Bepanthol Yara Izi Kremi Ne Kadar?

18.11.2022 0 Comments

Bepanthol Yara Izi Kremi Ne Kadar
Bepanthol Derma Nemlendirici & Besleyici Spf 25 Yüz Kremi 50ml + Derma Yüz Temizleme Jeli 200ml (581) Son 30 Günün En Düşük Fiyatı! 262,11 TL

Bepanthol yara izlerine iyi gelir mi?

Yara İzlerini Ortadan Kaldıran Bepanthol Anti Scar Jel – Bepanthol Anti Scar Jel son 1 yıl içerisinde oluşmuş yeni ve eski yara izlerinin tedavisinde kullanılır. Etkinliği kanıtlanmış özel silikon formülüyle nemlendirir ve yeni dokunun kurumasını önler.

Bunun yanı sıra, ürün içerisinde bulunan masaj topu ile uygulanan masaj, kollajenlerin kırılmasını ve dokunun yeniden yapılandırılmasını destekler. Son 1 yıl içerisinde oluşmuş yara izleri Bepanthol Anti Scar Jel ile tedavi edilebilir. Yara kapandıktan sonra yara izi tedavisine başlanabilir. Bunun için 1 ay boyunca günde 2 kez Bepanthol Anti Scar Jel sürülür.

Jelde bulunan silikon, yara izini koruyucu bir film olarak kaplar ve cildin kurumasını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca, dekspantenol gibi nemlendirici faktörler de ciltteki nemi tutar. Yaranın kapanmasından bir ay sonra tedavi, masaj topuyla yapılan masaj ile tamamlanır.

 1. Masaj, yara izi jeli uygulamasından önce ideal olarak günde iki kez, yaklaşık 10 saniye boyunca yapılmalıdır.
 2. Bepanthol Anti Scar Jel yetişkinler ve çocuklar için cildin geri kalanından şekil ve renk olarak farklı olan, son 1 yıl içerisinde oluşmuş yeni ya da eski yara izlerinin tedavisinde kullanılır.

Bepanthol Anti Scar Jel fiyat ve oluşturduğu etki açısından düşünüldüğünde, oldukça etkili bir ürün olarak değerlendirilebilir. Yara iyileşme sürecinde yeni kan damarları oluşur ve kolajen oluşturan fibroblastlar yeni dokunun boşluklarını oluşturan bağ dokusunun önemli bir bileşeni haline gelir.

Yara yeterince doldurulursa keratinositler bitmemiş bağ dokusunu kaplar ve yeni epidermisi oluşturur. Bununla birlikte yeni doku orijinal cilt dokusunun kalitesine ulaşamaz, belli bir yara izi kalabilir. Yeni deri işlevselliğini tam olarak kazanamadığından ve nemi yeterince tutamadığından yeni iyileşen doku ilk birkaç ayda sürekli olarak yeniden şekillenir.

Daha sonra fibroblastlar tarafından aşırı kollajen üretimi ortaya çıkabilir. Böylece boyut, şekil ve renk açısından çevresinden farklı olarak göze çarpan bir yara izi oluşabilir. Yeni doku serttir ve eski deri dokusu kadar esnek değildir. Kırmızı kabarık yara izleri, rahatsız edici görünümünün yanı sıra, kaşıntı ve ağrı nedeniyle kişinin yaşamını önemli ölçüde etkileyebilir.

You might be interested:  Oro Çinko Krem Ne Işe Yarar?

Bepanthol iz giderir mi?

Açıklama: Bepanthol®Anti-Scar Jel Masaj Topu İle’nin içeriğindeki provitamin B5, ciltteki suyu tutarak cildinizin nem dengesini korumaya yardımcı olur. Genel Bakış: Bepanthol®Anti-Scar Jel Yara cildin derin tabakalarını etkilediğinde yara izi oluşumu riski vardır ancak doğru destekle son görünüşü mümkün olan en iyi hale getirilebilir. Bepanthol®Anti-Scar Jel’in inovatif formülü ameliyat ya da yaralanmalardan sonra oluşabilecek yara izlerini önlemeye ve gidermeye destek olmak için özel olarak tasarlanmıştır. Bepanthol®Anti-Scar Jel Kullanımı Bir aydan kısa süredir kapalı olan yaralar: (1) Yaranın tamamen kapalı olduğundan emin olun. Açık yara üzerinde Bepanthol®Anti-Scar Jel kullanmayın. Temiz bir uygulama için ellerinizi yıkayınız. Jeli, parmağınızla yumuşak dairesel bir hareketle yara izine uygulayın. Hassas cilde çok fazla baskı uygulamamaya dikkat edin. En az iki ay boyunca, günde iki kez uygulayın. Bir aydan uzun süredir kapalı olan yaralar: (1) Bu aşamada cilt daha az hassas olacağından dolayı Bepanthol®Anti-Scar Jel ile birlikte gelen masaj topunu kullanabilirsiniz. Ellerinizin ve masaj topunun temiz olduğundan emin olun. Masaj topunu az basınç ile yaraya hafifçe masaj yapmak için kullanın. Masajdan sonra jeli uygulayın. Bunu günde iki kez en az iki ay süreyle devam ettirin. Bepanthol®Anti-Scar Jel ne zaman kullanılmaz? (1) Açık yaralar ve mukozada (örn.,ağız- burun içinde) kullanmayın. Göz çevresinde kullanmayın. İçeriğindekiherhangi bir bileşene karşı bilinen alerjiniz varsa kullanmayın. Yalnızca harici kullanım içindir. Ürün Detayları: Yara izlerini daha görünür yapan faktörlerden birisi kuru cilttir, bu nedenle yara görünümlerini en aza indirmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri kuru cilt bölgesini nemli tutmaktır. Bepanthol®Anti-Scar Jel, su kaybını azaltmak için yara yüzeyinde silikon bir film tabaka oluşturur. Bir yara iyileşirken, doku kolajen üretir – aşırı kolajen fazla skarlaşma veya hipertrofik (yükselmiş) yara izlerine yol açabilir. Cildin nemli tutulması, kolajen birikimini azaltmaya yardımcı olabilir. Buna ek olarak, Bepanthol®Anti-Scar Jel ile birlikte gelen masaj topu, mekanik uyarılma yoluyla kolajen liflerinin kırılmasına yardımcı olur. Bepanthol®Anti-Scar Jel yara izi oluşumu ve yönetimi konusundaki son önerilerin ışığında geliştirilmiştir. Kızarık, kabarmış yara izini azaltmaya üç yolla yardımcı olur; Özel silikon jel yara izini kapatan bir film tabakası oluşturur, yeni oluşan derinin kurumasını önleyerek nem dengesinin muhafaza edilmesine yardımcı olur. Pantenol gibi nem tutucular nem dengesini desteklemeye yardımcı olur. Masaj topu eski yara izlerinde ciltteki kolajen lifleri kırmaya yardımcı olur. Bepanthol®Anti-Scar Jel: Yara izlerinin kızarık ve kabarık görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Kaşıntıyı azaltmaya yardımcı olur. Cildi nemlendirir. Erişkinlerde ve çocuklarda kullanılabilir.
You might be interested:  Hamilelikte Cilt Lekeleri Ne Zaman Oluşur?

Yaralar için hangi Bepanthol?

Bepanthol Bepanjel Yara İyileştirici Jel 50 gr: Açıklama: Bepanjel 4’ü 1 arada; İyileştirmeyi hızlandırır, serinletici etkisiyle ağrıyı hızlıca yatıştırır, koruyucu bariyer oluşturarak enfeksiyonların önlenmesine yardımcı olur ve yara izi oluşumu riskini azaltır. Güneş yanığı, yanıklar, kesikler, sıyrıklar ve çatlamış deri gibi minör yaralar için kullanıma uygundur. Paraben içermez. Klinik olarak test edilmiştir. Kullanım Şekli: Tüpü temas ettirmeden, etkilenen bölgeye ince bir tabaka şeklinde uygulayınız. Yara bölgesini ovalamayınız. Bepanthol Sensiderm – Kaşıntı Karşıtı Bakım Kremi Bepanthol Sensiderm – Kuru ve hassas ciltlerde kaşıntı karşıtı geliştirilmiş bakım kremidir. – ​Bepanthol Sensiderm bakım kremi bebek, çocuk ve yetişkinler için kullanıma uygun olarak formüle edilmiştir. – Geliştirilmiş içeriği cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur. – Kuruluğa bağlı, tahriş ve kızarıklıkların giderilmesini destekler. – Cilt bariyerini güçlendirir. – Kortizon içermez. Nasıl Kullanılmalı: Kaşıntı, kuruluk ve tahriş olan bölgeye uygulayınız. Öneri: Uygulama yapacağınız bölgenin temiz ve kuru olmasına dikkat ediniz. Kimler Kullanabilir: Kuruluk ve kaşıntı problemi yaşayan ciltler için kullanıma uygundur.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi 30 gr :

Bepanthol Cilt Bakım Kremi günlük el ve yüz bakımı için geliştirilmiştir. Dış etkenler nedeniyle, cilt kuruluğuna bağlı pul pul dökülen, çatlayan ve gerginleşen cildi nemlendirerek korur. İçeriğindeki ProVitamin B5 sayesinde cildi nemlendirir ve cilt bariyerini dış etkenlere karşı korur. Yumuşak ve hafif dokusuyla hızlı emilir ve cilde serinlik hissi verirken yağlılık hissi bırakmaz.

Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi ise çok kuru ciltler ve kuruluk sebebiyle tahriş olabilecek diz, dirsek, topuk gibi aşırı kuru cilt bölgelerinin bakımında kullanılır. Bepanthol Onarıcı Bakım Merhemi yumuşak ve konsantre dokusuyla yoğun nemlendirme sağlayarak nem kaybını engeller. İçeriğindeki ProVitamin B5 sayesinde cilt bariyerini dış etkenlere karşı korur. ürünlerimiz %100 Orjinaldir.

Bepanthol yaraya sürülür mü?

Her evde bulunması gereken, pek çok cilt probleminin çözümünde kullanılan Bepanthol krem, yumuşak yapısı ve hoş kokusu ile de sıklıkla tercih ediliyor. Genel olarak kesik, sıyrık, yanık ve yanığa bağlı oluşan deri yangılarında kullanılan, bununla birlikte emziren annelerde meydana gelen çatlak meme ucu probleminin giderilmesinde de etkili olur.

 • Öte yandan ameliyat yaralarının tedavisine ve yatan hastaların vücudunda meydana gelen yatak yaralarının tedavisine yardımcı olur.
 • Bepanthol kremin onarıcı ve yenileyici özelliklerinin yanı sıra nemlendirme özelliği de bulunur.
 • Vücudun hemen her bölgesinde gönül rahatlığıyla kullanılması mümkün olan Bepanthol krem, en pahalı kozmetik kremlerden çok daha etkili bir cilt yenileyici ve canlandırıcı olarak öne çıkıyor.
You might be interested:  Homm Anti Freckles Krem Ne Işe Yarar?

Bepanthol krem ne işe yarar? Cildi nemli tutar. Ciltteki nem oranını dengeler. Özellikle pul pul dökülen, kuru ve çatlak problemiyle sık karşılaşılan bir cilde sahip olan kişilerin düzenli olarak kullanması tavsiye edilir. Düzenli olarak kullanılan Bepanthol krem, cilde kaybettiği nemi tekrar kazandırarak bu gibi problemlerin önüne geçer.

 1. Cildin yenilenme sürecini hızlandırır.
 2. Hassas cilt bariyerinin güçlenmesine destek olur.
 3. Cildi sağlıklı tutar.
 4. Remin içeriğinde bulunan lanoli maddesi, cildin nefes almasını sağlar.
 5. Bebeklerde pişiği geçirmek için etkilidir.
 6. Güneş yanıklarının tedavisinde kullanılır.
 7. Dudak çatlağını tedavi eder.
 8. Bepanthol krem nasıl kullanılır? Uygulama bölgesi uygun temizleme solüsyonu ile temizlendikten sonra tonik ile günlük bakım yapılmalı ve ardından krem, ilgili bölgeye sürülmelidir.

Bepanthol krem kozmetik bir ürün olmadığı için emilimi biraz zaman alır. Günde 2 kez sürülmesi yeterlidir.

Bepanten yaralara iyi gelir mi?

Bepanthene Plus Krem Ne İçin Kullanılır? – Bepanthen Plus krem faydaları sayesinde popüler olmuş ve kullanıcıların güvenini kazanmış bir üründür. Bu krem, çeşitli sebeplerle deri üzerinde oluşan tahriş, kızarıklık ve enfeksiyonlara karşı kullanılır. Derinin kendisini onarmasına yardımcı olabildiği için, yara iyileşmelerini de hızlandırabilmektedir.

 1. Bepanthen Plus yara iyileştirici krem 30 gr, deri ile ilgili pek çok farklı tedavinin baş aktörü olarak bilinmektedir.Deri üzerinden meydana gelen kesik, sıyrık, yangı, yanık ve yara gibi enfeksiyon riski oluşturan tüm yüzeysel deformasyonlara karşı etkilidir.
 2. Yatak yaraları ve bacak ülseri gibi kronik rahatsızlıklarda da düzenli olarak kullanılır.

Kaşıntılı cilt enfeksiyonlarının zararlı etkilerini önlemeye yardımcı olur. Ameliyat yaralarının ve doku bozulmalarının tedavisinde de sıklıkla tercih edilir. Bepanthen Plus kremi en çok kullanan kişiler arasında anneler vardır. Emziren annelerin meme uçlarında ve çevresinde oluşan çatlaklar için en etkili ilaçlardan biri bu kremdir.