Aloe Vera Krem Ne Ise Yarar?

10.12.2022 0 Comments

Aloe Vera Krem Ne Ise Yarar
3. Cildi Nemlendirir – Özellikle kuru bir cilde sahip olan kişiler için muhteşem bir nemlendirici olan aloe vera jel, düzenli uygulandığı takdirde cildin nem oranını yükseltir. Bu sayede hem cildin neme doymasını sağlar hem de cildin ferahlamasına da katkıda bulunur. Ayrıca cildi yenileyerek daha parlak bir görünüm vadeder.

Aloe vera kremi nelere iyi gelir?

Aloe Veranın Cilde Faydaları – Aloe veranın cilde faydaları gerçekten inanılmaz. Bunları duyunca gidip aloe verayla yıkanmak isteyebilirsin, bizden söylemesi!

Aloe veranın dokuları tedavi edici bir etkisi var. Yaraların iyileşmesi süresince vücudun ihtiyaç duyduğu bileşenleri sunarak dokuların daha hızlı bir şekilde toparlanmasını sağlar.Derinin üst tabakasında iyileştirici olarak kullanılan aloe vera jel; yanık, sivilce, güneş ve sedef hastalığı gibi deri rahatsızlıklarının sebep olduğu lekeleri tedavi eder. Bu arada herkesin derdi haline gelen güneş lekeleri hakkında daha detaylı bilgi almak istersen, yazımızı inceleyebilirsin. Teni yatıştırır ve sakinleştirir. Özellikle sivilce oluşumu sırasında gerilen cildi yumuşatarak akne problemlerinin önüne geçer.İçeriği ve yoğun nemlendirici etkisi sayesinde cildin elastik yapısını destekler. Daha sağlıklı, yumuşak ve aydınlık bir ten görünümüne kavuşmana yardımcı olur. Herpes simpleks olarak isimlendirilen uçuk virüsüne karşı da etkilidir. Uçuğu tedavi eder ve aynı zamanda cildi yatıştırarak kızarıklıkları azaltır. Dokuların iyileşmesine yardımcı olan aloe vera, tendeki sinek ve böcek ısırıklarını geçirir. Ayrıca ağız içindeki yaralara ve aftlara da iyi gelir.

Aloe vera cildi temizler mi?

1- Yüz temizliğinde – Aloe Vera Krem Ne Ise Yarar Aloe verayı yüz temizliğinde kullanabileceğini biliyor muydun? Aloe vera içeren yüz temizleyiciler ile cildini iyi bir şekilde temizlerken aynı zamanda nemli kalmasını sağlayabilir, ferahlamış ve tazelenmiş bir cilde sahip olabilirsin. Aloe vera içeren cilt temizleyiciler arasında bizim favorimiz olan Garnier Hyaluronik Aloe Yüz Temizleme Jeli, cildi kurutmadan arındırma konusunda çok başarılı.

  1. Aloe vera ile birlikte hyaluronik asit’in de nemlendirme etkisini birleştiren bu yüz temizleme jeli, cildi temizlerken aynı zamanda ferahlatıyor, makyaj ve kirden arındırıyor ve gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı oluyor.
  2. Yüz temizliğinde rahatlatıcı bir etki istersen, pofuduk köpüklü formülü ile Garnier Hyaluronik Aloe Yüz Yıkama Köpüğü’nü de tercih edebilirsin.
You might be interested:  Ayak Tabanı Ağrısına Hangi Krem Iyi Gelir?

Bu yüz yıkama köpüğü o kadar yumuşak bir köpüğe sahip ki, cildi nazik bir şekilde temizlerken, çok keyifli bir uygulama sağlıyor. Ürünü burada inceleyebilirsin