Cilt Rengini Açmak Için Ne Yapılmalı?

20.11.2022 0 Comments

Cilt Rengini Açmak Için Ne Yapılmalı
Cildinizin Rengini Açmak İçin Öneriler

 1. * Zerdeçal tozu ile limon suyunu karıştırın ve yüzünüze sürün.
 2. * Gül suyu, limon suyu, yumurta, badem yağı, bal, yulaf unu, sirkeyi bir kapta karıştırıp yüzünüze sürün.30 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Meer items

Ten rengi kalıcı olarak nasıl açılır?

Cilt Rengi Açma Cilt rengi melanin adlı bir renk hücresi tarafından belirlenmektedir. Her bireyin melanin yoğunluğu ve dolayısıyla cilt tonu değişkenlik göstermektedir. Melanin yoğunluğunu belirleyen faktörler arasında yalnızca genetik faktörler değil, hormonal özellikler, kullanılan kimyasal ve kozmetik ürünler, ilaçlar, güneşe maruz kalmak ve gebelik de bulunmaktadır.

Ciltte Leke ve Kararmalar Neden Oluşur? Tedavi Yöntemleri Nelerdir? Hormonal değişiklikler ve güneş ışınlarının etkisi ile birlikte ciltteki melanin yoğunluğu değiştiğinde cilt tonunda kararmalar ve lekeler ortaya çıkmaktadır. Bu durum çoğu kişi tarafından estetik bir problem olarak görülmekte ve bir çözüm aranmaktadır.

İşte bu kişiler kliniklerimize gelerek cilt beyazlatma işlemine başvurmaktadır. Cilt beyazlatma veya cilt rengi açma olarak adlandırdığımız bu işlem birkaç farklı yöntemle gerçekleştirilmektedir. Bu yöntemlerin tümü güvenilir, hızlı yanıt veren ve günlük hayatın devam etmesine hiçbir engel teşkil etmeyen yöntemlerdir.

 • Cilt beyazlatma konusunda çoğu kişi ilk olarak beyazlatıcı krem ve maskeleri denemektedir.
 • Ancak çoğunlukla bu gibi kozmetik ürünlerden kalıcı ve etkili sonuçlar alınmamaktadır.
 • Linikte uygulanan tedaviler cilt tonunu eşitlemekte ve estetik problemleri ortadan kaldırmaktadır.
 • En çok tercih edilen cilt beyazlatma yöntemi lazer uygulamasıdır.

Bu yöntemde lazerin, cilt dokusunda bulunan melanositleri tahrip etmesi özelliğinden yararlanılır. Böylece cilt tonu açılmakta ve cilt lekeleri giderilmektedir. Lazer ışınları 3-4 mm’lik bir alana etki etmektedir. Uygulama profesyonel bir doktor tarafından uygulandığı sürece herhangi bir yan etkiye yol açmaz.

Tek bir seansta cilt rengi 2 tona kadar açılmaktadır. Lazer ile cilt beyazlatma yönteminden sonra yara izi ya da kanama görülmez. Uygulama sonrası iyileşme süreci bir hafta kadar sürmektedir. Bu sürenin sonunda eşit, aydınlık ve parlak bir cilt tonu meydana gelmektedir. Cilt rengi açma işlemlerinde kullanılan diğer yöntemler dermapen, C vitamini enjeksiyonu, glutatyon enjeksiyonu ve PRP işlemidir.

Dermapen uygulaması cildin yenilenerek eşit bir renk tonuna ve parlak bir görünüme sahip olması amaçlar. İşleme başlamadan önce cilt detaylıca temizlenir, ardından işlem sırasında hastanın ağrı sızı hissetmemesi için uygulama bölgesine anestezik krem sürülür.

Dermapen mikro iğnelerin derinliği 0,5-2,5 mm arasında değişmektedir. Uzman doktor, hastanın cilt tipine ve ihtiyacına göre kullanılacak mikro iğnelerin derinliğini ayarlar. Dermapen aleti ile cilt üzerinde mikrokanallar oluşturulur. Böylelikle vücudun onarıcı mekanizması devreye girerek cildi yeniler.

Daha başarılı sonuçlar için dermapen tedavisi genellikle PRP tedavisi ile birlikte uygulanmaktadır. Bu işlemler ayrıca ince çizgilerin, lekelerin, sivilce izlerinin ve göz altı morluklarının giderilmesinde de etkilidir. Yeni geliştirilen bir yöntem olan PRP tek başına da tüm dünyada yaygın olarak cilt gençleştirme ve yenileme tedavilerinde kullanılmaktadır.

You might be interested:  Gül Suyu Ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cildin rengi nasıl açılır?

İpuçları –

 • Limonla yıkadıktan sonra nemlendirici sürmeyi ihmal etme çünkü limon, cildini kurutur ve hassas bir cildin varsa limon suyunu seyreltmek daha iyi olur. C vitamini tüm cilt tipleri için uygun değildir.
 • Cilt tonunla kontrast oluşturacak koyu renkli ruj ve/veya göz farı renkleri sürmeyi dene. Yüzündeki tek bir özelliğe (gözlere ya da dudaklara) odaklan ki aşırı yapmacık ve palyaço gibi görünmeyesin.
 • Güneş kremi seçerken çinko oksit ya da titanyum dioksit gibi mineralli bloklayıcı içerenleri tercih et. Bunlar hem geniş aralıklı bloklayıcılardır hem de çoğu insanın hoşlanmadığı, hafifçe beyaz bir görünüme sahiptir. Ama daha beyaz görünmeye çalıştığından, aradığın şey tam da bu! Eğer aşırı beyaz durursa rengini biraz eşitlemek için azıcık fondötenle karıştır.
 • Doğal yollarla cilt rengini açmanın aşırı yavaş olduğunu düşünüyorsan hidrokinon içeren renk açıcı bir krem kullan. Senin için hangi yoğunluğun en uygun olduğunu öğrenmek için önce bir dermatoloğa danış.
 • Cildi beyazlatmak için bir çorba kaşığı doğranmış Hindistan cevizi, ılık süt, bir çorba kaşığı pirinç unu ve bir kaşık karbonat kullanarak macun yap ve yüzüne ya da vücuduna sür. Kurumasını bekledikten sonra suyla yıka. Bunu ayda iki kez yaparsan cilt rengin açılabilir.
 • Zerdeçala da alışık olmayabilirsin, o yüzden dikkatli ol.
 • Zerdeçal kullandıktan sonraki en az üç gün güneşten korun çünkü cildinin rengi daha da koyulaşabilir.
 • Taze salatalığı cildine sürmek, cildini yeniler ve ona ışıltı katar. Bu yöntemi her gün 5-10 dakika tekrarlarsan cilt renginin yavaş yavaş açıldığını hissedeceksin.
 • Cildinin pürüzsüz ve güzel kalması için her gün nemlendirici losyon sür.
 • Her gün bol su iç!

Reklam

Ten rengini en hızlı ne açar?

* Gül suyu, limon suyu, yumurta, badem yağı, bal, yulaf unu, sirkeyi bir kapta karıştırıp yüzünüze sürün.30 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın. * Patates cilt rengini açmada oldukça etkilidir.

You might be interested:  Böcek Sokmalarına Hangi Krem Iyi Gelir?

Insan yüzü nasıl beyazlar?

Yulaflı Yoğurt Maskesi ile Cilt Beyazlatma – Bildiğiniz gibi yulaf muhteşem bir besin kaynağıdır. Vitamin ve mineral açısından son derece zengin olan yulafı yiyerek de tükettiğiniz zaman sağlığınıza çok faydalı olacaktır.1 kâse yoğurdu 1 tatlı kaşığı yulaf unu ile iyice karıştırın.

 1. Elde ettiğiniz karışıma 1 çay kaşığı kadar bal ekleyin ve karıştırmaya devam edin.
 2. Arışımı 1 saat soğuması için buzdolabında bekletin.
 3. Yoğun kıvama gelen maskenizi boyun ve yüzünüzün her yerine sürün.30 dakika bekledikten sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın.
 4. İşlem sonrasında kendi nemlendiricinizi kullanabilirsiniz.

Bu maskeyi haftada 1 gün uygulayabilirsiniz.

Ten nasıl beyazlar?

Cildinin daha açık renk olmasını seviyorsan kimyasal beyazlatıcı ürünlerin sert yan etkilerine maruz kalmadan, doğal malzemeler kullanarak da cildinin rengini birkaç ton açabilirsin. Sadece güneşten uzak kalarak da cildinin koyulaşmasını engelleyebilirsin.

 1. 1 Limon suyu solüsyonu sür. Limon suyu binlerce yıldır doğal bir cilt aydınlatıcı olarak kullanılıyor. Cildin rengini hafifçe açan asitler içeren limon suyu, daha koyu renkli cilt hücrelerinin olduğu üst katmanı soyar. Saf limon suyu, cildi tahriş edebildiği için, bir ölçek limon suyunu bir ölçek suyla karıştırarak bir limon suyu solüsyonu yap.
  • Limon suyunu cildine haftada iki ya da üç defadan fazla sürme. Daha fazla sürmek, cilt tahrişine yol açabilir. Limon suyunu duruladıktan sonra nemlendirici sür çünkü limon suyu cildini kurutabilir.
  • Solüsyonu dört hafta boyunca haftada birkaç defa kullandıktan sonra sonuçları görmeye başlaman gerek. Limon suyunun anında aydınlatıcı etkileri yoktur ama mevcut olan en etkili doğal solüsyondur.
  • Yüzüne herhangi bir turunçgil suyu sürmeye kalkışırsan dikkatli ol. Morötesi ışıkla turunçgillerde bulunan fotosentez kimyasalları arasında oluşan tepkime, fitofotodermatite yol açabilir. Cildine limon suyu sürmende bir sorun yok ama güneşe çıkmadan önce cildini iyice durulaman gerekir.
 2. 2 Limon ve süt karışımıyla banyo yapmayı dene.