Yağlı Bir Cilt Için Ne Yapılmalı?

26.10.2022 0 Comments

Yağlı Bir Cilt Için Ne Yapılmalı
Yağlı bir cilde sahipseniz yüzünüzü periyodik olarak temizlemelisiniz. Soğuk su yerine ılık suyla yüzünüzü yıkamanız cilt yüzeyinde bulunan yağların daha kolay çözülmesini ve temizlenmesini sağlayacaktır. Cildinizi temizlerken alkol içeren ürünler kullanmamalısınız.

Cilt yağlanması nasıl giderilir?

Günde maksimum 2 kere yüzünüzü yıkayın. Ayrıca temizleyici olarak kullandığınız ürünlerin cilt tipinize ve PH değerine dikkat edin. Mutlaka gün içerisinde yaptığınız makyajla uyumayın. Yüzünüz yağlıysa ve sizde sürekli makyaj yapan biriyseniz ürünlerinizi yağ bazlı değil, su bazlı olarak tercih edin.

Yağlı cilt için evde ne yapabilirim?

3) Fazla Yağı Emen Beyaz Kil Maskesi – Yağlı ciltlerin en favori bakım ürünlerinden olan beyaz kil özellikle ciltteki fazla yağı emmek adına oldukça etkilidir. Elma sirkesi ise antibakteriyel etkisiyle ciltte sivilce oluşumunu önler. Malzemeler

1 tatlı kaşığı beyaz kil Yarım salatalık 1 tatlı kaşığı yulaf unu Yarım çay kaşığı elma sirkesi Yarım çay kaşığı bal

Uygulama

Yarım salatalığı rendeleyin ve tüm malzemelerle birlikte karıştırın. Temiz cilde uygulayarak 20 dakika kadar bekletin. Cildinizi duruladıktan sonra su bazlı nemlendiricinizi sürmeyi unutmayın. Bu maskeyi haftada 1-2 defa uygulayabilirsiniz.

Kil Maskesi Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır? Doğal Maske Tarifleri

Cildim çok yağlı ve sivilceli ne yapmalıyım?

YAĞLI CİLTLERİN TEMİZLİĞİ VE BAKIMI NASIL YAPILMALI? – Günlük temizlik ve düzenli peeling yağlı ciltler için daha önemlidir. Çünkü hava ve çevre kirliliği, yağ ve makyaj artıkları zaten geniş olan gözeneklerin ağzını tıkar ve siyah noktaları oluşturur. Bu siyah noktalar temizlenmezse sivilcelere dönüşür.

You might be interested:  Arko Nem Badem Sütü Krem Ne Işe Yarar?

Cildiniz yağlıysa, günde iki kez temizleyin.Sabah ve akşamları önce temizleme jeli ve ardından tonik kullanın.Gün içinde cildiniz aşırı parlıyorsa, salisilik asitli toniklerle temizleyin.Akşam eve gelir gelmez hemen cilt temizliğinizi yapın.Yüzünüzde sebuma yapışan egzoz ve sigara dumanları, tozlar ve diğer kirlerle yatıncaya kadar beklemeyin.Yağlı ciltler için en uygun temizleyiciler, jel kıvamında olanlardır. Jeller ciltten kolayca akarak arınır. Sabun kullanıldığında, siyah noktaların oluşması ihtimali artar. Sabunların cildi kurutması da mümkündür.

CİLDİNİZ GERÇEKTEN TEMİZ Mİ? Yağlı Bir Cilt Için Ne Yapılmalı

Yüzde deri altı yağlanması nasıl geçer?

4. Sarımsak bakımı yap – Antibiyotik özelliği ile bilinen sarımsak kürü yüzdeki yağ bezelerine doğal çözüm olarak öneriliyor. Sarımsağı ezdikten sonra üzerine birkaç damla elma sirkesi ve doğal zeytinyağı damlat. Bir gece boyunca dolapta bu karışımı beklet. Ertesi gün sarımsak kürünü yağ bezesinin üzerine uygulayarak küçülmesini destekleyebilirsin. Yağlı Bir Cilt Için Ne Yapılmalı Yüzdeki yağ bezelerine bakım yapmanın en etkili iki yolu cilt temizliği ve komedojenik olmayan ürünler kullanmak. Cildini yağlandırmayan cilt bakım ürünleri kullanarak ciltteki yağ bezelerini azaltabilirsin. Cildini düzenli temizlemek ve doğru cilt bakım ürünleri kullanmak siyah nokta ve akne oluşumunu da engeller.