Tüy Sarartici Krem Ne Kadar Süre Etkili?

09.12.2022 0 Comments

Tüy Sarartici Krem Ne Kadar Süre Etkili
Eşit bir şekilde tüy dökücü kremi istenilen bölgeye sürünüz ve kremi cildinize yedirmeye çalışmayınız. Tüy dökücü kremi paket üzerinde belirtilen süre kadar cildinizde bekletiniz. Kimi tüy dökücü kremlerde bu süre 4 dakika kadarken kimilerinde 10 dakikayı bulmaktadır.

Tüy sarartıcı kremin etkisi ne kadar sürer?

Normal ve hassas ciltler için farklı iki alternatifi bulunan bu ürünün pürüzsüzlük etkisinin 4 güne kadar olduğu belirtilir. Tüy dökücü kremlerin etkisinin ne kadar süreceği konusunda ortalama 2-5 gün arası bir zamandan bahsedilmekle birlikte, bu etkinliğin kişiden kişiye değişebileceğini belirtmek isteriz.

Tüy sarartıcı kullanmak zararlı mı?

Tüy sarartıcılar, yüz, kol ve bacaklardaki tüylerin rengini açmak, sarartma amaçlı kullanılan kimyasal içerikli kremlerdir. Kozmetikçilerden ve internet üzerinden temin edilebilirler. Hassas bir cildiniz yoksa ve kaliteli bir markanın tüy sarartıcı kremini kullanırsanız, bu kremlerin cilde herhangi bir zararı yoktur.

 1. Tüy sarartıcı krem kullanımı ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler şöyledir: Tüy Sarartıcı Krem Nasıl Kullanılır? Tüy sarartıcı ürünlerde paket içerisinde 2 adet tüp, 1 adet karıştırma kabı ve 1 tane de spatula yer almaktadır.
 2. Sarartıcıyı hazırlarken 1 ölçü aktivatör ve 2 ölçü ise renk açıcı krem krem kullanılmalıdır.

Bu ölçüdeki ürünler karıştırma kabında spatula ile iyice karıştırıldıktan sonra rengi açılması istenen tüylere sürülüp 4-10 dakika bekletilmelidir. Bekleme süresi dolduktan sonra bölge suyla güzelce yıkanmalıdır. Şayet bu sarartma işleminde tüyleriniz yeterince sararmadıysa ve krem cildinizde herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmadıysa aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz.

 • Uygulama sonrasında tüyler dışında, tüy sarartıcı kremin sürüldüğü bölgelerde de cilt renginde açılmalar meydana gelebilir.
 • Bu açılma normal kabul edilir, birkaç dakika içinde cilt eski rengine dönecektir.
 • Tüy sarartıcı kullanırken bekleme süresini kendi deneyimlerinize göre ayarlayabilirsiniz.
 • İlk başta 4 dakika bekletin ve tüylerinizin açılma durumuna bakın.
You might be interested:  Tüy Dökücü Krem Alerjisi Nasıl Geçer?

Eğer bu süre tüylerin rengini sarartmak için yeterli olmadıysa bekleme süresini zamanla arttırın, fakat 10 dakikayı aşmamanız önemlidir. Tüy Sarartici Krem Ne Kadar Süre Etkili Tüy Sarartıcı Kremler Nerelerde Kullanılır? Tüy sarartıcı kremleri kol ve bacaktaki kıllar için kullanıma uygundur. Fakat bu kremleri kaş, kirpik,göğüs, perianal ve genital bölgedeki tüylerin rengin açmak için kullanılmamalıdır. Bazı tüy sarartıcı kremler yüz için de kullanılabilir,kutunun içeriğinde çıkan talimatta yüz için kullanılıp kullanılmadığı yazmaktadır.

  Tüy sarartıcı krem dahil olmak üzere kozmetik ürünleri ciltte geniş bölgelerde kullanmadan önce mutlaka ciltte alerji testi yapmalısınız. Ciltte ufak bir bölgede denediğiniz tüy sarartıcı krem cildinizde herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmamışsa kullanılmalıdır. Eğer test ettiğiniz bölgede ciltte kaşınma, kızarıklık, hassasiyet ve tahriş gibi belirtiler oluşmuşsa bu kremleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Tüy sarartıcı krem kullanmadan önce paketten çıkan kullanma talimatlarına bakmanız çok önemlidir. Talimatlarda yazan bekletme süresine uymalı, belirtilen süreyi aşmamalıdır. Aksi taktirde ciltte tahriş meydana gelebilir.

  Tüy sarartıcı tüyleri inceltir mi?

  Tüy Dökücü Krem Tüyleri İnceltir Mi? – 25 Nisan 2022 Tüy Dökücü Krem Tüyleri İnceltir Mi? İstenmeyen tüylerden kurtulmanın pratik yolları arasında gösterilen tüy dökücü kremler, hem kadın hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilir. Hem kullanıcılar hem de kullanmayı yeni düşünenler ise bu kremlerin jilet gibi tüylerde kalınlaşmaya neden olup olmayacağıdır. Tüy Sarartici Krem Ne Kadar Süre Etkili Tüy Dökücü Kremleri Kullanmak Zararlı mı? Tüy dökücü kremler, ilgili bölgeleri kısa sürede istenmeyen tüylerden temizlediği için son derece pratik bulunur. Bacaklar başta olmak üzere istenmeyen tüylerin bulunduğu bölgelerde jiletle karşılaştırıldığında daha uzun süreli pürüzsüz bir görünüm sunar.

  Tabi bu süre kıl yapınıza bağlı olarak değişecektir. Tüylerin incelerek kopmasını destekleyen kimyasal formüllere sahip olan bu ürünleri kullanmak zararlı mı diye endişeleniyorsanız, üretim esnasında çeşitli testlerden geçiriliyor olması içinizi rahatlatabilir. Doğru kullanım yöntemi uygulanarak ve sadece uygun görülen bölgelere uygulanarak sorun yaşamadan istenmeyen tüylerinizden bu kremlerle kısa sürede kurtulabilirsiniz.

  Kullanmadan 24 saat önce küçük bir bölgede deneme yapmanız önerilmektedir. Tüy Dökücü Kremlerin Kullanım Alanları Nerelerdir? Tüy Sarartici Krem Ne Kadar Süre Etkili Tüy dökücü kremler en çok bacaklarda tercih edilir. Bacakların yanı sıra özellikle erkeklerde göğüs ve sırt bölgesindeki tüyler için de uygundur. Kol, koltukaltı, kasık ve bikini bölgelerinde de aksi belirtilmedikçe tüy dökücü kremleri kullanabilirsiniz.

  Ancak bu bölgelerin haricinde kalan yerlerde, yüz üzerinde, açık yaraların olduğu bölgelerde kullanımı önerilmemektedir. Petite Maison Tüy Dökücü Krem, 5 dakika gibi kısa bir sürede ilgili bölgelerdeki tüylerin temizlenmesini destekleyen en popüler ürün seçeneklerinden biridir. Tüyleriniz kökten uca temizlenirken, cildinizin de yenilenmesini mi istiyorsunuz o halde Petite Maison Tüy Dökücü Krem 100 ml ürünümüzü hızlıca satın almak için tıklayın.

  Tüy Dökücü Kremler Tüyleri Kalınlaştırır mı? Tüyleri kökünden almayan yöntemlerin, tüylerin kalınlaşmasına neden olduğu söylenir. Ancak bu durum tüy dökücü kremler için geçerli değildir. Cildin yüzeyine etki eden ve tüylerin koparak bölgeden temizlenmesini sağlayan bu ürünlerin tüylerin yapısı üzerinde olumlu ya da olumsuz bir etkisi bulunmaz.

  Tüy Sarartici krem yakar mı?

  6. tüyleri sararttığı gibi sürüldüğü bölgedeki tenin de rengini açan ürün cildimde 3 dakikadan fazla durduğunda yakma ve aşırı kaşıntı yapıyor. tüylerdeki sarartma etkisinin de kısa süreli olduğunu söyleyebilirim.