Yara Izi En Hızlı Nasıl Geçer?

24.10.2022 0 Comments

Yara Izi En Hızlı Nasıl Geçer
Yara izi doğal yöntemler ile birlikte geçmektedir. Bu yöntemleri evde uygulayarak kısa süre içerisinde yara izlerinden kurtulmak mümkündür. Üstelik bu yöntemler cilt sağlığı açısından da son derecede faydalı olan yöntemlerdir. Yara izi nasıl geçer? Limon: Limon cilt sağlığına iyi geldiği gibi ayrıca yara izlerinin de geçmesini sağlamaktadır.

Yara izinin olduğu yerde tedaviye başlamadan önce limon ile birlikte temizlenmesi gerekir. Daha sonra limon suyunu bir pamuğa döktükten sonra yara izinin olduğu bölgeye sürebilirsiniz. Bu şekilde hızlı bir yara izi iyileşmesi sağlanacaktır. Ovma işlemini bu şekilde 10 dakika yaparak yara izlerinden kurtulabilirsiniz.

Bal: Bal ile birlikte yara izlerinizden kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Bal en etkili doğal tedavi seçenekleri arasındadır. Öyle ki bal tedavisi ile birlikte yara izlerinden kurtulmak mümkündür. Bal ile birlikte kabartma tozunu karıştırın. Elde edilen karışımı yara izi olan bölgeye sürünüz.

Bu şekilde yara izlerinden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. Soğan: Soğanın cilde iyi geldiği bilinen bir gerçektir. Dolayısıyla soğan kullanarak yara izlerinizden kısa süre içerisinde kurtulmanız mümkündür. Soğanın özünü ezdikten sonra yara izi olan bölgeye sürün. Bu şekilde bir süre ovduktan sonra yara izlerinden kısa sürede kurtulduğuna sizler de şahit olacaksınız.

Fakat soğan tedavisi uygulamadan önce cildinizin soğana alerji olup olmadığını iyi bilmeniz gerekmektedir. Soğan tedavisi hassas cilde sahip olan kişilerde olumsuz yan etkileri doğurabilmektedir. Yara izlerinin iyileşme süreci nasıldır? Yara izleri kimi zaman kalıcı olabilmektedir.

 1. Dolayısıyla yara izlerinin kalıcılığını bir müddet geçirmek için bitkisel olan bu çözüm metotlarını kullanabilirsiniz.
 2. Yara izlerinin iyileşme süreci zamanla olan bir durumdur.
 3. Imi yara izleri hızlı bir şekilde iyileştiği gibi, daha derin olan yara izlerinin iyileşme süreci biraz daha zaman almaktadır.

Yara izleri için kullanılan bitkisel tedavinin de sürece doğrudan etkisi olduğu bilinmektedir. Hastanın yaşı da yine yara izlerinin geçmesi açısından önemli bir faktördür. Daha genç yara izine sahip olan kişilerde yaşlılara göre yara izlerinin iyileşme süreci daha hızlı olacaktır.

Özellikle ciltte bazı yerlerde ortaya çıkan yaralar daha da fazla kalıcı olabilmektedir. Omuz ve göğüs kısmında ortaya çıkan yara ilerinin iyileşme süreci de uzun olabilir. Genetik yatkınlık da yine yara izlerinin iyileşme sürecini etkiler. Genetik olarak yara izlerinin kalıcı olmaya meyilli olan kişilerde yara izleri daha kalıcı olabilmektedir.

Kaç gün sürer? Yara izlerinin iyileşme süreci yaradan yaraya değişkenlik göstermektedir. Kimi yaralar 1 hafta gibi kısa süre içerisinde iyileşirken, kimi yara izleri ise aylar süren bir iyileşme süreci içerisinde olabilirler. Bu tamamen kişide ki genetik yatkınlık ve yaşına göre değişen bir durum olarak bilinmektedir.

Yüzdeki yara izleri nasıl yok edilir?

Yara Izi En Hızlı Nasıl Geçer 03.04.2021 13:11 Son Güncelleme: 03.04.2021 13:13 Yara izlerini geçirmek için kullanılan birçok tedavi seçeneği vardır. Bu tedavi seçenekleri ile birlikte yaralar kısa süre içerisinde geçmektedir. Özellikle yara izlerine sahip olan kişiler doğal tedavi seçeneklerine başvurmaktadırlar.

Yüz yaraları deri hastalıklarına neden olabilmektedir. Bundan dolayı tedavi edilmesi çok önemlidir. Yara İzi Nasıl Geçer? 1) Limon Limon cilt yaraları için birebir olarak tercih edilmektedir. Limon yüzdeki tüm yara faktörlerini ortadan kaldırıcı özelliktedir. Yaraların üzerine doğrudan etki eder ve iyileşme sürecini hızlandırır.

Limon yoğun miktarda c vitamini içerir. C vitamini ile cildi besler ve ciltte yara izlerinin olmasını da engellemektedir. Limon aynı zamanda cildin gerekli mineral ihtiyacını da karşılar. Cilt bakımı açısından da limon önemlidir. Limon ile yara izlerini tedavi etmek için düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.2) Bal Cilt yaralarını geçirmek için kullanılan bir diğer besin de baldır.

Bal cilt yaralarını tedavi etmek için son derecede önemlidir. Bal aynı zamanda cildi önemli ölçüde temizler ve onarır. Ciltteki yararlı hücrelerin çoğalmasını sağlamaktadır. Bal cilt yara izlerini de geçirmektedir. Bundan dolayı cilt yaraları için mutlaka bal tercih edilmelidir. Bal ile birlikte kabartma tozu ile cilt yaralarınızı tedavi edici bir maske oluşturabilirsiniz.

Bu şekilde bal maskesi ile birlikte yara izleri önemli ölçüde geçer.3) Buz Buz kürü de yine yaraların geçmesi açısından son derecede önemlidir. Buzu cildin üzerinde gezdirerek yaraların çabucak iyileşmesini sağlayabilirsiniz. Buz yara tedavisinde kullanılmaktadır.

Yaranın içerisinde yer alan iltihaplı hücrelerin de yok olmasını sağlar. Bundan dolayı buz iyi bir alternatif yöntem olarak bilinmektedir. Buz kürünü günde 2 defaya mahsus olmak üzere yapabilirsiniz. Bu şekilde yüzde ya da cildin herhangi bir noktasında yer alan yara izlerinden kurtulabilirsiniz.4) Soğan Kürü Soğan kürü ile de yüzdeki ve ciltteki yaralarınızın hızlı bir şekilde geçirebileceğinizi biliyor muydunuz? Yüz ve cilt yaraları için kullanılan bir diğer kür ise soğan kürüdür.

Soğan kürü soğanın özü içinden oyulduktan sonra ovalama şekli ile cilde uygulanır. Bu şekilde soğan kürü doğrudan yara izlerine etki eder. Ayda bir kez soğan kürünü cilt yaralarına uygulanması durumunda yara izleri önemli ölçüde geçmektedir. Soğan kürünü cildiye doktorları tarafından da önerilen bir kür olduğu bilinen bir gerçektir. Yara Izi En Hızlı Nasıl Geçer Yüzdeki Yara İzleri En Kolay Nasıl Geçirilir? 1) Salatalık Maskesi Salatalık maskesi yüz yaraları için oldukça iyidir. Salatalık maskesi ile birlikte yüzdeki bütün yaraları ve sivilceleri geçirebilirsiniz. Bunun için salataları yatay şekilde kesmeniz gerekiyor. Yatay şekilde kestikten sonra yara olan bölgelere salatalığı koyabilirsiniz.

You might be interested:  Imex Syndet Akne Sabunu Nasıl Kullanılır?

Bir yara izi ne kadar sürede geçer?

Yara izi travma veya ameliyat gibi herhangi bir nedenle deri bütünlüğü bozulduğunda oluşur. Oluşan yara dikişler yardımı ile kapatılabildiği gibi pansumanlarla kendiliğinden kapanır veya farklı teknikler ile yara bölgesine doku aktarılarak kapatılabilir.

 • Hangi nedenle olursa olsun hangi yöntemle yara kapatılırsa kapatılsın onarım bölgesinde bir tamir süreci başlar.
 • Yara izinin son halini alması 1-2 yıl sürer.
 • Zamanla yara izi ten rengine döner.
 • Başlangıçta hissedilen sertlik yumuşar ve daha düzenli hale gelir, ancak iyi veya kötü mutlaka bir iz kalır.
 • Bir yara izi oluştuğunda izin zamanla değişeceği bilinmeli ve sabırlı olunmalıdır.

Bekleme döneminde bir plastik cerrahın kontrolünde olunmasında yarar vardır. Yara izlerinin düzeltilmesi estetik cerrahide önemli bir konudur, daha estetik bir görünüm kazandırmak için çok farklı yöntemler kullanılır. Aşağıda açıklanmaya çalışıldığı üzere bir yara izinin oluşması ve tedavi edilmesinde plastik cerrah yanında birçok faktör rol oynar.

Yüzdeki yara iz bırakır mı?

Yara izleri vücudun her yerinde olmakla birlikte yüzde de oluşabilmektedir. Özelikle yüzde oluşan yara izlerinin görünümü canımızı daha çok sıkabilir. Yüzde oluşan yaraların büyüklüğü ve ne çeşit bir nedene bağlı olduğu tedaviyi hızlandırmada etkilidir. Peki, yüzdeki yara izleri nasıl geçer? işte cildinizi onarmaya yardımcı doğal ürünler. – Yara Izi En Hızlı Nasıl Geçer Sivilce ve siyah noktaların bıraktığı izler, deri hastalığına bağlı ciltte oluşan izler veya kaza ve yaralanmalardan oluşabilecek tüm yaralanmaların izleri bazen geçici olsa da zaman zaman iz bırakabilirler. Yüzde oluşan yaraları makyajla kapatmak geçici bir yöntem olmasının yanı sıra cildin sürekli kimyasal ürünlere maruz kalması sonucunda cildin tahriş olmasına ve yaraların daha çok belirginleşmesine neden olabilir.

 1. Ciltte oluşan yaraların güneş ile aşırı teması da aynı şekilde yara izlerinin kalıcılığını sağlar.
 2. Yüksek korumalı güneş kremi kullanmak cildi bu zararlı etkenlerden korumaya yardımcı olmaktadır.
 3. Yara izlerini çeşidine göre tedavi uygulamak yara izlerinin iyileşmesinde daha etkili bir yöntem olabilir.

Lazer ile tedavisi mümkün olabilen yara izlerini doğal malzemelerle cilde zarar vermeden belirginliğini azaltmak ve yok etmek mümkün olabilir. İşte bu doğal yollarla yüzdeki yara izleri nasıl geçer? İşte yanıtı Yara Izi En Hızlı Nasıl Geçer YÜZDEKİ YARA İZLERİ NASIL GEÇER? BAL İLE YARALARIN ONARILMASINI SAĞLAYIN Bal cildi yenileyici ve hücre oluşumunu arttırma özelliğinden dolayı yara izlerini geçirmede etkili bir uygulamadır. Ciltteki yaraların iyileşmesini ve izlerin belirginliğinin azalmasına yardımcı olmaktadır.1 tatlı kaşığı bal ile 1 tatlı kaşığı kabartma tozunu bir kasede karıştırın.5 dakika boyunca yara izinin üzerinde dairesel hareketlerle masaj yaparak ovun.

Daha sonra sıcak bir havluyu yara izinin olduğu bölgeye koyun.5 dakika bu şekilde beklettikten sonra durulayabilirsiniz. LİMON İLE YARALARIN GÖRÜNÜMÜNÜ AZALTIN Limon renk açıcı ve iyileştirici özelliğinden dolayı yaraların tedavisinde de kullanılmaktadır. C vitamini açısından zengin olan limon cilde gerekli vitamin ve mineralleri sağlayarak cildin onarılmasını ve yaraların iyileşmesini sağlar.

Düzenli olarak 1 ay boyunca kullanmanız sonucunda etkisini muhakkak göreceksiniz. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa 1 çay kaşığı limonu pamuğa damlatarak yara izinin bulunduğu bölgeye sürün ve nazikçe masaj yapın. Ardından 10 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın.

Yara izleri neden kalıcıdır?

Vücudumuzda oluşan yaraların iyileşme sürecine yara izi denir. Derinin herhangi bir travma sonucu hasar görmesi nedeniyle vücutta açık yaralar oluşabilir. yara-izleri-neden-kalici-olur |gelgez.net| Yaranın iyileşme sürecinde öncelikle kanın pıhtılaşması ile kanama durur. Kan pıhtılaştıktan sonra yüzeyi hava ile temas ettiğinde sertleşir. Bunun sonucunda da yara kabuğu meydana gelir. Hasar gören dokunun onarılması için vücut kolajen proteini üretir.

İyileşme sürecinin en başında bölgede şişkinlik ve kızarıklık olur. Bu renk zamanla soluklaşır ve şişkinlik ortadan kalkar. Sorun şu ki; iyileşen bölüm derinin diğer bölgelerine bakıldığında yara izi daha belirgindir. Derinin en üst katmanının altında bulunan dermis tabakası da kolajen proteininden oluşur.

Yaranın iyileşmesi için üretilen kolajen yapısı, deride bulunan kolajen in yapısından farklıdır. Bu ipliksi bir yapıya sahip proteindir. Dolayısıyla deride bulunan kolajen düzensiz bir yapı ile bir araya gelmiştir. İyileşmiş yara üzerindeki kolajen ise birbirlerine paralel şekilde yönlenmiştir.

Madecassol krem dikiş izlerini geçirir mi?

Madecassol isimli ürün; “Centella Asiastica” adlı bitkinin kullanımı ile oluşturulmuş bir üründür. Bu bitkinin; cildi onaran, yenileyen, yaraları iyileştiren bir etkiye sahip bir medikal kremdir. Peki Madecassol krem nedir? Faydaları ve ciltte uygulandığı bölgeler nelerdir? – Yara Izi En Hızlı Nasıl Geçer Özellikle yara, yanık, cilt lekeleri, sivilce izleri, çatlaklar tedavisinde kullanılan Madecassol krem, hamile bayanlar ve emziren annelerinde yan etkisinin bulunmaması sebebi ile uzmanlar tarafından da kullanılması önerilen bir üründür. Madecassol krem; cildi yenileme özelliği sayesinde sivilce izleri, cilt lekeleri sorunları yok ederken özellikle yaraların üzerindeki etkisi ve ciltte oluşan tahrişi giderici özelliği sayesinde lazer epilasyon ve cilt bakımı sonrası oluşan tahrişlerin tedavisinde oldukça başarılı bir üründür.

You might be interested:  Tüy Dökücü Krem Evde Nasıl Yapılır?

Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar Lokal deri ülserleri, dekübitus ülserleri, Radyoterapi sonrası görülen radyo-epidermitis tedavisi, Yara ve yanıkların iyileşme sürecini hızlandırır, Tahriş olmuş cildi onarır, Ağda sonrası, Kuru cildi nemlendirmek için kullanılması önerilen bir kremdir.

Madecassol Kremin Faydaları Nelerdir?

  Yara İzlerinin Tedavisinde Etkilidir: Madecassol krem; cilt üzerinde oluşmuş her türlü yaranın izlerini geçirmede ya da hafifletmektedir. Travmalardan ve çarpmalardan oluşan yaralar, Tırnak izi, kedi tırmığı, kağıt kesiği, bıçak kesiği ve jilet kesiği gibi yaralanmalardan oluşan izlerin tedavisinde, akne skarlarının ve çukurlaşmış derin yaraların iyileştirilmesinde, yatalak hastaların yatak yaralarında, ameliyat sonrası, sezaryen dikişi gibi ameliyat yaralarının izlerinin giderilmesinde etkilidir. Yanık İzlerini Geçirir Veya Görünümünü Azaltır: Madecassol krem; hücre yenileyici ve onarıcı özelliği sayesinde, cildin yanmış ve tahrip olmuş üst derisini onararak ya da cildin soyulmasını sağlayan peeling etkisi sayesinde deriyi yenileyerek yanık izlerini şiddetine göre ya tamamen geçirir ya da görünümünü gözle görülür şekilde azaltır. Ütü yanıkları, buhar yanıkları, sıcak bir cisme; çaydanlık, soba, motor v.b. temaslardan oluşan su toplamış kabarık yanıklar, kaynak su dökülmeleri v.b. durumlarda oluşan yanıkların tedavisinden sonraki iz geçirme sürecinde etkilidir. Sivilce İzlerini Hafifletir: Akne izlerinin giderilmesinde etkilidir. Ergenlik döneminden ya da sivilceli herhangi bir dönemden arda kalan, geçmiş ancak yüzdeki ve sırttaki izleri hala duran akne izleri ve sivilce skarlarının görünümünün hafifletilmesinde Madecassol krem oldukça etkilidir. Çatlak Tedavisinde Kullanılır: Özellikle Contractubex krem ile karıştırılarak kullanıldığında, hamilelik ve doğum sonrası çatlakların tedavisinde de son derece etkili bir ev yapımı DIY krem oluşturan ikilinin ana elemanı olarak Madecassol; sadece beyaz çatlakların tedavisinde değil, soğuktan çatlayan cildin tedavisinde, meme ucu ve başı çatlakları, dudak çatlakları gibi durumlarda da son derece etkili olarak kullanılır.

  Iz giderici krem ne zaman kullanılır?

  1. Geniş yara oluşmuşsa, dikiş için hastaneye başvurun Küçük sıyrık yada çizikler dikiş atılmadan kendiliğinden iyileşirken, geniş ve derin yaralara uzman müdahalesi gerekir. Yara yerinin ilk 24 saat içinde temizlenip dikiş ile kapatılması, oluşacak yara izini azaltır.

  • Ayrıca dikiş, yara dudaklarını uç uca getirdiği için yara daha hızlı iyileşecektir.2.
  • Erken dönemde yara yerini kuru tutun Yara oluşunca deri bütünlüğü bozulmuştur.
  • Esi ilk 48-72 saatte epitelizasyonunu yani yüzeysel iyileşmesini tamamlar.
  • Bu sayede su geçirmez olur.
  • Erken dönemde kesi yerini kuru tutunuz, su ile temas ettirmeyiniz.

  Büyük yara ve kesiler için bu süre daha uzun olabilir.3. Yara yerini temiz tutun Yara izi kalmaması için en önemli nokta enfeksiyondan korumaktır. Açık yarada düzenli pansuman yapmak gerekir. Yara yeri de oluşan enfeksiyon iyileşmeyi geciktirir. Enfeksiyon gelişen bölgede belirgin yara izi gelişmesi muhtemeldir.4.

  Dikişlerinizi zamanında aldırın Yara izi, estetik dikiş atılsa bile minimal kalabilir. Ancak dikişler geç alındığında yara izine dik olacak şekilde tren yolu görünümünde iz kalabilir. Bu konuda doktorunuzun önerdiği zamanda dikişlerinizi aldırın, ötelemeyin.5. Yara yerini güneşten koruyun Güneş yara izini kızartır ve kabartır.

  Bilinenin aksine güneş görünce yara izleri kaybolmaz. Güneş ışını yara izinin kalıcı olmasına neden olur. İlk altı ay yara izinin direk güneşe maruziyeti engellenmelidir. Güneş kremi ve UV filtreli mayolar yara izini korur.6. Yara izi giderici kremler Silikon bazlı kremler yara izinde kabarıklığı azaltır.

  • Silikonun doğal nemlendirici etkisi kaşıntıyı da azaltır.
  • Aynı zamanda renginin solmasını da sağlar.
  • Fakat yara izi giderici kremleri kullanmak için yara tamamen kapanmasını beklemek gerekir.
  • Açık yaraya uygulanmamalıdır.
  • Doktorunuz aksini söylemediyse yara oluşumundan üç hafta sonra başlayabilirsiniz.7.

  Yara izine erken müdahale Tüm önlemlere rağmen belirgin kırmızı ve kabarık yara iziniz gelişmiş olabilir. Bu duruma erken dönemde plastik cerrah müdahalesi ile yara izi inceltilebilir. Kabaran yara izlerine kortizon enjeksiyonu, lazer müdahalesi veya silikon tabaka yapıştırması uygulanabilir.8.

  Kalan yara izleri nasıl geçer?

  Yara izi doğal yöntemler ile birlikte geçmektedir. Bu yöntemleri evde uygulayarak kısa süre içerisinde yara izlerinden kurtulmak mümkündür. Üstelik bu yöntemler cilt sağlığı açısından da son derecede faydalı olan yöntemlerdir. Yara izi nasıl geçer? Limon: Limon cilt sağlığına iyi geldiği gibi ayrıca yara izlerinin de geçmesini sağlamaktadır.

  1. Yara izinin olduğu yerde tedaviye başlamadan önce limon ile birlikte temizlenmesi gerekir.
  2. Daha sonra limon suyunu bir pamuğa döktükten sonra yara izinin olduğu bölgeye sürebilirsiniz.
  3. Bu şekilde hızlı bir yara izi iyileşmesi sağlanacaktır.
  4. Ovma işlemini bu şekilde 10 dakika yaparak yara izlerinden kurtulabilirsiniz.

  Bal: Bal ile birlikte yara izlerinizden kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Bal en etkili doğal tedavi seçenekleri arasındadır. Öyle ki bal tedavisi ile birlikte yara izlerinden kurtulmak mümkündür. Bal ile birlikte kabartma tozunu karıştırın. Elde edilen karışımı yara izi olan bölgeye sürünüz.

  1. Bu şekilde yara izlerinden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz.
  2. Soğan: Soğanın cilde iyi geldiği bilinen bir gerçektir.
  3. Dolayısıyla soğan kullanarak yara izlerinizden kısa süre içerisinde kurtulmanız mümkündür.
  4. Soğanın özünü ezdikten sonra yara izi olan bölgeye sürün.
  5. Bu şekilde bir süre ovduktan sonra yara izlerinden kısa sürede kurtulduğuna sizler de şahit olacaksınız.

  Fakat soğan tedavisi uygulamadan önce cildinizin soğana alerji olup olmadığını iyi bilmeniz gerekmektedir. Soğan tedavisi hassas cilde sahip olan kişilerde olumsuz yan etkileri doğurabilmektedir. Yara izlerinin iyileşme süreci nasıldır? Yara izleri kimi zaman kalıcı olabilmektedir.

  • Dolayısıyla yara izlerinin kalıcılığını bir müddet geçirmek için bitkisel olan bu çözüm metotlarını kullanabilirsiniz.
  • Yara izlerinin iyileşme süreci zamanla olan bir durumdur.
  • Imi yara izleri hızlı bir şekilde iyileştiği gibi, daha derin olan yara izlerinin iyileşme süreci biraz daha zaman almaktadır.

  Yara izleri için kullanılan bitkisel tedavinin de sürece doğrudan etkisi olduğu bilinmektedir. Hastanın yaşı da yine yara izlerinin geçmesi açısından önemli bir faktördür. Daha genç yara izine sahip olan kişilerde yaşlılara göre yara izlerinin iyileşme süreci daha hızlı olacaktır.

  Özellikle ciltte bazı yerlerde ortaya çıkan yaralar daha da fazla kalıcı olabilmektedir. Omuz ve göğüs kısmında ortaya çıkan yara ilerinin iyileşme süreci de uzun olabilir. Genetik yatkınlık da yine yara izlerinin iyileşme sürecini etkiler. Genetik olarak yara izlerinin kalıcı olmaya meyilli olan kişilerde yara izleri daha kalıcı olabilmektedir.

  Kaç gün sürer? Yara izlerinin iyileşme süreci yaradan yaraya değişkenlik göstermektedir. Kimi yaralar 1 hafta gibi kısa süre içerisinde iyileşirken, kimi yara izleri ise aylar süren bir iyileşme süreci içerisinde olabilirler. Bu tamamen kişide ki genetik yatkınlık ve yaşına göre değişen bir durum olarak bilinmektedir.

  Yara izlerine hangi krem iyi gelir?

  Yara Izi En Hızlı Nasıl Geçer Yara izleri vücudun her yerinde olmakla birlikte yüzde de oluşabilir. Yüzde oluşan yaraların büyüklüğü ve ne çeşit bir nedene bağlı olduğu tedaviyi hızlandırmada etkilidir. Cildinizdeki yara izlerini gidermek isterseniz eczanedeki kremleri kullanabilirsiniz.

  Peki en etkili yara izi kremi hangisi? Yara izlerini gideren eczanedeki kremler neler 2021? işte sorunun yanıtı: Düşme, vurma veya sinek ısırığı kaşıntısı ya da yanıklar, ameliyatlar sonrasında sebebiyle sonradan oluşan ciltteki yara izleri kalıcı olabiliyor. Zamanla geçmeyen bu yara izlerini kimyasal yöntemlerle kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz.

  Dermatologlar yara ve sivilce izleri için İğneli Lazer, Kimyasal Peeling, Radyofrekans ve IPL lazer gibi uygulamaları önerebilir. Yüzde oluşan yaraları makyajla kapatmak geçici bir yöntem olmasının yanı sıra cildin sürekli kimyasal ürünlere maruz kalması sonucunda cildin tahriş olmasına ve yaraların daha çok belirginleşmesine neden olabilir. yara sonrası dikiş izi

  CONTRACTUBEX KREM:

  CONTRACTUBEX Yıllar önce olan bir kaza, ameliyat yada eskilerden kalmış bir yanık izi Contractubex jel ile geçebilir. Burada bilmeniz gereken önemli husus ise yara izi ne kadar eski ise iyileşme süreci de buna bağlı olarak uzamaktadır. Düzenli kullanarak kesin sonuç almanız mümkündür.

  FUCİDİN KREM:

  FUCİDİN İçerisinde bulunan etken maddesi sayesinde antibakteriyel özellik taşıyan bu krem, aynı zamanda bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonlarını kısa sürede ortadan kaldırıyor. Bu ilaç yanık tedavisinde de iz kalmaması için kullanılabilir.Epilasyon işlemi sonrasında ciltte tahriş, sivilce vb. gibi istenmeyen durumlar oluşmaması için Fucidin kullanılabilir.

  MADECASSOL KREM:

  Yara Izi En Hızlı Nasıl Geçer MADECASSOL Madecassol, içerisinde bulunan Centella asiatica bitkisinin ham maddesi sayesinde cildi onaran, yenileyen, yaraları iyileştiren bir etkiye sahip bir medikal kremdir.

  Doğal yollarla jilet izi nasıl geçer?

  Görünüşlerinden dolayı birçok kişi yara izlerini azaltacak yöntemler arar. Bazen onları yok etmek oldukça zor olabilir. Ancak görünümlerinin ciddi derecede azalmalarını sağlayan ürünler etkili bir tedavi sağlayabilir. Peki, yara izlerini azaltan doğal tedavi yöntemleri nelerdir? – Yara Izi En Hızlı Nasıl Geçer Deri dokusunun zarar görmesi, kesik ya da yanık gibi kazaların ardından yara izleri kalır. Yaranın iyileşme sürecinde ilk olarak kan pıhtılaşır ve kanama durur. Kanın pıhtılaşmasının ardından yüzey hava ile temas ettiğinden kabuklanma meydana gelir. Zamanla kaybolan kabuklanma yerini kişilerin istemediği izlere bırakabilir.

  • Özellikle vücudun belirgin bölgelerinde oluşan yaralar estetik kayıplara neden olabilir.
  • Bu yaraların görünümlerini azaltmak ve yok etmek için evde uygulayacağınız doğal yöntemler bulunur.
  • Bu yöntemler hem bütçenizi zorlamaz hem de olası yan etkileri ortadan kaldırabilir.
  • En önemlisi de iyileşme sürecine olumlu katkılarda bulunur.

  İşte göze hoş gelmeyen, rahatsız edici yara izlerinden kurtulmanızı sağlayacak doğal yöntemler Yara Izi En Hızlı Nasıl Geçer Foto: shutterstock ELMA SİRKESİ Sirke cilde peeling etkisi sunar. Cildinizin sağlığı için gerekli vitaminleri içerisinde barındırır.1-2 çay kaşığı elma sirkesini sulandırın. Ardından hazırladığınız bu solüsyona kulak çubuğunu batırarak yara izlerine sürebilirsiniz.4-5 hafta boyunca her gün 2-3 kez uygulayabilirsiniz.

  HİNDİSTAN CEVİZİ SUYU Hindistan cevizi suyu birçok vitamin, mineral ve antioksidanlar bakımından zengindir. Cilde uygulandığında cildi besler ve iyileşmesine yardımcı olur. Bunun için bir parça pamuğu Hindistan cevizi suyu ile ıslatın ve yaranın üzerine sürün. Günde 2 defa uygulayın. KAKAO YAĞI Kakao yağı özellikle yanık izlerinin azalmasında etkili bir tedavidir.

  Kakao yağını alın ve cildinize 15 dakika boyunca masaj yapın. Daha sonra kurumasını bekleyin. Yara kendiliğinden kaybolacaktır. Günde 3 defa uygulamaya özen gösterin. İlginizi Çekebilir Elma sirkesinin faydaları nelerdir? Elma sirkesi neye iyi geliyor? İlginizi Çekebilir Kakao yağı nedir? Kakao yağının faydaları nelerdir? İlginizi Çekebilir Hindistan cevizi yağı nedir? Hindistan cevizi yağının sağlığımıza faydaları nelerdir?