Brava Cilt Koruyucu Sprey Ne Ise Yarar?

29.10.2022 0 Comments

Brava Cilt Koruyucu Sprey Ne Ise Yarar
Cilt bariyeri cildi çıkıştan ve yapışkanlardan korumak için cilt üzerinde koruyucu bir film tabaka oluşturur. – Brava Cilt koruyucu yanma hissine neden olmaz ve çıkış ile yapışkanlardan kaynaklanan cilt sorunlarını azaltır. Cilt üzerinde ince, nefes alabilen bir film tabaka bırakarak cildin hasardan korunmasını sağlar.

Stoma pudrası nasıl kullanılır?

Stoma pudras gibi cilt bariyeri kullanmay deneyin. – Kullanm istee baldr. Fakat bir çok kii bunu yalnzca cildi korumak için deil ayn zamanda yeni kolostomi torbasna yapacak mükemmel bir zemin salamak için de tercih etmektedir. Stomann etrafna stoma pudrasn dikkatli bir ekilde yaynz.

Stomaya gelmemesine dikkat ediniz. Kuru bir bez kullanarak tozu dikkatlice yayn ve kurumas için yaklak 60 dakika bekleyin. Adaptörü stomanza uygun ekilde konumlandrp hafifçe bastrnz. Adaptör yaptrldktan sonra üzerindeki krklklar gidermeye özen gösteriniz. Bu cildinize adaptörün iyice mühürlenmesini salayacaktr.

Stomann yaknndan balanlarak uçlara doru hafifçe bastrlp adaptörün üzerindeki krklklar yok edilir. Eer krklklar önlenmezse torba sznt yapabilir. Adaptörü taktktan sonra adaptörün üzerinde yaklak 45 saniye ellerinizi tutunuz. Ellerinizin scakl adaptörün daha güçlü yapmasn salayacaktr.

Brava elastik bant nedir?

Coloplast Brava Elastik C Bantın Özellikleri Neler? – Brava Cilt Koruyucu Sprey Ne Ise Yarar Coloplast Brava 20’li elastik c ay bant, güvenli ve konforlu bir ostomi tedavisi için sıkça tercih edilir. Bu ürün, vücudun dışına çıkan yara ve fıtık gibi bölgelerde güvenliği artırarak rahatsızlığı azaltmak için üretilir. Coloplast Brava, C modeliyle ay bant olarak da bilinir.

 • Ay şekilli bu bantlar, yuvarlak ostomi adaptörlerine tam uyum sağlar.
 • Bu ürün, adaptörün cilt üzerinde hareket ederek rahatsızlık hissinin önüne geçer.
 • C şekilli bant, yuvarlak adaptörlerin her iki kenarına da tek ya da çift olarak yapıştırılabilir.
 • Bu ürün, adaptör kenarlarının kalkması ve hareket etmesine engel olur.
You might be interested:  Çinko Oksit Krem Ne Işe Yarar?

Brava bantlar, öncelikli olarak adaptörü sabitlemek ve hareketler sırasında sancı hissini azaltmak için tercih edilir. Stoma adaptörünü sabit tutan bant, vücutla bütünleşerek esnek ve rahat bir hareket imkânı sunar.

Coloplast krem nasıl kullanılır?

Ödeme Seçenekleri ciceksepeti.com ödeme bilgilerinizi güvende tutar. Ödeme esnasında kredi kartı bilgileriniz hiçbir şekilde 3. kişiler tarafından görünmemektedir. Ürün Açıklaması

Comfeel® Koruyucu Krem Barrier Cream, çevre cilt dokusundan gelen yara eksüdası nedeniyle kuruyan veya tahriş olmuş cilt için ideal tedavidir. Krem yüksek düzeyde sıvı uzaklaştırma özelliğe sahiptir. Cildi yumuşatır ve cildin doğru pH değerinin korunmasını sağlayan bir pH tamponu içerir ve böylece cilt hasarını önler. Uygulama alanları Yara eksüdasına maruz kalan çevre cilt dokusunu korur Kullanım şekli Temiz cilde çok ince bir tabaka halinde sürülür. Fazla krem mendil kullanılarak uzaklaştırılır. Yapışkan uygulanmadan önce kuruması için birkaç dakika beklenir.

Ürün Kodu: kcm68076728 ],”Variables”:},”IsActiveWidget”:false,”CsCargoCampaignMinPrice”:0.0,”PlatformType”:2,”DateBasedDiscountProgressBarRemainingTime”:24,”TimeZone”:”+0300″,”RecommendedProductCount”:12} ],”Variables”:},”IsActiveWidget”:false,”CsCargoCampaignMinPrice”:0.0,”PlatformType”:2,”DateBasedDiscountProgressBarRemainingTime”:24,”TimeZone”:”+0300″,”RecommendedProductCount”:12,”Products”:} ],”Variables”:},”CsCargoCampaignMinPrice”:0.0,”PlatformType”:2,”DateBasedDiscountProgressBarRemainingTime”:24,”TimeZone”:”+0300″}

Brava cilt koruyucu sprey nasıl kullanılır?

Cilt bariyeri cildi çıkıştan ve yapışkanlardan korumak için cilt üzerinde koruyucu bir film tabaka oluşturur. – Brava Cilt koruyucu yanma hissine neden olmaz ve çıkış ile yapışkanlardan kaynaklanan cilt sorunlarını azaltır. Cilt üzerinde ince, nefes alabilen bir film tabaka bırakarak cildin hasardan korunmasını sağlar.

Brava pudra ne işe yarar?

Ürün Tanımı – Brava Pudra nemli cildin neden olduğu cilt tahrişini azaltır. Nemi emer ve böylece cildin kuru kalmasını sağlar. Hemen stomanın çevresinde veya yapışkan altında kullanılabilir. Sızıntı, cilt tahrişi veya koku sorunlarınız mı var? Brava Çevrimiçi Aracı doğru çözümü bulmanıza yardımcı olur! Kapat

Coloplast elastik bant ne işe yarar?

Ürün Tanımı – Cilt dostu Brava® Elastik Bant adaptör kenarlarının kalkmasını önleyerek adaptörün yerinde güvenli şekilde kalmasını sağlamak üzere tasarlanmıştır. Elastik olduğu için vücut şeklinize uyum gösterir ve serbestçe hareket edebilmenizi sağlar.

Coloplast krem nerelerde kullanılır?

Ürün Tanımı Pansumanlar bacak ülserleri ve bası yaraları gibi kronik yaralar ve yüzeysel yanıklar, yüzeysel kısmi kalınlıkta yanıklar, donör bölgeleri, postoperatif yaralar ve cilt abrazyonları gibi akut yaralar için endikedir.

You might be interested:  Aldara Krem Ne Kadar Zamanda Etkisini Gösterir?

Yara örtüsü ne işe yarar?

GELİŞMİŞ ve EN İYİ YARA ÖRTÜLERİ – Modern yara örtüleri, yarayı örtmekten çok daha fazla fonksiyonlara sahiptir. Yarayı enfeksiyona karşı korumak, kan ve yara sıvısını emmek, yara iyileşmesini sağlamak ve yara üzerine ilaç tedavisi uygulamak için yaraları örtmek amacıyla kullanılan ürünlerdir.

Günümüzde yara örtülerindeki en önemli yenilik yaradaki nemi koruyabilen “nemli-iyilestirici (moist healing)” malzemelerin geliştirilmiş olmasıdır.1980 ve 1990’lı yıllarda hidrokolloid, alginat, poliüretan köpükler ve hidrojel gibi birçok nemli-iyileştirici ürün geliştirilmiştir. Geliştirilmiş bu yara örtüleri daha ağrısız ve konforlu olmaları, eski pansumanlara göre hızlı iyileşme sağlamaları ve daha az sıklıkta pansuman değişimi gerektirmesinin yanı sıra daha ucuz maliyet ve yaraya mikrop bulaşmasına engel olma gibi özelliklere sahiptirler.

İdeal yara örtülerinde olması gereken özellikler şunlardır; 1. Mikroplara karşı engel oluşturmalı, 2. Yaranın etrafındaki dokularda travmaya sebep olmamalı, 3. Isı yalıtımı olmalı, 4. Gaz geçirgenliği ideal olmalı, 5. Yara yerine ideal nem sağlamalı, 6. Fazla sıvıyı ve zararlı dokuyu dışarı atmalı, 7.

 1. Vücut dokusuna uyumlu olmalı, 8.
 2. Yarada var olan boşlukları tam doldurmalı, 9.
 3. Ağrıyı azaltmalı, 10.
 4. Estetik ve ergonomik olmalı, 11.
 5. Çıkarılırken yara dokusunu kaldırmamalı, 12.
 6. Ekonomik olmalı, 13.
 7. Oku oluşturmamalı.
 8. Modern yara örtüleri, genel olarak 5 ana grup altında sınıflandırılabilmektedir.
 9. Bu ürünler, genellikle çeşitli yaralar üzerine farklı iyileşme süreçlerinde tek başlarına veya birkaçının birlikte kullanılması halinde uygulanmaktadır.

Bu yara örtüleri: 1. Alginat örtüleri 2. Poliüretan şeffaf filmler 3. Hidrojeller örtüler 4. Hidrokoloid örtüleri 5. Köpüklerdir.

Barrıer cream ne işe yarar?

Koruyucu ve nemlendirici Askina® Bariyer Kremi, idrarını tutamayan hastaların cildinde idrar ve dışkıyla temasın tahriş edici etkisine karşı uzun süreli bir koruyucu görevi görür.

Kolostomi yara örtüsü nasıl yapılır?

İleostomi çevresindeki yaralar için geliştirilmiş yara örtüsü var. Ortasından stoma büyüklüğüne göre kesip etrafına yapıştıyorsunuz daha sonra üzerine adaptör ve torbayı uyguluyorsunuz. O yara örtüsü yarayı iyileştirip acıyı almaya yarıyor.

You might be interested:  Fonex Briyantin Krem Ne Işe Yarar?

Coloplast pasta ne işe yarar?

15 gün içinde ücretsiz iade. Detaylı bilgi için tıklayın.Bu ürün Kozmediko tarafından gönderilecektir. İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir. Coloplast Pasta 60 gr Ürün Tanımı Coloplast pasta, derin kavite ve kıvrımları doldururarak adaptör ile cilt arasında sıkı bir katman oluşturur. Cildiniz ve ürün arasında ek koruma sağlar. Yuvarlamalı bir anahtarla sunulur. Elleri veya parmakları zayıf kişiler için kullanım kolaylığı sağlar. Doğrudan cilt üzerine uygulanabildiği gibi, adaptör üzerine de kolayca uygulanabilir.Bu üründen en fazla 16 adet sipariş verilebilir.16 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.Kampanya fiyatından satılmak üzere 100 adetten fazla stok sunulmuştur.Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

Easyflow cilt bariyer sprey ne işe yarar?

Cildin nemlendirilmesini sağlar. İyileşme sürecini hızlandırır. Vücut sıvılarına karşı bariyer oluşturur. Sıvı temasını engeller.

Kolostomi pudrası ne işe yarar?

Coloplast Brava™ Pudra 25 gr Brava™ Pudra Ciltteki tahrişi azaltır Brava Pudra nemli cildin neden olduğu cilt tahrişini azaltır. Nemi emer ve böylece cildin kuru kalmasını sağlar. Hemen stomanın çevresinde veya yapışkan altında kullanılabilir. Ürün Tanımı Brava Pudra nemli cildin neden olduğu cilt tahrişini azaltır. Nemi emer ve böylece cildin kuru kalmasını sağlar. Hemen stomanın çevresinde veya yapışkan altında kullanılabilir. Sızıntı, cilt tahrişi veya koku sorunlarınız mı var? Brava Çevrimiçi Aracı doğru çözümü bulmanıza yardımcı olur!

Adapt krem ne işe yarar?

Adapt Pasta (79300) Stoma ve bariyer arasında kalan cilt bölgesini korumak için kullanılır.

What is a stoma ne demek?

Ostomi, içi boş bir organın vücut yüzeyine ağızlaştırılması anlamına gelir. Vücut yüzeyine ağızlaştırılan yere stoma da denir. Genel Cerrahi alanında en sık, bağırsaklar ile ostomi oluşturulur. Ostomiler, bağırsağın karın cildine ağızlaştırılma (bağırsağın torbaya bağlanma) seviyesine göre isim alır.