Ayak Çatlağına Hangi Krem Iyi Gelir?

11.12.2022 0 Comments

Ayak Çatlağına Hangi Krem Iyi Gelir
Topuk çatlak kremi

 • Lapitak Topuk Çatlak Bakım Kremi 60 Ml. (554)
 • Scholl Topuk Çatlak Kremi 60 gr. (254)
 • Avon Foot Works Çatlak Topukları Onarıcı Ayak Kremi 75 ml. (85)
 • Herbaderm 60Ml Topuk Catlak Kremi. (165)
 • Reklam.
 • Reklam.
 • Lapitak Topuk Çatlak Kremi 60 ml – 2 Adet.
 • Celenes By Sweden Herbal Topuk Çatlak Kremi 75 ml.

Meer items

Ayak çatlak ne iyi gelir?

Ayak bakımı oldukça önemlidir ve ihmal edildiği takdirde birçok dermotolojik rahatsızlığa neden olabilir. Özellikle de mevsim geçişlerinde ve yaz aylarında ortaya çıkan topuk çatlakları da bunlardan biridir. Peki, topuk çatlağı nasıl önlenir, topuğun çatlamaması için ne yapmak gerekir? İşte topuk çatlağına evde doğal tedavi yöntemleri ve bitkisel ayak bakımına dair merak edilenler.

Ayaktaki kuruma nedeniyle başlayan topuk çatlakları, dengeli ve sağlıklı bir şekilde beslenerek, bol bol su tüketerek önlenebilir ve düzenli bakımla tarih olabilri. Ayak topuklarında ortaya çıkan çatlaklar, aynı zamanda uzman hekim kontrolünde tedavi edilebilmektedir. Alanında uzman hekim, topukta ortaya çıkan çatlağın tedavi edilmesi adına sertleşmiş olan dokuyu alabilir. Sertleşmiş olan derinin alınmasıyla beraber çatlak sorunu geride kalır. Gerekli olması halinde doku yapıştırıcısı da kullanılabilir. Eczanelerden alınan nemlendiricilerle fazla kuru ciltlerin nem kazanması mümkündür. Nemlendiricilerin kullanılması gerektiğine alanında uzman cilt hekimi karar vermelidir. Bunun dışında topuk çatlaklarının çok sertleşmemesi durumunda herhangi bir nemlendirici kullanılabilir.

TOPUK ÇATLAĞI NEDEN OLUR? Topukta çatlak oluşmasının birçok nedeni olabilir, en çok bilinen sebepleri ise şöyledir:

Şeker hastalığı Ayakta çok durmak Ayakların ayakkabı içinde uzun süre kalması Kuru hava Tedavi edilmeyen nasırlar Yetersiz yapılan ayak bakımı Yetersiz, düzensiz ve sağlıksız beslenme Nem eksikliği Yanlış ayakkabı seçmek Yaşlılık Egzama ve sedef gibi önemli cilt problemleri

You might be interested:  B3 Vitamini Ne Işe Yarar Cilt?

TOPUK ÇATLAKLARI NASIL GEÇER, TOPUK ÇATLAĞINA NE İYİ GELİR?

Limon Bitkisel öz yağlar Vazelin Nemlendirici krem Bal Olgun muz Pirinç unu Epsom tuzu Gül suyu ve gliserin

TOPUK ÇATLAĞINA KESİN ÇÖZÜM: MUCİZEVİ BAKIM 1) Limon

  Limon, asidik yapısı sayesinde cildi yumuşatarak çatlamayı önler. Ilık suyun içerisine bir miktar limon suyu ilave edip ayaklarınızı bu suda yaklaşık 15 dakika bekletin. Ardından ponza taşı yardımıyla topuğunuzu fırçalayın ve ayaklarınızı temiz su ile yıkayın ve havlu yardımıyla kurutun. Bu yöntemi uygularken dikkat etmeniz gereken nokta suyun çok sıcak olmamasıdır çünkü sıcak su cildinizin kurumasına, dolayısıyla topuğunuzun daha fazla çatlamasına sebep olur.

  Ayakta çatlak nasıl tedavi edilir?

  Çatlak kemiğin tedavisi kendi kendinize yapacağınız bir tedavi değildir. Bu yüzden tedaviyi yaptırmak için en yakın hastane veya doktora başvurmanız gerekmektedir. Erken müdahale ile ağrınız azalarak çatlak kemik alçıya alınır. Bu sayede kemiğin kaynayarak iyileşmesi beklenir.

  Çatlayan eller için ne yapılmalı?

  Evde cilt, yüz ve saç bakımının olmazsa olmaz bileşeni zeytinyağı, soğuktan çatlayan ellerin de en pratik ilaçlarından.2 yemek kaşığı zeytinyağını bir parça vazelin krem, birkaç damla da limon suyu ile iyice karıştırarak krem kıvamına getir. Kremi ellerinde 20 dakika kadar bekletip ılık suyla durulayabilirsin.