaya başlamadan önce bu KULLANMA TALİMATINI dikkatlice okuyunuz, çünkü sizin için önemli bilgiler içermektedir.

 • Bu kullanma talimatını saklayınız. Daha sonra tekrar okumaya ihtiyaç duyabilirsiniz.
 • Eğer ilave sorularınız olursa, lütfen doktorunuza veya eczacınıza danışınız.
 • Bu ilaç kişisel olarak sizin için reçete edilmiştir, başkalarına vermeyiniz.
 • Bu ilacın kullanımı sırasında, doktora veya hastaneye gittiğinizde doktorunuza bu ilacı kullandığınızı söyleyiniz.
 • Bu talimatta yazılanlara aynen uyunuz. İlaç hakkında size önerilen dozun dışında yüksek veya düşük doz kullanmayınız.

Bu Kullanma Talimatında :

 1. STAFİNE nedir ve ne için kullanılır?
 2. STAFİNE’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler
 3. STAFİNE nasıl kullanılır?
 4. Olası yan etkiler nelerdir?
 5. STAFİNE ‘in saklanması

Başlıkları yer almaktadır.

STAFİNE nedir ve ne için kullanılır?

STAFİNE, 15, 21 veya 30 tabletlik ambalajlarda kullanıma sunulan bir antibiyotiktir. STAFİNE, etkin madde olarak sodyum fusidat içerir. Sodyum fusidat, bakterilerin çoğalmasını önleyici veya öldürücü etki gösterir. STAFİNE’de yardımcı madde olarak bulunan laktoz anhidr sığır kaynaklıdır. STAFİNE Tabletler, aşağıdaki gibi enfeksiyonların tedavisinde kullanılır:

 • Deri ve yara enfeksiyonları
 • Septisemi gibi kan enfeksiyonları
 • Kemik ve kalp dokusunda enfeksiyonlar
 • Pnömoni gibi akciğer enfeksiyonları
 • Kistik fibroz ile bağlantılı enfeksiyonlar.
You might be interested:  Eritretin Krem Sürdükten Sonra Ne Zaman Yıkanır?

2. STAFİNE’i kullanmadan önce dikkat edilmesi gerekenler STAFİNE’i aşağıdaki durumlarda KULLANMAYINIZ Eğer etkin maddeye ya da yardımcı maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılığınız varsa kullanmayınız. STAFİNE’i aşağıdaki durumlarda DİKKATLİ KULLANINIZ Eğer;

 • Karaciğer rahatsızlığınız veya bozukluğunuz varsa ya da sarılık olduysanız
 • Statinler olarak adlandırılan, yüksek kolestrol tedavisinde kullanılan ilaçlardan kullanıyorsanız
 • Safra kanalıyla ilgili tıkanıklık veya sorun varsa (örn. safra taşı)
 • HIV virüsü tedavisinde kullanılan HIV-proteaz inhibitörleri olarak isimlendirilen bazı ilaçları kullanıyorsanız.

STAFİNE tabletleri kullanırken, karaciğeri etkileyen başka ilaçlar kullanıyorsanız doktorunuz düzenli kan testleri yapabilir. Başka bir antibiyotik tedavisinde olduğu gibi uzun süreli ya da tekrarlanan kullanım antibiyotiklere karşı direnç gelişme riskini artırabilir.

Antibiyotik krem ne işe yarar?

Tiremix 2 Krem Ne Işe Yarar Genellikle ciltteki aktif bakterileri öldürmek amacıyla kullanılan ve yalnızca uzmanlar tarafından önerilmesiyle kullanılabilecek olan Fucidin krem hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı sadece yasemin.com’da! Fucidin krem ne işe yarıyor? Fucidin krem nasıl kullanılır? Fucidin krem fiyatı ne kadar? Fucidin krem kimler kullanmalı? Fucidin krem yan etkisi var mıdır? Uzmanların sivilce üzerine yıllar önce piyasaya sürdükleri Fucidin krem, içerisinde 20 miligram fusidik asit ve yardımcı madde olarak 0.04 mg butilhidroksianisol, 111 mg setil alkol bulunduran sadece eczanelerde satılan antibiyotik ilaçtır.

İçerisinde bulunan etken maddesi sayesinde antibakteriyel özellik taşıyan bu krem, aynı zamanda bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonlarını kısa sürede ortadan kaldırıyor. Antibiyotik olduğu için kullanımı yalnızca 20 gün olması önerilen bu krem, bakteri veya mantarların etkisiyle tırnak kıvrımında ortaya çıkan dolama, yara ve yanıklar, iltihaplı egzamalar, enfeksiyon kapmış iltihaplı sivilceler, kıl kökünün iltihabı, genellikle gençlerde görülen kıl kökünde oluşan kıl dönmesi gibi çıkan sorunların tedavilerde kullanılır.

Etkisini yalnızca düzenli kullanımda ortaya çıkaran Fucidin krem, hem antibiyotik hem de güçlü bir içeriğe sahip olduğundan dolayı uzman doktorunuzun mutlaka verdiği sürelerde kullanılmalıdır. Tiremix 2 Krem Ne Işe Yarar

You might be interested:  Nivea Sıkılaştırıcı Krem Ne Işe Yarar?

Yaralar, kesikler, hafif yanıklar, arı sokmaları, böcek sokmaları, sivri sinek ısırıkları, sivilceler ve akneler, yara izleri, sivilce izleri, genital siğil gibi pek çok durumda doktorlar tarafından reçete edilir.

İLİŞKİLİ HABER Azelderm krem ne işe yarıyor? Alzerderm krem nasıl kullanılır? Azelderm krem fiyatı fucidin krem ne işe yarar Sosyal medya ve kadın platformlarında kullanımı yayınlaşan Fucidin kremin yan etkileriyle de karşılaşabilirsiniz. Bunlar kaşıntı, yaralar, sivilce ve benzeri şeylerdir. Uzman doktorlar genellikle bu kremlerle hazırlanan karışımları tavsiye ederler. Siz de uzman doktorunuza danışarak bu şekilde yapılmasını isteyebilirsiniz. FUCİDİN KREM NASIL KULLANILIR? Tiremix 2 Krem Ne Işe Yarar fucidin krem nasıl kullanılır İLİŞKİLİ HABER Fito kremin cilde faydaları! Fito krem nasıl adım adım kullanımı / Fito krem işe yarıyor mu? Mutlaka uzman doktor reçetesi sonrasında kullanılmaya başlanan bu krem, doktorunuzun tavsiyesi üzerine günde 2 yada 3 defa sivilce olan bölgeye sürülerek kullanılabilir.

Aklovir %5 krem ne işe yarar?

Krem Beyaz, kırık beyaz renkli, karakteristik kokulu, homojen kremdir. simplex deri enfeksiyonlarının tedavisinde endikedir. Pozoloji/uygulama sıklığı ve süresi: AKLOVİR, günde 5 kez, gece dozu atlanmak suretiyle yaklaşık 4 saatlik aralıklarla uygulanmalıdır.

Exenate krem ne işe yarar?

EXENATE, iltihabi ve alerjik deri reaksiyonlarını baskılar ve kızarıklık, deri kalınlaşması, deri yüzeyinde tabaka oluşumu, ödem, kaşıntı ve diğer şikayetler (yanma hissi veya ağrı) gibi deri sorunlarından kaynaklanan belirtileri hafifletir. EXENATE mayasıl (egzama) tedavisi için deriye sürülmek suretiyle kullanılır.

Albacort krem kaşıntıya iyi gelir mi?

Diflukortolon valerat derinin iltihabi ve alerjik durumlarında iltihabı önler ve kaşıntı, yanma veya ağrı gibi subjektif şikayetleri hafifletir.

Thiocilline krem nedir ne işe yarar?

THIOCİLLİNE, derideki bakterilerin neden olduğu enfeksiyonların tedavisi (kıl folikülü iltihabı, dolama, egzema vb) ile dış kulak yolu hastalıkları, yaralar ve diğer cilt travmaları, meme başı çatlakları ve yanıkların tedavisinde kullanılır.