Cilt Mantarına Hangi Krem Iyi Gelir?

04.11.2022 0 Comments

Cilt Mantarına Hangi Krem Iyi Gelir
Mantar Kremi

 • Coresatin Propolis Fungicidal Barrier Cream 30 gr Mantar Kremi.
 • Coresatin Propolis Fungicidal Barrier Kavanoz 30 gr Mantar Kremi.
 • BC Genital Krem – Vajinal Mantar Kremi 100 Ml.
 • Doax Mantar Kremi 20 Ml.
 • Rome Tricopure Mantar Kremi 80 ml – Beyaz.
 • BAL AĞACI Yoğun Kokulu Ardıç Katranlı Egzama, Mantar, Sedef Kremi.

Meer items

Cilt mantarı nasıl geçer?

Dünyada milyonlarca farklı mantar türü vardır, ancak bunların yaklaşık 300 tanesinin insanları hasta ettiği bilinmektedir. Mantar hastalıklarına sıklıkla, çevrede yaygın olan mantarlar neden olur. Mantarlar açık havada toprakta, bitkilerde ve ağaçlarda, iç mekanlarda ve insan derisinde yaşar. Cilt Mantarına Hangi Krem Iyi Gelir Temas yoluyla bir kişiden başka bir kişiye geçebilen, oldukça bulaşıcı olan ciltte mantar enfeksiyonu nedir? Ciltte mantar enfeksiyonları neden olur? Mantar enfeksiyonu belirtileri ve tedavisi ile ilgili merak edilen tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz CİLTTE MANTAR ENFEKSİYONU NEDİR? Mantar enfeksiyonları hem çocukları hem de yetişkinleri etkileyebilecek çok yaygın cilt sorunlarıdır.

 • En sık görülen cilt mantarı enfeksiyonlarından bazıları saçkıran, intertrigo, atlet ayağı, tinea capitis, kasık mantarı, tırnak mantarıdır.
 • Bu enfeksiyonların belirtileri rahatsız edici ve tahriş edici olsa da, nadiren tehlikelidir ve uygun topikal krem veya oral ilaçlar ile kolayca tedavi edilebilir.

Saçkıran Saçta veya sakallarda boşluklar şeklinde görülür. Çocuklarda sıklıkla görülse de yetişkinlerde de rastlanır. Bölgenin açılması, hafif kızarıklık ve pullanmayla kendini belli eder. İntertrigo Özellikle derinin kat yapan kısımlarında, deri yüzlerinin birbirine sürtünmesi sonucu oluşan kızartı ve hafif iltihaplanma ile belirgin tahriş hali; genellikle nemli iklimlerde ve şişman kimselerde görülen, ısı, nem ve sürtünmenin sebep olduğu, kaşıntı ve yanma hissi ile belirgin deri hastalığıdır.

 1. Tinea capitis Esas olarak çocukları etkileyen, bulaşıcı ve salgın olabilen bir dermatofitozdur.
 2. Erkek çocuklarında kız çocuklarından daha fazla görülmektedir.
 3. Hastalığın etkeni trikofiton veya mikrosporum türlerindendir.
 4. Utanöz kandidiyaz Vücudun hemen hemen her cilt bölgesini içerebilir, ancak çoğunlukla koltukaltı ve kasık gibi nemli, kırışık bölgelerde ortaya çıkar.
You might be interested:  Cilt Için C Vitamini Nasıl Kullanılır?

Kandidiyaz bebeklerde en sık görülen bebek bezi döküntüleri nedenidir. Kandidiyaz ayrıca obez veya şeker hastalığı olan kişilerde yaygındır. Atlet ayağı En yaygın dermatofit enfeksiyonudur. Genellikle kaşıntılı, pullu, iltihaplı döküntüler olarak üçüncü ve dördüncü ayak parmağının perdelerinde başlar.

Ciltte mantar ne kadar sürede geçer?

Tedavi süresi ise mantarın türüne ve yerleşim alanına göre değişiklik gösterir. Vajinal mantarlar ortalama 7-10 içinde iyileşir. Bununla birlikte, vücut ve saç mantarları yaklaşık 30 gün, tırnak mantarları ise ortalama 6 ayda tedavi edilir.

Vücutta oluşan mantar neden olur?

Uzun süre antibiyotik kullanımı, bağışıklığın zayıflaması, diyabet rahatsızlığı, derinin uzun süre nemli tutulması kuru halde tutulmaması, obezite hastalığı, kişinin metobolik hastalıklar geçirmesi olmaktadır. Vücut mantarı oluşmasında diğer çevre etmenleri de mantar oluşumunu hızlandırmaktadır.