Tüy Dökücü Krem Kızarıklığı Nasıl Geçer?

10.12.2022 0 Comments

Tüy Dökücü Krem Kızarıklığı Nasıl Geçer
Tüy dökücü krem kızarıklığı nasıl geçer sorusunun cevabı cildin koruyucu bariyerini artırmak. Kızarıklık geçene kadar cilde sabun sürmeyin, sadece suyla yıkayın ve bolca nemlendirin. Nemli cilde bebe yağı veya bolca nemlendirici sürerek acı hissini azaltabilir.

Tüy dökücü krem tahrişine ne iyi gelir?

Nair gibi tüy dökücüler popüler bir tüy giderme yöntemidir çünkü bunların kullanımı kolaydır, jiletle alamadığın zor yerlerdeki tüyleri alabilir ve sonuçlar tıraş etmekten daha uzun ömürlüdür. Tüy dökücü kremler tüyleri parçalamak için kimyasal maddeler kullanır ve maalesef bu aynı kimyasallar hem cildini tahriş edebilir hem de döküntüye (dermatit) neden olabilir.

 1. 1 Bir reaksiyon fark eder fark etmez kremi sil. Biraz karıncalanma olması normaldir ama cildin yanmaya başlarsa kremi cildinden hemen temizle. Bazı markalar, ürünü sıyırmaya yardımcı olması için bir spatula verir; kremi cildinden çıkarmak için spatula ya da yumuşak bir bez kullan.

  Kremi çıkarmak için cildini ovalama ya da sert veya aşındırıcı bir şey (örneğin, lif ya da peeling eldiveni) kullanma. Cildini çizmek ya da daha fazla tahriş etmek istemezsin.

 2. 2 O bölgeyi 10 dakika soğuk suyun altına tut. Tahriş olan yerin üzerine sürekli akan su olması için muhtemelen bunu yapmak için duşa girmen iyi olur. Hâlâ vücudunda olabilecek tüm kremi, kalıntıları dâhil temizlediğinden emin ol.
  • Vücudunu durularken o bölgeyi temizlemek için sabun, vücut şampuanı ya da başka bir ürün kullanma.
  • Duruladıktan sonra cildini hafifçe dokunarak kurula.
 3. 3 Başın dönerse, şiddetli yanma ya da uyuşma yaşarsan ya da kıl foliküllerinin etrafında açık ya da sızıntılı yaralar çıkarsa acil tedavi gör.

  Tüy dökücü krem kızarıklık yapar mı?

  Tüy dökücü krem içerdiği kimyasallardan dolayı, alerjik bünyeye sahip olanlarda alerjiye neden olabilir. Tüy dökücü krem, alerjik cilt yapısına sahip olan kimselerde yanma yahut kızarmaya yol açmaktadır.

  Tüy dökücü krem alerji yapar mi?

  Kimyasal içerikli tüy dökücü kremler, ciltte alerjik reaksiyona sebep olabilir. Bu nedenle ürünü aldıktan sonra kullanmadan önce uygulama yapacağınız bölgede küçük bir alanda ürünü test etmeniz önerilir. Eğer cildiniz reaksiyon gösteriyorsa, bölgeyi hemen üründen arındırmalı ve kullanıma devam etmemelisiniz.

  Tüy dökücü krem tahriş eder mı?

  Tüy Dökücü Krem Kullanmanın Avantajları – Henüz tüy dökücü krem kullanmayan insanların aklında pek çok soru takılırken bu sorulardan biri de ” tüy dökücü krem avantajlı mı ” sorusu oluyor. Kısaca açıklamak gerekirse tüy dökücü kremler tüylere doğrudan etki eder ve onların dökülmesini sağlar.