Tüy Dökücü Krem Alerjisi Nasıl Geçer?

10.12.2022 0 Comments

Tüy Dökücü Krem Alerjisi Nasıl Geçer
Tüy Dökücü Krem Alerjisi Nasıl Geçer? Kullandığınız tüy dökücü krem alerjik bir reaksiyona sebep verdiyse, hiç beklemeden tüy dökücü kremi vücudunuzdan temizleyiniz. Temizleme işlemini, herhangi bir kese ya da sert ürünle yapmamalı sadece su ile durulanmalısınız.

Tüy dökücü krem alerji yapar mi?

Kimyasal içerikli tüy dökücü kremler, ciltte alerjik reaksiyona sebep olabilir. Bu nedenle ürünü aldıktan sonra kullanmadan önce uygulama yapacağınız bölgede küçük bir alanda ürünü test etmeniz önerilir. Eğer cildiniz reaksiyon gösteriyorsa, bölgeyi hemen üründen arındırmalı ve kullanıma devam etmemelisiniz.

Tüy dökücü krem enfeksiyon yapar mı?

Tüy dökücü kremler istenmeyen tüyleri almak için kullanılan kozmetik ürünlerdir ve krem formunun yanı sıra jel, sprey, losyon ve pudra türleri de bulunur. Hangi şeklini kullanacağınız tamamen size kalmış. Hayatımıza yakın bir zamanda giren tüy dökücü kremler, kısa sürede en çok kullandığımız epilasyon yöntemi haline geldi.

Peki zahmetsiz, acısız ve pratik olan tüy dökücü kremler hakkında ne kadar bilgi sahibiyiz? Tüy dökücü kremler nasıl kullanılmalıdır? Tüy dökücü kremler tüylerin dökülmesini nasıl sağlıyor? Tüy dökücü kremlerin yararları ve zararları hakkında merak edilenleri derledik. TÜY DÖKÜCÜ KREM NASIL KULLANILIR? Tüy dökücü kremlerin birçok formu var.

Deri üzerine uygulandığı için tüy dökücü kremleri kullanmadan önce cilt tipinizi iyi bilmeniz gerekiyor. Hassas cildiniz varsa hassas cilt için üretilen tüy dökücüleri kullanmalısınız. Aksi halde cildinizde tahriş ve enfeksiyon yaşayabilir. Tüylerinizin kalınlığı ve bulunduğu bölge de krem seçiminizde önemlidir.

Tüy dökücü kremin paketinde aksi iddia edilmediği müddetçe tüy dökücü kremi, yüzünüzde ve genital bölgenizde kullanmamanız gerekiyor. Tüy dökücüyü kullanmadan önce cildinizin küçük bir bölümünde test etmelisiniz. Böylece alerjiniz olup olmadığını anlayabilirsiniz. Krem herhangi bir iritasyona sebebiyet vermediyse ürünü kullanabilirsiniz.

Eğer krem kaşıntıya veya kızarıklığa sebep oluyorsa ürünü ılık suyla cildinizden arındırın ve kullanmayın. Tüy dökücü kremi paketin üzerinde yazan bekletme süresi kadar cildinizde bekletin. Her marka için bu süre farklı olabilir. Önemli olan belirtilen sürenin aşılmaması.

  1. Tüy dökücü kremler kimi zaman bir spatula temizlenir.
  2. Bazı formlarında ise su yeterlidir.
  3. Tüylerin uzama yönünün tersine doğru kremi cildinizden temizleyiniz ve cildinizde kremden herhangi bir tabaka kalmayacak şekilde ılık suyla vücudunuzu kremden arındırmanız gerekir.
  4. Bazı tüy dökücü kremler kullanıldıktan sonraki 24 saatte yüzmek veya güneşlenmek kaçınılması gereken aktiviteler arasındadır.
You might be interested:  Hirudoid Krem Nedir Ne Için Kullanılır?

Tüy dökücü kremleri aynı bölgede 72 saatten daha az bir sürede tekrar kullanmak tavsiye edilmiyor. Tüy dökücü kremler kullanıldıktan sonra o bölge nemlendirilmeli ve kurumasına izin verilmemeli. TÜY DÖKÜCÜ KREM TÜYLERİ NASIL DÖKER? Tüy dökücü kremler istenmeyen tüyleri geçici bir süreliğine giderir. TÜY DÖKÜCÜ KREMLERLERİN FAYDALARI Tüy dökücü kremlerin en büyük faydası acısız bir şekilde tüylerden kurtulmamızı sağlamak.