Tüy Dökücü Krem Sprey Nasıl Kullanılır?

10.12.2022 0 Comments

Tüy Dökücü Krem Sprey Nasıl Kullanılır
Tüy Dökücü Sprey Kullanımı

 1. Ürünü kullanmadan önce iyice çalkalayınız.
 2. Uygulamak istediğiniz bölgeyi iyice temizleyip, kurulayınız.
 3. Tüy dökücü spreyi istenen bölgeye püskürtünüz.
 4. Gerekirse tüylerin üzerini kapatması için elinizle dağıtınız.
 5. 4 Dakika bekleyiniz ve sonrasında ılık su ile temizleyiniz.

Tüy dökücü sprey özel bölgeye uygulanır mi?

29 Nisan 22 Erkekler için Öneriler Tüy dökücü kremler, cinsiyet fark etmeksizin kadın ve erkeklerin istenmeyen tüylerle baş etmesinde en kolay ve en güvenilir yollardan biridir. Vücuttaki tüylerin ağrı, acı ya da kesilme gibi riskler taşımadan dökülmesini sağlayan bu kremler sayesinde kolayca istenmeyen tüylerden arınılabilir.

 • Tüy dökücü kremler kullanılırken, cilt bariyerlerinin korunduğu alanlara nazikçe sürülmeli ve 3 ila 6 dakika arasında bekletilmelidir.
 • Geçen süre sonrasında kremlerin sürüldüğü alan temizlenir ve o bölgedeki tüylerin döküldüğü görülür.
 • Tüy dökücü kremlerin genital bölge, anal bölge, göğüs çevresi, dudak üstü ve göz çevresi gibi hassas bölgelerde kullanılması pek tavsiye edilmez.

Kişiler, bu bölgeler için özelleşmiş ürünler kullanıp, bakımının yapılabileceği farklı seçenekleri tercih edebilirler. Jel, krem ya da sprey olarak kullanılabilen tüy dökücü krem çeşitleri, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en kolay yolları arasındadır.

Tüy dökücü kremler yalnızca kadınlar için kullanılan ürünler değildir. Erkekler için de özel olarak üretilen bitkisel tüy dökücü kremler bulunur. Bioder Bio Epilation Tüy Dökücü Krem, erkeklere özel ve ekstra güçlü formülü ile tüylere etki eder. Bu krem, kişilerin yalnızca istenmeyen tüylerden kurtulmalarına fayda sağlamakla kalmaz, cildi nemlendirir ve yumuşacık, pürüzsüz bir görünüm kazanmasına etki edebilir.

Cilt yapısını kurutmaz, tahriş etmez ve güzel kokulu bir içeriğe sahiptir.

Tüy dökücü sprey nasıl kullanılmalı?

Tüy Dökücü Spreylerin Özellikleri – Erkek cildi için özel olarak tasarlanan tüy dökücü sprey ürünleri bacak, kol, sırt, karın, bikini bölgesi ve koltuk altında kullanıma uygundur. Yüzde, kafada, burunda, gözlerde, meme uçlarında ve vücudun başka hassas bölgelerinde kullanıma uygun değildir.

You might be interested:  Yeni Kimlik Kartında Cilt No Nerede?

Tüy dökücü sprey erkek ürünleri yüzün yakınına ve bikini bölgesinin doğrudan üstüne asla sıkılmamalıdır. Uçuk, sivilce, varisli damarlar, benler ve yara izleri gibi tahriş olan bölgelerde tüy dökücü sprey kullanılmamalıdır. Kullanım süreleri arasında en az 72 saat süre bulunmalıdır. Kolay kullanımı sayesinde görevini kısa sürede yerine getiren erkek tüy dökücü spreyler, etkili ve uzun süreli sonuçlar sağlar.

İçeriğinde bulunan doğal ve yatıştırıcı maddeler sayesinde cilt yapısını korur. Dermatologlar tarafından test edilen ve zengin içeriğe sahip tüy dökücü spreyler, istenmeyen tüylerden kurtulmanın yanı sıra cildin temizlenmesi ve nemlenmesine etki eder.

Tıraştan daha uzun süre pürüzsüz bir cilt sunan bu ürünler sayesinde rutin bakımınıza harcadığınız zamandan kolayca tasarruf edebilirsiniz. Cildi etkileyen herhangi bir ilaç kullanımı varsa, cildi etkileyen herhangi bir durum içindeyseniz ve ciltle alakalı herhangi bir rahatsızlığınız varsa bu ürünler kullanılmadan önce mutlaka uzman bir hekime danışmak gerekir.

Her kullanımdan önce ürün, uygulama yapmak istenilen küçük bir alana uygulanmalıdır. Biraz bekleyip cildin tepkisini test etmek gerekir.24 saat içerisinde ciltte herhangi bir olumsuz reaksiyon görülmezse, kullanıma devam edilebilir. Ürün kullanımı sonrasında yanma, kızarma, kaşınma ve sızı hissederseniz ürünü hemen cildinizden uzaklaştırın ve soğuk suyla bölgeyi spreyden arındırın.

Vücuttaki reaksiyonlar devam ederse mutlaka uzman bir doktora başvurun. Kullanım sonrasında ciltte kısa süreli bir hassasiyet görülebilir. Bu noktada cildinizi kaşımamanız önemlidir. Erkeklere özel geliştirilen Bioder Bitkisel Erkek Tüy Dökücü Sprey ürünleri, vücuttaki kısa tüylere bile etki eder ve pürüzsüz bir cilt sağlar.

Siz de Bioder’in tamamen doğal içerikli ürünlerini güvenle kullanmak için web sitesine göz atabilirsiniz!

Tüy dökücü sprey kökten alır mı?

Kıl kökünü çıkarmak yerine kılları kesen depilasyon yöntemleri, künt bir kesim sağlar ve uzadıkça bu daha kalın kıllar gibi görünebilir. Tüy dökücü kremleri kullanırken kıllarda herhangi bir kesilme olmadığı için künt bir kesim şansı da daha azdır. Bununla birlikte, tüy dökücü kremler kıl kökünü çıkarmaz.

Tüy dökücü sprey ne kadar sürede çıkar?

Normal ve hassas ciltler için farklı iki alternatifi bulunan bu ürünün pürüzsüzlük etkisinin 4 güne kadar olduğu belirtilir. Tüy dökücü kremlerin etkisinin ne kadar süreceği konusunda ortalama 2-5 gün arası bir zamandan bahsedilmekle birlikte, bu etkinliğin kişiden kişiye değişebileceğini belirtmek isteriz.

You might be interested:  Joint Flex Krem Ne Işe Yarar?

Tüy dökücü sprey daha çok çıkarır mı?

Bu halk arasında doğru bilinen yanlışlardan bir tanesidir. Tüy dökücü kremler, tüyleri ilk çıkma aşamasında daha kalın veya çok çıkıyormuş gibi hissettirse de kesinlikle tüyleri çoğaltmaz ve kalınlaştırmaz. Var olan kılların dökülmesini sağlayan tüy dökücü kremler, yeni kılların çoğalmasına neden olmaz.

Tüy dökücü sprey tüyleri kalınlaştırır mı?

Tüy Dökücü Krem Tüyleri İnceltir Mi? – 25 Nisan 2022 Tüy Dökücü Krem Tüyleri İnceltir Mi? İstenmeyen tüylerden kurtulmanın pratik yolları arasında gösterilen tüy dökücü kremler, hem kadın hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilir. Hem kullanıcılar hem de kullanmayı yeni düşünenler ise bu kremlerin jilet gibi tüylerde kalınlaşmaya neden olup olmayacağıdır. Tüy Dökücü Krem Sprey Nasıl Kullanılır Tüy Dökücü Kremleri Kullanmak Zararlı mı? Tüy dökücü kremler, ilgili bölgeleri kısa sürede istenmeyen tüylerden temizlediği için son derece pratik bulunur. Bacaklar başta olmak üzere istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgelerde jiletle karşılaştırıldığında daha uzun süreli pürüzsüz bir görünüm sunar.

Tabi bu süre kıl yapınıza bağlı olarak değişecektir. Tüylerin incelerek kopmasını destekleyen kimyasal formüllere sahip olan bu ürünleri kullanmak zararlı mı diye endişeleniyorsanız, üretim esnasında çeşitli testlerden geçiriliyor olması içinizi rahatlatabilir. Doğru kullanım yöntemi uygulanarak ve sadece uygun görülen bölgelere uygulanarak sorun yaşamadan istenmeyen tüylerinizden bu kremlerle kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Kullanmadan 24 saat önce küçük bir bölgede deneme yapmanız önerilmektedir. Tüy Dökücü Kremlerin Kullanım Alanları Nerelerdir? Tüy Dökücü Krem Sprey Nasıl Kullanılır Tüy dökücü kremler en çok bacaklarda tercih edilir. Bacakların yanı sıra özellikle erkeklerde göğüs ve sırt bölgesindeki tüyler için de uygundur. Kol, koltukaltı, kasık ve bikini bölgelerinde de aksi belirtilmedikçe tüy dökücü kremleri kullanabilirsiniz.

Ancak bu bölgelerin haricinde kalan yerlerde, yüz üzerinde, açık yaraların olduğu bölgelerde kullanımı önerilmemektedir. Petite Maison Tüy Dökücü Krem, 5 dakika gibi kısa bir sürede ilgili bölgelerdeki tüylerin temizlenmesini destekleyen en popüler ürün seçeneklerinden biridir. Tüyleriniz kökten uca temizlenirken, cildinizin de yenilenmesini mi istiyorsunuz o halde Petite Maison Tüy Dökücü Krem 100 ml ürünümüzü hızlıca satın almak için tıklayın.

Tüy Dökücü Kremler Tüyleri Kalınlaştırır mı? Tüyleri kökünden almayan yöntemlerin, tüylerin kalınlaşmasına neden olduğu söylenir. Ancak bu durum tüy dökücü kremler için geçerli değildir. Cildin yüzeyine etki eden ve tüylerin koparak bölgeden temizlenmesini sağlayan bu ürünlerin tüylerin yapısı üzerinde olumlu ya da olumsuz bir etkisi bulunmaz.

You might be interested:  C Vitamini Cilt Serumu Nasıl Kullanılır?

Tüy dökücü sprey ne kadar bekletilir?

Tüy Dökücü Sprey Kullanımı Gerekirse tüylerin üzerini kapatması için elinizle dağıtınız.4 Dakika bekleyiniz ve sonrasında ılık su ile temizleyiniz.

Tüy dökücü krem erkek özel bölgede kullanılır mı?

• Paketi, kullanma talimatları ve tüm önlemler için saklayınız. • Kullanmadan önce bütün uyarıları ve kullanım talimatlarını okuyun.6 dakikalık uygulama zamanını aşmayın. • Sırt bölgesinde, göğüste, kollarda, bacaklarda ve koltuk altlarında kullanıma uygundur; ancak Baş, yüz, göz, kulak, burun, anüs etrafı, genital bölge, göğüs uçları ve vücudun diğer bölgelerinde KULLANIMA UYGUN DEĞİLDİR.

 1. Varisler, yaralar, lekeler, benler, çatlamış, tahriş olmuş, güneş yanığına maruz kalmış cilt üzerinde ya da geçmişte tüy dökücü kremlere karşı olumsuz reaksiyon göstermiş olan bölgelerde kullanmayınız.
 2. Bir sonraki seanstan önce 72 saat beklemenizi öneririz.
 3. Cildinizi etkileyebilen herhangi bir ilaç kullanıyorsanız veya herhangi bir cilt hastalığınız varsa kullanmadan önce doktorunuza başvurunuz.

• Her kullanımdan önce, uygulayacağınız bölgede küçük bir yere kullanım talimatlarına uygun olarak uygulayın ve CİLDİNİZİN REAKSİYONUNU TEST EDİN.24 saatten sonra herhangi bir olumsuz reaksiyon yoksa kullanmaya başlayabilirsiniz. • Kullanırken yanma/batma hissederseniz kremi derhal temizleyin ve soğuk su ile iyice durulayın.

 • Yanma hissi devam ederse doktora başvurun.
 • Ullanım sonrası cildiniz kısa bir süre için daha hassas olabilir bu sebeple bir süre cildinizi kaşımayınız.
 • Ullanımdan sonra, terleme önleyici, yapay bronzlaştırıcı veya parfümlü bir ürün kullanmadan, yüzmeden ya da güneşlenmeden önce 24 saat beklemenizi öneririz.

• ÇOCUKLARIN ULAŞAMAYACAĞI YERLERDE MUHAFAZA EDİN. • Yutulması halinde derhal doktora başvurun ve dış paketi gösterin. • Gözle temasından kaçının. Gözle temas ederse derhal bol su ile yıkayın ve bir doktora başvurun. • Alkali ve tiyoglikolat içerir. • Ürün yerlerin kaygan hale gelmesine sebep olabilir.