Yeni Kimlikte Cilt No Nerede Yazılıyor?

19.10.2022 0 Comments

Yeni Kimlikte Cilt No Nerede Yazılıyor
Yeni kimlik kartlarının üzerinde sıra, aile ve cilt no gibi bilgiler bulunmuyor. Bu bilgilerin gerekli olması durumunda öğrenilebilmeleri için neler yapılabileceği çok fazla insanın merak ettiği ve araştırmakta olduğu bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

 • Cilt No Nedir, Nasıl Sorgulanır? Cilt Noı, bir kimsenin kayıtlı durumda olduğu mahalle ve köyün kayıtlı durumda olduğu ilçedeki sıra numarası olmaktadır.
 • Ancak yeni kimlik kartları üzerinde bu bilgilere yer verilmemiştir.
 • Cilt no sorgulamasını için ilçe Nüfus Müdürlüklerine gitmek mecburiyetinde kalmadan e-devlet şifresi kullanılarak kolayca sorgulanabilmektedir.

Bunun için e-Devlet’te “Kimlik Bilgilerim” kısmından Cilt no kolaylıkla sorgulanabilmektedir. Kimlikte Cilt No Nerede Yazar, Nasıl Bulunur? Cilt No bilgisi, eski nüfus cüzdanlarının arka yüzünde yazılı durumdadır. Eski kimliklerin arka kısmını çevirdiğiniz vakit cilt no bilgisine erişebilirsiniz.

Yeni kimlikte cilt numarası nerede yazıyor?

Kimlikte Cilt No Nerede Yazar – Eski kimlik kartlarında yer alan cilt no ve diğer bilgiler gizlilik arz ettiği için yeni cipli kimlik kartlarında yer almamaktadır. Kimlik kartından yer alan cilt no bilgisi lazımsa bu öğrenmek için e-devlet kimlik bilgilerim öğrenebilirsiniz.

Kimlikte cilt no hangisi?

Yeni kimliklerde eski kimliklerdeki gibi cilt no, medeni hal, nüfus cüzdanının veriliş nedeni / tarihi / verildiği yer ya da aile sıra numarası gibi bilgiler yer almamaktadır. Özellikle internet bankacılığı ya da e-Devlet kapısı gibi işlemlerde kart ya da sistem şifresinin unutulması halinde kimlik seri numarasına ihtiyaç duyulabilir.

Böyle durumlarda kimliğe bakmanız yeterlidir. Yeni Kimlikte Seri Numarası Nerede Yazar? Çipli kimliklerde seri numarası kartın ön yüzünde bulunmaktadır. Eskiden fotoğrafın hemen altında olan seri numarası, yeni kimliklerde fotoğrafın solunda yer almaktadır. Soyadı, isim ve doğum tarihinden sonra Seri No şeklinde bir ibare vardır.

Burada harf ve rakamlardan oluşan dokuz haneli yazı sizin seri numaranızdır. Hemen altında kartın son geçerlilik tarihi bulunmaktadır. Cüzdan numarasının yan tarafında ise uyruk yazılıdır. Yeni Kimliklerde Seri No: Eski Nüfus Cüzdanlarında Cüzdan Seri No: Yeni Kimlikte Cilt Numarası Nerede Yazar? Çipli nüfus cüzdanlarında cilt numarası bulunmamaktadır. Ancak bu bilgiler vatandaşlık işlemleri ya da bankacılık işlemleri gibi pek çok yerde ihtiyaç duyulan verilerdir. Eğer siz de cilt numaranızı öğrenmek istiyorsanız bulunduğunuz bölgedeki Nüfus Müdürlüğü’ne gitmeye gerek kalmadan, yalnızca e-Devlet sistemine giriş yaparak bu bilgiye ulaşabilirsiniz.

E-Devlet kapısından kimliğinizin cilt numarasını öğrenmek için öncelikle turkiye.gov.tr adresine tıklayın. Ardından sisteme giriş yapın ve “Kimlik Bilgilerim” kısmına tıklayın. Burada yeni kimlik kartınızın üstünde yer almayan pek çok bilgiyi görüntüleyebilirsiniz. Yeni Kimliklerde Cüzdan No Nerede? Cüzdan numarası yeni kimliklerde yer almayan bir bilgidir.

İnternet üzerinden yaptığınız işlemlerde bazen kimlik numarası yetersiz kalabilir. Özellikle şifreyle giriş yaptığınız kurumsal web sitelerinde şifrenizi unutursanız seri no ve cüzdan no gibi bilgilere ihtiyacınız olabilir. Bu tip platformlarda kimlik doğrulaması için size iki seçenek sunulur.

 • Bunlardan biri nüfus cüzdanı diğeri ise yeni kimlik kartı seçeneğidir.
 • Sizden cüzdan numarası istenirse “nüfus cüzdanı” seçeneğini değil “yeni kimlik kartı” seçeneğini işaretlemeniz gerekir.
 • Bu durumda cüzdan numarası girmenize gerek kalmayacaktır.
 • Cüzdan no yerine kimlik numaranızla birlikte en fazla nüfus cüzdanı seri numaranızı girmeniz gerekebilir.
You might be interested:  30 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Cüzdan numarası, cilt numarası ya da aile sıra numarası gibi bilgiler eski kimliklerde açık bir şekilde yazmaktaydı. Ancak kimliğin çalınması ya da kaybolması durumunda bu bilgiler üçüncü şahısların eline geçeceğinden güvenlik konusunda sıkıntılar çıkmaktaydı.

E-devlet cilt no nasıl öğrenilir?

Bazı bilgilerin; ‘medeni hal’, ‘kan grubu’, ‘bağlı bulunduğu il-ilçe’, ‘doğum yeri’, ‘veriliş nedeni’, ‘aile sıra no ‘ ve ‘ cilt no ‘ yeni çipli kimliklerde yer almadığını belirtmiştik. Bu bilgilere, e – Devlet üzerinde yer alan ‘Kimlik Bilgilerim’ bölümünden ulaşılabilir.

Yeni nüfus cüzdanı seri no kaç haneli?

Yeni kimliklerin kullanılması ve alışılması sürecinde nüfus cüzdanından farklılığı olduğunu gören kişiler özellikle yeni kimliklerde seri no nerede yazar diye merak etmekte. Nüfus cüzdanlarının yenilenmesi ile yeni kimliklerde seri no değişiyor mu sorusu internette en sık aranılan ve merak edilen konulardan biri olmuştur.

 1. Yeni kimlik seri no öğrenme oldukça kolaydır.
 2. Hem yeni kimlik kartlarına alışma hem de yeni kimlikte seri no kaç hane diye öğrenmek için bu yazımızın detaylarını sizin için hazırladık.
 3. Merak edilen tüm detayları ile yeni kimlik hakkında bilgiler ve yeni kimlikte seri no nerde öğrenmek için yazımızın devamına geçelim.

Yeni Kimliklerde Seri No Nerede Yazar Çipli yeni kimlik kartlarında eski nüfus cüzdanlarında olan bilgileri bulmakta bazen zorlanabiliyoruz. Alışma sürecinde olduğumuz yeni kimlik kartlarında en çok merak edilen konu seri no nerede yazar konusu. Yeni kimlik kartlarında seri no yeni çipli kimliğin ön yüzünde, kişinin doğum tarihinin hemen altında yazar.

 • Hemen altında da kimliğinizin geçerlilik tarihi bulunacaktır.
 • Yeni Kimlikte Seri No Değişiyor Mu? Eski nüfus cüzdanınızdan yeni kimlik kartınıza geçiş yaptığınız zaman seri no değişir.
 • Seri no diye karşılaştığımız harf ve rakamlardan oluşan numara tamamen kişiye özeldir ve kimlik değiştiği zaman değişir.
You might be interested:  Parmak Arası Mantara Hangi Krem Iyi Gelir?

Yeni Kimlikte Seri No Kaç Hane Nüfus cüzdanlarında hemen resmin altında bulunan Seri ve No şeklinde ayrı ayrı yazan iki ayrı kısım yeni kimliklerde “Seri No” olarak tek başına karşımıza çıkar. Yeni kimlerimizde “SERİ NO” 9 hanelidir. Bunun 2 tanesi harf geri kalanı ise rakamlardan oluşur.

Yeni kimlik de evli bekar yazıyor mu?

Yeni kimlik kartlarıyla ilgili değişiklik kararına varılması ile birlikte hemen hemen herkes eski kimliklerine veda etti. Yeni kimliklerde halkın güvenliğinin ön planda olması sebebiyle birçok vatandaş yeni kimlik çıkartma işlemlerine yöneldi. Bu değişimin üzerine vatandaşlar “Yeni kimliklerde cilt no nerede yazar?” “Yeni kimlikte veriliş tarihi nerede yazar?” Gibi soruların yanıtlarını aramaya başladı.

İşte merak ettiğiniz tüm detaylar – 1 Ocak 2017’de İçişleri Bakanlığı’nın yapmış olduğu düzenleme kapsamında kimlik kartları, ehliyet ve pasaport ile değişiklik kararı yürürlüğe girmesi üzerine milyonlarca kişi yeni kimlik kartı başvurusunda bulundu. İşlemlerini tamamlayan ve yeni kimlik kartlarına kavuşan vatandaşlar bazı bilgilerin yer almaması nedeniyle paniğe kapıldı.

Yeni kimliklerde cilt no, veriliş tarihi, medeni durum gibi bilgilerin olmaması nedeniyle vatandaşlar bu bilgilere nereden ulaşabilecekleri konusunda birtakım araştırmalarda bulunmaya başladı.T.C KİMLİK KARTI SERİ NO NEREDE YER ALIYOR? Yeni kimliklerde seri no kimliğin hemen ön yüzünde bulunmaktadır.

Fotoğrafınızın bulunduğu kısmın yanında ad, soyad ve doğum tarihinin altına göz attığınızda seri numaranızı fark edeceksiniz. Yeni kimliklerde seri no kaç haneli sorusunun yanıtı ise; burada harf ve rakamlardan oluşan 9 haneli yazı seri numaranızı oluşturmaktadır. YENİ KİMLİKLERDE VERİLİŞ TARİHİ NEREDE YAZAR? Yeni kimliklerde veriliş tarihi de yer almamaktadır.

Bu nedenle vatandaşlar yeni kimliklerde veriliş tarihine nereden ulaşabileceğinin detaylarını merak ediyor. Yeni kimliklerde veriliş tarihine E-devlet üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yerine https://www.tukiye.gov.tr/kişisel-bilgiler adresine girerek kimlik veriliş tarihiniz ile ilgili detayları inceleyebilirsiniz.

 1. YENİ KİMLİKTE EVLİ BEKÂR YAZIYOR MU? Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün kararına göre, evli olmayan kişilerin nüfuz cüzdanlarının medeni hali kısmına bekar değil de bekâr yazılmakta.
 2. Bekâr hepimiz bildiği üzere “evlenmemiş kimse” anlamına geliyorken bekar ise bir müzik terimini ifade etmektedir.
You might be interested:  Furacin Krem Nedir Ne Için Kullanılır?

Bu nedenle haziran ayından itibaren nüfus cüzdanlarına artık bu kelime bekâr şeklinde yazılmaktadır. Böylelikle Türkçenin doğru kullanımı sağlanarak kelime en doğru hali ile yeni kimliklerde yer almaktadır. YENİ KİMLİKLERDE CİLT NO NEREDE YAZAR? Yeni kimliklerde cilt numarası bulunmamaktadır.

 • Bunun sebebi ise güvenliğinizi ve kişisel bilgilerinizin gizliğini koruma amaçlıdır.
 • Bilgilerinizi kimliğinizdeki çip üzerinde kayıtlıdır.
 • Cilt no bilginizi öğrenmek istiyorsanız Nüfus Müdürlüğüne gidebilir ya da e-Devlet sistemine giriş yaparak Nüfus Bilgilerim Sorgulaması ile tüm bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda açtığınız sayfa kimlik bilgileriniz ile ilgili tüm detayları vermektedir.

Yeni kimlik kartı barkod numarası nerede yazar?

YENİ KİMLİK BARKOD NUMARASI NEREDE? – T.C. kimlik barkod numarası nerede yazar ? Yeni kimliklerde barkod numarası kimliğin arka yüzündedir. Kimliğin arkasına baktığınızda üst kısımda barkod şeritlerini görebilirsiniz. Bu şeritler aynı zamanda kimlik numarasını ifade etmektedir.

T.C Kimlik seri numaramı nasıl öğrenebilirim?

Yeni çipli kimlik kartlarında biyometrik fotoğrafın hemen yan tarafında seri numarası bulunabilir. Vatandaşların diğer kişisel bilgileri ise çipin içerisine gizlenmiştir yani gözle görülebilmesi imkansızdır. Bu bilgilere yalnızca E-Devlet üzerinden ulaşılabilir durumdadır.

E-devlet cilt no nasıl öğrenilir?

E-Devlet Üzerinden Öğrenmek Mümkün Mü? – Cilt no sorgulamasını kayıtlı bulunduğunuz köy, mahallenin bağlı olduğu ilçe Nüfus Müdürlüklerine gitmek zorunda kalmadan e-devlet şifresi ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu hizmetten faydalanılarak, Nüfus Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün merkez veri tabanında bulunan nüfus kaydınızı sorgulayabilir ve belgenizi (nüfus kayıt örneği belgesi) barkodlu olarak alabilirsiniz.

Eski nüfus kağıtlarında yer alan cilt, aile ve sıra no gibi bilgiler, birkaç yıldır yeni kimlik kartlarına geçiş yapıldığından yeni çipli kimliklerde yer almıyor. Yeni kimlikte yer almayan bu numaraları (cilt, aile ve sıra no) nasıl öğrenebilmek nasıl olacak buna bakalım. Bazı bilgilerin; “medeni hal”, “kan grubu”, “bağlı bulunduğu il-ilçe”, “doğum yeri”, “veriliş nedeni”, “aile sıra no” ve “cilt no” yeni çipli kimliklerde yer almadığını belirtmiştik.

Bu bilgilere, e-Devlet üzerinde yer alan “Kimlik Bilgilerim” bölümünden ulaşılabilir. E-Devlet kapısına giriş yapıp işlem yapabilmek için öncelikle E-Devlet şifresi alınmalıdır. Şifreyi nasıl edineceğimize göz atalım. Yeni Kimlikte Cilt No Nerede Yazılıyor

Hane no ile aile sıra no aynı mı?

Sayfa no = aile sıra no dur. Yani o ailenin ortak hane numarası.Baba,anne,çocuğun sayfa nosu aynıdır. Sıra no ise bireyin o hanedeki sıra numarasıdır.