Veet Tuy Dokucu Krem Sprey Nasil Kullanilir?

05.12.2022 0 Comments

Veet Tuy Dokucu Krem Sprey Nasil Kullanilir
Elinizi kremi sürdükten sonra iyice yıkayın.3.3 Dakika kadar bekleyin ve ardından spatula ile kremli bir bölgede tüylerinizi almayı deneyin. Tüyleriniz kolayca çıkıyorsa kalan kısmı spatula yardımı ile temizleyin, gerektiği takdirde kremi toplamda 6 dakikayı aşmayacak şekilde bekletebilirsiniz.

Veet Tüy Dökücü Sprey kadın nasıl kullanılır?

Veet tü y d ö kücü krem nasıl kullanılı r? – Tü y d ö kücü kremler, temizlenmek istenilen tüylerdeki keratin maddesini eriterek, kılların k ö klere yakın bir noktadan d ö külmesini sağlar. Sadece 10 dakikada ipeksi bir cilde kavuşmanızı sağlayacak Veet tü y d ö kücü nasıl kullanılır, iş lem s ırasında nelere dikkat etmek gerekir beraber bakalım.

İlk olarak ürünü kullanmadan ö nce talimatları okuyun ve uygulama sırasında paket üzerinde yazılan süreyi aşmamaya ö zen g ö sterin. Tüyleri temizlemek istediğiniz b ö lgeye, kremi kılları tamamen kapatacak şekilde paketin içerisinden çıkan spatula yardımıyla sürün. Kremi cildinizde 3 dakika bekletin. Ardından küçük bir b ö lgedeki ürünü sıyırıp tüylerin çıkı p çıkmadığını kontrol edin. Tüyler d ö küldüyse kremi cildinizden tamamen sıyırın. Eğer 3 dakika sonrasında sonucu yeterli g ö rmediyseniz 1-2 dakika daha bekleyebilirsiniz. Son olarak cildinizi bol su ile durulayın. Bu aşamada çok sıcak su kullanmamaya dikkat edin. Buhar ve yüksek sıcaklık cildin kurumasına sebep olur.

Tüy dökücü sprey nereye sürülür?

Tüy Dökücü Spreylerin Özellikleri – Erkek cildi için özel olarak tasarlanan tüy dökücü sprey ürünleri bacak, kol, sırt, karın, bikini bölgesi ve koltuk altında kullanıma uygundur. Yüzde, kafada, burunda, gözlerde, meme uçlarında ve vücudun başka hassas bölgelerinde kullanıma uygun değildir.

Tüy dökücü sprey erkek ürünleri yüzün yakınına ve bikini bölgesinin doğrudan üstüne asla sıkılmamalıdır. Uçuk, sivilce, varisli damarlar, benler ve yara izleri gibi tahriş olan bölgelerde tüy dökücü sprey kullanılmamalıdır. Kullanım süreleri arasında en az 72 saat süre bulunmalıdır. Kolay kullanımı sayesinde görevini kısa sürede yerine getiren erkek tüy dökücü spreyler, etkili ve uzun süreli sonuçlar sağlar.

İçeriğinde bulunan doğal ve yatıştırıcı maddeler sayesinde cilt yapısını korur. Dermatologlar tarafından test edilen ve zengin içeriğe sahip tüy dökücü spreyler, istenmeyen tüylerden kurtulmanın yanı sıra cildin temizlenmesi ve nemlenmesine etki eder.

Tıraştan daha uzun süre pürüzsüz bir cilt sunan bu ürünler sayesinde rutin bakımınıza harcadığınız zamandan kolayca tasarruf edebilirsiniz. Cildi etkileyen herhangi bir ilaç kullanımı varsa, cildi etkileyen herhangi bir durum içindeyseniz ve ciltle alakalı herhangi bir rahatsızlığınız varsa bu ürünler kullanılmadan önce mutlaka uzman bir hekime danışmak gerekir.

Her kullanımdan önce ürün, uygulama yapmak istenilen küçük bir alana uygulanmalıdır. Biraz bekleyip cildin tepkisini test etmek gerekir.24 saat içerisinde ciltte herhangi bir olumsuz reaksiyon görülmezse, kullanıma devam edilebilir. Ürün kullanımı sonrasında yanma, kızarma, kaşınma ve sızı hissederseniz ürünü hemen cildinizden uzaklaştırın ve soğuk suyla bölgeyi spreyden arındırın.

 • Vücuttaki reaksiyonlar devam ederse mutlaka uzman bir doktora başvurun.
 • Ullanım sonrasında ciltte kısa süreli bir hassasiyet görülebilir.
 • Bu noktada cildinizi kaşımamanız önemlidir.
 • Erkeklere özel geliştirilen Bioder Bitkisel Erkek Tüy Dökücü Sprey ürünleri, vücuttaki kısa tüylere bile etki eder ve pürüzsüz bir cilt sağlar.
You might be interested:  Dudak Çatlaklarına Hangi Krem Iyi Gelir?

Siz de Bioder’in tamamen doğal içerikli ürünlerini güvenle kullanmak için web sitesine göz atabilirsiniz!

Veet Tüy Dökücü Sprey kaç gün etkili?

Son dönemde popüler olan tüy dökücü krem çeşitleri Veet Duşta Tüy Dökücü Krem gibi duş esnasında kullanım olanağı sunan seçeneklerdir. Normal ve hassas ciltler için farklı iki alternatifi bulunan bu ürünün pürüzsüzlük etkisinin 4 güne kadar olduğu belirtilir.

Tüy dökücü sprey tüyleri kökünden alır mı?

Kıl kökünü çıkarmak yerine kılları kesen depilasyon yöntemleri, künt bir kesim sağlar ve uzadıkça bu daha kalın kıllar gibi görünebilir. Tüy dökücü kremleri kullanırken kıllarda herhangi bir kesilme olmadığı için künt bir kesim şansı da daha azdır. Bununla birlikte, tüy dökücü kremler kıl kökünü çıkarmaz.

Veet kaç dakika bekletilir?

60,50 TL 36,30 TL %40 indirimli Nasıl Kullanılır? Cildinizin üzerine tüyleri tamamen kapatacak şekilde spatula ile sürünüz.Tüylerin yoğunluğuna bağlı olarak maksimum 10 dakika bekleyiniz. Spatula ile küçük bir bölgede tüylerin alınıp alınmadığını kontrol ediniz.

 • Tüyler Kolaylıkla alınıyorsa kremin tamamını spatulanın ucu ile cildinizden temizleyiniz.
 • Tüyler kolayca alınmıyorsa birkaç dakika daha bekleyiniz.
 • Ancak kremi cildinizde toplam 10 dakikadan fazla bekletmeyiniz.Cildi bol su ile durulayınız.• Göz ile temas ettirmeyiniz.
 • Göz ile temas halinde bol su ile yıkayınız ve ambalaj ile birlikte doktora başvurunuz.

İlk defa kullanacaksanız, uygulayacağınız bölgenin ufak bir kısmında kullanma talimatına uygun olarak deneme yapınız.24 saat sonra cildinizde olumsuz bir reaksiyon oluşmamışsa ürünü kullanmaya devam edebilirsiniz. – Yüze, göğüs uçları ve çevresine, genital bölgeye uygulamayınız.

-Tahriş olmuş, yanık, yaralı, varisli cilde, egzama, akne ve benlere uygulamayınız.Cildinizi etkileyen ilaç kullanıyorsanız veya cilt hastalığınız varsa, kullanmadan önce doktora başvurunuz. Tüy dökücü krem uygulamasından hemen sonra cildinize alkollü ürün sürmeyiniz, güneşlenmeyiniz. Çocuklardan uzak tutunuz.

– Thioglycolic acid içerir. İçindekiler; Aqua,potassium Thioglycolate,cetearyl alcohol,paraffinium liquidum,Petrolatum,ceteareth-20, Calcium Hydroxide,Octyldodecanol,PEG 75 lanolin,Glycerine,Ürea,Sodium laureth sulfate,Phenoxyethanol,Ethylhexylglycerin,Tocopheryl Acetate,Gereniol,Linalool,Hexyl Cınnamal,D-limonene Menşei; Türkiye Nasıl Muhafaza Edilmeli? Serin ve kuru yerde saklayınız.

You might be interested:  Forever Cilt Temizleme Ve Masaj Aleti Nasıl Kullanılır?

Tüy dökücü spreyler ne kadar etkili?

Jilete oranla daha az tahrişe sebep olduğu ve daha uzun süreli etki sağladığı için tüy dökücü sprey tavsiye edilebilir. Şu durumda tüy dökücü sprey ne kadar etkili konusuyla ilgili olarak 2-5 gün pürüzsüz etki sağladığı söylenebilir. Fakat bu süre kişiden kişiye farklılık gösterir.

Tüy dökücü sprey etkili mi?

Tüy dökücü spreyler de bu yüzden diğer geçici epilasyon yöntemleri gibi bir süre sonra çıkan tüylerin azalmasında doğrudan etkili olmayacaktır. Ancak kıl köklerinin sayısının artmasına ya da kıl köklerinin güçlenmesine de izin vermeyerek doğal dengenin bulunmasını destekleyecektir.

Tüy dökücü sprey tahrişi nasıl geçer?

Nair gibi tüy dökücüler popüler bir tüy giderme yöntemidir çünkü bunların kullanımı kolaydır, jiletle alamadığın zor yerlerdeki tüyleri alabilir ve sonuçlar tıraş etmekten daha uzun ömürlüdür. Tüy dökücü kremler tüyleri parçalamak için kimyasal maddeler kullanır ve maalesef bu aynı kimyasallar hem cildini tahriş edebilir hem de döküntüye (dermatit) neden olabilir.

 1. 1 Bir reaksiyon fark eder fark etmez kremi sil. Biraz karıncalanma olması normaldir ama cildin yanmaya başlarsa kremi cildinden hemen temizle. Bazı markalar, ürünü sıyırmaya yardımcı olması için bir spatula verir; kremi cildinden çıkarmak için spatula ya da yumuşak bir bez kullan.

  Kremi çıkarmak için cildini ovalama ya da sert veya aşındırıcı bir şey (örneğin, lif ya da peeling eldiveni) kullanma. Cildini çizmek ya da daha fazla tahriş etmek istemezsin.

 2. 2 O bölgeyi 10 dakika soğuk suyun altına tut. Tahriş olan yerin üzerine sürekli akan su olması için muhtemelen bunu yapmak için duşa girmen iyi olur. Hâlâ vücudunda olabilecek tüm kremi, kalıntıları dâhil temizlediğinden emin ol.
  • Vücudunu durularken o bölgeyi temizlemek için sabun, vücut şampuanı ya da başka bir ürün kullanma.
  • Duruladıktan sonra cildini hafifçe dokunarak kurula.
 3. 3 Başın dönerse, şiddetli yanma ya da uyuşma yaşarsan ya da kıl foliküllerinin etrafında açık ya da sızıntılı yaralar çıkarsa acil tedavi gör.