Aloe Vera Cilt Lekeleri Için Nasıl Kullanılır?

18.10.2022 0 Comments

Aloe Vera Cilt Lekeleri Için Nasıl Kullanılır
ALOE VERA YÜZE KAÇ GÜNDE BİR SÜRÜLÜR? – Aloe vera yüzdeki sivilce ve sivilce lekeleri için kullanılır. Yüzdeki cildi besleyen ve onaran mineraller ve vitaminler Aloe vera jelinin içinde yer alır. Aloe vera jeli sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa kullanılabilir. Jeli kullanmadan önce mutlaka yüzümüzü yıkamalıyız.

Aloe vera jel kahverengi lekelere iyi gelir mi?

Taze aloe vera jel de kahverengi lekelere uygulanabilir. Yaklaşık yarım saat boyunca ciltte bekletilir. Ardından soğuk su ile durulanır. Bu işlem 1 ya da 2 ay boyunca düzenli olarak uygulanmalıdır.

Aloe vera jeli yüzdeki lekeleri giderir mi?

Sivilce ve cilt lekeleri ile savaşır Aloe vera, cilt hücrelerini onarıcı özelliği sayesinde sivilcelerden geriye kalan izlerin ve cilt lekelerinin tedavisinde de oldukça etkili.

Aloe vera bitkisi direk yüze sürülür mü?

Aloe vera, birçok güzellik ürününün bir bileşeni olsa da, doğrudan yüzünüzde saf aloe vera jeli de kullanabilirsiniz. Doğru uygulandığında, jel cildinizi nemlendirerek ince çizgileri ve kırışıklıkları yumuşatır. Sivilce ve sivilce izlerini azaltmak için de kullanılabilir.

Aloe vera yüzde ne kadar kalmalı?

Aloe vera özellikle iyileşmeyi kolaylaştırmak, cilt sorunlarını ve yanıkları etmek gibi çeşitlilik gösteren tıbbi amaçlar için kullanılmış doğal bir şifa kaynağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Aloe Vera Yüze Nasıl Uygulanır? Aloe vera’nın cilde faydalarından yararlanmak adına bu parmak uçları yardımıyla nazik bir şekilde yüze uygulanır,

Yüzünüzde bulunan aloe vera’dan tam anlamıyla yararlanmak adına hafifçe kurulamak gerekir. Aloe veranın yüze uygulanması esnasında yüz bölgesine derinlemesine bir masaj yapılmasına gerek yoktur. Aloe vera’nın çok fazla emilmesi söz konusu olur ise ters etkiye sebebiyet verebilir ve yüz bölgesinin kurumasına yol açabilir.

Bunun için aloe vera’yı yüze yalnızca ince bir jel tabaka şeklinde uygulamak önemlidir. En iyi sonuçların sağlanabilmesi için, aloe vera’yı yüz bölgesinde yaklaşık 10 dakika kadar bir süre bekletmekte yarar olacaktır. Daha sonra yüz bölgesi soğuk su ile durulandıktan sonra kurulanmalıdır.

Aloe Vera Maskesi Nasıl Hazırlanır? Aloe vera maskesi farklı cilt tiplerine uygun olarak hazırlanabileceği gibi tüm cilt tiplerine uygun olarak da rahatlıkla hazırlanabilir. Tüm cilt tiplerine uygun olan Aloe vera maskesi: Öncelikle iki tane aloe vera yaprağının jeli çıkarılarak blender’ın içine konur.

Sonrasında üzerine yarım limonun suyunu eklenir ve yaklaşık olarak bir dakika kadar bir süre boyunca karıştırılır. Bu şekilde hazır hale getirilmiş olan aloe vera maskesi cilde uygulanır. Maskenin cilde uygulanmasından sonra 15 dakika kadar bir süre beklenir ve sonrasında ılık su ile cilt durulanır.

 • Eğer cilt yapısı hassas değilse bu maskeyi haftada iki defa uygulamak ideal olacaktır.
 • Siyah nokta önleyici aloe vera maskesi: Yarım salatalığın kabuğu soyulur ve dilimlenir.
 • Sonrasında blendar’dan geçirilir ve üzerine 2 yemek kaşığı aloe vera jeli ilave edilir.
 • Ardından 1 yemek kaşığı bal, yarım limon suyu, 2 yemek kaşığı yoğurt ilave edilir ve karıştırmaya devam edilir.

Malzemelerin tamamının iyice karıştırılmasından sonra 2 yemek kaşığı kil ilave edilip macun kıvamına gelene kadar karıştırılır. Hazır olan maske cilde kalın bir tabaka halinde sürülüp 15 dakika bekletilir. Ardından soğuk suyla durulanır. Bu maske haftada 1 kez cilde uygulanabilir.

Aloe vera iz geçirir mi?

1. Taze aloe vera jeli – Aloe vera cildinizi nemlendirir ve yara izlerini daha hızlı azaltır. Taze aloe vera yaprağını alın ve bir bıçakla keserek içindeki jeli kaşıkla çıkarın. Taze jeli, yüzünüze veya yara izlerinin bulunduğu bölgelere masaj yaparak sürebilirsiniz. Yaralarınızın kaybolduğunu fark edene kadar bu uygulamaya devam edebilirsiniz.

Cilt lekelerine kesin çözüm nedir?

SORU & CEVAP – (37) DOKTORA SORUN DAHA FAZLA

Makbule soruyor Merhabalar; Yüzümün yanak ve dudak çevresi kısmında sonradan oluşan kahverengi lekeler var. Lazerle gerçekten kesin çözüme kavuşabilir miyim ? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Makbule Hanım. Leke tedavisinde gerçekten etkili olan lazer sistemleri ve cilt bakım sistemleri mevcut. Ancak leke tedavisinde kesin bir çözümden bahsetmek mümkün değil. Neden değil? Çünkü başarılı bir tedavi sonrasında lekelerin görünümü tamamen silinse bile güneş koruyucu sürmeden yarım saat, hatta 10 dakika bile güneş ışınlarına maruz kalmak lekelerin yeniden geri dönmesine neden olabilir.

You might be interested:  20 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Yani tedavinin olumlu etkilerini devam ettirmek tamamen sizin özeninize bağlı diyebilirim. Hatta sigara içmek bile cildin lekelenmeye eğilimini artırır. Lekeleri yok etmek için yapılan bazı agresif tedaviler bile lekelerin daha da koyulaşmasına neden olabilir. Gelelim leke tedavisinde uygulanabilecek tedavilere.

Sizin hangi sistemden en etkili sonucu alacağınıza karar verebilmek için önce bir konsültasyon yapılması gerekir. Eğer lekeler yüzeyselse, yani cildin derin tabakalarına inmemişse bazen sadece peeling tedavisi bile yeterli olabiliyor. Kimi zaman peeling ya da lazer tedavilerini mezoterapi ile destekliyorum.

Bu işlemde cilde enjeksiyon yöntemiyle içeriğinde lekelerin görünümünü hafifleten maddeler, yoğun nem, vitamin ve mineral verilir. Cildi ne kadar desteklerseniz güneşe, çevresel faktörlere olan direnci de o kadar artar. Eğer lekeler cildin üst katmanını nazikçe soyan peeling tedavisinden fazla fayda sağlamayacak derine nüfuz etmişse o zaman lazer teknolojilerinden faydalanmak gerekir.

Leke tedavisinde cilt tipine ve lekenin durumuna göre Icon ya da Scarlet lazer sistemlerini kullanıyorum. Icon genelde 2-3 seans arasında uygulanan bir teknolojidir. Tedavi son derece konforludur ve hemen sonrasında sosyal hayatınıza hemen geri dönebilirsiniz. Hacer soruyor 4 kere beyincik sapı ameliyatı oldum leke ve kırışıklık tedavisi yaptırmak istiyorum bir sıkıntı olur mu acaba? Dr. Mustafa Karataş Merhabalar Hacer Hanım. Icon lazer, ScarletS, BabyFace lazer gibi sistemler hem kırışıklıkların hem de lekelerin görünümünü hafifletmekte başarılı teknolojilerdir. Cildinize en uygun lazer sistemini PhFormula gibi cildi nazikçe soyan bir peeling sistemi ile desteklemek alınan sonucun başarısını artıracaktır.

Yüz lekeleri nasıl yok edilir?

Bu doğal maske için gereken malzemeler yoğurt ve karbonattır.1 çay kaşığı kadar karbonat ve 1 çorba kaşığı yoğurdu karıştırmalısınız. Sonrasında yüzünüzdeki lekeli bölgelere uygulayıp 15 dakika kadar beklemelisiniz. Yeterince bekledikten sonra ılık bir su yardımıyla bu karışımı sürdüğünüz yeri durulayabilirsiniz.

Aloe vera cildi beyazlatır mı?

Doğal yöntemlerle cilt nasıl beyazlatılır? Cilt beyazlatmak için hazırlanan cilt maskeleri nelerdir? İşte, Japonların sık sık kullandığı cilt beyazlatma yöntemleri: Aloe Vera Cilt Lekeleri Için Nasıl Kullanılır 07 Haziran 2021, 12:50 Japonların beyaz ciltlerinin sırrını öğrenmek ister misiniz? Japon kadınlar, cilt bakımı için tamamen doğal ve bitkisel malzemelerden oluşan cilt maskeleri kullanılıyor. Evde hazırlanan bu maskeler kimi zaman cildi beyazlatmak, kimi zaman da pürüzsüz bir için uygulanıyor.

Doğduğumuz zamanlarda sahip olduğumuz pürüzsüz cilt, güneş ışığı, kimyasal ve çevresel faktörlerden dolayı deformasyona uğruyor ve kararmaya başlıyor. Özellikle güneş ışığı altında çok fazla durmak, ten renginin bronzlaşmasına yol açıyor. Evde hazırlayabileceğiniz doğal maskelerle cildinizi daha beyaz ve canlı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

İşte, evde uygulanan cilt beyazlatma yöntemleri:

Japonların cilt beyazlatma tarifi:

İki yemek kaşığı pirinci yıkayın.

Aloe vera yüze sürülürse ne olur?

Sivilce ve akneleri kurutur, deva olur – sivilcelere karşı aloe vera Aloe Vera jeli, iltihap kurutucu ve antibakteriyel özelliğe sahip olduğundan, özellikle ağrılı sivilcelerin kurutulmasında oldukça etkili. Hatta bazı çalışmalar, mantar enfeksiyonlarını da gerilettiğini tespit etmiş. Akne ve sivilcelere ağrısı geçene ve iyice sönene kadar günde 3-4 defa sürebilirsiniz.

Güneş lekeleri için kesin çözüm nedir?

Limon suyu – Aloe Vera Cilt Lekeleri Için Nasıl Kullanılır Güneş lekelerine karşı en etkili malzemelerden biri limon suyu. İçerdiği asit sayesinde ölü derilerden kurtulmanızı sağlarken ciltteki koyu bölgelerin renginin açılmasına da yardımcı olur. Bunun için limon suyunu güneş lekelerinin bulunduğu bölgelere sürüp 20 dakika boyunca bekletip ardından bu bölgeyi yıkayın.

Aloe vera bitkisi yüze kaç günde bir sürülür?

Aloe vera jeli, yüze farklı yöntemler ile uygulanarak çeşitli cilt sorunlarına iyi gelmektedir. Uygulama direkt yapılabileceği gibi çeşitli malzemeler ile karışımlar, maskeler hazırlayarak etkisini hızlandırabilir, aynı zamanda daha fazla etki görebilirsiniz.

İyileştirici özelliği oldukça fazla olan aloe vera doğal bir şifa kaynağı olarak çoğu cilt sorununa da iyi gelmektedir. Aloe vera jeli nasıl uygulanır? Sivilce için nasıl kullanılır? İşte tüm detaylar. – Aloe vera jeli, aloe vera bitkisinin yaprakları arasında oluşan yapışkan bir sıvıdır. Bu sıvı yapraklar kesilerek ve orta kısmından kesilerek ortaya çıkmaktadır.

Ciltte başta sivilce olmak üzere birçok soruna iyi geldiği bilinmektedir. Üstelik her cilt tipine yani karma, yağlı, kuru fark etmeksizin uyum sağlayarak etki göstermektedir. Aloe Vera Jeli Yüze Nasıl Uygulanır ve Sürülür? Aloe vera jeli, cildin temizlenmesini, nemlendirilmesini, kirden arınmasını, gözeneklerin arınmasını, sivilcelerin kurumasını, lekelerin onarılmasını vb.

Birçok etki sağlayan mucizevi bitkisel bir jeldir. Aloe vera jeli, aloe vera bitkisinin yaprak içlerinden elde edilmektedir. Dış görünüşte en önem verdiğimiz bölge olan yüz, zamanla çeşitli cilt sorunları yaşar. Bu sorunlar yüzde kötü görüntüye neden olurken cilt sağlığı açısından da olumsuz etkiler gösterir.

You might be interested:  Cilt Için Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Aloe vera jeli yüze uygulanarak cilt sorunlarının önüne geçilebilir, yeni sorunların yaşanması engellenebilir. Aloe vera jeli yüze uygulanma ve sürülme yöntemlerinden bazıları şöyledir; Uygulama 1; Aloe vera jeli yüze direkt olarak günde iki kez uygulanabilir.

Sabah akşam bitki içerisinden çıkarılan jel saf hali ile yüze sürülür ve parmak uçları ile masaj yapılarak uygulanır. Soğuk su ile durulanır. Uygulama 2; Çıkarılan aloe vera jeli blender yardımı ile pürüzsüz bir kıvam alana dek çekilir. İçerisine limon suyu eklenir. Bu sayede jelin etkisi artırılarak yüzde ekstra temizlik ve bakım sağlanır.

Aloe Vera Yüzde Sivilce İçin Nasıl Kullanılır ve Sürülürse Ne Olur? Aloe vera, yüzde sivilce için kullanılabilecek en iyi doğal yöntemlerden biridir. Doğal yöntem olması cilde zarar vermeden temizlenmesini ve gözeneklerin sağlıklı bir şekilde kapanmasını sağlamaktadır.

 • Aloe vera jelinin sivilce için yüze sürülmesinde herhangi bir sakınca yoktur.
 • Ancak günde iki kez den fazla uygulama zarar verici olabilir.
 • Dozu ve kullanım sıklığı doğru olmalıdır.
 • Aloe vera jeli sivilce için cilde birkaç farklı yöntem ile uygulanabilir.
 • İlk yöntem en basit olanıdır.
 • Çünkü jel katkısız bir şekilde cilde sürülür.

İsteğe göre sivilceler üzerine daha yoğun uygulama yapılabilir. Aloe vera jeli sivilce için yüze peeling şeklinde de uygulanabilir. Bunun için jelin içerisine bir miktar tuz ya da şeker eklenerek pütürlü bir yapı elde edilir. Özellikle sivilcelerin yoğunlaştığı bölgelere nazik bir şekilde yoğunlaşarak masaj uygulaması yapılabilir.

Aloe vera göz altına uygulanır mı?

Aloe vera jeli göz altına sürülür mü? Evet, aloe vera jeli, cildi yenilemesi için göz çevresine uygulanabilir. Göz içine değmeyecek şekilde dikkatli kullanıldığında göz altındaki morlukların giderilmesine destek olur. Parmak uçlarıyla göz altına masaj yaparak sürebilirsiniz.

Aloe vera cilt Kararmalara iyi gelir mi?

Cilt kararmaları dikkat çekicidir ve cilt güzelliğine ciddi anlamda gölge düşürür. Herkes durumun böyle olduğunun farkında olduğundan cildindeki renk eşitsizliğini gidermek ister. Cilt kararmaları kişiden kişiye göre değişir. Bazılarında oldukça yoğun, bazılarında ise hafiftir.

 1. En sevilen fotoğraflarınız bile cildinizdeki kararmalar nedeniyle heba edilebilir.
 2. Rahatsız etmesi bir yana endişe sebebi olan cilt kararmalarının temel nedenleri arasında cildin alt katmanındaki nem seviyesinin azlığıdır.
 3. Yeteri kadar nemlenmeyen cilt zamanla koyulaşır.
 4. İlerleyen yaşla birlikte görülme sıklığı artmakla birlikte cilt kararmasının altında yatan birçok neden bulunmaktadır.

Peki, cilt kararması nasıl geçer? Cilt kararmasına ne iyi gelir? İşte cevapları CİLT KARARMALARI NEDEN OLUR? Cilt rengi değişiklikleri deride düzensiz veya tek tip bir biçimde renk farklılığına neden olur. Genellikle kararma şeklinde ortaya çıkan bu durum farklı renk tonları ile de karşımıza çıkabilir.

Güneşe aşırı maruz kalma, kozmetik ürün kullanımı, sıcak ağda uygulamaları, sentetik kıyafetler giyilmesi, dar giysilerle vücudun hava almasının önlenmesi, sürtünme ve ped kullanımı ciltte istemeyen kararmaların nedenleri arasında yer alır. Ayrıca ciltteki ölü derinin birikmesi ve buna bağlı olarak peeling uygulamalarının yetersiz kaldığı durumlarda da ciltte kararma meydana gelebilir.

LAZER EPİLASYON CİLTTE KARARMA YAPAR MI? Lazer epilasyon son dönemde kadınların istenmeyen tüylerle baş etme noktasında en etkili çözüm yöntemlerinin başında gelmektedir. Ancak tüy çıkışını engellemek isterken ciltte kararmalar oluşuyor mu merak konusudur.

Lazer epilasyon yaptıracak olanların mutlaka FDA onayına sahip güvenli cihazların kullanıldığı bir güzellik merkezine başvurmaları gerekir. Lazer epilasyon bu cihazlarla uygun dozlarla uygulandığında ciltte kararmaya neden olmaz. Lazer epilasyonda dalga boyları uygun şekilde uygulanmalıdır. Aksi takdirde ciltte yanıklar oluşur.

Bronz bir tene lazer epilasyon uygulamak cildinizin kararmasına neden olur. Bu açıdan güzellik uzmanları randevunuzu başka tarihe erteleyecektir. CİLT KARARMASINA NE İYİ GELİR? Cilt kararması nasıl geçer? sorusunun yanıtı olarak cilt sağlığını korumak için öncelikle yeterli ve dengeli beslenmeniz gerekir.

Cildinizi keselemek peeling etkisi yaratır. Belli aralıklarla vücudunuzu keselemeye özen gösterebilirsiniz. Bu sayede renk farklılıklarını giderebilir ve batık tüy problemlerini de ortadan kaldırabilirsiniz. Cildinizin düzenli olarak nemlendirmeniz gerekir. Bunun için Hindistan cevizi yağını önerebiliriz.

Ek olarak cildinizdeki kararmalardan kurtulmak için evde uygulayacağınız birçok doğal yöntem bulunur. Ancak bunları düzenli kullanmanız gerekiyor. Bu sayede her uygulamada koyu bölgelerin açıldığını fark edebilirsiniz. İşte cilt kararmalarına doğal çözüm yöntemleri:

  E vitamini yağı cildinizdeki koyu lekeler gidermede oldukça etkilidir. E vitamini yağı cilde düzenli aralıklara uygulandığında kan dolaşımını hızlandırır cildin daha taze ve canlı görünmesine yardımcı olur.

  Aloe vera cildi sıkılaştırır mı?

  Aloe vera özü, vücutta kolajen üretimini doğal olarak artırmaya yardımcı olur, bu da ince çizgiler ve kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerinin görünürlüğünü azaltmaya yardımcı olur. Kolajen kırışıklıkları azaltmada ve cildin sıkılaşmasında etkili olmaktadır. Ayrıca cildin esnekliğini de arttırır.

  Aloe vera dudağa sürülür mü?

  13. Çatlamış dudaklar içinse en iyi çözüm aloe vera desek yanılmış olmayız. – Aloe Vera Cilt Lekeleri Için Nasıl Kullanılır Aloe veranın her derde deva iyileştirici gücü olan bir bitki olduğunu duymuşsunuzdur mutlaka. Pek çok ağrıya, yaraya bereye, cilde iyi gelen bu bitki dudaklarınızdaki çatlaklara ve yaralara da deva olacaktır. Yapmanız gereken tek şey aloe vera bitkisinin içindeki jeli çıkarıp dudaklarınıza sürmek! Şifa olsun herkese. 🙏

  Aloe vera Güneş lekelerine iyi gelir mi?

  – Güneşten gelen UV ışınları, cildin belirli bir bölgesinde daha fazla melanin üretimine sebep olarak o bölgede koyu lekeler oluşturur. Ciltte azalmış melanin üretimi söz konusu olduğunda, bu lekeler beyaz güneş lekeleri olarak da ortaya çıkabilir. Kozmetik açıdan istenmeyen güneş lekeleri için ne yapmalıyım diye düşünüyorsanız, öncelikle doğal güneş lekeleri tedavisi uygulayabilirsiniz.

  1. Hemen her evde bulunan doğal malzemelerle basit bir uygulama yaparak ciltteki güneş lekelerine son verebilirsiniz.
  2. Özellikle yüzdeki güneş lekeleri için etkili bitkiler ile kullanım yöntemlerine gelin, hep birlikte göz atalım.
  3. Elma sirkesi: İçerisinde bulunan doğal asitler sayesinde cildin ölü hücrelerden arınmasına yardımcı olur.

  Temiz bir pamuk yardımıyla doğrudan güneş lekesinin olduğu bölgeye uygulayabilirsiniz. Güneşe çıkmadığınız akşam saatlerinde düzenli olarak kullandığınızda güneş lekelerinin azaldığını göreceksiniz. ● Lavanta: Pek çok cilt sorununda etkili bir bitkidir.1 litre suya 1 çorba kaşığı kurutulmuş lavanta atıp kaynatın, 10 dakika demlenmeye bırakın ve pamuk yardımıyla güneş lekesine uygulayın.15 gün süreyle uyguladıktan sonra 15 gün ara verip devam edin.

  Lavantayı aktarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz. ● Limon: Antiseptik özelliğiyle cildi lekelerden ve ölü hücrelerden arındırır. Temiz bir pamuğa bol bol limon suyu sürüp güneş lekesine uygulayarak 20-25 dakika bekleyin. Ardından bol su ile durulayın. Kaşıntı ya da kızarıklıklara maruz kalmamak için limon suyu uyguladığınızda güneşe çıkmayın.

  ● Aloe Vera: Güneş lekelerini gidermede en başarılı bitkilerden biridir. Evinizde yetiştirebileceğiniz Aloe Vera’nın yaprağını ortadan kestikten sonra elde edeceğiniz jeli güneş lekesine doğrudan uygulayarak hem bu sorundan kurtulabilir hem de parlak ve sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

  1. Süt: İçerisindeki laktik asit cilt rengini açar ve hücreleri yeniler.
  2. Bol miktarda sütü pamukla güneş lekelerinin olduğu bölgelere iyice yedirip 15 dakika bekledikten sonra durulayın.
  3. Patates: Doğal peeling bitkisi sayılan patates, cildi ölü hücrelerden etkili bir şekilde arındırır ve güneş lekelerinin rengini açar.

  Ayrıca nemlendirici işlevi görür. Kestiğiniz bir dilim patatesi güneş lekesinin üzerinde dairesel hareketlerle birkaç dakika uygulayın.15 dakika bekledikten sonra soğuk suyla durulayın. ● Yeşil çay: Az bilinen ama etkili yöntemlerden biridir. Antioksidan özelliğiyle cilt yüzeyinin iyileşmesine destek olur.

  Aloe vera yüze sürülürse ne olur?

  Sivilce ve akneleri kurutur, deva olur – sivilcelere karşı aloe vera Aloe Vera jeli, iltihap kurutucu ve antibakteriyel özelliğe sahip olduğundan, özellikle ağrılı sivilcelerin kurutulmasında oldukça etkili. Hatta bazı çalışmalar, mantar enfeksiyonlarını da gerilettiğini tespit etmiş. Akne ve sivilcelere ağrısı geçene ve iyice sönene kadar günde 3-4 defa sürebilirsiniz.

  Aloe vera jelinin cilde faydaları nelerdir?

  Saç ve cilt bakımı hem erkekler hem de kadınlar için önemli bir yere sahiptir. Kimyasal içerikli kozmetik ürünleri kullanmak istemeyenler ise doğal bitkilerden faydalanmayı tercih eder. Bu kapsamda saç ve cilt bakımı için en çok araştırılan bitki ise aloe veradır. Aloe Vera Cilt Lekeleri Için Nasıl Kullanılır Günümüzde kullanımı her geçen gün artmaya devam eden, anavatanı Hindistan, Kuzey Afrika ve Akdeniz olan aloe vera bitkisi yaprak şeklinde bulunur ve iç kısmındaki jel saç ve cilt bakımında kullanılır. Pek çok kozmetik ürünün de ana maddesi olan aloe vera jeli evde bitkisinden de direkt olarak alınarak cilt ve saç üzerinde uygulanabilir. Aloe Vera Cilt Lekeleri Için Nasıl Kullanılır Aloe Vera Jeli Faydaları Saç ve cilt bakımı için mucizevi bitkilerden biri olan aloe veranın yapraklarının içinde bulunan aloe vera jeli yararları şunlardır. Aloe vera jeli yanıkların olduğu bölgeye sürüldüğünde hem acıyı azaltır hem de iyileşmeyi hızlandırır. Aloe Vera Cilt Lekeleri Için Nasıl Kullanılır Aloe Vera Jeli Nasıl Kullanılır? Aleo vera jeli hem nemlendirici hem de maske olarak kullanılabilir. Aleo vera jelini direkt olarak cildinize sürebilirsiniz. Boyun, yüz ve tüm vücudunuza aloe vera jeli ile masaj yaparak cildinizin pH dengesinin düzenlenmesini sağlayabilirsiniz.

  Bunun yanı sıra özellikle kadınlarda hızlı kilo alıp verme ya da doğum sonrası meydana gelen çatlak ve selülitlerde aloe vera jelini kullanabilirsiniz. Eğer kuru bir saça sahipseniz aloe vera jeli ile saçınıza maske yapabilirsiniz. Direkt olarak jeli kafa derinize sürerek masaj yaptıktan sonra 15-20 dakika arası beklettikten sonra saçlarınızı yıkamalısınız.

  Bu uygulama ile saç deriniz kaybettiği nemini geri kazanacak, kuruluk ve kaşıntı problemi azalacaktır. Aloe Vera Jeli Nerelerde Kullanılır? Aloe vera jeli saç bakımında, cilt bakımında ve yüz bakımında kullanılır. Ağız yolu kullanımıyla da alınması tercih edilebilir ancak önerilmez. Aloe Vera Cilt Lekeleri Için Nasıl Kullanılır Aloe Vera Jeli Zararları

   Ağız yolu ile alındığında regl döneminde kanamanın artmasına yol açabilir.