C Vitamini Krem Ne Işe Yarar?

03.12.2022 0 Comments

C Vitamini Krem Ne Işe Yarar
Cildi gençlik ve enerji kazandırmaya çalışan C vitamini içeren ürünler cilde derinlemesine bakım yaparlar. C vitamini dış faktörlerin etkisiyle ciltte oluşan hasarları gidermeye yardımcı olur. Cildi daha canlı bir görünüme ulaştırmaya çalışır. C vitamini içeren ürünler, kolajen üretimin destekler.

Hangi cilt tiplerine uygun c vitaminli krem?

C Vitaminli Krem Yapımı –

1 fincan portakal suyu; 1 yemek kaşığı badem yağı; 1 tatlı kaşığı krema; 1 tane salatalık.

C Vitaminli Kremler Bütün cilt tiplerine uygun olarak evde hazırlayacağınız C vitaminli kremin en çok nemlendirici özelliğinin olması ile bilinmektedir. Sigara içen insanların ciltlerinde oluşacak lekelerin azalmasında da etkili olacaktır. Portakal asit içermesi sebebiyle ve bol miktarda vitamini barındırması nedeniyle akne oluşumunu ve sivilce lekelerinin de oluşmamasında yararlıdır.

Temiz bir kabın içerisine badem yağı, krema ve portakal suyu yukarıda söylenen ölçülerde konulacaktır. Karıştırılmasının ardından daha önceden temizlenmiş cilt üzerine çok ince bir tabaka halinde sürülmelidir.30 dakika beklendikten sonra bol suyla bol suyla cilt temizliği yapılmasının ardından salatalık kabukları ile cilt üzerine sürülmelidir.

Bu sayede cildin nemlendirici özelliğinden faydalanmış olacaksınız.

Peki, C vitamini içeren kremler nelerdir?

C vitamini içeren kremler nemlendirici etkisinin yanında güneşin zararlı ışınlarından koruma da sağlamaktadır. Yaşlanama belirtilerini azaltacak olan C vitaminli kremlerin isimleri, faydaları ve fiyatları.

Vitamini kırışık karşıtı olan Nivea ürünün faydaları nelerdir?

Nivea Q10plus C Vitaminli Krem – Vitamini kırışık karşıtı olarak bilinen bir vitamin olarak güçlü antioksidan olan nemlendirici krem olan Nivea ürünü cildin gençleşmesinde de çok faydalıdır. Düzenli olarak kullanımı ile birlikte insanların daha canlı bir cilde ve daha pürüzsüz görünüme ulaşmasında sağlayacağı için cildin daha çok canlı görünmesini sağlayacaktır.