Çinko Oksit Krem Ne Işe Yarar?

07.12.2022 0 Comments

Çinko Oksit Krem Ne Işe Yarar
Çinko Oksit İçeren Kremler ve Faydaları – Çinko oksit, cilt yüzeyinde yağ oluşumunu önleyen bir cilt sıkılaştırıcı görevi gördüğü için losyon ve kremlerde yaygın olarak kullanılır. Ciltteki fazla yağın kurutulmasında etkilidir. Dahası, hasarlı cildi onarmaya yardımcı olmak için büyük gözenekleri küçülterek cildi sıkılaştırır.

Bağ dokusunun oluşumu ve onarımı için gerekli olan kolajen sentezi için çinko ve diğer iz mineraller gereklidir. Yeterli mineral seviyesi cildinizin ışıltısını canlandırmaya yardımcı olur. Çinko oksit teknik olarak bir antioksidan olmasa da (örneğin C ve E vitaminleri gibi) çinko, cildinizin beslenme ve savunma sisteminin önemli bir parçasıdır.

Zararlı serbest radikallerin oluşumunu azaltır. UV ışığına, kirliliğe, lekelere ve cilt sağlığını tehdit eden diğer maddelere karşı cilt lipitlerini (yağlarını) ve cildin yapı taşı olan fibroblastları (kolajen yapan hücreler) korur. Cildin doğal yapısını destekleyen ve hemen hemen her cilt tipinde kullanıma uygun olan çinko krem lekeler ile mücadele de en büyük yardımcınız olabilir.

Sivilceler; yağ, bakteri ve cilt hücrelerinin gözenekleri tıkaması sonucunda meydana gelir ve oluştuğu alanda kızarıklığa ve şişliğe neden olur. Bağışıklık fonksiyonunu artıran çinko, bu enflamatuar tepkiyi kontrol etmeye yardımcı olabilir. Çinko bazlı kremler doğal olarak cilt tahrişini ve iltihaplanmayı giderir.

Ciltteki sebum üretimini düzenlemeye yardımcı olarak, sivilce oluşumunu tetikleyen anti mikrobiyal ve antibakteriyel faaliyetin azaltılmasına katkıda bulunur. Bakterilerin neden olduğu iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur. Tıkanmış gözeneklerin ve sivilcelerin tekrarlama olasılığını azaltır.

  • Çinko krem sivilce maskesi çeşitleri ve fiyat açısından her bütçeye hitap eden seçeneklerle sivilce oluşumunu önleyebilirsiniz.Çinko oksit, iltihaplanmayı hafifleten doğal özelliklerinden dolayı cilt tahrişi, sıyrıklar ve pişik tedavisinde sıklıkla kullanılır.
  • İltihaplanmayı önleyerek yeni dokuların büyümesini ve cildin iyileşme sürecini destekler.
You might be interested:  Bio Oil Cilt Bakım Yağı Nasıl Kullanılır?

Çinko oksit, cildi kuru tutarak ve kontaminantların cilde nüfuz etme şansını azaltarak bakteriyel enfeksiyonu önler. Aynı zamanda enfeksiyon vakalarının azalmasına katkıda bulunurken cilt geçirgenliğini azaltır ve bakterileri uzak tutmak için cildinizin gerginliğini artırır.

Çinko oksit krem nerelerde kullanılır?

Çinkonun cilde pek çok faydası bulunmaktadır. Çinko vücuttaki hücrelerin büyümesi ve gelişmesinde önemli rol oynar. Çinko sağlıklı ve parlak ciltler oluşturur. Çinkonun Cilde Faydaları Nelerdir? – Çinko cilt sağlığını korur. – Dokuların yenilenmesinin yanı sıra yaraların da iyileşmesini sağlar.

– Ciltteki akne oluşumunun önüne geçer. – Çinko ciltte meydana gelen akne ve sivilce oluşumlarını engeller. – Özellikle cildinde alerji problemi yaşayan kişiler çinko sayesinde bu problemi çözebilirler. – Çinko tüketimi cilt ve saç sağlığını korumak için gereklidir. – Cilt sağlığının korunması için sağlıklı beslenmek çok önem taşır.

Bu besinlerde de çinko bulunmaktadır. – Ciltte yaşanan kızarıklıklar ve yanıklar çinko sayesinde toparlanır. – Çinko cildin yağ dengesinin düzenlenip cildin toparlanmasını sağlar. – Pişik tedavisinde de çinko kullanılmaktadır. Çinko Krem Ne İçin Kullanılır? Besinlerin içerisinde yer alan çinko aynı zamanda krem halinde cilde de sürülebilir.

  • O nedenle çinko oksit krem ciltteki problemlerin çözümünde kullanılır.
  • Çinko oksit kremin temel maddesi çinko minerali olarak bilinmektedir.
  • Aynı zamanda bu krem cilt üzerinde iyileştirici etkilere sahiptir.
  • Bu krem ise genel olarak akne tedavisi, kızarıklıklar, güneş yanıkları ve pişik tedavisinde kullanılmaktadır.

Aynı zamanda cildin yağ dengesi de bu şekilde düzenlenir. Çinko krem özellikle egzama tedavisinde de gönül rahatlığı ile kullanılmalıdır. Çinkonun Sağladığı Yararlar Cilt sağlığı için çinko çok önemlidir. Besinlerin içerisinde bulunan çinko minerali bağışıklık sistemini geliştirmektedir.

  • Bu mineral de kişiyi hastalıklardan korur.
  • Hücreleri yenileyen çinko minerali vücuttaki yaraların da hızlı bir şekilde iyileşmesini sağlar.
  • Özellikle de cilt yüzeyinde olan yaralar, kızarıklıklar, sivilce ve akneler de çinko alımı ile birlikte iyileşmeler gösterir.
  • Bu sayede çinko sayesinde pürüzsüz bir cilt elde edilir.
You might be interested:  Çikolatalı Krem Şanti Ile Ne Yapılır?

Güzellik rutinleri için çinko mutlaka kullanılmalıdır. Çinko Hangi Besinlerde Bulunur? Çinko pek çok besinin içerisinde yer almaktadır. Özellikle kümes hayvanlarının içerisinde bol miktarda çinko yer almaktadır. Ayrıca kırmızı et çeşitleri, fasulye, yengeç, ıstakoz ve fındıkların içerisinde de çinko bol miktarda yer almaktadır.

Oksizinc çinko oksit krem ne işe yarar?

Oksizinc %40 Pomat 40 gr. –

Oksizinc %40 pomat 40 gr %40 çinko oksit ve natural balık yağı içeren pomat. Oksizinc pomat, içerdiği %40 oranındaki çinko oksitin kurutucu özelliği sayesinde uygulanan bölgede güçlü bir koruyucu tabaka oluşturur. Ilk kullanımdan itibaren pişik oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Içeriğindeki natural balık yağı sayesinde cildin onarılmasına yardımcı olur. Ayrıca oksizinc pomatin içerisindeki lanolin ve vazelin cilde yumuşaklık ve nem kazandırır. Oksizinc pomat, günlük kkoruma ve bakım için uygundur. Oksizinc pomat paraben içermez. Oksizinc pomat dermatolojik olarak test edilmiştir. Kullanım : günde 2-3 kez, gerekiyorsa daha fazla miktarda, tahriş olmuş bölgeye uygulanır.